Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Басейните в Русе и околностите  (Прочетена 39045 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« -: юли 04, 2008, 12:43:02 »

- открит плувен басейн „ НОРД ГРУП ” АД в Парка на Младежта;
- открит плувен басейн „ Олимпия”;
- открит плувен басейн Мотел „ Рай”;
- открит плувен басейн Люляк;
- открити плувни басейни към почивна база на ИЗОМА – РУСЕ” ЕООД – Западен парк – хижа Приста ;
- закрит плувен басейн към „ Спарки ” АД –РУСЕ;
- закрит плувен басейн към „ АВКО ” ООД;
- закрит плувен басейн в х-л „ Бистра и Галина ” ЕООД;
- закрит плувен басейн към ПГРКК – пл. “Левски” № 1;

За територията на Община Русе местата за плаж и къпане са:
- открит плувен басейн в с. Ново село – ул. „ Чавдар Войвода ” № 1 ;
- ЕТ „ Дани Мартенски – Йордан Ангелов ” – с. Мартен, ул. „ Ясна поляна ” № 1.

Най-големият плувен комплекс в града засега в Парка на младежта има 3 басейна. Единият от тях е за VIP клиенти. Цената за ползването му е 5 лева, а олелия няма. Другите два басейна могат да се ползват срещу 2 лева /за деца до 12 години/ и възрастни - срещу 3 лева.

Общинските басейни "Дунав" и "Локомотив" не работят, тъй като са в трагично състояние с течове и трябва да се вложат много пари в стопанисването им. В момента за тях би трябвало да се грижи "Спортни имоти", ръководено от Велико Димитров. Решения на общинския съвет за концесиониране се очакват, защото собствеността вече е сменена - частна общинска. Засега конкурси няма, защото налице са разминавания в скиците за басейн "Локомотив".

Входът за комплекс "Олимпия" в ж. к. "Дружба" струва 5 лева, като за шезлонг се додават още 2.
РусеИнфо.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1 -: юли 04, 2008, 12:43:55 »

Басейни в Русе дават под наем за 10 години

След решение на Общинския съвет в Русе ще се отдадат под наем басейните на ул. "Чипровци" в кв. "Родина" и до стадион "Локомотив". Срокът е 10 години. Идеята на кмета Б. Йотов е това да стане посредством конкурс, като началната цена за първия е 300 лева , а втория - 240 лева. Те са в много лошо състояние и са нужни много сериозни инвестиции, за да заработят отново. Освен това за този до стадиона имало проблеми и със скицата.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #2 -: юли 04, 2008, 03:33:40 »

Доста полезна информация. Cheesy
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3139

Профил
« Отговор #3 -: юли 04, 2008, 03:35:05 »

Хм, тва на Чипровци не е ли Луксор, което беше? Там терена не е ли заравнен за бъдещите спортни терени? По едно време към корабния техникум, мисля, басейна работеше и за външни посетители.
Активен

Във форума се ражда истината.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #4 -: юли 04, 2008, 03:37:46 »

Ами и басейна на корабния техникум е споменат, така че работи:

-закрит плувен басейн към ПГРКК – пл. “Левски” № 1
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3139

Профил
« Отговор #5 -: юли 04, 2008, 04:54:27 »

Ясно, въобще не се усетих, че тва е всъщност той
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1134

Профил
« Отговор #6 -: декември 12, 2008, 11:56:30 »

"Басейнът на Спортното училище ще се ползва вече от гражданите. Цената за възрастни за един час да струва 5 лева, за ученици - 4 лева, а за деца със здравословни проблеми - 3 лева, е предложението, внесено в общинския съвет. Вчера бюджетната комисия се съгласи с тарифата за възрастни, но поиска намаление на останалите цени - на 3 или 2 лева за ученици и 1,50 или 1 лев за деца, които се нуждаят от рехабилитация.
...

http://www.ruseinfo.net/news_54367.html

Някой да е ходил или учил там за да даде подробности за басейна?
А и 5 лв не е ли много? Не че скоро съм ходил на басейн и имам реална представа за цените де Embarrassed

Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: декември 12, 2008, 01:31:21 »

E разбира се, че не е малко, за който ги няма, но всъщност не е чак толкова много. В София май са по 8лв, и то това беше преди 2 години, когато хванах конюнктивит в един такъв басейн и оттогава не ходя в София Smiley. На басейни предпочитам по спа-хотелите извън София, там басейна си влиза в цената на стаята, но ако влезеш без да си гост на хотела, май и до 20лв стигат цените. Така че може би 5лв за възрастни е поносимо. В Русе летните басейни са хубави, чисти, а пък на закрит не съм ходил. То си има разходи за поддръжка. Все пак, по-добре е да е 5лв и да го има, отколкото изобщо да го няма, нали? Cheesy
Активен
KAYAKara
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Win

Профил WWW
« Отговор #8 -: декември 13, 2008, 11:50:09 »

