Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БТК продава телевизионната кула?  (Прочетена 33593 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4854

Профил Ел. поща
« Отговор #30 -: април 15, 2008, 10:50:47 »

Според информация в predavatel.com, общата височина на Кулата е 204 м.

Аз съм чел за 206 м до върха на антенната мачта, но това е несъществена разлика. Опитвам се да си представя при това 537-те метра на Останкинската кула - наистина внушително! Roll Eyes Впрочем, подробни данни за русенската, заедно с доста снимки, може да се видят на тази страница от predavatel.com:

http://www.predavatel.com/bg/7/rus.htm
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #31 -: април 15, 2008, 10:59:32 »

Имало е пожари, но имало ли е съборени подпорни греди от самолети? Плюс това ясно се видя как тази част от кулите, която рухва, е същата част, която е над дупката от самолетите. Тя рухва в следствие на стопени градивни материали. Ако имаше взрив в основата, кулата нямаше да рухне на части, а цялата отдолу нагоре.
А какво общо има това с темата и защо говорим за това??

Да, Роска, тук изразяваш общия форумен дух на нетолерантност към офтопиците, който е нещо положително, разбира се. Неволно правя сравнения с другия форум, в който активно участвам - на вестник Атака - и мога да кажа, че там нещата са къде-къде по-либерални. Темите се разклоняват и отклоняват, за да стигнат до съвсем различни неща от тия, с които са почнали. (Например темата "Ожених се!" завършва с бурна дискусия на международния тероризъм... Cheesy) И нито модераторът, нито форумците се учудват особено от това и почти никога не се опитват да натикат дискусията обратно в руслото й. Предпочита се спонтанният ход на разговора и емоциите - за зло или добро. Тук обаче е друго, и даже понякога ми е малко необичайно - но все пак дисциплината е хубаво нещо... Cool
« Последна редакция: април 15, 2008, 11:30:40 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #32 -: април 15, 2008, 11:14:07 »

Ето две снимки, които илюстрират казаното в мой предишен постинг за симетричното разположение на кулата спрямо Борисова. Хубава гледка, еххх!...

Тази нощната пък е върхът! Феерична картина от нашия хубав Русе!

Активен

mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #33 -: април 15, 2008, 11:24:38 »

Cheesy Случва се на човек да се отклони от темата ... Снимките са много добре скоро не са качвали във ПРедавател нови снимки от ТВ КУлата Smiley Трябва май да се направят Smiley
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2242

Профил WWW
« Отговор #34 -: май 05, 2008, 07:43:04 »

БТК продава Телевизионната кула в Русе
БТК е решила да продава Телевизионната кула в Русе и усилено търси потенциален купувач, научи „Русе нюз”.
"Радио-релейна и телевизионна станция Русе" както е пълното име на съоръжението, се предлага в комплект с парцел от19 дка на Левент Табия на цена 11 млн. евро. Телекомът засег не е обявил официално офертата си за продажба на кулата, но е известил за намерението си потенциалните купувачи - най-вече телевизионни оператори, които биха запазили предназначението й.
В момента от кулата се излъчват Канал 1, БТВ, Нова телевизия. ТV 2 и програма "Север" на русенския телевизионен център, плюс няколко радиа - "Хоризонт", FМ+, Фреш и др. Станцията се използва също и за полицейски радиотрасета, както и за осигуряване на резервни телефонни линии на самата БТК.

11 милиона евро за кулата и 19 декара в квартала с най-добра панорама към града и реката. Забавно, кой ли ще го купи?
Активен
Linov
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 3312

Профил
« Отговор #35 -: май 05, 2008, 09:25:15 »

Забавно, кой ли ще ми даде 11 млн кредит...
Активен

Във форума се ражда истината.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #36 -: май 08, 2008, 08:49:42 »

Ще стане като с пловдивския стадион... най-големия в България, но най-западащия, защото никой няма пари да си плаща наема за него... ;/
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Linov
Hero Member
Активен Активен

Публикации: 3312

Профил
« Отговор #37 -: май 08, 2008, 10:50:53 »

Предполагам че говориш за стадиона в Лаута, по-малко известен като "Локомотив". Той далеч не е най-големия в БГ. Васил Левски си е най-голям с капацитет 42 500 седящи места. Лаута в момента може да побере не повече от 10 000 души като по принцип капацитета му е замислен за малко повече от 20 000. По този показател градският в Русе е на същото дередже с разликата че той 20 000 няма да има проблем да си ги побере. Работата е там обаче че тези места са замислени когато седящите места са т.нар. пейки (както е в Русе). Ако на нашия стадион му бъде направен ремонт и бъдат поставени пластмасови седалки, неговият капацитет драстично ще намалее, както стана с националния стадион. Преди ремонта той побираше около 70 000 души.
След тази пледоария следва да се извиня за офтопика.
Активен

Във форума се ражда истината.
DunavFc
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Профил Ел. поща
« Отговор #38 -: май 08, 2008, 11:23:11 »

Той имаше предвид ст.Пловдив който наистина е най-големият стадион в България с своя 55-хил капацитет.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #39 -: май 08, 2008, 11:25:36 »

Тя, не той  Cheesy
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1430

Профил
« Отговор #40 -: май 09, 2008, 03:25:25 »

дааааааааа на него беше концерта на MetallicA 
a сега ше е на срутения академик в софия
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1322

Профил
« Отговор #41 -: май 09, 2008, 03:59:34 »

Мисля, че грешиш. Доколкото знам концерта ще е на Васил Левски. Wink
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #42 -: май 09, 2008, 04:50:53 »

На Васил Левски е!

И аз съм тя!

и да имах предвид Пловдив Wink 
Активен

Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1430

Профил
« Отговор #43 -: май 09, 2008, 09:22:10 »

значи са го променили щото гледах че ще е на академик
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #44 -: май 09, 2008, 11:55:49 »

М... не, не на Левски е Wink

по темата/ една позната ми разправя как заседнала в асансьора на кулата... тва си е доста страховито...

(пък и аз имам страх от асансьори)

Много ми е интересно откъде се влиза и все още функционира ли онази сладкарница? Защото съм ходила миналото лято няколко пъти и все не мога да разбера от къде се влиза, дали бачка, дали е затворено...
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.058 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 11, 2022, 07:12:44