Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Държавните институции в Русе  (Прочетена 45010 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2193

Профил
« Отговор #90 -: септември 20, 2012, 12:44:37 »

Вальо, кучетата си лаят, керванът си върви...

Жалко само, че реална децентрализация скоро няма да се случи.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1322

Профил
« Отговор #91 -: април 03, 2013, 12:53:34 »

Цитат
Откриват център на БАН в Русе

БАН разкрива научен център в Русенския университет. В него ще се провежда изследователска, развойна и образователна дейност, съобщиха от висшето училище.
Очаква се днес да бъде подписан договор за съвместна изследователска и образователна дейност между университета в крайдунавския град и Българската академия на науките. В Русе пристигат председателят на БАН,  акад. проф. д.т.н. Стефан Воденичаров, настоящият министър на МОМН, чл.-кор. проф. д.ф.н. Николай Милошев, зам.-председателят на БАН и председател на Съюза на учените в България, акад. проф. д.м.н. Дамян Дамянов, и проф. Стефан Хаджитодоров, които ще обсъдят с ректора проф. д.т.н. Христо Белоев и академичното ръководство на висшето училище обхвата на бъдеща си съвместна работа.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1064640
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4854

Профил Ел. поща
« Отговор #92 -: април 12, 2013, 12:13:33 »

Чужденци от 53 държави внасят данъци в Русе
13:05  |  11 април 2013

1851 чуждестранни физически лица от 53 държави са регистрирани в офиса на НАП в Русе и дължат данъци и осигуровки на българската държава.

Това съобщиха от местния офис наприходната агенция, предаде БГНЕС. Най-голям брой са румънците, които са малко над половината от всички чужденци – 975. Изненадващо на второ място се нареждат виетнамците – 105 души, а на трето място са турците – 92 души.

Сред регистрираните в Русе чужденци от Западна Европа са 72 германци, 63 италианци, 51 французи, 14 австрийци, 4 швейцарци, 79 англичани, 40 испанци, 11 холандци.

Отделно в списъка са 45 руснаци, 9 американци, 3 канадци и 1 китаец; има 5 японци, 79 англичани, 40 испанци, 11 холандци. В регистъра има още граждани на Индия, ЮАР, Тайланд, Казахстан, Мексико, Азербайджан, Финландия, Армения, Алжир, Египет, Иран, Куба и др.

Както всички физически лица в България, тези от тях, които са получили доходи в страната през 2012 г., имат задължението да подадат декларация до 30 април 2013 г.

http://ruse.dir.bg/news.php?id=13607572
=========================================

Брей, че то това е цяло вавилонско стълпотворение - само че е интересно колко от тези живеят действително в Русе и колко само имат регистрация тук...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 744

Профил
« Отговор #93 -: януари 19, 2015, 08:59:14 »

"Общините Русе, Варна и Пловдив да са сред важните базови центрове, да поемат част от събитията на българското председателство на Съвета на ЕС през 2018г. и да участват активно в процеса, не само столицата. Тази идея лансира днес заместник министър-председателят по координация на европейските политики и институционалните въпроси Меглена Кунева на среща с кмета на град Русе Пламен Стоилов. Кунева е координатор на подготовката за председателството."

http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0212&n=3369&g=
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #94 -: януари 19, 2015, 03:52:13 »

Странно ми е, че е пропуснат Бургас. Иначе ще е чудесно Русе да поеме част от събитията около нашето председателство!
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #95 -: януари 19, 2015, 11:04:09 »

Вероятно зад избора на Русе, Варна и Пловдив се лансира идеята за представянето на условни части от България - Северна (Русе), Южна (Пловдив) и Черноморието(Варна) и ако предположението ми за тезата е вярно, то Бургас се оказва ... излишен ...
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #96 -: януари 23, 2015, 10:53:56 »

Друга причина е, че Русе в момента наема адски бързо с конферентната база (след откриването на Канев център + някои други зали в новия корпус на РУ), а след откриването на новата зала съвсем ще се затвърдят позициите ни в тази среда. Бургас пък и в момента не мисля, че може да се хвали кой знае колко по този показател.
« Последна редакция: януари 23, 2015, 10:56:38 от Valentin_K » Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3312

Профил
« Отговор #97 -: февруари 05, 2015, 10:43:51 »

Абе със сигурност не страдат от липса на места за конферентен туризъм при леглова база от около половин милион в района, но като се замисля наистина си нямат такива зали извън хотели, доколкото ми е известно поне.
Активен

Във форума се ражда истината.
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 439

Профил Ел. поща
« Отговор #98 -: февруари 13, 2015, 11:17:20 »

Бургас и Варна реално предлагат същото нещо, докато Русе е ценен и близостта си до Румъния и най-вече до Букурещ  Wink
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #99 -: май 20, 2021, 10:55:47 »

"Новият областен управител на Област Русе Борислав Българинов встъпи в длъжност тази сутрин."

https://www.kiss13.net/news/ruse/smyana-na-vlastta-noviyat-oblasten-upravitel-na-ruse-vstapi-v-dlazhnost

За мен остава недоумение, как човек който не живее в Русе от поне 10 години е назначен/спуснат за представител/управител на държавните интереси ...

Вероятен мотив в избора е краткия живот на служебното правителство ...

При справка в Нета, Българинов излиза да се подвизава на адрес: София, ул.Денкоглу 38, ет.1, ап.2, а синковеца му обитава кв.Красно село ...

Русе, Quo vadis ...
« Последна редакция: май 20, 2021, 11:10:15 от JMM » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #100 -: май 23, 2021, 05:35:03 »

Е какво, като от 10 години не живее в Русе? Аз също съм живял 10 години извън града, но нито съм спирал да го обичам, нито да се интересувам какво става.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #101 -: юни 01, 2021, 08:48:44 »

Кой е Борислав Българинов - бивш служител на МВР, понастоящем адвокат към Русенска адвокатска колегия с практика в София.
В какво намирам противоречие - мисля си, че хора с подобни качества би трябвало все още да се намират, да са останали да живеят и работят в Русе, и не разбирам защо е необходимо някой да се "спуска" подобно на Пилат Понтийски в качеството на софийски(римски) наместник в Русе (Юдея).

Ако за последните 30 години нищо не е правено в насока децентрализация на държавата, то днешното служебно правителство, обявило курс за "освобождаване от лоши практики" в държавата, продължава старата песен на нов глас ...
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #102 -: юни 02, 2021, 03:43:06 »

Определено не очаквам нещо от служебното правителство в посока децентрализация. Неговите функции са други.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #103 -: юни 03, 2021, 08:07:09 »

Определено не очаквам нещо от служебното правителство в посока децентрализация. Неговите функции са други.

Не е вярно, че Конституцията определя като единствена функция на служебното правителство организацията на следващите избори. А и как точно да очакваме от новоназначения областен управител организация на честни избори, след като Министерството на финансите на САЩ наложи санкции за корупция съгласно закона "Магнитски" срещу бизнесмена Васил Божков, от чието обкръжение следва  да приемаме Българанов.
Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 167

Профил
« Отговор #104 -: юни 03, 2021, 01:26:02 »

Имам известни резерви към назначаването на Българинов и не само. Като цяло има твърде много хора, минали през силовите структури (МВР или военни) за моя вкус, без да визирам някого конкретно и да съм запознат с индивидуалните им качества. Но пък откъде излезе това, че Българинов бил човек на Божков?

Колкото до децентрализацията, в момента се води борба за овладяването на държавата и не вярвам точно сега някой да тръгне да се занимава с това.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 07, 2021, 06:07:59