Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А каква е идеята?  (Прочетена 6646 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Lubopitna
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« -: октомври 16, 2007, 02:56:24 »

Здравейте, наскоро разбрах за камерите в Русе. Самата аз не съм от града и затова не ми и стана ясно каква е идеята на това интересно начинание. Някой може ли да ми каже защо и как ви хрумна това?  Просто не ми е известно засега (може и да греша) да има друг български град "ала Биг Брадър" и ми стана любопитно просто Smiley.

Благодаря ви предварително за отговорите.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #1 -: октомври 16, 2007, 03:16:02 »

Друг български град няма ама на запад имаааааааааааааа. Русе като най европейски град също има.
От просто по просто. Grin
Активен
MyLoveMo
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 11

Профил
« Отговор #2 -: ноември 29, 2007, 04:01:09 »

Отдавна има и други градове с камери, гордея се, че Русе е един от тях  Grin
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4555

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: ноември 29, 2007, 06:11:40 »

Разбира се, че има и други. Който иска да види кои са, па и да надзърне в живите картинки от разни кътчета на Родината - ето ви един своего рода портал с връзки към уеб-камерите на разни български градове и курорти:

http://www.eye-bg.org/

Ето и списък на имената им: Банско, Боровец, Бяла, Велико Търново, Враца, Габрово, Златоград, Несебър, Плевен, Пловдив, Русе, Самоков, Силистра, Сливен, София, Стара Загора, Чепеларе, Шумен.

А идеята би трябвало да е ясна - популяризиране на красивите места и облика на населеното място сред хора, които не живеят в него и може никога да не го посетят, и то не само български граждани, но и навсякъде по света. Един вид виртуално гостуване или пътешествие...
« Последна редакция: ноември 29, 2007, 06:14:58 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
kavhanatbolg
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 29, 2008, 01:13:13 »

Русе е твърде на Изток за да е западен град или европейски.
Активен
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 29, 2008, 01:41:29 »

Русе е твърде на Изток за да е западен град или европейски.
Какъв националист си ти, като пишеш такива работи?! Според теб какъв град е Русе? ориенталски? Или Азиадски?
Активен
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #6 -: януари 29, 2008, 08:32:12 »

Много гръмко име си е избрал субектът, коментиращ Русе, но най-вероятно въобще не е русенец и не ми е ясно защо се опитва да всява смут във форума и да дразни пишештите и четящи тук! Shocked Любопитна съм да разбера кой български град е по-достоен да се нарече европейски?!
« Последна редакция: януари 29, 2008, 11:36:37 от antiya » Активен

Оптимист
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #7 -: януари 30, 2008, 11:27:16 »

България май също е твърде на изток, в сравнение с голяма част от Европа, но какво от това!!! Sad
Активен

Оптимист
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #8 -: април 28, 2008, 07:03:50 »

Няма как да се обясни на човек, който не знае какво е Русе за какво става дума. МОга само две неща да кажа. Първото: единственият балгарски град, който е имал връзка два пъти в седмицата с Виена по Дунава. И второто - Елиас Канети, който се води австрийски писател, сам казва: Всичко което по-късно видях в Европа, го бях виждал вече в Русчук. То е въпрос и ккой какво е виждал. От там идва и оценката.
А голямият майтап е, че ако отворите Википедия на английски и потърсите Елиас Канети, ще видите, че е роден в Австро-Унгарския град .... Русчук. Не че Русчук е бил някога част от Австро-Унгарската империя, но самата грешка дава повод за заключения, относно европейското или неевропейското.
Много ясно, че в момента Русе е един град-паметник на една вече несъществузваща култура. Хората са се изнесли отдавна, или са измряли. Други хора са се заселили. Това е нормално. Но и само заради къщите си струва да има камери.
« Последна редакция: май 15, 2008, 01:49:21 от Pfote2 » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 25, 2019, 07:27:03