Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Английската гимназия"Гео Милев"  (Прочетена 36129 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216

Профил WWW
« Отговор #60 -: юни 11, 2008, 12:51:56 »

Има един виц.

Двама съученици се срещат след 5 години. Единият се хвали как започнал нова работа. Другият лаконично просто казал "ами пия".

След 10 години се срещат пак. Единия пич костюмиран, с вратовръзка. Другият брадясал пияндурник.

"-Как си, какво става? Аз вече имам две деца, станах мениджър на отдела"
"-Аз пия"

След 20 години се срещат пак. Отново единият тежкар, костюмиран, пуши пури. Другият - пак с вид на пияница

"-Как си, какво става? Аз вече станах изпълнителен директор"
"- Аз пия".

След 30 години се срещат. Костюмарът си е костюмар, макар и одъртял и затлъстял. Алкохоликът пак брадясал, обаче изненада - на срещата идва с ферари и облечен лежерно с хавайска ризка.

"Ей, какво става с теб? Явно си започнал много печаливш бизнес?"
"Ами не...предадох бутилките на вторични суровини и сега съм богат Smiley"
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4812

Профил Ел. поща
« Отговор #61 -: юни 11, 2008, 07:18:58 »

Не, категорично не пуша! За пушенето спор няма - откъдето и да го погледнеш, си е вредно. (Макар че преди време бях чел, че според някакво изследване пушачите статистически значимо по-рядко боледували от Паркинсон. Ама кой го знае дали е така... Пък и даже да има нещо вярно, съотношението "полза/вреда" при тютюна си е определено неблагоприятно...)

А колкото до тези знаменити 50 г - пак ще кажа, че си е въпрос на навици, лична мярка, способност за самоконтрол и разумно въздържане. Е хайде сега, да не съм кукла на алкохолни конци, че питието да ме управлява и първата чашка неудърживо да докарва след себе си още и още!... Пък и аз търсения ефект - психорелаксацията - го постигам именно с една-две 50-грамки. Повече просто не ми трябват...

Но ти забелязваш ли, че заформихме як офтопик в темата за Английската  Embarrassed и всеки момент може да хапнем дръвцето я от модератора, я от някой друг по-строг ревнител на форумната дисциплина Evil ? Така че - да спрем дотук!...
« Последна редакция: юни 12, 2008, 01:11:05 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
niki67
Гост
« Отговор #62 -: юни 11, 2008, 07:26:33 »

Добре Cheesy А за училищата - нищо не мога да кажа, защото съм завършил средно през 1985г и оттогава не са ме интересували Cheesy Но навремето, наистина МГ "Баба Тонка" и Английската бяха най-добрите в Русе, а и не само в Русе, ами и в България - на олимпиадите по математика редовно русенската МГ печелехме пред софийската и заемахме по-предни места от тях. Сега как е - нямам представа, но щом Крисето казва, че няма елитни училища в истинския смисъл, значи няма. А и моето впечатление е такова.
То каква ти елитност, то дори нормални няма. Пълна скръб Roll Eyes
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #63 -: юни 11, 2008, 11:09:42 »

Ааааа! МГ все още прави страхотни състезатели по математика и по други хуманитарни науки... това няма как да се отрече! Там нивото си е високо откъм оценки и знания.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #64 -: юни 12, 2008, 04:50:10 »

Математиката не е хуманитарна, а точна наука. Хуманитарни науки са история, литература и прочие.
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
niki67
Гост
« Отговор #65 -: юни 12, 2008, 09:33:45 »

Но и литературата не е наука Cheesy Cheesy
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #66 -: юни 12, 2008, 09:59:16 »

философия, езици, история, всякакви други общообразователни, които обаче задълбават... и фактически когато искаш да си подготвен по даден предмет, ще си няколко пъти по-добре подготвен само от училище в сравнение с човек от друго "елитно" училище...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #67 -: юни 12, 2008, 10:33:16 »

Аз ще премълча тогава какво съм завършил и с какво се занимавам в момента, ще настане един спор АГ-МГ Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #68 -: юни 12, 2008, 10:47:13 »

Що бе, кажи? Инак така изглежда, че си завършил АГ и не признаваш никакви други училища освен него и смяташ, че МГ  е много по-долу от АГ Cheesy Cheesy Cheesy

