Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може би, ще се усмихне щастието и на летище Русе  (Прочетена 211475 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #165 -: май 05, 2009, 10:22:23 »

Хах! Сериозно! Кой те пусна? Smiley И аз искам Smiley
« Последна редакция: май 06, 2009, 09:46:16 от SW2FL » Активен
ystoyanov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 673

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #166 -: май 05, 2009, 10:29:32 »

Качвам ги сега!
Активен
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #167 -: май 05, 2009, 11:49:45 »

Очаквах да е по-зле вътре... Последно кога е работило?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3240

Профил
« Отговор #168 -: май 06, 2009, 08:52:15 »

Видяхте ли надписа Have gun, won't travel  Cheesy Не ви ли звучи малко индиански  Smiley Иначе голямо браво и благодарим за снимките. На фона на действителността ни изглеждат страшна екзотика. Личи обаче колкото и ретро да изглежда, че всичко е пазено, а не като сега - дори нещо да е модерно и ново, бързо да се опорочава от вандали.
« Последна редакция: май 06, 2009, 08:55:56 от Linov » Активен

Във форума се ражда истината.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #169 -: май 06, 2009, 09:45:57 »

Чак да се чудиш как не е разбито и потрошено ... страхотно е!
Активен
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 4775

Профил Ел. поща
« Отговор #170 -: май 06, 2009, 11:33:30 »

Преди доста години, някъде в първата половина на 1990-те (иженарицаемата "зора на демокрацията") работех в аптека на ул. Петко Д. Петков и редовен клиент ми беше тогавашният директор на русенското летище Жорж Хаджиев - беше между 35 и 40 годишен човекът. Ден през ден си купуваше сънотворни таблетки, защото от тежкия и продължителен стрес покрай промените, прекратили дейността на летището, и силно разтревожен за неясната му бъдеща съдба, за която правеше опити да се бори срещу много по-силни от него фактори, този човек беше изгубил съня си и това безсъние го измъчваше постоянно. Явно беше не един от безчувствените и груби прагматици, интересуващи се само от своето материално добруване, а в някаква степен имаше идеализъм и го болеше за изгубената придобивка на Русе, която за него беше част от съдбата и живота му. Виждаше се, че дните му минават под знака на тежките преживявания, свързани с летището, та вече и хапчетата не му помагаха да спи и вземаше все по-силни и в по-големи дози...

След някоя година се преместих в друга аптека и изгубих връзка с този човек, но веднъж случайно забелязах на една стена негов некролог. Беше си отишъл на около 40 години, смазан от стреса и тревогата за състоянието и бъдещето на русенското летище, на което беше посветил доста от силите и годините си... Cry Шапка свалям на хора като него! И ще кажа - Бог да го прости Жорж, а летището дано поне след смъртта му се върне към живот!
« Последна редакция: май 06, 2009, 11:51:45 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #171 -: май 06, 2009, 11:45:12 »

Дано.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #172 -: май 06, 2009, 05:35:39 »

Като малък съм летял 2 пъти до София от нашето летище. Беше доста интересно приключение. Билетите се продаваха до Съдебната палата, където сега има офис на SG Expressbank. От същото място тръгваше и специален автобус за пътниците към летището.
Активен
dunav_rousse
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 416

Профил Ел. поща
« Отговор #173 -: май 06, 2009, 06:29:20 »

Чак да се чудиш как не е разбито и потрошено ... страхотно е!

Е все пак е бивше военно летище, смее ли някой!  Терминала може да се модернизира доста лесно, незнам обаче как стоят нещата с пистата. Принципно град като Русе има потенциал да има свое летище и да има редовни вътрешни и международни полети но проблема на точно този порт е, че реално е доста далеч от града, а инфраструктурата до там е точно като за военно летище ''маскировачна'' защото като отбиеш от главния път, пред теб излиза тясно шосе което минава през селото (Щръклево) и е крайно неудобно.
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #174 -: май 06, 2009, 06:56:42 »

Тя държавата нали иска да инвестира пари за пистата, за да могат да се намерят по-лесно концесионери.А относно пътя ако направят летището ще оправят и главния, и второстепенния.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3240

Профил
« Отговор #175 -: май 06, 2009, 09:30:03 »

Е то е било военно само в последните си години. Аз си спомням пък, че за билети ходихме до блокчето което е м/у ТЦ Дунав и Операта. Там сега е Алфабанк ако не се лъжа. И аз съм летял един-два пъти до София. Но имам спомен само от едно повръщане и от ескалаторите на софийското летище  Smiley
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Профил Ел. поща
« Отговор #176 -: май 06, 2009, 09:55:14 »

Е то е било военно само в последните си години...

Май нещо се заблуждаваш, Роска. Щръклевското летище си има и военно предназначение от доста по-ранни години, ако не и от самото си създаване. Служил съм в Сливен от 1980 до 1982 година, а по същото време мой съученик беше шофьор в авиационно поделение в Щръклево. Там имаше съветски изтребители. Пък не съм наясно дали са били на отделни писти, и въобще може ли една писта да се ползва успоредно за гражданската и военната авиация (малко вероятно ми изглежда), но поделението си беше факт.
Активен

спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #177 -: май 06, 2009, 10:51:14 »

Пистата е една и са я ползвали основно военните с малко цивилни полети. Самите ВВС база е била с тренировъчни самолети за обучение на пилоти. В началото на 90те до към средата, най-редовно можеха да се виждят как си летят над района на Щръклево и Червена Вода.
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
Orthodox
Hero Member
Активен Активен

Профил Ел. поща
« Отговор #178 -: май 06, 2009, 11:49:59 »

Да, военните самолети са били тренировъчен модел, това го зная и от моя съученик, който впрочем караше противопожарен автомобил там...
Активен

Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #179 -: май 06, 2009, 11:54:06 »

Ами те дали имат право ако случайно направят летище Русе, да го направят с международен лиценз, защото от някъде ми се върти из главата, че има някакво ограничение в километри разстояние за 2 международни летища Huh?
Активен

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 08, 2020, 10:10:04