Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли байкъри във форума? :)  (Прочетена 7101 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« -: май 02, 2008, 05:11:58 »

Аз понеже много обичам да си излизам с колелото из парка, центъра, кея и т.н. Има ли други привърженици на този вид "спорт" Smiley Зависи колко се съберем, може да направим форумно каране Cheesy
Стар съм вече за лудории с колелото, ама за едно добро каране съм винаги готов Tongue

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: май 03, 2008, 07:51:35 »

И аз обичам, защото е екологично и здравословно, пък и носи приятни емоции. Даже доскоро ходех на работа с колелото, пресичайки половината град, въпреки рисковете по големите улици. Само че от някое време желязното ми конче е извън строя, и кога ще намеря време да го закарам на ремонт - не зная... Angry
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #2 -: май 05, 2008, 12:21:41 »

Дидо, само задръж да се върна в Русе. Един ден и с коли ше излизаме да се "разхождаме"  ; Cheesy
Активен

Във форума се ражда истината.
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #3 -: август 13, 2008, 05:55:53 »

Винаги съм карал по малко през лятото колело, но тази година карам непрекъснато - когато работата ми е в града, в който живея - винаги. Това във връзка с цените на горивата. Не, че не мога да си купя бензин и дизел, но само така могат да паднат цените, а и да има гориво за каране по-дълго време. Да оставим настрана здравния аспект, който всеки го знае. Наложи се, обаче, да купувам ново колело. Старото, макар и напълно в ред, го дадох за една помпа с манометър.
Ето го новото.

Kolelo.jpg
Има ли байкъри във форума? :)
* Kolelo.jpg (962.17 KB, 1459x1094 - видяно 600 пъти.)
« Последна редакция: август 13, 2008, 06:01:51 от Pfote2 » Активен
Eross
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил
« Отговор #4 -: април 11, 2009, 01:07:06 »

Аз понеже много обичам да си излизам с колелото из парка, центъра, кея и т.н. Има ли други привърженици на този вид "спорт" Smiley Зависи колко се съберем, може да направим форумно каране Cheesy
Стар съм вече за лудории с колелото, ама за едно добро каране съм винаги готов Tongue

Братле обичам дългите Smiley пътувания Smiley ходих най-далеч до село Юделник Smiley на отиване за 2 4аса ( попътен вятър )на връщане 4 4аса и 30 мин :Д :Д  Cheesy Cheesy Cheesy насрещен вятър : Cheesy
Активен
Eross
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил
« Отговор #5 -: април 11, 2009, 01:09:14 »

Винаги съм карал по малко през лятото колело, но тази година карам непрекъснато - когато работата ми е в града, в който живея - винаги. Това във връзка с цените на горивата. Не, че не мога да си купя бензин и дизел, но само така могат да паднат цените, а и да има гориво за каране по-дълго време. Да оставим настрана здравния аспект, който всеки го знае. Наложи се, обаче, да купувам ново колело. Старото, макар и напълно в ред, го дадох за една помпа с манометър.
Ето го новото.
фоте Smiley добър избор Smiley виктория са точно такъв тип колелета Smiley за градско ползване ! ами аз подкрепям идеята да се съберем и да покараме колелета до хижа приста или текето !
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: април 11, 2009, 02:58:16 »

Само вчера бях на 22 км отиване и връщане с колело до едно градче на един остров + 2 часа гребане на лодка. Това вече втора седмица го правя.
А през седмицата карам вече втора седмица само колело до клиентите в града и ми е голям кеф да си търся къси маршрути, които с кола не са възможни заради пешеходни зони и затворени улици!
А пък Русе е идеален град за колело! Освен когато е заледено! Но това е за малко.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: април 11, 2009, 09:48:41 »

Идеално е! Само дето някой малоумник е забранил карането по Александровска. Не че ми пука Huh?
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #8 -: април 11, 2009, 09:51:26 »

и аз миналата събота извадих колелото и направих доста сериозен маршрут- Чародейка-х.Приста-бул.3-ти Март-Центъра -кея-младежки парк-олимп-Чародейка(П.П то каране ,то снимане беше накрая бутах колеото до вкъщи че не издържа Cheesy)  А за днес бях планирал  разходка в посока Дунав мост -КТМ -Дунав мол -ценъра,ама май ще поработя днес и утре Sad
« Последна редакция: април 11, 2009, 09:56:57 от di4ko » Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: април 11, 2009, 05:54:50 »

Аз ако си бях сложил един километраж в началото, щях да знам колко хиляди километра съм навъртял Smiley
Нещо чудесно, от което мисля да се възползвам:
http://www.ruseinfo.net/news_61588.html
Маршрутът изглежда много добре. Дръпнете си и PDF-a:
http://mladite.com/navigator/routes/pdfs/Basarbovo-Krepcha-BG.pdf
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: април 11, 2009, 07:03:50 »

Идеално е! Само дето някой малоумник е забранил карането по Александровска. Не че ми пука Huh?

Забраната е от Общината и съществува доста отдавна. Само че, за разлика от теб, аз одобрявам такова ограничение. За да не пиша мотивацията си отново, ще се самоцитирам от една по-стара тема.

