Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Промишлени зловония  (Прочетена 2471 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1195

Профил
« -: септември 10, 2008, 12:09:11 »

Повдигам тази тема, защото вече на 2 пъти попадам на места със определено замърсен въздух. Едното място е на Дунава зад Безмитната зона, а другото е на бул. Тутракан около входа за Пристанищния комплекс. И на двете места миришеше силно на някакви петролни деривати - мазут, асфалт или нещо такова. Отвратително петролно-сладникава история, от която боли и глава след по-дълго стоене. Айде да кажем, че в за Безмитната зона подозирам някаква петролна база в близост, ама на пристанището що вонеше?
Някакви идеи какво точно е това и кой го причинява? И е ли е допустимо на база екологичните норми?

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #1 -: септември 10, 2008, 08:42:38 »

А ми кажи ти, като съсед (ако още си), вечер не усещаш ли около нас някаква миризма? Вечер и в почивните дни, когато не работят "институциите"... Като тръгна малко по Липник посока центъра и изчезва, после към КАТ пак изчезва. Какво е това по дяволите?!
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: октомври 28, 2008, 12:33:48 »

Тия дни ходих на Дунава под Рига и от градския колектор дето се излива там какъв аромат се носеше. Ужас Shocked
Проблемът е, че при сравнително ниски нива на Дунава, тръбата не се излива директно в реката, а прави една гадна шуртяща воняща рекичка.  Не знам този колектор дали се предвижда да се махне за в бъдеще, но поне трябва да се заусти по-дълбоко и навътре докато това стане
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 28, 2008, 02:05:29 »

хехе за кея се предвижда едно голямо нищо. тръбата му отива. и без това прилича на сметище.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #4 -: октомври 28, 2008, 09:10:29 »

Около пристанищата мирише, защото вадят чакъл, пясък от дъното и т.н. И когато го складират на разни купчини и го вземат с камиони, минавайки той се разпилява (поне някаква част) по земята. Особено през по-топлите месеци, когато няма дъждове направо премрежва и очите, а за носа да не говорим... Пък и тоя ТЕЦ само като го погледнеш и лошо ти става, а като се приближиш иии.... ти овонява животеца...

Иначе онази гадна тръба е отходна така ли?
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: декември 10, 2008, 11:47:09 »

Абе има нещо там:

"Вчера към 23:36 часа е получен сигнал от гражданин, че в района на Захарен завод и разклона за Пухлево дере, гр. Русе се е усещала силна миризма на мазут и нефтопродукти във въздуха. Спасителна група от отдел „Аварийно-спасителни дейности” към Териториална дирекция „Гражданска защита” – е направила необходимите измервания и установи наличие на вредни емисии във въздуха в завишени норми, които при повторно измерване са дали показатели в нормални граници. Не е локализиран евентуален замърсител. Уведомени са органите на РИОСВ – Русе."

http://www.ruseinfo.net/news_54085.html
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: април 06, 2009, 09:35:51 »

Хм, тази сутрин в Здравеца пак ми завоня на мазут. Някаква машина разбиваше нещо долу, но си мисля, че е съвпадение. Откъде е тая смрад???

п.п. За сметка на това вчера беше много свежо по центъра и в парка Wink

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #7 -: април 06, 2009, 10:26:54 »

Същото и тук. Не знам откъде идва, но се повтаря често и то само в нашия район!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 26, 2019, 02:26:45