Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може би, ще се усмихне щастието и на летище Русе  (Прочетена 211952 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4775

Профил Ел. поща
« Отговор #195 -: май 27, 2009, 04:54:10 »

Еййй, не се усмихва това щастие и туйто, да му се не види!... Sad
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #196 -: май 27, 2009, 06:17:42 »

Дано да направят летището.Пък и оборота на такситата ще се покачи от Русе до Щръклево 20 км 10 лева не е малко  Cheesy за един курс
Активен
platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 274

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #197 -: май 27, 2009, 06:24:51 »

Дано да направят летището.Пък и оборота на такситата ще се покачи от Русе до Щръклево 20 км 10 лева не е малко  Cheesy за един курс
То и 60-80 евро до букурещ да не е малко Smiley
Активен
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #198 -: май 27, 2009, 06:31:05 »

Абе в Русе да си имаме летище ще е много яко.Ще гледаме как самолетите фъркат а тези от Щръклево не ги виждам горките хорица  Roll Eyes
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #199 -: май 28, 2009, 08:32:37 »

Прекратяват процедурата за Летище Русе
Cheesy
Активен

Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #200 -: май 29, 2009, 12:21:56 »

Много жалко за летището, а толкова искам да си имаме и ние  Sad
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2179

Профил WWW
« Отговор #201 -: май 29, 2009, 09:50:38 »

Може би ще е по-добре държавата да налее пари, както в Пловдив....

Само че с такова правителство...
Активен
Blackadder
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #202 -: септември 29, 2009, 07:15:48 »

Хора, стига сте си чесали езиците с това летище. В близките години няма да го бъде. И на мен ми се иска да е действащо, но уви не живеем вече в комунизма. Всичко е свързано с адски много пари. Не си мислете, че след като сградите стоят, всичко ще се оправи с една боя. Пистата сигурно е в плачевно състояние. Тук чета предложения летището да стане карго. Вие как си представяте на тази писта да кацне един тежък транспортен самолет като Ан-124 или дори по-малкия Ил-76. За западните самолети не искам да коментирам. Ан-12, който е най-подходящ е вече е като библиографска рядкост. А оборудването което трябва да се постави, всичката тази електроника, за да отговаря летището на някакви изисквания....
Сега по същество. Искам да благодаря на Йовчо, че ме светна за този форум. Имам една молба към всички вас, а именно, който разполага със снимки от летището, да ги публикева или ако може да ми ги изпрати. Интересува ме пътническия терминал, кулата и някакви останки от перонното осветление и всякакви други съоръжения. Благодаря Ви предварително.
Поздрави!!!
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3240

Профил
« Отговор #203 -: септември 29, 2009, 11:29:57 »

Ние не си чешем езиците, а обсъждаме и споделяме, все пак затова е форума. Та ще помоля всички съфорумници да не спират да си чешат езиците, а да пишат и споделят. Още повече, че в темата не е писано от края на май - факт, който Blackadder несъмнено е забелязъл.
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1259

Профил
« Отговор #204 -: септември 29, 2009, 11:53:50 »

Хора, стига сте си чесали езиците с това летище. В близките години няма да го бъде. И на мен ми се иска да е действащо, но уви не живеем вече в комунизма. Всичко е свързано с адски много пари. Не си мислете, че след като сградите стоят, всичко ще се оправи с една боя. Пистата сигурно е в плачевно състояние. Тук чета предложения летището да стане карго. Вие как си представяте на тази писта да кацне един тежък транспортен самолет като Ан-124 или дори по-малкия Ил-76. За западните самолети не искам да коментирам. Ан-12, който е най-подходящ е вече е като библиографска рядкост. А оборудването което трябва да се постави, всичката тази електроника, за да отговаря летището на някакви изисквания....

Приемам автора на мнението за компетентен и му предлагам следната хипотеза - да приемем, че имам "адски много пари", и искам да направя карго летище край Русе. Кое би ми било по-изгодно - да концесионирам дългосрочно летището край Щръклево и да го реновирам или да си построя чисто ново някъде другаде край Русе?
« Последна редакция: септември 30, 2009, 09:32:58 от фараша » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4775

Профил Ел. поща
« Отговор #205 -: септември 30, 2009, 12:51:00 »

Отговорът на този въпрос е ясен. Въпросът по-скоро е - имаме ли въобще шанс за пътническо и/или товарно летище около Русе при наличието на град като Букурещ на 60 км от тук с неговите аеропортове... Huh?
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Blackadder
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #206 -: септември 30, 2009, 09:27:06 »

Ние не си чешем езиците, а обсъждаме и споделяме, все пак затова е форума. Та ще помоля всички съфорумници да не спират да си чешат езиците, а да пишат и споделят. Още повече, че в темата не е писано от края на май - факт, който Blackadder несъмнено е забелязъл.

Ако се хванеш и прочетеш темата от начало до край, както направих аз, ще останеш точно с това впечатление - ще се прави, няма да се прави.
Аз не искам да се заяждам с вас. Надявах се да видя повече снимков материал във въшия форум.
Активен

bacho
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #207 -: октомври 05, 2009, 10:19:17 »

Хайде пак.... : Shocked
Интервю на Камен Kичев пред Econ.bg

"Смятате ли отново да обявите процедура за концесиониране на Летище Русе?

Камен Кичев:

Летище Русе е едно от приоритетните летища. Вече е сформирана работна група, която работи по подготовката на нова концесия, с нови условия. Наясно сме, че условията, които са били заложени в предишните неуспешни концесии на летището, са били твърде високи. Новата концесия ще бъде доста по-олекотена. Тя ще позволи на повече кандидати да участват. Има инвеститори, които са готови да участват в тази концесия. Те виждат развитието на Летище Русе като алтернативно Летище Букурещ. Вече се срещнах с инвеститори, които се интересуват и имат проект. Това не означава, че те ще бъдат концесионерите. Русенското летище създава перспективи да бъде изграден карго терминал. Концесиите на летищата ще бъдат обявени не само в България, но и в Европа, страните от бившия Съветски съюз, Близкия изток. Целта е да привлечем широк спектър от желаещи."
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #208 -: октомври 05, 2009, 06:11:14 »

И какво ти пречи на теб ако случайно летището бъде концесионирано?
Активен
bacho
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #209 -: октомври 06, 2009, 09:13:45 »

Откога се познаваме?? Sad
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 24, 2020, 04:36:05