Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русенски песимизъм  (Прочетена 83984 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1430

Профил
« Отговор #30 -: август 20, 2010, 05:18:50 »

ехеееееееееееееееее ти направо ме уби. 100% ще те баннат  Cheesy
Активен
bubi_rs
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил Ел. поща
« Отговор #31 -: август 20, 2010, 07:40:03 »

Не мисля, че точно Русенци се оплакват най-много, всички българи сме така, сякаш това да се оплакваме и да се напреварваме колко сме по-зле един от друг ни кара да се чувстваме по-добре. Да, в момента в Русе много фирми фалираха или са на ръба на фалита, да, на много хора не им плащат редовно, да, много хора едвам връзват двата края, но не е така само тук. Така е навсякъде, във всеки Български град, защото в момента сме в една прекалено много изопачена криза, въпреки, че страната ни винаги е била в криза. Но вече ме дразнят тези оплаквания, ДА, живота е такъв, но ние сме тези които трябва да го променим като най-малкото спрем да се оплакваме, защото винаги има хора по-зле от нас, трябва да се щастливи заради това, че сме здрави и да правим живота си по-хубав в този град, като всички се гордеем, че живеем тук, като се поздравяваме по улицата и сме добожелюбни към всеки независимо от това колко го познаваме, една усмивка е по-силна и по-бързо си пробива път, от колкото намусените и сърдити изражения.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #32 -: август 20, 2010, 08:42:55 »

Направо ми се зави свят като прочетох част от простотиите, написани с такава злоба и гняв. Подобни личности са обречени на мизерия и самосъжаление, дори и в Ню Йорк да се преместят.
Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 497

Профил
« Отговор #33 -: август 20, 2010, 09:31:42 »

Българинът е така. Охка, пъшка, оплаква се ... и до там. Когато трябва да предприеме някакво действие започват всякакви оправдания, а истината е, че ни няма никакви като общество и в това се коренят всичките ни проблеми. Всеки знае най-много, няма единомислие, когато започва една смислена дискусия, то тя се обръща на говорилня с главна идея да покажем колко сме печени, а другите колко прости са. А и няма друг народ, който да се преживява така трагично ежедневието си, че в един момент трагедията се превръща в комедия. Само се замислете някои хора как говорят:

"Ох, трябва да ям"
"Ох, трябва да вървя на работа"
"Ох, трябва да си лягам"
"Ох, ще ходя на море"
и т.н.

Сякаш животът е едно бреме, с което хората са натоварени и трябва да го извлачат насила. Това е положението. Докато наистина не си сменим чиповете и не започнем да се държим като общество, нещата трудно ще се променят. Това е в контекста на темата, макар и не конкретно за русенския песимизъм, защото той е малко по-специална категория и заслужава по-дълбок анализ. Но подобна е ситуацията навсякъде....

Ох, спирам да пиша....  Cheesy Cheesy Cheesy
Активен
jorda
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 447

Профил
« Отговор #34 -: август 20, 2010, 10:09:56 »

Жени говорят за ...Русе:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=512818.30

Забавното е, че всичко започва от един коментар на пловдивчанка, че според нейни познати в Русе не било толкова зле. Това естественно няма как да остане "ненаказано" Cheesy

Особено ми харесаха тези откровения на две русенки:

Цитат
Но няма кино, няма заведнения!
Няма нищо!!!
Тук е страшно, повярвайте ми!!!
Не съм от хората коите рева, просто виждам грозната гледка на съсипания ни живот.

и

Цитат
В Североизточна България е страшно, повярвайте ми  Peace
Забравени сме от всички, а сега и кризата ни довърши!
Като едно гробище  е тук!

