За да не откривам нова тема за една добра новина за русенската икономика, тази (тема) ми се стори подходяща и ще постна текста от
rousse.dir.bg тук (макар че май беше по-уместно да я сложа в темата за украинското консулство - там се говори и за Русия):
http://rousse.dir.bg/2008/04/22/news2921147.htmlРусе ще става център на руски товари22 април 2008 / БТАВ Министерството на транспорта на Руската федерация се разработва разширяване на руските превози по река Дунав, при които Русе има специално място като уникален и перспективен транспортен център, съчетаващ шосейни, водни, железопътни и въздушни връзки.Това каза генералният консул на Русия в Русе Михаил Торшин днес при откриването на българско-руски стопански форум, организиран от Сдружението за икономическо и социално сътрудничество между България и Русия по идея на Руската търговско-промишлена палата.
Михаил Торшин гарантира, че генералното консулство в Русе оказва всестранно съдействие на фирмите за развитие на взаимните българско-руски икономически интереси. Григорий Ростовски - представител на Търговско-промишлена палата на Руската федерация на Балканите, отбеляза в дискусиите, че през последните три години се наблюдава положителна динамика при стокооборота между двете страни. През 2005 г. българско-руският стокооборот е бил 3 млрд. долара, а през миналата година е нараснал на 4,5 млрд. долара. В Русия от нашата страна се внасят най-вече фармацевтика, парфюмерия и електрокари, но напоследък виното е изпреварило всички останали стоки.
Повече от 30 български компании участват в българско-руски стопански форум в Русе.
---------------------------------------------------------
Добра перспектива, даваща нови възможности на града ни, не мислите ли?
