Страници: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 89   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русенските улици  (Прочетена 262379 пъти)
0 Членове и 7 Гости преглежда(т) тази тема.
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 627

Профил
« Отговор #1260 -: декември 04, 2019, 09:49:53 »

Никога не съм правил агитация за Диана Иванова. Имаше и други десни кандидати в кампанията за кмет на Русе, макар и обществено непопулярни.
БСП начело в управлението на града е проява на късопаметност и според мен възможно най лош избор.
След като години наред по Пламен Стоилов се изливаше политическа помия, подхвърляха се недоказани обвинения основно от парцаливи и мизерни субекти, стоящи зад DUNAV/MOST и Facebook група, самообявили се за "интелектуалци" и помпозно самонарекли се "Обществен съвет", след всичко това да кажем "стига с тези политически заяждания" и "По същия начин Стоилов и екипа му "пропускаха" ". ами това не го приемам.
Когато се опитваме да бъдем критични(а не да се правим на такива), нека да бъдем критични и да не се оправдаваме с грешките на предишните и това да го приемаме за форма на индулгенция.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1258

Профил
« Отговор #1261 -: декември 04, 2019, 09:50:42 »

Аха …

Искаш да кажеш, че днешните не се различават от предишните.
Защо ли съм останал с грешно впечатление, че избрахте по-добър кмет...

По-скоро в случая, кой какво е споменал на една пресконференция или в прессъобщение, едва ли е критерий за успех/неуспех на кмет, независимо дали се казва Стоилов или Милков. Прочетох изказването на зам.кметицата и не виждам какъв е проблема, че не е споменала конкретната програма, по която е финансирането, точно това едва ли интересува мнозинството от хората.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1262 -: декември 04, 2019, 10:20:24 »

Още през 2018г през медиите е оповестено, че е осигурено финансиране и предстои ремонт на бул."Трети Март" и на Сарайския мост, благодарение на проект по pрограма "Трансгранично сътрудничество България –Румъния".

Към днешна дата, какво ново съобщава г-жата зам.-кмет и каква е целта на тиражирано от DUNAV/MOST ?!
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1263 -: декември 04, 2019, 11:25:28 »

Извинявам се, че преди малко коментирах, без да съм гледал оригиналното видео. В случая сайта ДунавМост само препредава, иначе оригинала е репортаж по БНТ. Каква е целта на репортажа, освен да си запълнят блока, само БНТ си знаят. Cheesy
Г-жата зам.кметица си отговаря, каквото я питат по темата, не виждам претенции към стария кмет и администрация, нито че дава някаква изключителна новина или приписване на чужди успехи. Пак повтарям, не виждам никакъв проблем - обикновен банален репортаж.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4764

Профил Ел. поща
« Отговор #1264 -: декември 05, 2019, 02:17:00 »

Е така, де - аз го постнах в качеството му на информация по темата, свързана с предстоящи ремонти по транспортната инфраструктура, но някои колеги бързо-бързо го политизираха "до неузнаваемост"...  Roll Eyes
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1265 -: декември 05, 2019, 10:47:21 »

Ама тя тази "информация по темата" си е силно политизирана, както и повечето словесен бълвоч в сайтчето DUNAV/MOST. Това е "новина" от преди повече от година, която е претоплена и отново поднесена под формата на среща-разговор между "недоволни граждани", собственици на фирми от района, оплакващи се пред новата зам.кметица, като последната независимо от краткия опит в Тутракан, със замах и в кратки срокове започва да решава проблемите на хората в Русе …

С чужда пита помен прави ..
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1266 -: декември 05, 2019, 11:10:08 »

Добре,JMM, какво точно искаш/предлагаш/? Администрацията на новия кмет да си наложи медийно мълчание по инфраструктурни проекти 1-2 години, докато приключат заварените или да се изказват, но задължително да уточняват, че всичко това е благодарение на добрата работа на предния екип?
И вече пиша бавно, поне в случая, това е репортаж на БНТ, няма нищо общо с Дунавмост /освен, че са го копирали/и не е формулирано като новина.
Отделно кмета и заместниците му са политически фигури и не е ненормално да имат политически изказвания, макар в случая да не откривам отчетливо такова.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1267 -: декември 05, 2019, 04:34:08 »

Щом се налага, то и аз ще гледам да "пиша бавно". Няма никакво значение дали това е "новина" на БНТ или на DUNAV/MOST, както и кой от кого е копирал. Това няма отношение към същността на спора, относно смисъла и посланието на "новината".
Предвид декларираната от теб констатация - "кмета и заместниците му са политически фигури и не е ненормално да имат политически изказвания, макар в случая да не откривам отчетливо такова.", за мен става непонятна позицията ти по темата.
"не откривам отчетливо такова" ще рече - има или няма политически PR на новия кметски екип с изтупаната от прахоляка "новина" ...
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1967

