Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русенски песимизъм  (Прочетена 83822 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4861

Профил Ел. поща
« Отговор #45 -: април 17, 2011, 07:11:53 »

Забелязвам и друго. По Радио 1, което често слушам, вървят много и добре направени реклами на мол Галерия в Заарата, както и на други тамошни фирми. Създава се впечатление, че бизнесът там е по-активен в търсене на клиенти, и че въобще бизнес-атмосферата им е някак по-жизнена и динамична... (Например, в тяхната Галерия по случай Великден предстои празник на българските традиции, с народна музика, танци на лазарки, кулинарно шоу с Ути Бъчваров, участие на Николина Чакърдъкова и т. н.). Да видим дали след официалното откриване на нашите молове ще дойдат в тях по някакъв повод такива знаменитости...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3316

Профил
« Отговор #46 -: април 17, 2011, 11:23:02 »

... знаменитости?  Shocked
Активен

Във форума се ражда истината.
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 749

Профил
« Отговор #47 -: април 18, 2011, 12:18:06 »

Забелязвам и друго. По Радио 1, което често слушам, вървят много и добре направени реклами на мол Галерия в Заарата, както и на други тамошни фирми. Създава се впечатление, че бизнесът там е по-активен в търсене на клиенти, и че въобще бизнес-атмосферата им е някак по-жизнена и динамична...

Нека прочетем внимателно по долу !
http://www.capital.bg/biznes/imoti/2011/04/15/1075560_molove_v_poveche/Цитат:

"Бързите транспортни връзки и близостта до Пловдив например вече изиграха лоша шега на моловете в Стара Загора ..."

Та казваш как били нещата в Заарата ...

Smiley
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #48 -: април 18, 2011, 12:57:58 »

Обаче не се разбира какво точно визира авторката по "лоша шега".

Отворих сайтовете на двата действащи старозагорски мола и като гледам не могат да се оплачат от липса на наематели. Може би в статията се имат предвид бъдещите проекти в този град.
Активен
mm201
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил Ел. поща
« Отговор #49 -: април 28, 2011, 07:26:03 »

По Великден бях във Варна.Направи ми впечатление високото мнение на варненци за града им,че бил по-голям от Пловдив,по-красив и т.н. и всички бяха убедени в думите си.За разлика от русенци .Това както и да е.Но направо ме втрещи изказването на един съсед на моите познати,че Варна несъмнено е"най",но най-бързо развиващия се град бил...СЗ.На въпроса ми защо мисли така,той отговори "ами слушай радио ,все реклами за града,имали най-високи заплати..."и все в тоя дух.И това го чувам във Варна.Не се наех да споря с него,защото нямаше смисъл но се убедих в силата на медиите.По ефира на почти всички радия , се носят реклами на СЗ-ски заведения, магазини и т.н. И пак се сещам за моя град, който убеден съм,че има много потенциал,но русенските управници ги няма никакви.И ..така,дано преди поредните избори за кмет си направим изводи за просперитета на града ни.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1430

Профил
« Отговор #50 -: април 28, 2011, 08:28:33 »

Не само варненци говорят така. Аз съм спорил с русенци, твърдящи, че СЗ бил по-развит град от Русе. Имало повече работа, вземали по-високи заплати и т.н. И най-интересното е че почти никой от тях не беше ходил там и си беше сформирал мнението въз основа на разказа на старозагорци с които са били колеги я по морето, я по чужбина. Истината е, че старозагорци като цяло са доста по-големи местни патриоти и това е нещо много хубаво, макар и понякога да прекаляват. Но се вижда, че този местен патриотизъм сформира положително обществено мнение за града им и това е добре. Когато повече русенци почнат да си харесват града вероятно ще успеят и да променят погрешния ни имидж на затъващ град, който точно те формират Wink
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2845

Профил Ел. поща
« Отговор #51 -: април 28, 2011, 10:28:27 »

Варна е хубав град, спор няма. Обаче имат едно "най-", което не е за хвалба. За мен Варна е града с най-лошите улици измежду големите градове, които аз съм посещавал. Трафикът също е неприятен.

