Страници: 1 ... 19 20 [21]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стена на срама  (Прочетена 47351 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1214

Профил
« Отговор #300 -: септември 29, 2019, 10:31:16 »

Според мен, зрелостта на едно общество е да може правилно да фокусира проблемите и точните им нива. На колкото по-ниско ниво се решават, толкова по-добре. Тази мърлящина от снимките е най-вече на изпълнителско ниво, не виждам директна връзка с кметове, ГЕРБ, най-добрия град и прочие. Нивото на тези проблеми са според мен текущия строителен контрол и контрола по маркировките, вероятно става въпрос за некомпетентност или направо липса на такъв. Както и нивото на персонала/техниката на самата фирма изпълнител.
Медийното ниво ми се струва, че трябва да е местната телевизия/сайтове/преса.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2113

Профил WWW
« Отговор #301 -: септември 29, 2019, 10:49:16 »

Ми като за експеримента, пробвайте да им ги изпратите на местните телевизии/сайтове/преса, да видим какво ще излезе. А може би все пак ще излезе след месец и нещо като се промени малко местната феодалщина. А може би не, знам ли Smiley
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2331

Профил Ел. поща
« Отговор #302 -: октомври 08, 2019, 08:35:54 »

Отне само две седмици, за да получа входящ номер за сигнала, касаещ лампите по "Придунавски".
Да видим дали ще последват някакви действия  Cool
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #303 -: ноември 03, 2019, 10:35:22 »

Черешката на тортата по улица "Борисова" ( и не само там)- скосяване на скосяването. Такава цигания аз другаде не съм виждал и то след претърпян ремонт.

Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 378

Профил
« Отговор #304 -: декември 05, 2019, 02:53:57 »

Попаднах на едно прясно видео , от 04.12.19 побликувано от Венцислав Ангелов - Чикагото, след среща с новоизбрания кмет. Видеото е прелюбопитно, но аз го споделям най-вече заради частта в която се коментира отдел Комунални услуги или както ги наричаме тук "комуналните гъзоръки" , "комуналните леворъки", "тия смотаняци комунални ..." .
Това става в частта от 3:30 до 4:10, а за който не му се чете :

"... изключително много ресурс се разпилява по обществени поръчки и даде пример(кмета) с това, че в отдел Комунални услуги, нямало нито един работник, който да извърши даже и боядисване. ... Даже каза(кмета) , че Комунални услуги са написали писмо(до него), че им тече покрива, няма кой да го ремонтира. ... плаща се по 500 лева на частна фирма , за отрязване на дърво. ..."   

Просто скандално !!!!

линк към цялото видео:
https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fventsislav.angelov.39%2Fvideos%2F3119031521458786%2F&show_text=0&width=560
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 553

Профил
« Отговор #305 -: декември 05, 2019, 05:23:14 »

... плаща се по 500 лева на частна фирма , за отрязване на дърво. ..   

За отрязване на дърво се използва автовишка. Наемането на автовишка на ден варира между 360лв. и 480лв. с ДДС … Това е цената в България.

Забелязах автовишки с регистрация GR - Гюргево при подмяна на уличното осветление с LED-ове, предполагам поради разлика в цените ...
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #306 -: декември 05, 2019, 08:37:57 »

Да видим дали комуналната пасмина ще бъде понаритана.
Другите дето са видимо неефективни са КООРС. Ако един контрольор по центъра на града не се прибира със съставени поне 20 фиша за неправилно паркиране, то значи, че се е мотал. И като ходят по двама души, докато единия пише, другият не е там за да му държи... чантата.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4673

Профил Ел. поща
« Отговор #307 -: декември 05, 2019, 10:24:04 »

Между другото, видеото, което колегата svetlin74 споменава в горния си постинг и правилно нарича "прелюбопитно", по някаква причина във Фацебука е огледално обърнато в посока "ляво-дясно", вероятно поради грешка на снимащия или качващия. Това обаче е дреболия в сравнение с доста интересното му съдържание, поради което си струва да се чуе дори и само аудиото.
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Страници: 1 ... 19 20 [21]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 04, 2019, 05:08:52