Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Държавните институции в Русе  (Прочетена 45009 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #15 -: юни 08, 2008, 09:46:09 »

Че в цяла България мнението за София е негативно, мен какво ме бърка мнението на София за Русе? Да си живуркат в тиня и мизерия!
Активен
niki67
Гост
« Отговор #16 -: юни 08, 2008, 01:12:50 »

Е, не представяйте желаното за действително де Smiley Нито живуркат в тиня и мизерия, нито пък на цяла България мнението за София е негативно.
Негативно е в големите градове като Варна и Пловдив, и то не на всички хора, а точно на тези, които, като не могат да стигнат гроздето, и казват, че е кисело Cheesy.

Не ме разбирайте криво, роден съм в Русе и разбира се, че го харесвам повече от София. На мен ми  е криво, че мнението за Русе е такова. Хич не съм възхитен от факта. Просто казвам, че е факт и трябва да се прави нещо от местните власти в Русе, за да се промени това. Например смешно е, че наистина все още се счита, че въздухът в Русе е мръсен, при положение че сега в Сф е хиляди пъти по-мръсен. А и в други градове от провинцията считат, че в Русе въздухът е зле - не само в София.

BTW, моите приятели от София като идваха в Русе, останаха във възторг, страшно им хареса и искат да идват пак. Така че, не слагайте всички софиянци под един знаменател - такива обобщения са глупави. Wink
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4854

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: юни 08, 2008, 08:14:37 »

Прав си. Понеже работя в обект, който е част от национална верига, често по служба идват хора на фирмата от София и Варна, и всички неизменно изказват много добро мнение за града. Даже веднъж един ми каза, че русенци не можем истински да усетим самобитната атмосфера и дух на града, понеже сме постоянно в него и сме привикнали. Което е вярно и неизбежно в някаква степен. Но все пак тези външни оценки могат да ни помогнат по-добре да оценим това, което имаме, за да не намалява самочувствието ни на хора, живеещи в един от забележителните, интересни градове на България. Cool
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
niki67
Гост
« Отговор #18 -: юни 08, 2008, 08:57:12 »

Именно, трябва гражданите на Русе да имат самочувствие. Някъде по темите назад четох, че доста русенци създават негативен имидж за града. Доколко е така, не знам, но е факт, че точно русенци миналата година ме убеждаваха, че градът бил останал 50 х души.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: юни 08, 2008, 09:26:33 »

Тия русенци са ми ясни. Това са хора, на които всичко им е криво и не са виновни за нищо, а са все ощетени. Аз съм горд Русенец и навсякъде съм го заявявал. Особено в София. Доста колеги даже са навити да дойдат да разгледат, след като случайно или не са виждали мои снимки на града Cheesy Така е, трябва малко пропаганда.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1322

Профил
« Отговор #20 -: септември 24, 2009, 09:51:23 »

Откога има Учебен център към Митница Русе, намиращ се точно през улицата срещу Пацони в Здравец? Сградата е прясно ремонтирана, има охрана и камера. Това нещо ново ли е или аз сега съм обърнал внимание? Embarrassed?
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: септември 25, 2009, 08:38:31 »

За пръв път чувам.
Активен
Linov
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 3312

Профил
« Отговор #22 -: септември 25, 2009, 11:19:48 »

Мисля, че отдавна е там. И преди ремонта съм я виждал.
Активен

Във форума се ражда истината.
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #23 -: септември 25, 2009, 07:16:19 »

Митницата до Тома Кърджиев и Пацони е минимум от 5 години там. Сега обаче са я спретнали ! Работих на един обект с източно германец и като му казах ,,България,, той ме попита .....,,Русе?,,! Един от проблемите беше изписването на латиница по много начини ,така информацията за града се разтрояваше в чужбина.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: ноември 26, 2009, 09:24:53 »

Няма да има проблеми за граждани и фирми след закриването на НАП Русе
Цитат
Няма да има промяна в обслужването на граждани и малки фирми след преструктурирането на териториалната дирекция на НАП в Русе. Това съобщи изпълняващият длъжността директор Йордан Йорданов, цитиран от Дарик радио. От 1 януари 2010 година местната структура ще се преобразува в офис, където ще продължат да се извършват дейностите по приемане на декларации и събиране на данъци, но само от граждани и малки търговски дружества.

