Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стена на срама  (Прочетена 46255 пъти)
0 Членове и 6 Гости преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2106

Профил WWW
« Отговор #285 -: септември 23, 2019, 04:54:45 »

Хахахаха тази снимка:

Странно как ми напомни за това:

Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1391

Профил
« Отговор #286 -: септември 23, 2019, 09:52:46 »

Тези снимки са скандални. Пешеходната пътека отиваща в дървото и пияната велоалея направо къртят  Cheesy
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #287 -: септември 24, 2019, 01:53:46 »

Човекът е пред уволнение. Така става като от Мека отпуснат едни пари за да спечелят сърцата на вярващите, но шкартират в последния момент имама и неговите ходжи. Всичко е джаста-праста явно, пред уволнение и тук-таме ако се врътне некоя схемичка за пенсионния фонд най-добре.
Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 405

Профил
« Отговор #288 -: септември 24, 2019, 01:31:57 »

Тези снимки ги пускам веднага към общината. Особено това с ниския тротоар на спирката.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2326

Профил Ел. поща
« Отговор #289 -: септември 24, 2019, 04:42:55 »

Ами освен да ти (си) пожелаем успех.
Аз съм пуснал сигнал за лампите-мухоловки по "Придунавски". Чакам да върнат входящ номер и белким активират гаранцията.
Активен
RG
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

Профил
« Отговор #290 -: септември 25, 2019, 12:03:06 »

Това творение с кривата велоалея, човек и нарочно да иска да го направи така, едва ли ще му се получи. Повече напомня на някаква карикатура.
Vesel, изпрати снимките в някоя телевизия, за да видят всички какви малоумни идиоти изпълняват и одобряват обектите в Русе.
Не очаквайте адекватна реакция от общината. Корабът потъва и на никой от давещите се не му е до тези неща в момента. Все едно на Титаник да започнат да подменят изгорелите електрически лампи по каютите, след удара с айсберга...
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #291 -: септември 25, 2019, 01:03:17 »

Да, не е лоша идея. И да не пропуснете да им споменете за най-добрият кмет на най-добрият за живеене град, иронията е голяма.

Тъй като се прави и с евросредства, току виж госпожата от съседна Румъния избрана да оглави европейската прокуратура вземе да им набие шамарите на тези идиоти и некадърници, това е точно за нейния ресор, явно тука си нямаме контролни органи и правосъдие.
« Последна редакция: септември 25, 2019, 01:05:31 от n00b » Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 541

Профил
« Отговор #292 -: септември 26, 2019, 10:40:03 »

Vesel, изпрати снимките в някоя телевизия, за да видят всички какви малоумни идиоти изпълняват и одобряват обектите в Русе.
Не очаквайте адекватна реакция от общината. Корабът потъва и на никой от давещите се не му е до тези неща в момента.

Да, не е лоша идея. И да не пропуснете да им споменете за най-добрият кмет на най-добрият за живеене град, иронията е голяма.

Точно така-Русе не е най-добрият за живеене град, нека всички го разберат, дори и тези които никога не са стъпвали в града, дори и тези които само са помислили да дойдат, да разгледат града и да оставят малко пари за развлечение, дори и тези които са решили да изпратят децата си да учат в РУ, дори и тези които са решили да ползват услугите на някоя от двете болници и да си платят за това, дори и тези които са решили да правят бизнес, нека всички тези хора да разберат, че Русе не става…. за нищо не става, Русе е обгазена дупка, клоака покрита с канцерогенни тротоари, с малоумно реализирани проекти, а също така Русе се управлявана от най крадливите некадърници на България…  и всичко това е само защото ГЕРБ доминира управлението на Русе в последните два кметски мандата... 

Винаги съм мислил, че критиката се отправя към някого с цел да се даде възможност и да накара критикуваната страна да се поправи, а то какво се оказва … целта била, вместо да се изпишат вежди, да се избодат очите... вместо да се отправят критични бележки до Общината, то трябва да се изпратят до някоя медия… защото телевизията най добре ще реши проблемите на Русе ...
В стремежа да се омаскари досегашната общинска управа, някой хора са готови и през трупа на Русе да минат … подобно на виждането на онази клета женица поощряваща вандализма с думите - "Драскайте, деца! Това Кръгово е безумие....." от FB групата, помпозно самообявила се за "Обществен съвет"
Защо ли до сега съм живял с илюзията, че критиката трябва да е конструктивна...

p.s.
Дали все още ли има форумни колеги, които се чудят каква е връзката между подобна "критика" и това което аз наричам клепане и рушене имиджа на Русе …
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #293 -: септември 26, 2019, 10:51:17 »

