Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 116   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градският Транспорт  (Прочетена 1931862 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3241

Профил
« Отговор #45 -: януари 03, 2008, 03:19:42 »

не си хващал каквото трябва или е било в пиков час  Smiley с тролеите 82 или 88 стигам за 20 мин от центъра до владиславово защото не заобикалят. виж с 14 или 148 може да си пътуваш и час. а пеша по владислав веднъж се хванах и се върнах от практикер, което е в далечния край на трошево. до катедралата са 30 мин. пеша от владиславово до центъра е макс 1.5 часа. по площ града е незначително по-голям от русе. не се шашкай  Wink
а за тва че избират кондукторите по дебелина си напълно прав. да си се търкалят из рейсовете по завоите...
Активен

Във форума се ражда истината.
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 547

Профил
« Отговор #46 -: януари 03, 2008, 09:32:41 »

Намали ги тия 40 - 50 км. поне три пъти и ще познаеш точното разстояние. Cool
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #47 -: януари 03, 2008, 10:11:04 »

предполагам че е искал да каже минути  Wink владиславово е на 8 км от центъра
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4777

Профил Ел. поща
« Отговор #48 -: януари 04, 2008, 04:29:16 »

А пък веднъж точно в един частен автобус един мъж след като подаде парите и не му беше даден билет си поиска. Контрольорката нищо не каза и продължи напред, г-нът и повтори, тя отново нищо не направи, накрая той каза: "Вижте аз държа на билет", и въпреки всичко не съм сигурна, че го получи... Това беше едно от най-нахалните изпълнения на контрольор, които съм виждала...

О, ти да си жива! По някои автобуси от Русе до селата в областта, където билетчето е доста повече от 70 ст., просто никога на никого не се дават билети - и това е. Минава си човекът, прибира парите и си сяда отпред. Толкова. За билети и намек няма даже. Пътниците са съгласни и си кротуват (на тях им трябва возенето, не хартийката), собствениците на возилото също са доволни... Идилия. Впрочем, без да съм шовинист, ще кажа, че това правило е най-редовно и твърдо спазвано в автобусите, собственост на турци. Изглежда, не се смятат длъжни да плащат данъци на "гяурската" държава, която не възприемат като своя...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #49 -: януари 04, 2008, 12:55:51 »

Хе хе - така си е! Та дори автобус за Разград (който е град) за пример мога да дам. Често ми се налага да пътувам с него до един друг град (който за мен си е село) Цар Калоян. Никога, ама никога на никого не дават билет!
Какво да правя?
Веднъж контрольорката (човек, когото не мога да понасям) каза гласно в целия автобус : "Защо да ви давам билетчета, довечера като се приберете вкъщи да се хвалите ли с тях?" Засмя се...
Еми... нямам думи.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #50 -: януари 04, 2008, 01:57:37 »

Билетът всъщност може да послужи като застраховка, в случай на злополука, не дай боже! Те просто са длъжни да ги дават, но много хора ги отказват, дори да им ги предлагат. Какво повече да говорим! Angry
Активен

Оптимист
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #51 -: януари 04, 2008, 02:57:45 »

хора искайте си билетите! така не е редно. като ще им давате пари, тр винаги да получавате документ че сте дали парите, за да сте сигурни поне че тоя тарикат ще спечели от вас, но ще си плати данъка от печалбата и няма да си прибере парите в джоба. аз за това винаги си искам касова бележка от магазините. друг е въпроса и че после си я проверявам ако съм пазарувал много за невярно обявени цени или маркирани по повече пъти артикули (все неща които са ми се случвали). така че си измисляте една причина (примерно че после от работа ви осребряват билета) и си го искате!
за Разград през Цар Калоян и аз съм пътувал и като видях контингента въобще не се учудвам че тези неща остават безнаказани. даже съм снимал автобуса с надпис зад шофьора "Не разбирам от майтап!!!" в автобуса духаше и добре че духаше щото иначе щях да се удуша от миризмата идваща от ауспуха  Shocked както и да малко се отклинихме  Embarrassed
« Последна редакция: януари 04, 2008, 03:15:58 от rosen_linov » Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #52 -: януари 04, 2008, 03:05:56 »

ха! натъкнах се на една статия във връзка с казаното от мен току що!
http://www.ruseinfo.net/news_24257.html
Активен

antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #53 -: януари 04, 2008, 03:12:49 »

Даже няма нужда да им се обяснява защо ви е билета или още по-малко да се чувствате неудобно да си го поискате и да търсите някакво оправдание! Те са длъжни и ги има за да ни обслужват!!! Изисквайте и бъдете нахални при нужда! В правото си сте. Cool
Активен

Оптимист
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #54 -: януари 04, 2008, 03:15:51 »

Може би трябва да измислят начин да глобяват и тези, които не искат съответния документ! Cheesy
Активен

Оптимист
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #55 -: януари 04, 2008, 04:43:07 »

ХаХаХаХа един приятел който живеее в Дружбите ми разправя че днес е имало шоу там... Някакъв бронетранспортиор с вериги ( нещо подобно) дърпал всички трамваи един по един   Cheesy

Свързано е с градския транспорт  Roll Eyes
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #56 -: януари 04, 2008, 04:59:20 »

Може би трябва да измислят начин да глобяват и тези, които не искат съответния документ! Cheesy

това го има по закон. като излезе, глобата за хора не изискали си касовия бон беше 5 лева. сега не знам колко е...
Активен

antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #57 -: януари 04, 2008, 06:23:26 »

Значи проверяващите трябва да са по-активни! Хем ще си докарат добри попълнения в касата, хем ще дисциплинират народа. Wink Друго си е като ти бръкнат в джоба, за съжаление! Grin
Активен

Оптимист
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1259

Профил
« Отговор #58 -: януари 04, 2008, 06:35:12 »

А проверяващите кой ще ги проверява дали проверяват? Освен глоби има и положителна мотивация за спазване на правилата. Например ако държавата ти връща част от стойността на билетчетата при представянето им, това може сериозно да увеличи броя на издадените такива от превозвачите. Все пак най-добре е личния и обществения интерес да съвпадат, нали?
Активен
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #59 -: януари 04, 2008, 08:16:23 »

В една от темите ставаше въпрос, че трябва да прилагаме вече утвърдени и оказали се удачни решения. Този е начина, но тези, в чиято власт е изпълнението, като че ли нямат интерес да го прилагат! Azn Впрочем, сещам се, че за японците казваха, че са така напреднали, понеже внедрявали печеливши чужди идеи преди останалите!
« Последна редакция: февруари 15, 2008, 05:05:02 от antiya » Активен

Оптимист
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 116   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 20, 2020, 09:26:46