Цитат
Вярно е. Спирали са ме от общинската полиция, за да ми кажат, че има кметска забрана за каране на колело по тези места, но всичко беше много културно и учтиво, със спокоен тон и без просташки байганьовски изпълнения. Съвсем по европейски, тоест. Съответно и аз напълно културно им обещах, че ще се съобразявам със забраната, за което човекът ми благодари. И наистина се старая да я спазвам - карам по малките улички на север или на юг от Александровска, а през площад Свобода се старая да не минавам, но ако ми се наложи - наистина слизам и бутам колелото, докато пресека. И въобще категорично смятам, че ако искаме да придобием европейски облик и поведение, да надскочим балканската си природа, трябва да се научим да спазваме (но не толкова по принуда, със стиснати зъби и с псувни на ум, а по убеждение и с готовност) разпоредбите на местната и централната власт. Защото в края на краищата наистина Общината направи доста за града и ако ние като граждани трябва да дадем принос за цивилизоването му, то трябва да бъдем по-дисциплинирани и отзивчиви към усилията на управляващите. А не само да изискваме... Пък и в конкретния случай със забраната за колоездене по главната решението на кмета си е съвсем резонно и има достатъчно сериозни основания за такова ограничение. При големия поток от пешеходци по Александровска през повечето време на денонощието, при толкова заведения с изнесени масички и при тези дръвчета с пейки по улицата карането на колело е истинско изпитание за велосипедиста, който постоянно трябва да се оглежда на четири, за да не блъсне някого, да криволичи между хората като на слалом, и пак няма гаранция, че няма да се забие в някого, особено пък малко дете - пази Боже! (Няколко пъти ми се е случвало да спирам на половин метър от някое човече на една-две години и съм изтръпвал при мисълта, че още малко и е можело да го ударя... ) Такова каране се получава бавно и изнервящо за човека на колелото, напряга го с постоянното внимание да не блъсне пешеходец, а и хората наоколо биват стресирани от засилените велосипедисти, минаващи на сантиметри от тях. Така че с право и за добро е била кметската забрана - лошото е, че мнозина не я спазват, а не вярвам никой от тези нарушители да не е наясно с нея...
« Последна редакция: април 11, 2009, 07:06:19 от Orthodox » Активен

Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: април 11, 2009, 07:14:14 »

Аз живея в доста сроден на Русе по изглед град. Има също една такава улица като Алексаднровска. От 08:00 до 20:00 часа е забранено да се кара колело по нея. Глобява се на общо основание. Не винаги има полиция, но като има глобяват по 5-6 човека наведнъж. Струва 15 ?. И с право, защото сблъскване на колело с пешеходец е лошо и за двамата. А когато има ранени става дума за много пари от застраховки и пр. - ако някой си загуби работоспособността за седмица кой ще му я плаща. Затова няма предупреждения - глоба и толкова. И се намират все още хора, въпреки че народът като цяло е дисциплиниран.
На Алексданровска няма място за колелета. Освен да предложите след 20 часа да е разрешена поне от Тетевен към старата поща. Това като идея.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: април 11, 2009, 07:15:38 »

Тогава къде, според вас, има място за колелета в Русе? Май има място само за коли.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: април 11, 2009, 07:40:39 »

Истината е, че няма. Аз затова и рядко се навивам да карам, макар и много да обичам. При липсата на специални велоалеи за велосипедистите (които в движението са ни рак, ни риба) има две алтернативи - или да кара по тротоарите и да рискува да блъсне пешеходец с всичките последствия за велосипедиста и блъснатия, или да се движи по уличното платно и да поеме риска сам да бъде блъснат от автомобил или мотоциклетист, пак с всички неприятни до фатални последствия за единия и другия. То, като се замисли човек, няма и къде да де създадат такива велоалеи, защото при проектирането на града за такива и хабер не са имали, а сегашната улична мрежа отесня даже и за МПС-тата, какво да говорим за велото... Но трябва да се признае, че където имаше някаква възможност, Общината направи, каквото можа - оформи ленти за велосипедисти на една от алеите в парка (не зная дали е разрешено колоезденето навътре в парка обаче), успоредна на ул.Алеи възраждане, както и на участъка от Александровска между Альоша и Майор Узунов. Но това съвсем не е достатъчно, така че в останалите части на града, както вече казахме, любителите на двуколесното безмоторно возило (не тротинетка, де... Smiley) са с единия крак в затвора, а с другия в гроба, колкото и тъжно да звучи...

А в много от държавите в Югоизточна Азия (Виетнам, Лаос и т. н.) велосипедът е национално превозно средство и хората го яхват още в деството си, за да слязат от него на преклонна възраст. И не само че така са здрави и жизнени цял живот до старостта си, ами и въздухът им е по-чист, и обстановката в населените места по-спокойна. Ама де у нас в Европа такъв акъл... Всеки гледа да се изфука с по-луксозна, мощна и лъскава кола. Пък после се сърдим на последствията...
« Последна редакция: април 11, 2009, 07:53:02 от Orthodox » Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: април 11, 2009, 07:49:06 »

Така, така... Стигнахме до общата истина. Та аз ще си карам навсякъде, пък ако видя някой от вас ще му кажа здрасти Smiley
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 30, 2019, 10:28:31