Smiley
"Басейнът на Спортното училище ще се ползва вече от гражданите. Цената за възрастни за един час да струва 5 лева, за ученици - 4 лева, а за деца със здравословни проблеми - 3 лева, е предложението, внесено в общинския съвет. Вчера бюджетната комисия се съгласи с тарифата за възрастни, но поиска намаление на останалите цени - на 3 или 2 лева за ученици и 1,50 или 1 лев за деца, които се нуждаят от рехабилитация.
...

http://www.ruseinfo.net/news_54367.html

Някой да е ходил или учил там за да даде подробности за басейна?
А и 5 лв не е ли много? Не че скоро съм ходил на басейн и имам реална представа за цените де Embarrassed

Басейна в  Спортното училище е много малък 18 метра, 3 коридора.
Аз лично почти всеки ден тренирам там.За 10-15 човека бива,но ако се съберат повече да плуват става много тясно.Иначе всичко друго си е ОК. 

E разбира се, че не е малко, за който ги няма, но всъщност не е чак толкова много. В София май са по 8лв, и то това беше преди 2 години, когато хванах конюнктивит в един такъв басейн и оттогава не ходя в София Smiley. На басейни предпочитам по спа-хотелите извън София, там басейна си влиза в цената на стаята, но ако влезеш без да си гост на хотела, май и до 20лв стигат цените. Така че може би 5лв за възрастни е поносимо. В Русе летните басейни са хубави, чисти, а пък на закрит не съм ходил. То си има разходи за поддръжка. Все пак, по-добре е да е 5лв и да го има, отколкото изобщо да го няма, нали? Cheesy

А в София да плувам последно ходих миналия месец на Техническия университет за 4 лева плувах.Басеина е 50 метра, 8 коридора има доста място.  Smiley
Активен

Вчера имах смелостта да се боря,днес имам смелостта да спечеля!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: юни 16, 2009, 04:39:36 »

И за лято 2009:
Цитат
• Открит плувен басейн „ НОРД ГРУП ” АД в Парка на младежта;
• Открит плувен басейн „Спортен клуб Олимпия ” – ж.к “Дружба – З” на ул. „Илинден № 11;
• Открит плувен басейн Мотел „ Рай” - ВВС – Лукс ЕООД местност Русофилите;
• Открит плувен басейн Люляк – ЕТ ”ФОКС 99 – Иван Димитров ” - Западен парк, хижа Явор;
• Открити плувни басейни към почивна база на „ИЗОМА – РУСЕ” ЕООД – Западен парк – хижа Приста;
• Закрит плувен басейн към „Спарки” АД –РУСЕ, ул. „ Розова долина ” № 1;
• Закрит плувен басейн към Сдружение „ПЛУВЕН КЛУБ ДЕЛЯН – РУСЕ” - ул. „Иван Ведър” №1;
• Закрит плувен басейн в х-л „ Бистра и Галина” ЕООД;
• Закрит плувен басейн към ПГРКК – пл. “Левски” № 1;
• Закрит плувен басейн към „Спортно училище” – Майор Узунов – ул. ”Проф. Димитров Баларев” 1
• Закрит плувен басейн към „БУЛСТАРС” ЕООД – Западен парк хижа „ПРИСТА”

Разрешените места за плуване на територията на Община Русе са:
• Открит плувен басейн в с. Ново село „АЙ – СИ
• ЕТ „Дани Мартенски – Йордан Ангелов” – с. Мартен, ул. „ Ясна поляна ” № 1
• ЕТ „Делта – Румяна Робева” – Червена вода ул. „Витоша” 36 кв. 102

Кои са тези басейни - на „ИЗОМА – РУСЕ”, „ПЛУВЕН КЛУБ ДЕЛЯН – РУСЕ”, „БУЛСТАРС” ЕООД ?
Интересно, че АВКО отсъства.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1787

Профил WWW
« Отговор #10 -: юни 16, 2009, 05:02:22 »

Булстарс -> хотел Космополитън

обаче не мисля че е достъпно за не-клиенти.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: юни 16, 2009, 05:24:52 »

Ей, вярно, че са Космополитън. Бях го пропуснал между резултатите. Освен това същата фирма притежава Темпо Спортс.
А плувен клуб Делян изглежда е АВКО - поне по адреса така излиза. Ново име може би?
Само на ИЗОМА не ми е ясно кой е басейна. Басейнът на Дунавско село го няма в списъка, да нямат нещо общо?
Активен
MRC
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: юни 16, 2009, 05:39:50 »

преди няколко дена са открили басейна до "Локомотив" Smiley
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3928

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: юни 17, 2009, 12:21:39 »

- ЕТ „ Дани Мартенски – Йордан Ангелов ” – с. Мартен, ул. „ Ясна поляна ” № 1.

Имам две познати дами, родни сестри, от Мартен. Ако видят това "с." пред името му, не зная какво ще чуят ушите ти, но във всеки случай няма да е твърде приятно... Wink
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: юни 17, 2009, 08:18:30 »

Аа, така са го насали от общината Smiley Да не се сърдят на мен.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница Днес в 10:05:15