Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Английската гимназия"Гео Милев"  (Прочетена 36126 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216

Профил WWW
« Отговор #75 -: юни 12, 2008, 11:46:19 »

А, Евронюз и ББС говорят възможно най-правилен английски, при това достатъчно бавно и без разни паразитни изрази и идиоми. Плюс това говорят британски английски и се разбира по-лесно отколкото като вземат да врескат разните тексаски селяндури Smiley Напълно нормално Smiley Иначе мисля, че най-добре се научава един език, когато го практикуваш често. И например понеже водя доста писмена кореспонденция на английски (и се ровя и из сайтове и форуми на английски), в момента нямам никакви проблеми с писмения английски. От друга страна наскоро имахме една среща с едни австрийци дето са представители на една софтуерна фирма за Централна и Източна Европа...осъзнах, че говоримият английски нещо много ми се е сговнил. Налага ми се да се замислям за някои думи, ей такива работи.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #76 -: юни 12, 2008, 11:55:59 »

Абе, за теб може и бавно да говорят, ама за мен не е Cheesy разбирам ги, не че не ги разбирам, но не всичко Angry Angry Някой път цели изречения изтървам даже Angry Angry Angry Ама така е, дето не сме завършили АГ, няма как другояче да е
Активен
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #77 -: юни 12, 2008, 02:29:38 »

Аз не мога да разбера логиката на Кристин.

От какъв зор знанието на език е само за емиграция? Аз мога да искам да чета Шекспир, Джон Лок и Мил на езика, на който са писали! Плюс, определени университети в САЩ, Великобритания, Германия са си водещи. Там се прави науката. За съжаление България още не е достигнала до това ниво поради безпаричие и нехайство на държавата. Крисе ти знаеш ли какво е всеки ден да имаш лекции от хора, които имат нобелови награди?

Никой не влиза в Английската, за да емигрира. Това е тотален мит.  Аз в България имам почти всичко благодарение на родителите си. Не сме богати, но не сме и бедни. Така са и повечето хора от моя випуск, които са в чужбина. Ние имаме избор. Винаги можем да останем в България и чисто икономически,  живота ни няма да се различава осбено много. Всички обичаме много България, но просто сме решили да сменим малко обстановката. Няма да се изненадам въобще ако след 10,15 години повечето работим и живеем в България и Русе. Това, което ни дава Английската е правото на избор. Ако искам да остана в България винаги мога да го направя. И мога да те уверя, че 80% от завършващите АГ остават да учат в БГ и се справят брилянтно и са супер свестни хора.

В Английската се учи много сериозно и математика и физика и химия. По химия, имаме един от най-добрите учители не само в Русе, но и в БГ. И е факт, че през последните години имаме няколко човека, които са топ 10 в Бълария на Олимпиади по Химия. Мога да гарантирам, че вкарваме повече медици от МГ. АГ по никакъв начин не отстъпва на МГ. Единственото нещо, което сме по слаби е математика, но това е не защото сме по-тъпи, а защото имаме много по-малко часове. Но и това не е гаранция по простата причина, че имаме много добри математици. Просто не говорим за масовост. Имаме почти толкова успехи от Олимиади колкото МГ и със сигурност бием на Крисето алма матера.

Крисе не знам защо имаш толкова ниско мнение за АГ и се опитваш да изкараш като един свинарник пълен с англоезични прасета, които нищо друго не знаят. Много ме изнерви твоя коментар:

"философия, езици, история, всякакви други общообразователни, които обаче задълбават... и фактически когато искаш да си подготвен по даден предмет, ще си няколко пъти по-добре подготвен само от училище в сравнение с човек от друго "елитно" училище... "

Сиреч, ела и учи в МГ, а АГ по нищо няма да те подготви Това е пълна лъжа и въобще не е вярно и успеха при кандидат студентските изпити на АГ-хората е показателен. АГ и МГ са си много добри училища и по никакъв начин МГ не е по-добро от АГ. И аз нямам нищо против МГ, защото майка ми я е завършила  със златен медал навремето.

Очевидно или не си била приета в АГ или си имала лош опит с някой човек от АГ като първото е почти 100% сигурно. Пожелавам ти много успехи в театралното поприще или там с каквото се захванеш, но също ти пожелавам да мислиш  и разсъждаваш повече, а не да се водиш от емоциите си. Аз и Нууб говорим с факти.
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
niki67
Гост
« Отговор #78 -: юни 12, 2008, 05:02:26 »

E, Спиро, много се палиш и поради това, че се палиш, емоцията ти е дошла в повечко и в много отношения си прекалено краен. Освен това, според мен, няма защо да иронизираш Кристин и да си правиш произволни изводи, че не е била приета в АГ - това не е много красиво. Сигурен съм, че не е така. Едва ли тя би плюла някое училище поради това, че не е влязла. Не съм видял тя да се е опитвала да изкара АГ "като един свинарник пълен с англоезични прасета, които нищо друго не знаят." Нищо подобно никъде не е писала.

