Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кеят, общината и държавата  (Прочетена 70413 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4488

Профил Ел. поща
« Отговор #360 -: юни 22, 2018, 06:56:58 »

21.06.18 В изкопите за основите на новата пасарелка, където доскоро имаше само монтирана арматура, вече са излети част от железобетонните фундаменти на съоръжението.

Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #361 -: юни 30, 2018, 12:44:08 »

29.06.18 От излетите железобетонни фундаменти на новата пасарелка вече израстват кофражът и арматурата на първите колонни опори, които ще поемат тежестта на двата "етажа" на съоръжението. Строителството изглежда върви с добри темпове, но ми е трудно да преценя дали ще успеят до есента. Все пак става дума за доста мащабна конструкция...

Сега нагоре към Придунавски...
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2058

Профил Ел. поща
« Отговор #362 -: юли 02, 2018, 12:15:29 »

Срокът изтича след три месеца. Трябва да са се натуткали дотогава.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #363 -: юли 07, 2018, 01:09:07 »

04.07.18 Така изглежда долната част на насипа в западния му край, където стига до нивото на терасата с релсовия път и крайбрежните алеи. Това е отсечката, по която в бъдеще транспортният поток (включително и градският транспорт) ще слиза към Речна гара. От горния край на участъка в източна посока до ул. Любен Каравелов работят много машини и хора, които изграждат средната, свързващата част на насипа по ската, за да се оформи основата на цялото ново платно на Придунавски от Баба Тонка до Речна гара.

По самия кей продължава изграждането и укрепването на кофража за първите колони, които ще носят новата "многоетажна" пасарелка.

Успоредно с крайбрежната алея се прави продълговат, но недълбок изкоп, явно предназначен за доизграждане на фундамента на бъдещата пасарелка.

Активен

bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 317

Профил
« Отговор #364 -: юли 08, 2018, 02:34:53 »

Чисто теоретично, при новата пасарелка много бързо могат да напреднат след като изградят колоните, защото връхната конструкция ще се направи с греди. Стига разбира се и насипа да е завършен, което като цяло съвпада с графика там. Тоест като завършат насипа септември месец, ще са готови и колоните за пасарелката и може да се премине към поставянето на гредите.

Също нещо интересно, поне по проект през септември трябва да започнат да премахват цялата дива растителност по ската (от речна гара до мостова вкл.), тогава е най удобното време. Това трябва да се случи с пръскане на специална течност от химикали и вода върху почвата и няколко седмици по късно да се премахне всичко вкл. дивите орехи, тревата, храстите и т.н. Като след това през октомври да започнат с процеса на хидропосева. Изключително се надявам тук нещата да се случат както трябва защото ми е писнало да гледам бурени и диви орехи по кея.
« Последна редакция: юли 08, 2018, 02:39:58 от bgdimitrov » Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #365 -: юли 09, 2018, 04:58:39 »

Супер, както и очаквах, конструкция с прости греди - евтино, лесно, ВИДИМО грозно.
Еднократното премахване на треволяците ще има временен ефект. Иска се постоянна грижа, каквато в Русе няма.

Вече май стана година откакто по кея няма пейки. Кой идиот реши, че трябва да ги прибере? Преди седмица се разминавам по брега с възрастен човек, който мърмори сам на себе си: "Една пейка няма, да им е.. майката". За осветлението няма да споменавам, това е глезотия някаква.
« Последна редакция: юли 09, 2018, 07:38:45 от vesel » Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 317

Профил
« Отговор #366 -: юли 09, 2018, 08:28:50 »

Това че моста ще бъде изграден с греди не означава че трябва да бъде грозен, много неща могат да се изпипат.

Относно премахването на бурените по ската, наистина ако беше само да се премахнат след 2-3 години ще сме в подобна ситуация. Но нека не забравяме че след това ще се направи хидропосев с подходящ сорт трева.

