Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Другите за Русе  (Прочетена 84565 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Slex
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

Профил
« Отговор #15 -: септември 26, 2008, 02:45:09 »

...
An opposite view is taken by Guy Verhofstadt, Belgium's prime minister until last week. Mr Verhofstadt once wrote a pamphlet calling for a “United States of Europe” and now plans a second book arguing that Europe is naturally cosmopolitan, and that ethno-national divisions are alien to Europe's “soul” (although he too recognised Kosovo). He is fascinated by the late 19th century, when Germans were scattered across central Europe, and Jews enriched life all over the continent. He venerates the example of Rustchuk, a city on the border between Bulgaria and Romania whose residents once spoke Ladino (a Sephardic dialect of Spanish), Turkish, Russian, Bulgarian, Romanian and German. Not any more, Mr Verhofstadt laments, before expressing the hope that a border-free EU may bring cosmopolitan Europe back to life, and end the 20th century obsession with creating “monocultural islands”.
Address : <http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=10919159>
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2333

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: септември 26, 2008, 12:13:10 »

fcdunav, благодаря за труда. Статията от "Утро" звучи съвсем различно  Smiley
Аз също смятам, че Русе не е лош град за живеене и за разлика от столицата (и не само) е много по-спокоен и подреден.
Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 495

Профил
« Отговор #17 -: септември 29, 2008, 08:50:48 »

Вижте какво мислят феновете на Берое (Стара Загора) преди мача с Дунав (Русе) за нашият град като цяло

FOREVER_GREEN
Цитат
До сега не сме имали толкова възпитани и толерантни форумни гости като че ли ?

Green guardian
Цитат
Нормално е, представители са на най-европейския ни град според мен по поречието на Дунав, а що не изобщо в страната, Австро-Унгария там още се чувства ...а и като спряха мамалигарските обгазявания от Джурджу или Гюргево нещата май са вече по-добре.
Инак на "Берое" идва "речен период". Първо е нужно да преплуваме Дунав, поне по нашия участък е дълга 371 км...сетне идва ред на най-пълноводната ни река Марица...дано плуването се увенчае с 6 точково време....

Dronix или Мечът на не знам си какво  не знам какво ще му стане като види мнението на собствените си съграждани  Cheesy Wink
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #18 -: септември 29, 2008, 11:19:25 »

пълни веселяци са тез двамата Smiley
Активен
lidia
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #19 -: октомври 09, 2008, 07:08:54 »

Здравейте.

Ето мнението на една бургазлийка за Русе.

Лид, наистина останах възхитена от Русе. Не бях ходила поне 10 години, а предишните ми впечатления бяха ужасни - сградите бяха черни и олющени, плочките бяха кракотрошачки, вместо дъжд, валеше хлорна киселина. Никога няма да забравя как гледах като хипнотизирана бягащите по улиците хора, които се опитваха да се скрият още при първите капки. Осеферих се едва, когато започна да ми гори лицето и ме спасиха хората в католическата църква - дръпнаха ме вътре и веднага ми подадоха чисти мокри кърпи.
Това, което видях сега, беше един красив европейски град с нови настилки, много светлина, фонтани, цветя и усмихнати хора. Успял е да се опази от презастрояване и всички нови сгради се вписват добре в старата архитектура. И беше много чисто, което в България е почти невъзможно. Очарована съм и го казвам съвсем искрено. Браво!
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #20 -: октомври 09, 2008, 07:58:29 »

Поздрави на бургазлийката
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4674

Профил Ел. поща
« Отговор #21 -: октомври 30, 2008, 08:54:18 »

Белгийци се възхитиха от Русе
30 октомври 2008 / News.dir.bg

Делегация от белгийския автономен район Валония гостува днес в Община Русе.
В състава на делегацията са включени: Жозе Апар председател на местния валонски парламент; Мишел Льобрен, зам.-председател на парламента на Валония; Шарл Янсес, също зам.-председател на местния парламент; Жан-Клод Ван Каувенберге, депутат и секретар на Бюрото на парламента на Валония; Рене Тисен, депутат и секретар на Бюрото на парламента и Изабел Ебенс, зам.-директор по международните въпроси на парламента на Валония, съобщава Ruse24.bg.