В 5-те дирекции на НАП в София, Пловдив, Варна, Бургас и Велико Търново ще бъдат създадени дирекции „Средни данъкоплатци и осигурители”, а в София вече съществува и структура, която обслужва големите данъкоплатци на държавата. За Русенски регион те са 24. Средните ще се определят по няколко критерия:оборот над 4 млн. лв., персонал над 40 човека, внесени данъци и осигуровки за 2008 година над 0.4 млн.лв., възстановени данъци в размер на над 0.4 млн. лв. За Русенска област тези данъкоплатци се очертава да бъдат малко над 150, съобщи още Йордан Йорданов. След утвърждаването им те ще бъдат уведомени и пререгистрирани по служебен път, без да имат ангажимент за това. Въпреки че ще бъдат пренасочени към дирекцията във Варна те ще получават преференциално обслужване, по-бързо възстановяване на ДДС и насърчаване на ползването на електронните услуги.

Териториалният офис в Русе ще се измести в новата сграда до болницата, но вероятно това ще стане през пролетта на следващата година, съобщи Йорданов.
Преструктурирането на НАП ще донесе икономия – намалени разходи на за около 7 млн. лв. годишно. За това ще допринесе и съкращаването на щата. За Русе вероятно ще бъдат освободени около 12 човека. Ще се подобри и контролно ревизионната дейност, като ще се работи на ротационен принцип-служители от Русе ще ходят в Разград и Търговище, а ревизори от тези градове ще идват в Русе.
http://news.ruse24.bg//121343.html

Баси некадърните идиоти Shocked
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #25 -: ноември 26, 2009, 10:55:37 »

Явно дувара дето го вдигнаха не ги спаси. Може би трябваше да бъде по-висок.  Evil Интересно колко ли са похарчили за него.
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #26 -: ноември 26, 2009, 06:05:47 »

Тея малоумни ли са? Не знаят ли, че думата офис се ползва за малки помещения, а не за цяла сграда. По-добре да се опитат да продат новата сграда и да си останат в изчислителния. Много гадно за големите фирми, че ще трябва да ходят чак до Варна като им се налага. Положителното все пак е, че сме към Варна, а не към Велико Търново, което не знам с какво е заслужило повече от Русе, за да е център.
Активен

equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: ноември 26, 2009, 06:55:52 »

Може би това е причината:

Цитат
Изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов уволни шефа на Териториалната дирекция (ТД) на НАП в Русе Любомир Димитров, съобщиха от ведомството.

Мерките са резултат на съвместна акция на Министерството на вътрешните работи и НАП от средата на октомври, при която са открити документи, уличаващи данъчните служители в съучастие в ДДС злоупотреби.

Освен Димитров още седем служители в местната дирекция също са уволнени. На други трима инспектори от НАП - Русе, са наложени различни по тежест дисциплинарни наказания.

http://dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/25/820660_uvolnen_e_shefut_na_nap_-_ruse_i_oshte_sedem_slujiteli/

Важно е какви хора работят на дадено място и как работят.

Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #28 -: ноември 26, 2009, 07:05:34 »

Ами Мургина също беше разследвана за извършване на данъчни престъпления, но не закриха НАП в София, нали?
Просто хората, които трябваше да защитят интереса на Русе проспаха случилото се за пореден път. Изобщо подгответе се за укрепване на централизацията при сегашното правителство. Оптимизацията на държавните органи ще засегне единствено "провинцията".
« Последна редакция: ноември 26, 2009, 07:13:23 от Митака » Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 167

Профил
« Отговор #29 -: ноември 28, 2009, 01:37:41 »

Положителното все пак е, че сме към Варна, а не към Велико Търново, което не знам с какво е заслужило повече от Русе, за да е център.

Не знам какво е положителното, че сме към Варна. Това, че е по-голям град от Русе, не променя факта, че е два пъти по-далеч от Търново. Разходите и времето на т.нар. "средни данъкоплатци и осигурители" ще са по-големи.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 22, 2022, 05:21:08