За пейките наистина е много кофти. Да започват вече и кейовата стена че точно сега нивото на реката е ниско. Има от месеци подписани договори с изпълнител, строителен надзор, не знам защо се бавят сега е момента.
« Последна редакция: юли 09, 2018, 08:30:45 от bgdimitrov » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1661

Профил Ел. поща
« Отговор #367 -: юли 10, 2018, 12:10:46 »

Аз продължавам да се чудя как ще се засеят и хванат тия дървета по ската на "Придунавски", при положение, че има мрежа и арматура? Някакъв вид бонзаи ли ще са, какво ли?
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #368 -: юли 10, 2018, 08:29:51 »

Пък и насипа е от трошен камък, който май не е много плодороден  Cheesy
И аз чакам с интерес, да видя новите дръвчета.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #369 -: юли 10, 2018, 12:29:21 »

Е, по принцип върху трошенокаменната основа ще бъде насипан и слой почва, но доколко дебелината му ще позволи в него здраво да се вкорени не трева, а дърво, е отделен въпрос. Всъщност, корените на дърветата са доста силни и могат да проникнат дълбоко в баластровия насип (което означава и здраво механично захващане), и вероятно се разчита да поемат хранителни вещества от почвения слой отгоре. Не зная, не съм специалист по озеленяване, нито ландашафтен архитект, да му мислят те, а ние ще видим какво са измислили...  Huh?
Активен

SKCH
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 237

Профил Ел. поща
« Отговор #370 -: юли 11, 2018, 11:19:18 »

Виждал съм по много сгради изоставени, в цимента на 2-3 етаж или покрив да има захванати храстчета или дори малки дръвчета - доста са упорити и стига да не ги сполети болест или хулигани, ще си се захванат стабилно.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1661

Профил Ел. поща
« Отговор #371 -: юли 12, 2018, 06:25:45 »

Всеки е виждал, но тук се предполага дървета с големина някой ден да пазят сянка.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #372 -: юли 21, 2018, 04:51:45 »

Остатъците от гребната база. Берат желязо  Cool

20180720_182319re.jpg
Кеят, общината и държавата
* 20180720_182319re.jpg (1439.09 KB, 1600x900 - видяно 466 пъти.)
20180720_182343re.jpg
Кеят, общината и държавата
* 20180720_182343re.jpg (1885.67 KB, 1600x900 - видяно 475 пъти.)
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #373 -: юли 21, 2018, 06:41:04 »

Колеги, през последните един-два месеца публикувам фоторепортажите си с няколко дни до седмица закъснение, защото съм твърде зает и натоварен служебно и не намирам време за обработката и качването на снимките. Затова и следващите постинги донякъде нарушават хронологията на темата, понеже колегата vesel вече публикува снимки на разрушената Гребна база, а моите са от процеса на събарянето ѝ. Все пак ги качвам, защото имат някаква стойност - историческа, информативна и даже протоколна, ако щете...Smiley

14.07.18 Работата по насипа вече се извършва по цялата му дължина и в нея участват много машини и работници. Тази снимка е на западния край, откъдето се вижда работният процес поне до ул. Любен Каравелов.

След започнатите високи колони, които ще носят "етажите" на новата пасарелка, вече се изграждат и по-ниските опори за най-долния "етаж" и цялостната бетонна основа за "многоетажната" част от съоръжението северно от релсовия път.

« Последна редакция: юли 21, 2018, 06:50:12 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #374 -: юли 21, 2018, 07:15:47 »

14.07.18 Преди време, когато направих фоторепортаж от интериора на обречената Гребна база, бях споменал, че е за последно. Когато обаче наскоро минавах покрай сградата и тя беше в процес на събаряне, отново ме потегли да поснимам вътре, този път наистина за последно. Явно носталгично-емоционалната ми привързаност към мястото, свързана с детските ми посещения покрай някогашната работа на майка ми там, е по-силна, отколкото съм предполагал...

В началото снимки на външния вид на обекта (към датата на снимките) - базата и хангара за лодки заедно.

Снимките продължават в следващия постинг...
Активен

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 02, 2018, 10:55:01