Профил Ел. поща
« Отговор #1268 -: декември 05, 2019, 05:59:37 »

Аха …

Искаш да кажеш, че днешните не се различават от предишните.
Защо ли съм останал с грешно впечатление, че избрахте по-добър кмет...
Пич, много си спрял!
Кои "ние" сме го избрали? Аз гласувах за Елеонора Николова и не го крия. На вторият тур бях за гъби.
Пламен Стоилов изобщо не беше добър кмет на фона на парите, които управляваше и това е факт. Това, че ти или си му роднина, или си бил на хранилка около него, или просто си някакъв стоиловски талибан, си е твой проблем.
И да - Йотов беше престъпно слаб кмет, по-слаб от Стоилов. Което не означава, че Стоилов беше много читав.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1269 -: декември 05, 2019, 06:32:40 »

JMM, не си отговорил на първия ми въпрос, а той е точно по същество. Smiley
Относно източника на репортажа, ако беше ДМ, щях да предположа силен ПР елемент за БСП, но при БНТ вече не е така.  С риск да се повторя, НЕ ОТКРИВАМ в репортажа дразнещ целенасочен политически ПР, но пък теорията казва, че всяка публична информация е част от ПР-а на дадена политическа позиция/длъжност, но това е неизбежно.
Аз също, като Русенец, нямам политически пристрастия конкретно към БСП и ГЕРБ, като и на двата тура не съм гласувал за техни кандидати и съм донякъде хладно неутрален. Но сякаш ти не си, напомняш ми в момента на noob, но с обратен знак Cheesy
Не се обиждай, нищо лично, даже често съм споделял НАПЪЛНО твоите виждания по доста теми.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2164

Профил WWW
« Отговор #1270 -: декември 05, 2019, 07:40:27 »

Пенчо Милков да не е почнал да разчиства калинките, какъв е тоя рев Smiley
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2541

Профил Ел. поща
« Отговор #1271 -: януари 21, 2020, 11:45:26 »

Интересни табели са поставили от Общината. Видях такива по "Калоян", "Майор Узунов", а снимката е от "Войводова".

20200121_183542re.jpg
Русенските улици
* 20200121_183542re.jpg (385.3 KB, 1024x673 - видяно 392 пъти.)
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1967

Профил Ел. поща
« Отговор #1272 -: януари 22, 2020, 12:11:51 »

Не е лошо. Европейска работа. Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1273 -: януари 31, 2020, 09:39:08 »

Ето серия снимки на подлеза със спорна уместност под Скобелев при МГ Баба Тонка, направени още в средата на декември. Тогава съоръжението беше готово "на 99%", като имаше останало едно малко скеле при северния вход (до Математическата) за някакви дребни довършителни работи. Вероятно откриването е било скоро след този репортаж, а сега подлезът си е в пълноценна експлоатация (нямам впечатление обаче доколко се ползва).

Най-напред общ изглед на южния вход.

Облицовката изглежда добре направена (вероятно е изкуствен мрамор), също и перилата и осветлението.

Поглед нагоре към стъкления "покрив", който предпазва в някаква степен входа от дъжд или друг валеж.

Слизаме към подземната част.

Ето как изглежда тя (не съм наясно какво има зад вратите вляво - служебни помещения или нещо друго).

Останалите снимки - в следващия постинг.
« Последна редакция: февруари 01, 2020, 02:43:26 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1274 -: януари 31, 2020, 09:41:24 »

Продължаваме през подлеза към северния вход (при МГ).

Ето го и входа, който всъщност в случая е изход. Smiley

Един поглед назад към южния вход/изход на подлеза.

Ето го и северният край на съоръжението - при Математическата.

Впрочем, вероятно забелязахте, че двата входа/изхода са напълно еднакви и може би трябваше да постъпя като габровеца, който имал близнаци (снимал само единия, защото другият приличал досущ на него).Smiley Но така или иначе съм направил снимките - качих ги.

В крайна сметка имаме завършен и работещ подлез, но мнозина не са съгласни, че си струваше да се хвърли половин милион за него. Все пак животът ще покаже дали е така. На това място Скобелев се пресича от поток ученици на МГ, та току-виж тунелът не се оказал толкова излишен, колкото ни изглежда. Ще видим...
« Последна редакция: февруари 01, 2020, 06:59:36 от Orthodox » Активен

Страници: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 89   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.209 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.031s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 04, 2020, 05:53:34