Където и да ходя обаче, Русе си е МОЯТ град  Wink
Активен
mm201
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил Ел. поща
« Отговор #52 -: април 29, 2011, 12:39:05 »

Според мен,Русе още от времето на комунизма ,че и до сега е управляван от некадърни кметове,мислещи как да крадат и "лапат" без да ги интересува нито бъдещето нито имиджа на града.Мисля,че от това тяхно безхаберие ,у хората се е насадил прочутия русенски песимизъм.Лошото е ,че и при Йотов "традицията" продължава,затова русенци са толкова черногледи.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2214

Профил
« Отговор #53 -: април 30, 2011, 04:30:14 »

Русенският песимизъм не е случайно явление, глупаво е хората да бъдат обвинявани, че не мислят "позитивно".
Твърде много се струпа на града през последните 25-30 години. Всичко започна с хлора, когато се създаде масова психоза (с известно основание, разбира се), продължи със срива на русенската промишленост, особено машиностроенето, което беше много развито, това пък създаде предпоставки за депопулация и т.н.
Факт, че Русе не се развива добре. Факт, че се топи като население. Факт, че централната власт го подценява и почти открито недолюбва. Факт, че русенските управляващи са впечатляващо некадърни, но за сметка на това компенсират с хайдутлък...
Е, всичко това основание ли е за оптимизъм? Аз лично много си обичам града, голямата част от форума също, но не може всички да са като нас.
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 410

Профил
« Отговор #54 -: май 03, 2011, 10:27:07 »

... Факт, че централната власт го подценява и почти открито недолюбва. ...

Действително е така. Чудя се, дали няма нещо общо с това , че за последните 20 години си избираме кметове от опозицията.

Асен Д. Тасев - 27 октомври 1991  - 11 ноември 1995    
инж. Димитър Г. Калчев - 12 ноември 1995 - 7 декември 2001    
Володя Ан. Попов - 7 декември 2001 - 27 април 2002    
Елеонора Н. Николова - 27 април 2002 - 5 ноември 2005    
инж. Божидар Ив. Йотов - 5 ноември 2005 - ...
Тасев - син кмет управлявал през по-голяма част от мандата си по време на правителството на Беров ( мандат на ДПС , подкрепено от БСП)
Калчев - червен кмет управлявал  през по-голяма част от мандата си  по време на Костов
Николова ако не се лъжа беше избрана като кмет на СДС , а управлява по време на правителството на НДСВ
За Йотов е ясно мисля, червен кмет при червено правителство - първия мандат и втория - при управлението на ГЕРБ. Йотов имаше известни успехи, но те бяха по време на първият му мандат, а и да не забравяме, че тогава имаше икономически бум свързан с приемането ни  ЕС, от там интереса на англичаните , към евтините имоти и последвалия бум в строителния сектор.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1331

Профил
« Отговор #55 -: януари 13, 2012, 12:55:15 »

да се посмеем пак с нашите приятели от Русеинфо на тема къде сме ние по брой раждания:

Цитат
45 бебета са се родили в област Русе до днес
45 бебета са се родили в област Русе до днес. Това сочат данните на Информационната система за ражданията, която е активна от началото на тази година благодарение на Министерството на здравеопазването. Областта се намира в средата на своебразна национална "класация" по брой родени бебета през тази година. За сметка на това в Северна България остава на трето място след Варна и Плевен. По - малко са се родили само във Видин - 10, Монтана - 25, Враца - 16, Ловеч - 32, Габрово - 13, Велико Търново - 30, Търговище - 23, Разград - 8, Шумен - 38, Добрич - 26 и Силистра - 33.

Източник:
http://www.ruseinfo.net/news_category_0_60.html
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #56 -: януари 13, 2012, 04:07:44 »

Тези имат нужда от лечение, което да е някъде надалеко! Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #57 -: януари 13, 2012, 04:59:16 »

Не ги гони, градът ептен ще опустее без тях  Wink
Активен

SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1035

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #58 -: януари 14, 2012, 02:35:10 »

Специално за ражданията искам да споделя нещо. Понеже съм малко навътре напоследък с ражданията Smiley Нашето бебе се роди в Плевен. Около нас има още поне 10-тина бебета които не се родиха в Русе а в Плевен, Тутракан, Варна и т.н. но не в Русе. Обаче са от Русе и си живеят в Русе. Но по акт за раждане се водят в Плевен, Варна и т.н. Така че това с брой родени деца, може да е само и единствено критерии колко се вярва на болниците в големите градове.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #59 -: януари 14, 2012, 02:58:03 »

Точно щях да напиша и че това са градове с медицински университети и университетски болници с АГ-та с добро реноме. Да не пропускаме и Тутраканското родилно, което има страхотна слава и мн жени на приятели го използваха през последните години.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 23, 2022, 09:24:23