Кво да кажа... Shocked
Чак ми стана кеф, че още съм жив, че ме има. Сякаш съм малко фарашче в ръцете на стар гробар Cheesy Cheesy

Леле, леле.. ами тея да кажат датата, когато ще се  "мре". Имам един декар до Басарбовските гробища- за съфорумци ОТСТЪПКИ!!! Wink
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4861

Профил Ел. поща
« Отговор #35 -: август 26, 2010, 11:55:54 »

Още един щрих по темата. Наскоро пътувах в автобуса, а до мен някакъв млад човек - на двайсет и нещо години - говореше по телефона с познат. Говореше силно и даже и да не исках, нямаше как да не слушам думите му. Впечатлиха ме няколко фрази с невесел тон, които не разбрах дали се отнасяха за някакъв бизнес или за цялостното положение на русенци, но бяха показателни. Човекът рече: "А бе нещо не ни върви тук в Русе... Не зная защо, ама нещо не е наред в тоя град. Направо съм отчаян..." И се запитах за кой ли път - какво в края на краищата "не е наред" и няма ли най-сетне да стане "наред", да му се не види?!... Huh?
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2214

Профил
« Отговор #36 -: август 27, 2010, 12:32:26 »

Е, това са глупости! Не вярвам в суеверия. Специално за Русе не ни "върви", освен заради обективни обстоятелства (пренасочване на държавното внимание към други градова, явно смятани за по-стратегически) и защото ние така си го правим! Просто русенските управи през последните 20 години с много малки изключения са пълни и тотални некадърници. И ако София и Варна могат да си позволят подобен лукс, при нас нещата ще стават все по-зле.
Инерцията, в която живее русенското гражданство по никакъв начин няма да спомогне за положително развитие на града.
Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #37 -: септември 01, 2010, 11:53:07 »

Има пари ,развит си ,няма пари ,духаш супата . Големите фирми плащат данъците си в София ,средните във Варна а само малките плащат в Русе . Гледайте ,,Team America,, та там се обеснява ,че има хойове,петки и анузи . Едните се издигнаха в чужбина ,другите си лягат в София а третите го поемат на местно ниво . За тия които не са ме разбрали да прегледат думичката ,,автономия,, в речника .
Активен
JoroKanadeca
Гост
« Отговор #38 -: октомври 29, 2010, 05:39:41 »

Песимисти или не на село се оре  Cool
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1331

Профил
« Отговор #39 -: март 12, 2011, 02:52:54 »

Цитат
Кризата изяла хляба на 15 779 русенци

С 15 779 души е намалял броят на работещите хора в Русе от началото на кризата през 2008 до декември 2010 година. В кра яна декември м. т. наетите са били едва 66 951 според предварителните данни на Националния статистически институт, докато две години по - рано регионалната икономика е ангажирала 82 730 човека. Освен това прави впечатление, че в рамките на Северен централен район Русе е единственият регион, в който ръстът на наетите така рязко пада - във Велико Търново бройката почти не мърда вече цяла година, почти същото е положението в Силистра, Разград и Габрово., които са в същия район. Подобно е положението обаче и в другите големи градове, където са съсредоточени индустриалните предприятия - София, Варна, Бургас и др. Средната заплата към декември в областта е била 574 лева - ръстът в сравнение с януари същата година е с 58 лева. Доколко те са компенсирали реалното поскъпване на живота е ясно. Затворените магазини и спрените фабрики говорят достатъчно красноречиво за размера на срива в потреблението, който никак не се връзва с отчитането на растеж в заплатите. А статистиката вече отчете ръст на разходите за храна - средно около 40 % от доходите на домакинствата се изяждат в буквалния смисъл, отделно са сметките за отопление, вода, телефони и т. н. С 574 лева заплата Русе е на незавидното стъпало спрямо останалите големи градове и по този показател. Средната сума по ведомост във Варна е била 694 лева, в Бургас - 643 лева, а в Стара Загора, от която толкова си пазим петото място в класацията по брой население, са се разписвали срещу 697 лева за последния месец в годината. Поне по този показател там отдавна са ни разминали. Логично най - много пари вземат в София - средно 922 лева.

Все се каня да предположа, че след тазгодишното преброяване, новият рефрен ще е, че русенци и да не сме толкова малко /обезлюдени/, сме много бедни. Ама докато го направя, те хората вече го написаха. А колко просто и хубаво щеше да е, ако си бяхме излезли 80 хилки народ на преброяването. Cheesy  

Източник: В-к Утро
http://www.ruseinfo.net/news_86580.html
« Последна редакция: март 12, 2011, 02:55:24 от фараша » Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 749

Профил
« Отговор #40 -: март 12, 2011, 10:13:17 »

Липсата на журналистическа солидарност в така наречените русенските 'медии', за да може акцентът на работата им да е върху истинските проблеми на хората и на населеното място, е вероятна основна причина. Хората заети в медийте се познават и се уважават и когато някой срещне проблем по който би могъл да пише или да проведе разследване, останалите се разграничават и не желаят да го защитят, за да не пострадат и те. Поради това се пишат подобни измислени и откровено глупави статии.

