Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може би, ще се усмихне щастието и на летище Русе  (Прочетена 211478 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 4775

Профил Ел. поща
« Отговор #210 -: октомври 06, 2009, 09:38:23 »

Мдаа, човекът държи да му се говори на "Вие" и това е! Не всеки приема вътрефорумната фамилиарност... Undecided
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
bacho
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #211 -: октомври 06, 2009, 03:29:23 »

Така си е...  Grin
А ако стане концесията на летището, лично ще почерпя
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #212 -: октомври 06, 2009, 09:14:30 »

Как да се обръщаме към Вас? Като г-н bacho или сър bacho? Просто не предполагах, че никът Ви предполага такава официалност.
Активен
bacho
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #213 -: октомври 06, 2009, 09:27:28 »

Не държа на учтивото обръщение, обаче тази употреба на "ти - тебе' в едно изречение не ми ...говори добре. Вярно е , че удвоеното допълнение е норма в българския език, обаче звучи неприятно. 
Активен
Blackadder
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #214 -: октомври 07, 2009, 12:06:31 »

Стига с този off-topic. Хайде по темата, аз тук не научавам нищо за това летище.
Активен

svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 399

Профил
« Отговор #215 -: октомври 07, 2009, 03:06:11 »

Стига с този off-topic. Хайде по темата, аз тук не научавам нищо за това летище.

Съгласен съм за оффтопика, подобни спорове могат да се водят на лични например.
Колкото до самото летище , едва ли ще научиш нещо ново. Историята се повтаря - периодичните опити за отдаване на концесия ще се провалят , най-вече заради липса на интерес от инвеститорите.
Активен
bacho
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #216 -: октомври 07, 2009, 03:27:50 »

Никой не се записа за почерпката Smiley
Активен
bacho
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #217 -: октомври 07, 2009, 03:29:04 »

Относно летището: смятам, че ще мога да кажа нещо едва когато стане факт. А аз следя нещата отблизо.
Активен
Blackadder
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #218 -: октомври 08, 2009, 10:13:50 »

Съгласен съм за оффтопика, подобни спорове могат да се водят на лични например.
Колкото до самото летище , едва ли ще научиш нещо ново. Историята се повтаря - периодичните опити за отдаване на концесия ще се провалят , най-вече заради липса на интерес от инвеститорите.

Аз искам да знам всичко за това летище. Не само нови неща. Миналото му ми е много по-интересно отколкото моментното му състояние. Някой ако помни и знае, може да разкаже за полетите, за типа на самолетите, които са кацали. Имало ли е голям пътнико поток, дестинации, дали са кацали чужди авиокомпании или само Балкан и т.н.
Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #219 -: октомври 08, 2009, 06:22:08 »

Аз май и преди съм писал - като малък съм летял до София и обратно. Спомням си, че единия път самолетът беше витлов. Когато пътувахме с реактивен всички пътници си шушукаха със страхопочитание все едно летим с послено чудо на техниката. Касата за билети беше на площада до Съда и от там с автобуси ни транспортираха до летището. Самолетите бяха пълни, но самото летище беше спокойно. До София се стигаше за половин час. Не мога да гарантирам 100%, но в главата ми се върти, че цената на билета беше около 20 лв.
Активен
Blackadder
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #220 -: октомври 08, 2009, 07:45:35 »

Това е интересно. Спомняш ли си реактивния самолет дали беше малък или по-голям? Така можем да разберем какъв е бил. Помниш ли например от терминала до самолета как сте отивали - пеша или е имало и автобуси, макар че това е малко вероятно. Имоло ли е кола, която да води самолета до стоянката или не? Витловия самолет вероятно е бил Ан-24. Все пак зависи за кои години става въпрос. За реактивния според мен има два варианта - Ту-134 или Як-40.
Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #221 -: октомври 08, 2009, 08:02:34 »

Доколкото се сещам реактивния беше голям. Мисля, че е бил Ту-134, а витловия както си написал Ан-24. До самолета се ходеше пеш, а и той беше близко до терминала. За водеща кола нямам спомени.
Активен
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Профил Ел. поща
« Отговор #222 -: октомври 08, 2009, 08:38:44 »

Единственият ми спомен от летището е от края на 1980-те или началото на 1990-те, когато с колеги ходихме на купон за някакъв празник (май на Здравните работници). Бяха запазили места в заведението в сградата на летището. Та тогава по време на хапването и наздравиците имаше безплатна екстра - малко шоу, състоящо се в излитането на витловия Ан-24. Самолетът не е голям - помня, че за себе си го нарекох "летящ автобус". По зрителна преценка на размерите ми се стори, че би побрал 40-50 пътници. Но пък явно това е било достатъчно за тогавашния пътникопоток - далеч не всеки си е позволявал такъв скъп начин на пътуване...

Активен

Blackadder
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #223 -: октомври 08, 2009, 09:10:38 »

Преценката ти за броя на пътниците на Анчето е правилна. А за това дали хората са си позволявали такъв начин на пътуване ...... какво да ти кажа, самолетите тогава са летяли пълни. Имало е редовни линии както до Русе, така и до Видин, Търговище, Стара Загора. Сигурно изпускам някое в момента. Чел съм, че дори до Кърджали се е летяло с хеликоптер. Общо взето, малките летища тогава са били в своя разцвет и са се извършвали всекидневни полети. Естествено по всичките вътрешни линии са ползвали предимно по-малки самолети, не само до Русе. Всичко това показва, че хората са имали възможност и пътуването със самолет е било горе-долу достъпно.
Снимката от летище Русе ли е?
Поздрави!
Активен

Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Профил Ел. поща
« Отговор #224 -: октомври 09, 2009, 07:58:05 »

Снимката от летище Русе ли е?

Не, просто я взех от статията за самолета в Уикипедия. Имал е няколко разновидности, всичките изглеждат горе-долу така...
Активен

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 24, 2020, 12:41:37