Страници: 1 ... 114 115 [116]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градският Транспорт  (Прочетена 1983988 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bgdimitrov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #1725 -: юли 17, 2020, 10:03:37 »

Май вече Ивеко тролейбусите ще излизат само при нужда. Последния от 5-те NAW тролейбуси доставени миналата година вече е на линия след ремонт.

« Последна редакция: юли 17, 2020, 10:05:43 от bgdimitrov » Активен
pesho
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 66

Профил Ел. поща
« Отговор #1726 -: юли 17, 2020, 06:11:45 »

Вчера бях по работен ангажимент в депото и всички ивекота към 15 часа бяха прибрани. Бях из гарада след това доста време, но ивеко вчера не се появи. Снимката на 769 е моя впрочем Cheesy. Имаше и доста машини в депото, което означава на линия са към 15-19 возила, което е малко.
Активен
bgdimitrov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1727 -: юли 17, 2020, 07:33:03 »

Нищо чудно, с тези летни разписания. Дали с новата транспортна схема ще се продължат тези глупости от соца?

Поздрави за снимката иначе!
Активен
bgdimitrov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1728 -: ноември 13, 2020, 04:26:19 »

https://app.eop.bg/today/91600

Трета поредна поръчка. Дано този път успеят, че ОТР са на много ниско ниво. И административно и техническо.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2072

Профил
« Отговор #1729 -: февруари 27, 2021, 10:19:19 »

Ще ме светне ли някой запознат (а и другите членове и четящите форума) за сагата с поръчката за тролеите сега при Пенчо? Дочувам откъслечни неща, виждам, че сега е дори прекратена.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4812

Профил Ел. поща
« Отговор #1730 -: март 29, 2021, 07:27:52 »

Прокуратурата проверява Община Русе за тролейбусната афера

Тъга, тъга... Angry

(Статията е твърде дълга, за да я поствам тук, но си струва да се прочете. Не зная кой е крив и кой - прав, но в крайна сметка са прецакани отново русенци...)
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 675

Профил
« Отговор #1731 -: март 30, 2021, 08:02:24 »

"Есенцията" е в края на статията:

"Липсата на нови тролейбуси е провал за кмета Милков
А дали става дума за „чудовищна корупция“ или пък за обикновена некадърност при писането на обществени поръчки – резултатът в крайна сметка е един и същ: засега Русе остава без нови тролейбуси. И това може да бъде отчетено само и единствено като грандиозен политически провал на кмета Пенчо Милков и неговата администрация. Още повече, че от същата администрация се очаква да подготви проектите, с които Русе ще участва в програмите за европейско финансиране в новия програмен период. Това е една сериозна тема за размисъл, независимо до какво ще достигнат накрая в своята проверка прокурорите."

Питам се, дали след този скандал е настъпило някакво отрезвяване за всички онези екзалтирани фенове на БСП, които довлякоха Милков на кметския стол ... Ха дано, ама надали .....
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2700

Профил Ел. поща
« Отговор #1732 -: март 30, 2021, 09:32:19 »

А уж външна консултантска фирма била подготвяла документацията?  И същото допълнително оборудване е минало в поръчката за Враца? Пенчо пък, поискал одит и след това е спряна поръчката.
С нетърпение очаквам развитието, за да разберем дали от общината са просто некадърни или неуспешни измамници? Или пък прокуратурата се ползва за бухалка?
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 675

Профил
« Отговор #1733 -: март 31, 2021, 12:23:52 »

При бсп/БКП винаги е едно и също - ДАЛАВЕРИ, ДАЛАВЕРИ, ДАЛАВЕРИ .... и накрая логичен ПРОВАЛ .....

Явно бсп/БКП имат представа за управлението на държавата/на общината/, като форма на далавера ....

Явно, ако БКП/бсп не са част от управлението на държавата/на общината/, това за тях означава само и единствено, че не са част от ДАЛАВЕРАТА и следователно гледат да наваксат този "пропуск" с идването си на власт ....

Как е възможно българите, 30 години след провала и краха на "социалистическата" държава, все още да припознават за алтернатива на днешното статукво, някогашната преименувана комунистическа пария - ето това не го разбирам ....
« Последна редакция: март 31, 2021, 12:27:45 от JMM » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2072

Профил
« Отговор #1734 -: март 31, 2021, 11:28:54 »

Освен всичко друго, комунистическите фирми са много изгладнели, доста години на местно и национално ниво е суша за тях. Сега се опитват да наваксват.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1279

Профил
« Отговор #1735 -: март 31, 2021, 11:55:20 »

Нека не бързаме все пак с изводите. Да си обвиняем от Специализирана прокуратура със съответен медиен шум, при това по анонимен сигнал,поне за мен е по-скоро добра индикация за обвинените.
Иначе и аз съм донякъде разочарован от новия кмет, факт.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 423

Профил Ел. поща
« Отговор #1736 -: април 01, 2021, 12:11:23 »

Нека не бързаме все пак с изводите. Да си обвиняем от Специализирана прокуратура със съответен медиен шум, при това по анонимен сигнал,поне за мен е по-скоро добра индикация за обвинените.
Иначе и аз съм донякъде разочарован от новия кмет, факт.

Много точно казано. Обвиненията на спецбухалката... ъ-ъ-ъ спецпрокуратурата капят като презрели круши в съда.
Има и един друг интересен аспект. Пенчо, ако са правили схеми, едва ли държи да са точно беларуски тролеите по партийна линия. Би го направил за пари от съответния кандидат. Така или кандидатът сам е предложил парите и Пенчо и компания се съгласяват, или пък инициативата идва като рекет от администрацията, но фирмата-кандидат се съгласява. И в двата случая фирмата също е яко в играта, но не се говори нищо за нея или разследване срещу шефовете ѝ.
Така че, нека не съдим хората по анонимни сигнали, станали известни в пик.бг, само защото не харесваме набедения и това идеално ни пасва на представата за него или на партийната линия.
Активен
Страници: 1 ... 114 115 [116]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)

Google e прегледал тази страница април 05, 2021, 05:25:08