Следващият материал, идеално подхожда за русенските 'медии'

"ГНУСНАТА АТАКА НА НЕКАДЪРНИТЕ ДРАСКАЧИ

В медийния свят съществува една прослойка от пишещи, която без умора произвежда журналистически изпражнения и без колебания замеря с тях обществеността. Конкретните изражения на тези изпражнения са статиите, коментарите и стоящите зад тях псевдо-журналистически разследвания и разкрития. Някои от тези комлексирани автори, понякога подхождат по – интелигентно и от време на време използват все пак някой и друг факт, който разбира се бива придружаван от откровени лъжи и гнусни идиотщини. В много случаи хората са подготвени за бомбардировката от гнусотия, но понякога някои от тези странни писателски субекти се докопват някак си до издания с по-добра репутация и така въздействат повече. Те просто сядат пред клавиатурата, оригват се хубаво и започват да…..„акат”.
....."
Ето и целият материал.
http://martintarpev.wordpress.com/2011/03/11/%D0%B3%D0%BD%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0/
Активен
Иванов
Гост
« Отговор #41 -: март 19, 2011, 07:47:43 »

Какво да е непосилно за мен? Има ли смисъл да отговарям на въпрос, на който всички русенци сами знаят отговора. Smiley
Докато съществува Марица Изток Русе няма никакъв шанс за икономическа съпоставка със Стара Загора.
Икономическият профил на Русе, доминиран от нископродуктивната шивашка промишленост предполага задържане на ниските заплати в града дълги години напред.
След 50 години, когато се закрие комплекса, тогава двата града биха били в по-равностойни позиции.
Местоположението на Стара Загора също е по-добро, центърът на България е причина да е логистичен център на всички големи компании. Докато в северна България тази позиция е за Търново и Плевен.
Демографският потенциал на Русе също е неблагоприятен. Голям процент възрастно население, спрямо ниска раждаемост предопределят бързо демографско топене на Русе в следващите поне 30 години напред.
Стара Загора има с 30% по-малко пенсионери и устойчиво по-висока раждаемост, поради което има положителен естествен прираст последните 5-6 години.
Така, че докато затворят ТЕЦ-овете Стара Загора вече ще е драстично по-голям град от Русе, при запазване на сегашната тенденция.
Стара Загора има влияние над регион с 2 пъти по-голямо население.

По-уместно е Русе да се сравнява с Плевен, тъй като икономическият профил е сходен, природата е сходна, климатът е сходен, демографските проблеми са сходни.

Перспективите за развитие на Стара Загора не са просто мое мнение. Това е мнение на всички - и журналисти, и бизнесмени, и оправници, дори и европейски институции. Ето 1 от последните статии:
София и Стара Загора - градове на бъдещето
http://www.monitor.bg/article?id=233759
За Русе никога не съм чул или прочел някога някъде да се коментира, че е добре развит град. Точно обратното. Дори и като имаше мол истерия преди 2 години, пак водещите медии пишеха по-скоро иронично за Русе и предричаха провал. Нещо, което действително се случи.

