Страници: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 122   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градският Транспорт  (Прочетена 2146843 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2964

Профил Ел. поща
« Отговор #1335 -: септември 27, 2013, 09:06:08 »

Колкото ти си разбрал, толкова и аз  Cheesy
Активен
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #1336 -: октомври 05, 2013, 08:43:09 »

Най-сетне малко яснота по този въпрос - в сайта на ЕГГЕД днес съвсем случайно забелязах, че е публикувана информация за 25-а линия. От понеделник /7 октомври/ линията отново ще бъде по старият си маршрут - от Дружба 3 до Захарен завод /мисля/. От фирмата казват, че са добавени още часове за тръгване, понеже старите не били достатъчни. Ето разписание -

http://egged-ruse.com/trolley/25
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
Niksan555
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #1337 -: октомври 05, 2013, 10:10:39 »

Най-сетне малко яснота по този въпрос - в сайта на ЕГГЕД днес съвсем случайно забелязах, че е публикувана информация за 25-а линия. От понеделник /7 октомври/ линията отново ще бъде по старият си маршрут - от Дружба 3 до Захарен завод /мисля/. От фирмата казват, че са добавени още часове за тръгване, понеже старите не били достатъчни. Ето разписание -

http://egged-ruse.com/trolley/25

Няма никакви промени в разписанието отпреди 25-та да я съкратят до хотел "Рига". Дори не са добавили още часове на тръгване, а са премахнали последния курс на 21:10 от кв. "Дружба 3" и 21:55 от "Захарен завод".
http://web.archive.org/web/20111118165431/http://egged-ruse.com/trolley/25
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1338 -: юли 31, 2014, 03:38:34 »

Има ли в момента превозно средство от градския транспорт в Русе с работещ климатик? Неопланите май не ги търкалят?

Сетих се за тези въпроси понеже вчера се повозих из Варна на новите им тролеи и автобуси. Гот е вътре, хладно, музичка има, информация за спирките по линията върви по екраните.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2397

Профил
« Отговор #1339 -: юли 31, 2014, 04:16:18 »

Неопланите не се използват в момента. Дали защото на ЕГГЕД им идват твърде енергоемки, дали защото в това отпускарско време съвсем няма пътникопоток за такива големи машини, дали заради и двете, но в момента ги няма по маршрутите. Което е жалко, защото те са единствените русенски превозни средства, осигуряващи нормален комфорт на пътуване.
Няма превозни средства с работещ климатик в момента, поне за тролеите говоря.
Активен
martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #1340 -: юли 31, 2014, 11:32:35 »

Варна е много по-напред от нас, не само по отношение на транспорта... но той също е на много високо ниво - едно, че най-използваните линии са на 8 минути, второ - автопарка им е почти 100 процента подменен, което от своя страна говори за комфортно пътуване, независимо от времетраенето. Да не забравя и кондукторите, които са много по-любезни от нашите.. И да ги гоним, пак няма да ги стигнем.
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1341 -: юли 31, 2014, 11:59:45 »

Спрямо ресурса с който разполага Варна като град, бих казал, че са много назад с материала. Нямам предвид в сравнение с Русе, разбира се (за съжаление).

По русенските улици се виждат някои доста интересни екземпляри, подобия на автобуси или бусове. Не знам откъде ги домъкват тези кошници, обаче са ужасни.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 871

Профил
« Отговор #1342 -: септември 24, 2014, 09:44:17 »

"Първа копка по проект "Интегрирана система за градски транспорт на град Русе"

Първа копка по проект "Интегрирана система за градски транспорт на град Русе" по Компонент 4 - "Изграждане на подлез при ж.п. линията за свързване на кв. "Родина" с Центъра, финансиран по ОП "Регионално развитие" 2007 - 2013 ще се състои утре от 13:30 часа на кръстовището между магазините "Практикер" и "Кауфланд".

