Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Другите за Русе  (Прочетена 82801 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

Профил Ел. поща
« Отговор #255 -: април 02, 2019, 09:45:29 »

Така - за фондацията и за културата говоря спрямо това, което преди нея се промотираше като култура в града. Сега има много повече събития, с много по-разноообразен характер. И със сигурност наличието на нещо такова помага, а не пречи. Може да видиш по времето на Йотов, когато пак имаше много пари в България какво беше нивото. През 90те съм бил твърде малък, за да ми прави впечатление ъндърграунд културата и съм съгласен, че може и да е вярно.

Относно капитал и Прокопиев - Иво Прокопиев е собственик на Економедия - дружеството, което е издател на Капитал, на редица специализирани списния, както и на сайта дневник.бг. И да - неговото виждане се отразява изключително много на редакционната политика на сайтовете му - също както и при Монитор и пик.бг, само че по-цивилизовано и малко по-прикрито. Например за заводите в Пловдив се пише по няколко пъти, защото Тракия иокномическа зона (частно дружество, което развива индустриалните зони на Пловдив и заради което напоследък се откриват толкова заводи там) е един от големите рекламодатели на Капитал. В същото време и Варна се развива, но за там материалите са изключение и основно са свързани с провали на общинската власт. Така че - да, определено економедия не са най-обективни.

Факт е, че Русе има проблеми с много неща. Голямата част от тях съвпадат напълно с тези, които имат и други български градове. Цялостно материалите в приложението обаче, въпреки че хващат тенденциите (и добри, и лоши), са по-скоро с негативен отенък с акцент върху демографията, която фигурира като проблем във всеки един материал. За разлика от приложенията за други градове (те основно пишат от капитал за Пловдив и Зарата) където също има проблеми, но те не са на всяка втора дума.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #256 -: април 03, 2019, 12:30:43 »

Защо няма емотикон "напикавам се от смях" да му се не види Sad
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #257 -: април 03, 2019, 08:00:40 »

Бих искал да знам защо, за да се посмея и аз. Пък ако смяташ, че не съм прав - моля, сподели защо.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4639

Профил Ел. поща
« Отговор #258 -: април 03, 2019, 08:44:23 »

Този може да ти свърши работа - не съм сигурен, че се напикава, но поне се търкаля по пода от смях. И накрая дава thumbs up...  Smiley

Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #259 -: април 03, 2019, 08:55:39 »

Бих искал да знам защо, за да се посмея и аз. Пък ако смяташ, че не съм прав - моля, сподели защо.

Ами напомня ми на декларация на окръжния комитет на ДКМС по въпроса за научно-техническия прогрес в русенско, публикувана в Дунавска Правда.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 516

Профил
« Отговор #260 -: април 04, 2019, 12:11:15 »

Цитат
Ами напомня ми на декларация на окръжния комитет на ДКМС по въпроса за научно-техническия прогрес в русенско, публикувана в Дунавска Правда.

Стига с тази заучена фразеология !

Прощавай, на колко години си бил през 1989 г. че си позволяваш да говориш от позицията на човек, който е водил съзнателен живот по това време ?!
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #261 -: април 04, 2019, 10:58:34 »

О, дунавска правда съм имал щастието да изчета доста и винаги ми е било интересно. Далеч по-интересно от наследника му.
Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

Профил
« Отговор #262 -: април 04, 2019, 10:36:24 »

Статиите в Капитал са доста добри, определено най-доброто, което може да се прочете по темата в която и да било медия. Без излишни залитания в една или друга посока и определено моето усещане е, че са по-скоро положителни.
Русе наистина има огромен потенциал, който остава заключен заради изолацията, в която се намираме. Неизбежно идва време да си поговорим за слона в стъкларския магазин и това е доколко можем да разчитаме на централната власт да се грижи за нашата област и дали не е време да поставим ясно на масата темата за широка автономия, за да можем да имаме нужните политически инструменти да управляваме процесите в образованието, икономиката, демографската политика, инфраструктурата, сигурността, социалното развитие и т.н. от Русе, а не да чакаме на някой в София да се сети за "забутания" град на североизток. Вярно е също, че местните политици досега не са показали, че са нещо повече и заслужават и биха знаели какво да правят с такива инструменти, но също така е и вярно, че Русе досега е имал все "назначени" политици от София по схемата "гласувайте със силните на деня". Ние никога не сме имали шанс да формираме собствен дневен ред и собствени приоритети.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1196

Профил
« Отговор #263 -: април 05, 2019, 10:47:29 »

Статиите в Капитал са доста добри, определено най-доброто, което може да се прочете по темата в която и да било медия. Без излишни залитания в една или друга посока и определено моето усещане е, че са по-скоро положителни.
Русе наистина има огромен потенциал, който остава заключен заради изолацията, в която се намираме.