Пиша тука, защото работя в сферата на логистиката, и написаното по-горе е пълна глупост, не искам да цапам, но като видя неща, които не са верни и трудно си премълчавам.
За момента в България има само два логистични и индустриални центъра, София и Пловдив.
Останалото е, не знам как да се изразя, абе има насам-натам, но си е доста рехаво все още, не целя да обиждам никой, просто говоря как стоят нещата.
Като цяло за момента в северна България няма силно изявен логистичен център, най-вероятно освен Търново(в бъдеще време) няма и да има по куп причини, не смятам да ви занимавам с тях(някой ако иска де ще разясня все пак де)
За момента нещата са въртят около Търново.
Останалите играчи са Севлиево, Русе, Варна, Плевен и лично аз очаквам още два града, Ботевград и Шумен.
Просто тука е доста сложно и раздробено, отделно география, демография, инфраструктура и според мен няма да има изявен лидер.
Започвам с Плевен, близо до София +, Хемус +, връзки север-юг(основна причина за проблемите му) -, западна Европа -.
Търново, север-юг Ес коридор +, изток-запад Хемус +, намира се м/у морско и речно пристанище +, конкуренция - (Русе, Шумен, Варна)
Русе, тъй като форума е русенски, ще ви обърна по-специално внимание Cheesy
Тука нещата зависят от много неща, как ще се развие пристанището, разбрах за летището(един карго терминал променя нещата)
Румъния е +, София(отдалечаване) -, Търново(конкуренция) -, пристанище Варна +, град Варна -, Дунав +, бъдещ интермодален терминал +.
Варна, дори и голям град тука  има сериозни проблеми, поради затвореността на Черно море-, Костанца-Бугргас -, далече от оста Европа-Азия -, пристанище +, север-юг (бъдеще) +, голям пазар +.
В южна нещата са ясни, само един изявен Пловдив, последните три години, преди кризата де, смаза всички, изключвайки София разбира се.Освен с логистика, и с индустрия.Всичко е в реда на нещата разбира се, близо до София +, отделно той самия си е голям пазар +, огромно население покрай себе си +.(за стандартите на бг де) На основна ос Европа-Азия +, (магистрала и жп линия) бъдещ интермодален терминал +, карго също +, север-юг -.
Стара Загора, поглеждаш и виждаш, че е в центъра на страната, но има едно нещо което пречи, и ще пречи на града, проблема е, че идва в страни от основната ос Европа-Азия -, особено за жп. превозите е непреодолим недостатък, север-юг Ес коридор +, Пловдив -, пристанище Бургас +, централно разположение +.
Бургас няма да го коментирам, идентичните предимства и проблеми като Варна, София нама смисъл.
Не споменах едни други демографски признаци и фактори (струпани много градове, малки-големи, един голям, и много малки, идентични) защото става дълго и сложно, но пак става ясно къде има потенциал и къде не от поста ми !!!

Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #42 -: април 11, 2011, 05:58:43 »

Аз бих попитал за търновския плюс между море и река . Ако имаме предвид Свищовското пристанище по скоро е минус а Варна е на 200км от Търново . Плюса на Търново е че прави транспортна комбина с Горна Оряховица .Допълнително, държавното финансиране в него район е доста голямо под формата на различни регионални институции ,които липсват в Русе . Хаоса с регионирането на р.България е към своя край . Видин/Плевен и Търново/Русе кой кого е въпроса . Погледнато последните 20 години Плевен се мяташе в център,запад  през това време Видин нокаутира Враца и Монтана ,но от Европа искат Плевен за център на северозапада . Подобно е положението с Русе фаворитизиран от Европа и Търново подкрепяно от София ,да не забравяме ,,случката област Разград,, . Не се знае кой ще има последната дума София на шуробадженащината или Брюксел на регионите .
Активен
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #43 -: април 12, 2011, 12:05:45 »

Не знам Видин кого е нокаутирал, но този град е толкова изостанал и от Враца и от Плевен, та дори и от Монтана, че и следващите 100 години да го "фаворизират" пак няма да ги стигне.

По данни от преброяване 2011, от областните градове Видин и Ловеч са намалели най-много в процентно отношение. Прави впечатление, че и Силистра е с тях в тройката, което поне за мен е малко изненадващо.
« Последна редакция: април 12, 2011, 12:11:35 от Zihuatanejo » Активен
mm201
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил Ел. поща
« Отговор #44 -: април 16, 2011, 09:54:48 »

Днес по ТВ7 гледах предаване с водещ Е.Кошлуков.Гост беше министър Плевнелиев.Той говори за разни проекти,като трябваше да говори и за т. нар. дунавски регион.До там не се стигна,щото времето свърши,но направи впечатление активното участие на общ.съветници от СЗ.Имаше един ,който зададе въпроса си оформен като клипче.Всички плачеха за втори подход към ам "Тракия".Та докато отговаряше на техните въпроси ,времето за дунавския регион  свърши .Дано някои от нашите управници са гледали предаването,та и те малко да се задействат за нашия град.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 16, 2022, 01:57:41