Никой не отрича, че АЕГ е едно много добро училище. Аз пак казвам за ен-ти път, че сегашната обстановка в училищата не ми е известна, но Крисето, която е точно в тая обстановка, вероятно е доста по-наясно от нас и явно има доста истина в мнението й. Ето ти например си в чужбина, независимо какво се опитваш да ни убедиш Cheesy

"Никой не влиза в Английската, за да емигрира.". Е айде сега, чак пък никой. Това е точно толкова крайно, колкото да кажеш, че всички влизат там, за да емигрират. Има и такива, и онакива, и всякакви. Със сигурност определен процент ученици влизат там точно, за да могат да емигрират после.
"Това, което ни дава Английската е правото на избор." Опс, аре ся, не знаех, че само завършилите Английската имат право на избор. Останалите с гайдите не можем да се реализираме в чужбина, там който е успял, все английската е завършил Cheesy Cheesy
"Имаме почти толкова успехи от Олимиади колкото МГ и със сигурност бием на Крисето алма матера." Е това пък - без коментар. Едно, че не е вярно изобщо, второ, "алма матер" се използва за университет, не за училище, и трето, ако наистина си прав, няма защо да те ядосват мненията на Крисето или на който и да било друг Cheesy Cheesy Cheesy

Не ме разбирай криво, не отричам високото ниво на английските гимназии по принцип, просто си прекалено краен според мен в нападките си, затова не се сдържах да се включа. Пък ако се върнеш в България, обади се да пием по бира Smiley ама що ли си мисля, че няма да се върнеш? После Крисето не била права... Cheesy Cheesy Cheesy как да не е!
« Последна редакция: юни 12, 2008, 05:09:09 от niki67 » Активен
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #79 -: юни 12, 2008, 05:32:55 »

Ники просто ми е много неприятно, че човек, който не учи нито в МГ нито в АЕГ си позволява да прави коментари за качеството на обучение в двете гимназии. Ако да кажем, Крисето каже : "качеството в Икономическата гимназия е много добро". Аз не съм учил там и не знам. Ще кажа да, щом казваш, сигурно е така. Но не може ти да правиш коментари за едно или друго даскало без да си учил там или дори да познаваш значително количество хора и преподаватели в съответното училище. Но всъщност това дето се занимавам да пиша е тотална загуба на време. Бях се зарекал, че повече няма да пиша на тази тема и наистина вече спирам.
« Последна редакция: юни 12, 2008, 05:38:25 от спиро » Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #80 -: юни 12, 2008, 10:11:45 »

За Икономическия ще си запазя мнението засега за себе си. Смятам, че имам достатъчно поглед над нещата, за да говоря това. А и това си е мое ЛИЧНО мнение... така че - имаш право да не го приемаш, но пък толкова бурно да реагираш...

Определено не плюя по АЕГ и си доста в грешка, ако смяташ, че не са ме приели там щото не знам си кво... Смятам АЕГ за едно училище, което би се нарекло "елитно", ако имаше елитни училища в България (по моя си критерии).

Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3273

Профил
« Отговор #81 -: юни 13, 2008, 11:46:47 »

Ники просто ми е много неприятно, че човек, който не учи нито в МГ нито в АЕГ си позволява да прави коментари за качеството на обучение в двете гимназии. Ако да кажем, Крисето каже : "качеството в Икономическата гимназия е много добро". Аз не съм учил там и не знам. Ще кажа да, щом казваш, сигурно е така. Но не може ти да правиш коментари за едно или друго даскало без да си учил там или дори да познаваш значително количество хора и преподаватели в съответното училище. Но всъщност това дето се занимавам да пиша е тотална загуба на време. Бях се зарекал, че повече няма да пиша на тази тема и наистина вече спирам.