Как може една снимка да клепа имиджа по какъвто и да било начин? Аз мислех че има документален характер. Па барем да я бяхме фотошопнали да изглежда по-грозно че да наклепаме нещо. Как се наклепва нещо наклепано?
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #294 -: септември 26, 2019, 10:57:23 »

Как може една снимка да клепа имиджа по какъвто и да било начин? Аз мислех че има документален характер. Па барем да я бяхме фотошопнали да изглежда по-грозно че да наклепаме нещо. Как се наклепва нещо наклепано?
Явно твоята работа по-скоро е -"Чукча не читатель, чукча писатель" ...
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #295 -: септември 26, 2019, 11:11:50 »

Моята работа си е...ами моя работа. Да ми вменяваш вина че искам да има публичност на такива безобразия е....айде спестил съм ти всички хубави епитети, които ми идват в главата. Това да вярваш че ако си затваряме очите за такива глупости правим каквато и да било услуга на града, икономиката му, здравеопазването му, висшето му образование е....айде пак ще ти спестя епитетите.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 350

Профил Ел. поща
« Отговор #296 -: септември 26, 2019, 11:17:58 »

Не е думата да си затваряме очите. Проблемите не се решават по телевизията. Недей гледа недоволното общество от перките по някаква софийска улица, че му се вързват и го отразяват. Зад това стоят едни хора, които градят политическа кампания от 3 години и доста успешно вдигат шум около себе си и уж се концентрират върху проблеми, а то е за публичност. Единственото, което една такава снимка или репортаж може да доведе е подигравки и присмех, няколко нихилистични коментара като тези на noob колко сме зле и че само в Русе е така и толкова - нищо положително. Кметът не го бърка - той си тръгва от обществения живот малко или повече. Изпълнителите са си взели парите и тях не ги бърка. Само за града остават негативите. И на тоя фон да се хвалим с тъпотиите си, а не с добрите неща, само защото някой не е доволен от местната власт до степен да отрече града, е тъпа идея. Що да няма репортаж от "Придунавски" където нещата се получиха много добре, би се приело с подигравки - гледай нали, една улица направили и се хвалят, но всичко което не е направено да се изтипоса в национален ефир, всички да си правят гаргара с нас. Защо? Какво печелим?
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #297 -: септември 26, 2019, 11:42:37 »

Проблемите за съжаление се разрешават вече предимно по медиите. И това е защото от известно време насам, институциите са просто една формалност или да речем изпълняват социална функция, изхранват заетите в тях. Те не си вършат работата, вместо това имаме едно сенилно и затлъстяващо слънце, което по разбираеми причини не може да огрее навсякъде. Това е обективната реалност и за нея всички сме си виновни. Та не се учудвай че такива проблеми се разрешават по такъв начин, това произтича от конюнктурата.

Това дали е политическо искане или не (естествено че е политическо искане след като хората които са отговорни за решението му заемат политически постове) е ирелевантно към проблема. Също така разбира се може и да не говорим за това и да не търсим публичност за проблема, защото не е хубаво така, нарушава ни се рахата. Или не, не ги правим, "защото тука е така", "защото тука не е София" и прочее. Ами добре, нека "тука е така". Но прякото следствие от това "тука е така" е че нито туристи ще видиш, нито университета ще просперира, нито в болниците ще идват да се лекуват хора от други населени места, а града ще продължава да страда от негативни демографски процеси, защото "тука е така" не означава "навсякъде е така", нали? И накрая, след известно време, логичният завършек на всичко това е Русе като една бледа сянка на това което е било някога, с улици само като тази на снимката и с оредяло необразовано население с толкова ниски стандарти че "тука е така" всъщност им харесва. Но в крайна сметка е кой как си го направи, мога ли да спра този стремеж към тихо съвършенство аз.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #298 -: септември 28, 2019, 12:56:40 »

Моята работа си е...ами моя работа. Да ми вменяваш вина че искам да има публичност на такива безобразия е....айде спестил съм ти всички хубави епитети, които ми идват в главата. Това да вярваш че ако си затваряме очите за такива глупости правим каквато и да било услуга на града, икономиката му, здравеопазването му, висшето му образование е....айде пак ще ти спестя епитетите.

"Всеки има право да бъде прост, но никой няма право да злоупотребява с това си право" - Пиер дьо Бомарше.
Забелязал съм, че трудно схващаш и поради това се налага да ти напомня, че горепосоченото правило важи и за теб!
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #299 -: септември 28, 2019, 01:45:58 »

Много добра идея преди да декларираш каквото и да било е да видиш дали е приложимо при тебе. Наречи го научен подход ако искаш.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 26, 2019, 04:51:25