Аз също намирам конкретните статии в Капитал за по-скоро обективни, отколкото негативни. Относно потенциала на града, не го виждам да е огромен или дори много голям на национално или европейско равнище и при тази демография. А не е да не съм местен шовинист.  Cheesy
Потенциалите в България са София и всичко останало. Евентуално Пловдив, Варна и Бургас малко стърчат над всичко останало и толкова.

Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1820

Профил Ел. поща
« Отговор #264 -: април 05, 2019, 01:34:53 »

Русе определено има потенциал - да, не огромен, но все пак и немалък. Близостта с шестия по големина град в ЕС не е за подценяване, транспортния коридор №IX, на който е разположен града си е предимство, Дунав също има потенциал да се използва много по-пълноценно. В момента Русе не използва адекватно и трите горепосочени.
Много важно е да се спре демографския срив на града и да се запази петото място.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #265 -: април 05, 2019, 03:31:50 »

Всичките предимства споменати за Русе, важат с пълна сила и за Гюргево, но и той не е особенно проспериращ в рамките на Румъния /и без кмет на ГЕРБ Cheesy/. 21 век сме, транспорта /особенно речния/ и индустрията не са това, което са били преди половин или един век.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1820

Профил Ел. поща
« Отговор #266 -: април 05, 2019, 05:55:11 »

Съгласен съм, че транспорта не е това, което е бил преди, но все пак е предимство. Речния транспорт в нормалните страни е изключително развит и рентабилен - реки като Рейн или Елба имат голямо стопанско значение. На нас също може да ни донесе предимства. Сравнението с Гюргево е неособено коректно, защото Гюргево никога не е имал някаква значима роля за Румъния, за разлика от Русе за България, Русе би могъл да бъде съпоставен с град като Галац, но не и с Гюргево. Т.е. за самата Румъния Гюргево е някаква изостанала периферия, а Русе винаги е бил стратегически български град.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #267 -: април 05, 2019, 10:33:32 »

Голям или малък, потенциалът е наличен и мисля, че всички сме единодушни, че не е използван напълно. И в другия форум го казах - в града в момента се случват много промени, повечето от които са положителни. И икономически, и инфраструктурно, има положителни промени и тенденции. Някак си обаче липсва големият проект - това, което да ни запали искрата по думите на Капитал - да ни накара всички, без значение от политически пристрастия, възраст, мироглед - да застанем заедно и да очакваме с нетърпение този проект да се случи. Без значение дали ще е магистрала, летище, булевард, парк или някаква нова сграда - липсва ни това нещо, което и хората извън Русе да очакват с нетърпение и да си викат - ей, какви неща се случват в Русе. Мисля си, че едно такова нещо, ще промени драматично хода на нещата. За себе си обаче нямам отговор какво може да е това.
Активен
Flying spur
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 515

Nothing good comes easy

Профил WWW
« Отговор #268 -: април 06, 2019, 02:58:39 »

Евентуален завод на Шкода в Русе би било такова нещо! Дано, ама надали...
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #269 -: април 06, 2019, 04:35:53 »

Сравнението с Гюргево е неособено коректно, защото Гюргево никога не е имал някаква значима роля за Румъния, за разлика от Русе за България, Русе би могъл да бъде съпоставен с град като Галац, но не и с Гюргево. Т.е. за самата Румъния Гюргево е някаква изостанала периферия, а Русе винаги е бил стратегически български град.
Според мен сравнението с Гюргево е доста интересно и показателно, защото показва чисто географски  потенциала на САМОТО място. Гюргево е с мост от 60 години, на транспортен коридор, близо до Букурещ и въпреки това не догонва Галац и Браила, които имат само Дунав и история. На Русе му трябва ВУЗ, поне 1 ниво над СУ като качество на преподаване, на Източноевропейско ниво, привличащо студенти от Гърция и Сърбия до Полша. Не ни трябват толкова заводи, колкото млади, перспективни хора на топ ниво. Но по-вероятно е да се наложи да се молим за каквито и да е млади хора с мургава или направо черна кожа, че да ни работят болниците, ВИК, енергото, сметопочистване и прочие. И не само в Русе.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 11, 2019, 03:43:29