Кметът Божидар Йотов сподели с гостите своите впечатления от Лиеж. През пролетта русенският градоначалник заедно с министъра на външните работи на България Ивайло Калфин бяха на работно посещение в Белгия. Йотов разказа, че между Русе и белгийския град Лиеж има много допирни точки и би се радвал, ако двата града се побратимят. Следващата година се очаква в Русе да гостуват кметът на Лиеж, ректорът на местния университет, а също и началникът на лиежкото пристанище. Председателят на Валонския парламент Жозе Апар сподели, че е очарован от България и навсякъде където са гостували, делегатите са били радушно посрещани. "Ние сме посланици на Белгия за сближаването на народите", каза той. Апар допълни, че областта Валония в миналото е била производител предимно на въглища и стомана, а със земеделие се занимавало голяма част от населението. Днес районът се развива преди всичко в сферата на услугите и транспорта. Областта притежава 2 летища, едно голямо речно пристанище и изключително развита пътна инфраструктура. Въпросите към русенския градоначалник бяха свързани с икономическото развитие на града и големите инвестиционни проекти, различните туристически атракции, както и възможностите за побратимяване и сътрудничеството с Русе.

За спомен от срещата гостите връчиха на Йотов кристален обелиск инкрустиран с часовник, произведен във валонската фабрика за кристали.

http://rousse.dir.bg/2008/10/30/news3538549.html
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: октомври 30, 2008, 08:54:39 »

OFFTOPIC

Тук неволно постнах цитат от предното си мнение. Само че така и не разбрах как се трие мнение в този форум. В друга версия на SMF, използвана във форума на Атака, потребителят може да изтрие всяко свое мнение във всеки един момент. Някой беше писал, че тук може да се трие мнение, само докато е последно в темата. Но как - не е ясно, няма бутон или линк за това... Huh?
« Последна редакция: октомври 30, 2008, 08:59:20 от Orthodox » Активен

ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #23 -: октомври 31, 2008, 12:09:51 »

Извинявам се че не е по темата и за невежеството си ама какво точно означава два града да се побратимят.
Активен
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #24 -: октомври 31, 2008, 09:37:01 »

Ами това като цяло означава, че общинарите ще си ходят на безплатни екскурзии до побратимените градове с общински пари.  Да им е честито на печелившите Cheesy.
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2113

Профил WWW
« Отговор #25 -: октомври 31, 2008, 10:24:20 »

А, не, ще кръстят някоя друга улица на чуждия град.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #26 -: октомври 31, 2008, 11:22:30 »

Хе, нали в парка алеята, която върви от Вазата надолу към Дунава (с неработещия фонтан по средата) е наречена на името на град перистери в Гърция, с който сме братя и сестри вече от доста години... Smiley Доскоро имаше табелка с името върху стълба с лампата до чешмичката, но скоро не съм поглеждал стои ли още...
« Последна редакция: октомври 31, 2008, 11:24:08 от Orthodox » Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2113

Профил WWW
« Отговор #27 -: октомври 31, 2008, 11:58:12 »

Ами същото важи и за Сент Уан (ако някой се чуди - предградие на Париж) Smiley
Активен
niki67
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 572

Профил Ел. поща
« Отговор #28 -: ноември 01, 2008, 12:01:31 »

n00b, ама ти си върл франкофон, егати Cheesy Cheesy Cheesy Само се чудя, знаеш ли френски или не?!? За английския не се съмнявам Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: ноември 01, 2008, 12:50:24 »

Ами Рига бе, хора?! Та тали на този русенски побратим е наречен най-внушителният (засега)хотел в града ни... Очаква се обаче новият в състава на Гранд Плаза-та да го надмине в качествено отношение и като архитектурно оформление. Ще поживеем - ще видим...
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница декември 09, 2019, 08:09:03