Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БТК продава телевизионната кула?  (Прочетена 15505 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2049

Профил WWW
« -: април 14, 2008, 10:32:15 »

„БТК търси купувач за Телевизионната кула”. Това е водещата тема от първа страница на „Утро”. Иглата на Левент Табия и прилежащите и 19 дка са оценени на 11 милиона евро. Телекомът засега не е обявил официално офертата си за продажба а кулата, но е известил за намерението си потенциалните купувачи, най-вече телевизионните оператори, които биха запазили предназначението й.

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #1 -: април 14, 2008, 10:40:56 »

Ако е по-умен купувачът веднага тр да отвори барчето горе.
Активен

Във форума се ражда истината.
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #2 -: април 14, 2008, 12:51:24 »

ЕееЕее Дано да го отворят тц тц Smiley
Активен
спиро
Гост
« Отговор #3 -: април 14, 2008, 01:10:23 »

Има ли вероятност да я бутнат?
« Последна редакция: април 14, 2008, 04:21:01 от спиро » Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #4 -: април 14, 2008, 01:20:22 »

Доста невъзможно дори мога да кажа малоумно възможността да я бутнат ( та ти знайш ли какви пари струва )
Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

Профил
« Отговор #5 -: април 14, 2008, 01:52:35 »

Абе как се гъта телевизионна кула...те навремето като са строили не са си играли хората..тва нещо няма събаряне  Wink
Отделен е въпроса, че статута на съоражението е такъв, че не може да се променя функцията му. Все пак тая кула разпределя сумати сигнали и е част от доста ТВ трасета
« Последна редакция: април 14, 2008, 01:54:13 от fcdunav » Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1389

Профил
« Отговор #6 -: април 14, 2008, 02:59:12 »

доколкото знам е строена от японски инженери Wink
без нея града ни не би бил същия.........много ме е яд че барчето горе не бачка Sad
никога не съм се качвал.....тъкмо бях се навил да отида и те го затвориха...мамка му Shocked
сигурно е супер яка гледката на живо...на камерата не е същото
Активен
mladen201
Гост
« Отговор #7 -: април 14, 2008, 03:57:08 »

na toq deto proodava TV-kulata ne mu e dobre  Sad Angry
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #8 -: април 14, 2008, 04:10:09 »

Тв Кулата съм чувал че се охранява от военна охрана ( специално за горе става въпрос ).
Техниката която е доста доста скъпа ( въпреки че е стара ) не е тази която е трябвало да бъде на нашата Тв Кула. Знам че когато японците са донесли техниката за наща ТВ кула е била превзета направо и занесена във Софийскиата . ( Е как искате да сме развита държава като всичко се съсредотучава във София ) . И това е което знам някой друг ако има нещо по интересно да каже Smiley А и сигнала за Русия минава през нея... Smiley
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2049

Профил WWW
« Отговор #9 -: април 14, 2008, 04:22:57 »

В днешни дни всичко отива накъм IP-базирани комуникации. В този ред на мисли, тази кула губи доста от функциите си. Понастоящем освен за разполагане на радио/ТВ предаватели, не става за нищо особено полезно. Няма никакъв смисъл и от клетки на мобилни оператори върху нея. Обаче би могло да се превърне в доста класно панорамно заведение. стига някой да намери пари за целта. Дори цял комплекс, долу басейни, заведения, хотели, аквапарк. Винарната е наблизо също. Би било прекрасно.
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #10 -: април 14, 2008, 04:30:44 »

Щом има интерес няма да се чудя Бобоков да я вземе 11 млн Евро е кви пари са за него ся гледам почнаха залата да разкопават Smiley  Cool
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #11 -: април 14, 2008, 05:42:31 »

Абе как ще губи смисъла си?! ТВ кулата ще си излъчва сигнал още много години. Сега нали предстои цифровизация. Откъде мислите ще идва сигнала?   Grin
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: април 14, 2008, 08:12:41 »

Доколкото зная, през кулата минават и радиорелейни канали за връзка с Букурещ. Като цяло е уникално съоръжение в архитектурно отношение. А за комуникационните съоръжения май е вярно - и аз съм чувал, че оригиналната японска апаратура, предназначена за Русе, е прелапана от софиянци за кулата на Копитото, а на нас са пробутали полска техника. Централизирана икономика, к'во да праиш... Каквото кажат от столицата, това става. Да се надяваме, че вече не е баш така... Но дано все пак запазят кулата, защото без нея силуетът на града няма да е същият. Когато се наближава Русе с влака откъм София и се стигне до Средна кула и Долапите, кулата внушително се извисява над хоризонта и това е едно от първите впечатления на гостите на града. И то е положително - все пак, едно такова сериозно съоръжение говори добре за населеното място, където е разположено... А и забелязвали ли сте как, ако застанете в началото на Борисова, до Общината, и погледнете на юг по протежение на улицата, ТВ кулата се вижда точно над средата на платното, кацва направо върху осовата линия? И така се вписва чудесно в градския пейзаж. Добре е обмислено и направено, макар вероятно да е от технически съображения - обикновено от залите на Общината има преки ТВ предавания на разни събития, и така се осигурява пряка видимост между предавателната антена на подвижната ТВ станция (слагат я в едно камионче в началото на улицата, виждали сте...) и приемната антена на кулата. И така се осигурява най-силен и чист сигнал.

Както и да е, но даже при промените в комуникациите на кулата да не останат никакви съоръжения с такова предназначение, пак е безумие да се руши такова съоръжение или да се изостави. При достатъчна предприемчивост може да й се намерят достатъчно приложения, пък и сигурно има още живот в нея - защо да не се използва?...
« Последна редакция: април 14, 2008, 08:14:30 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #13 -: април 14, 2008, 08:20:13 »

Според мн за събаряне и дума не може да става. Освен че има повече от прекрасна гледка идно такова събаряни изисква огромни средства. А да не забравяме и че е символ на града ни. Към момента все още е най високата сграда в БГ.
 Аз лично съм бил на барчето колкото и занемарено да беше поне 10 пъти и Ви уверявам че няма такава красива гледка.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #14 -: април 14, 2008, 08:24:13 »

Кулата ще има приложение още десетилетия, така че спокойно Smiley
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 30, 2019, 02:31:44