Церемонията ще бъде предшествана от пресконференция. Тя ще се проведе от 13 часа в конферентната зала на "Практикер", която се намира на втория етаж в същата сграда. "

http://news.ruse24.bg/515992.html
Активен
RG
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

Профил
« Отговор #1343 -: септември 26, 2014, 02:36:36 »

Първа копка добре, но от статията в посочения по-горе линк изплува един доста притеснителен абзац:

"Одобреният по Оперативна програма "Регионално развитие" 2007-2013 г., проект "Интегрирана система за градски транспорт на град Русе", финансиран по Договор за безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/.5-03/2011/005 е на обща стойност 29 379 323,89 лв., от които предоставената безвъзмездна финансова помощ е в размер на 26 011 937,93 лв. и 3 367 385,96 лв. са собствен принос на Община Русе.
Общата продължителност на проекта е 36 месеца."

Ако продължителността на проекта за интегриран градски транспорт наистина е 36 месеца, как той ще се впише в крайния срок за изпълнение на проекти по ОП "Регионално развитие" 2007-2013г., който е 31.12.2015г. ?
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1430

Профил
« Отговор #1344 -: септември 26, 2014, 05:31:53 »

Доколкото се разбира от медийните публикации, цялостния проект трябва да е приключил до Октомври 2015, което е 2 месеца преди този срок. Явно ще се бачка ударно.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1345 -: септември 26, 2014, 07:03:39 »

Тъкмо се канех да питам какво стана с този проект, че скоро ще ринем сняг, а нищо не се случва. По стара българска традиция ще се работи в най-неприятното време.

Гледам, че на някои спирки са забили по един пилон с табелка. Разписание ли ще кичат там? Няма ли да се въвежда електронна система за следене на транспорта? Един хубав пример от Варна, всеки може да проследи автобусите и тролеите къде по маршрута са и кога ще са на конкретна спирка - http://varnatraffic.com/
« Последна редакция: септември 26, 2014, 07:28:31 от vesel » Активен
RG
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

Профил
« Отговор #1346 -: септември 30, 2014, 11:01:51 »

Притеснението ми е заради това, което чета само 3 страници по-напред:

...

...

Компонент 3 е за сума надхвърляща 9 милиона лева!
...

В него влизат разширяването на Цар Освободител и кръговото, както и пешеходния подлез под кръговото ако не се лъжа.

Доста "ударно" трябва да работят, за да свършат всичко това за година и нещо...

П.П.
Дано това с разширяването на Цар Освободител не се случи никога, защото не мисля, че е възможно без изсичането на повечето дървета наоколо.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2397

Профил
« Отговор #1347 -: септември 30, 2014, 11:30:51 »

Имаше някакви идеи за разширяване на уличното платно на "Цар Освободител" като се отнеме от градинката в средата на булеварда. Аз лично никак не съм доволен от подобно решение - освен изсичането на много дървета, ще се унищожи идентичността на тази русенска улица, защото с широката пешеходна зона в средата това е май единствения истински булевард в града.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1427

Профил
« Отговор #1348 -: октомври 01, 2014, 12:16:00 »

Живея близо до булеварда, та ми се налага често да ползвам зелената зона между двете платна. Признавам си, че преди да се изместя да живея близо до Царя съм имал известна слабост към този булеварден "парк", но сега съм леко разколебан. Все пак е твърде тесен и шума и прахта от булеварда го превземат, та като цяло не е място за почивка. Общо взето си в епицентъра на градската шумотевица и динамика или иначе казано си е широк озеленен тротоар по средата на улицата. Но пък изглежда по-добре от гола поляна или тясна разделителна ивица със заграждение по средата, тип Липник.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3444

Профил
« Отговор #1349 -: октомври 01, 2014, 08:43:51 »

Просто тр да се забрани паркирането в отсечката от кръговото до Панайот Хитов...
Активен

Във форума се ражда истината.
Страници: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 122   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница януари 04, 2024, 06:07:16