Аз за сегашното време не мога да говоря как е, но аз като бях ученик, това бяха най-елитните училища, и МГ даваше най-добра подготовка по всички предмети, като изключим английския, естествено. Но в АГ имаха много по-слаба подготовка не само по математика, не само по физика и химия, което е разбираемо, но и по история и други хуманитарни дисциплини. И по литература имахме страхотни учители и доста книжки четяхме....но това беше преди 23 години. Angry Angry Angry

Сега, разбира се, много е ценно да си завършил АГ заради английския. Макар че и ние с гайдите, дето не сме завършили АГ, все пак се оправяме на този език. Я и като гледам Ортодокс как добре го знае - в доста от постингите си превежда английски думи много точно - а не вярвам той да е завършил АГ....но разбира се, много по-трудно се учи език, ако не си бил в езикова гимназия.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #69 -: юни 12, 2008, 11:02:50 »

Ммм, излиза че съм си объркал гимназията, при това много Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #70 -: юни 12, 2008, 11:10:47 »

Едва ли - нали си завършил след 2000 година, а сега от английския език по-ценно няма Cheesy
Нали ти казвам, че говоря за времето преди 23 години. Сега може съвсем друго да е. Smiley
« Последна редакция: юни 12, 2008, 04:31:41 от niki67 » Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #71 -: юни 12, 2008, 11:16:42 »

Английският език е възможно най-лесният език за изучаване и говорене, има елементарна граматика и единствено съгласуването на времената и зазубрянето на неправилните глаголи е проблемно. Може би няма да се научиш да го говориш толкова добре в друго училище, но не мисля, че това да си от АГ е толкова определящо.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #72 -: юни 12, 2008, 11:21:44 »

Абсолютно си прав. Немският какъв кошмар е, мале, мале. Нали работя в немска фирма, записах се на курс по немски и едвам издържах да изкарам първо ниво и избягах с писък от курса Cheesy Cheesy Cheesy Добре, че немците знаят английски доста добре, та си общуваме на него. Английския е песен по сравнение с немския.

Съгласуването на времената наистина е единственото по-трудно нещо, но дори и неправилно да говориш, пак ще те разберат, няма опасност да разберат обратното. Докато на немски може да се получи и обратния смисъл, а може да се получи и пълна безсмислица.

Кажи си мнението за АГ - щото така само между редовете те четем и става съвсем ясно, че мислиш, че АГ е върха на сладоледа. И кво лошо има в това, че мислиш така? Сигурно е вярно:)

Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #73 -: юни 12, 2008, 11:26:22 »

Аааа, не мисля, че е върха на сладоледа. Просто се нервирам на тъпотии, че произвеждало кадри за износ, че е пълно с наркомани и тем подобни глупости.

Немския...4 години го учих в АГ като втори език, близо година след това, а сега може да се каже, че нищо не му разбирам. Мога да говоря на немски колкото да си поръчам кафе и ядене...някакви елементарни неща такива. И успявам да схвана по принцип за какво говорят, но само дотам. А да го говоря...много зле, много Smiley
Активен
niki67
Гост
« Отговор #74 -: юни 12, 2008, 11:37:50 »

Аааа, не мисля, че е върха на сладоледа. Просто се нервирам на тъпотии, че произвеждало кадри за износ, че е пълно с наркомани и тем подобни глупости.

И аз не ги вярвам тези неща. Работил съм известно време в Голямата Четворка /който се занимава с финанси и счетоводство, знае какво е това/ - там работят млади хора, които общо взето са елитът на нацията. Та 99% от тях са от английски гимназии от цялата страна. И в други фирми на високи позиции има много хора от английски гимназии. Така че, очевидно далеч не всичките им възпитаници заминават за чужбина, а пък за наркомани няма и какво да говорим. Повечето от тях дори не пушеха.

Особено ме изкефи един от английската гимназия в Казанлък /даже не знаех, че и там имало такава/. Перфектен английски имаше, наистина перфектен. А той ми каза, че това неговото нищо не било, а имал един съученик, който, след една диктовка, учителката след бегъл поглед върху диктовката му казала, че това, което е писал, няма нищо общо с това, което тя е диктувала. Той отговорил - "госпожо, нищо подобно - това е същото, което сте диктували, но с други думи и с идиоми!" И това на секундата да го съобразиш да го направиш...ех....е това се казва да знаеш езика.

Ти как си като слушаш например Би Би Си, Си Ен Ен или Евронюз?
« Последна редакция: юни 12, 2008, 04:36:18 от niki67 » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 09, 2021, 06:24:04