Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стена на срама  (Прочетена 127427 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2242

Профил WWW
« Отговор #420 -: септември 30, 2021, 09:06:41 »

Първо велоалеята така и не стигна до кея. Щяло да стане някой ден...евентуално.
После нацвъкаха колчета.
Сега вече се насраха съвсем:

Гениално.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2193

Профил
« Отговор #421 -: септември 30, 2021, 02:43:25 »

Но от друга страна, ако ги няма колчетата, много вероятно велоалеята да стане паркинг, както е на други места из града.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2829

Профил Ел. поща
« Отговор #422 -: септември 30, 2021, 07:42:02 »

Глоби на килограм и ударно репатриране водят до пестене на пари за колчета, въвеждане на ред и генериране на приход. Освен това, ако е наложително да има антипаркинг елементи, то те не трябва да отнемат от велоалеята, а би следвало да има ивица за хоризонтално отделяне от автомобилното платно. Тогава дори няма да е нужно да катерим велоалеите по тротоарите и да се чудим защо все не ни се получават скосяванията на бордюрите.

Контейнерът е преместен върху зоната за пешеходци. Сега те го обикалят, като поне има ширина на тротоара. Велосипедистите тунелират между съда за смет и колчетата. Компромис, но май това ни е максимума.

Похвално е, че от общината реагираха в рамките на дни след подаден сигнал. Тъпо е, че не отговарят.
« Последна редакция: септември 30, 2021, 07:48:48 от vesel » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4854

Профил Ел. поща
« Отговор #423 -: октомври 09, 2021, 01:42:19 »

Най-сетне реших да посоча още един пример за простотия и небрежност в общественото пространство, който съществува отдавна и винаги ме е "подпирал" отвътре, когато минавам покрай него - години наред. Подходящ е и за темите Русенските паметници и Русе и светлината, но най-точното му място е тъкмо тук, където е срамът на Русе.

Става дума за паметника на Любен Каравелов в Парка на младежта срещу Английската гиимназия, който от много време е осветен с LED-излъчвател, но как? Светлината е насочена основно към постамента на паметника и настилката от плочки пред него, донякъде са осветени и краката на фигурата до колената, а най-важното - горната част на тялото и особено главата - остава в почти пълен мрак. И това е от самото начало, когато паметникът беше осветен преди доста години. Не зная по светло или по тъмно е монтирано осветлението, и дали извършилите монтажа работници са видели резултата от работата си, но важното е, че номерът е отбит - осветление е поставено... Както се казваше през соца: "Погледнато формално - всичко е нормално; погледнато нормално - всичко е формално".

А най-тъжното е, че оттогава досега покрай паметника са минали по тъмно хиляди и хиляди хора, и на никого не е направила впечатление тази простотия, или пък не му е "дремело" за нея. Както впрочем, и на Общината. Пълен непукизъм и незаинтересованост и от гражданството, и от градоначалството! Никой не реши да подаде сигнал до "кораба" на центъра и проблемът да се оправи веднага - нали става дума само за едно малко завъртане на осветителното тяло с няколко сантиметра нагоре (от тази всеобща апатия и безразличие не изключвам и себе си, разбира се). В крайна сметка в Русе няма кой знае колко паметници и без особени усилия би могло да се обърне повече внимание на всеки един от тях. Жалка картинка... Angry

Monument1.jpg
Стена на срама
* Monument1.jpg (131.96 KB, 801x1024 - видяно 244 пъти.)
Monument2.jpg
Стена на срама
* Monument2.jpg (92.68 KB, 1024x645 - видяно 240 пъти.)
« Последна редакция: октомври 09, 2021, 03:12:11 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #424 -: октомври 09, 2021, 02:39:31 »

Друга срамотия на "пъпа" на града като че ли показва светлина в края на тунела и може би в скоро време ще се оправи - нека обаче първо да стане факт...

Говоря за двата прословути часовника над западния вход на Общината, които от много години са "вън от релсите". Много рядко и двата показват еднакво и точно време, най-често единият е що-годе точен, а другият живее в различна часова зона, но има и моменти, в които двата са на различно, при това брутално погрешно мнение. През годините се правиха някакви опити за ремонт, но часовниците се оказаха впечатляващо ремонтоустойчиви. И излагацията продължаваше. При това сградата, накичена с безнадеждните времемери, е седалище на градоуправлението, което предполага деловитост и точност. Нерядко посетители там са хора на политиката и бизнеса, за които е обичайно точното време да е от съществено значение. И ако разчитаха да го научат от общинските часовници...

Както и да е, срамотното положение май е на път да се оправи. Наскоро видях, че и двата са демонтирани и вероятно ще бъдет заменени с нещо по-съвременно и нормално работещо. Впрочем, пак добре, че и двата, защото имаше смехотворни разправии, че единият бил на Общината, а другият - на Областна администрация, и всяка от двете структури имала грижа само за своя часовник... Shocked

Та така - да видим какаво ще последва.