Е и твоята логика не е много правилна. Тва значи, че аз мога да коментирам само училищата, в които съм учил. Е, ако примерно най добрия ми приятел е в даскало, в което аз не съм бил и имам директни впечатления, пак ли нямам право на коментар? Не е така. Хората се интересуват, чуват нещо от тук, прочитат нещо там и си изграждат мнение, което изказват. Не е хубаво обаче да се опитват да го налагат.
Аз например тр ли да съм играл за Арсенал или задължително да съм бил на техен мач за да съм им фен и да ги обсъждам?
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Гост
« Отговор #82 -: юни 13, 2008, 11:53:18 »

Роска, не следя много от английския футбол, ама не са ли Манчестър Юнайтид най-добрите?! Cheesy И Шампионска лига спечелиха, и....а от българските отбори фен ли си на някого /освен Дунав де/ Cheesy Cheesy Сори за офтопика.

За да е все пак по темата, да кажа, че напълно споделям мнението на Росен. Човек може да има инфо и наблюдения и от други места. Нормално е най-пълни да са наблюденията на Крисето, щото тя се движи в тези среди.  Smiley
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216

Профил WWW
« Отговор #83 -: юни 13, 2008, 11:54:11 »

Това не биваше да го казваш Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #84 -: юни 13, 2008, 11:55:08 »

Кое? За Ман Ю ли? Абе виждам аз, виждам много добре аватара му какъв е, ама викам дай ся леко да го бъзна Cheesy Cheesy
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3273

Профил
« Отговор #85 -: юни 13, 2008, 11:58:07 »

Голяма грешка човек.... Roll Eyes Shocked Undecided
Активен

Във форума се ражда истината.
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1210

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #86 -: декември 19, 2008, 03:40:55 »

Някой от тия, които са учили в английската да познава или да е чувал за един англичанин на име Christopher Marsham? Бил е там в началото на 70-те.
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 401

Профил
« Отговор #87 -: декември 23, 2008, 09:46:35 »

Някой от тия, които са учили в английската да познава или да е чувал за един англичанин на име Christopher Marsham? Бил е там в началото на 70-те.

Предполагам за този става на въпрос:
http://www.citywire.co.uk/Adviser/-/features/adviser-profiles/content.aspx?ID=323313

Цитат
1971–1972 English Language School, Ruse, Bulgaria – biology teacher
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1210

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #88 -: декември 23, 2008, 01:24:01 »

Точно за него става дума и за жена му Мери. Преди повече от 10 години бях много често в Англия и Шотландия лятно време за по 3 седмици с кола и веднъж в блатото Дартмоор, което си ми е слабост, влизам в един магазин за сувенири, книги, порцеланови вази, сладки shortbread в тенекиени кутии и т.п. и вземам една книга с много хубави илюстрации. Не бях виждал тази книга в голям формат и илюстрирана. Трябва да кажа, че това става в Lustleigh, където в всъщност се разиграва историята на сър Артър Конан Дойл - Баскервилското куче. Та в същност това е Баскервил. Държа я яз книгата в ръка и продавачката, после разбрах, че е собственичката Mrs. Marsham, ме попитва любезно дали съм я чел тази книга. Аз и казвам да, чел съм я даже на три езика - първо на руски, после еди как си, а сега (тогава) съвем наскоро даже на български. Тя вика български ли? Че как тъй? Защото ние говорим с жена ми на немски в магазина. Аз и казвам, че съм българин. Тя пита от къде и аз казвам Русе. Тя се зарадва нещо и се обади по телефона на някой си Крис. Идва Крис, Mr. Marsham зарадван и любезен, и ми разказва как бил преподавал в Русе, някъде 1972 година, и как за ПТП го осъдили условно, и трябвало да си замине скоропостижно. Показва ми един бележник с телефони на хора, които познавам, вкл. Милан Миланов, тогава от АГ, както и на други  - учители и ученици.  Много се зарадва, аз също. Разбрахме се другата седмица да се видим пак в сряда, защото беше сряда. И се виждаме. Първо у тях в градината на по един коктейл, след това вечеря в един пъб. По-вкусна пица не съм ял от тогава. На открито пред пъба на едни дъвени маси. След вечерята той вика - елате сега да ви покажа снимки. И ни показва диапозитиви, ама снимани много добре и умно и много на брой. Целият Русе. Между които едни снимки на ТЖ с Фидел Кастро някъде през юли, в следобедна горещина. На улиците не се вижда никой. Двамата са от 5 метра разстояние снимани. Mr. Marsham ходел из града да прави последни снимки преди заминаването и вижда държавните лимузини - та заснел държавните глави. Уникални!
Като стана дума тук за АГ се сетих за случая. После си писахме с него и в жена му коледни картички няколко години и така си замря. Сега ще прочета в линка. Не знаех, че го има в нета.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 06, 2021, 06:39:36