Clocks.jpg
Стена на срама
* Clocks.jpg (410.49 KB, 1024x769 - видяно 240 пъти.)
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #425 -: октомври 09, 2021, 10:32:52 »

Часовниците са върнати по местата. Оказва се, че наистина има делене на общински и областен часовник  Roll Eyes Въпреки че външно изглеждат еднакви, всъщност се управляват отделно.
Скоро излезе информация по въпроса.
https://youtu.be/OJWff9NAdLM

Orthodox, ти пробва ли да подадеш сигнал за осветлението? Не че шансът за ответна реакция е кой знае какъв, но понякога се получава. Казвам го от личен опит.
« Последна редакция: октомври 09, 2021, 10:40:23 от vesel » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #426 -: октомври 09, 2021, 08:26:16 »

Не, не съм. Всъщност, никога не съм подавал сигнал до Общината по какъвто и да е въпрос и нямам опит в тези неща. Затова питам опитните във форума - какъв е най-сигурният начин сигналът да достигне до компетентното и отговорно по въпроса лице в "кораба"? Има сайт на Общината, има и някакво приложение за такива контакти, и може би още начини? Дайте съвет!
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #427 -: октомври 10, 2021, 12:06:37 »

Аз лично съм пробвал през сайта на общината, също и с директен мейл. Ползвам и приложението "Гражданите". Не съм забелязал някой от вариантите да е по-успешен от друг. Има сигнали, които получават входящ номер, има и такива оставени без внимание. Понякога от общината се хващат да свършат нещо по повдигнатите проблеми, друг път отговарят (според мен) некомпетентно или с някаква безсмислица, колкото да отбият номера.
Като обобщение мога да кажа, че комуникацията е тегава и успеваемостта е ниска.
Разлика при различните кметски екипи не намирам, все едно ми се струва.
Активен
rospur
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил Ел. поща
« Отговор #428 -: октомври 10, 2021, 10:41:09 »

Не, не съм. Всъщност, никога не съм подавал сигнал до Общината по какъвто и да е въпрос и нямам опит в тези неща. Затова питам опитните във форума - какъв е най-сигурният начин сигналът да достигне до компетентното и отговорно по въпроса лице в "кораба"? Има сайт на Общината, има и някакво приложение за такива контакти, и може би още начини? Дайте съвет!

Преди три години писах на сайта на общината за тип, който редовно си разхожда кучето/малко магаренце/ в Парка на Възрожденците без да е вързано с повод. И както казва vesel преди мен, отговора е формален и не по същество. Аз им съобщавам за нарушение и да вземат мерки - те ми обясняват какво пишело в нормативната уредба и как е организиран контрола/КОЙТО ГО НЯМА!/. Т.е.-през сайта става, както ще видиш в прикачения файл, и вх.№ дават, но резултат-никакъв. Работил съм в държавна администрация, бил съм контролен орган като държавен служител и знам за какво става дума.Много неща трябва да се променят-най вече нормативно, за да не са такива резултатите...

* Kmeta za kuchetata.pdf (464.36 KB - свалено 38 пъти.)
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #429 -: октомври 14, 2021, 11:27:03 »

Целият град е разкопан заради ремонтите на ВиК и съответно разкалян. Интересно време са подбрали да копаят - октомври, когато вали.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #430 -: октомври 14, 2021, 11:42:25 »

О, това е нищо. Тепърва ще се копае здраво. Периодът на проекта е достатъчно дълъг, така че ще има и кал
 (есен и пролет), и прахоляк (лятото). Разбира се, при добра организация неудобствата могат да се минимизират, но при нас нещата се правят по друг начин  Sad

Тези дни, когато вали сериозен дъжд, се усеща колко неприятна е градската среда за пешеходно движение.
За да е още по-кофти, за поредна година уличното осветление е с неадекватно време на стартиране. И все така не е централизирано управлението, а е на някакви зони. Вчера вечерта минувачите си светеха с телефоните, докато преминаваха по улицата до студентските общежития  Shocked
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #431 -: октомври 18, 2021, 09:34:50 »

И ако случайно, все пак някой ден общината се засили да прави тротоари, то как ще да стане? Малоумно строителство  Shocked

20211013_182530re.jpg
Стена на срама
* 20211013_182530re.jpg (1399.89 KB, 1600x1200 - видяно 162 пъти.)
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #432 -: октомври 18, 2021, 10:25:16 »

Строителството следва границите на имотите. По-интересното е, защо тук не е бил обособен изобщо тротоар или банкет при уличната планировка, все пак е жилищен район, а не индустриална зона.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 744

Профил
« Отговор #433 -: октомври 20, 2021, 10:18:35 »

Строителството следва границите на имотите. По-интересното е, защо тук не е бил обособен изобщо тротоар или банкет при уличната планировка, все пак е жилищен район, а не индустриална зона.

Интересно кой е собственик на имота, върху който е построена сградата ?!

https://dariknews.bg/regioni/ruse/359-giuleta-ot-tursko-vreme-sa-predadeni-na-istoricheski-muzej-ruse-2179943

"Гюлетата най-вероятно са били използвани от бастиона Паша, който се е намирал на дунавския бряг. Бастионът се локализира от края на ул. „Атанас Узунов“ и с разширението си е стигал до „Мостова“. "

"Бастионът „Паша“ е едно от трите места, от които през юни 1877 г. турската артилерия обстрелва отсрещния румънски град Гюргево. Заради нанесените щети румънското външно министерство изисква разрушаването на турските крепости на десния бряг на Дунава.

Според решенията на Берлинския конгрес, крепостната стена на Русе е разрушена, а е запазена само крепостната порта Кюнт капу."
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #434 -: октомври 22, 2021, 10:09:00 »

Да, прав си. Нелогично е да търся усет към естетика и функционалност от инвеститора. Навсякъде ламтежът към максимална РЗП води до какви ли не дивотии.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.052 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 02, 2022, 11:08:57