Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ботаническа градина...  (Прочетена 5024 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1192

Профил
« -: януари 07, 2008, 12:36:22 »

Не знам вие как смятате, но аз си мисля, че град като Русе заслужава една ботаническа градина, примерно някъде в парка. Дори може да е тематична, така че да е уникална, поне за България. Според мен това би било нещо много хубаво, дори не толкова за гостите на града, колкото за нас самите и нашите деца. Не мога да преценя каква инвестиция изисква една такава градина и доколко общината може да си го позволи. Макар че, при наличието на толкова бояджийски фирми, могат да ударят едно финансово рамо и да подпомогнат създаването  на ботаническа градина примерно за цъфтящи растения под мотото  "Русе-град на цветовете" или "Цветовете на природата - цветове за хората"

То и зооградина и аквариум е хубаво да има, но ми звучи по-скъпо за да се постигне оригиналност

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #1 -: януари 07, 2008, 12:50:34 »

то мотото вече го има и е "Русе - градът на боите"  Wink пък за градината съм съгласен но да не е в парка. да я сложат някъде другаде извън града или по периферията. текето например ми се струва напълно подходящо. пък ако направят и един хубав зоокът, цена няма да имат. от години не съм ходил там и не знам как е инфраструктурата но русенци ще одобрят според мен и ще осугурят висока посещаемост. да не говорим за румънците ако мястото е популяризирано...ще се насочи голям поток от хора със сигурност.
Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: януари 07, 2008, 01:06:11 »

Що пък в периферията, какво предимство дава това? Една такава градина, според мен е добре да е леснодостъпна, дето се казва да може баба да заведе внучетата си или да бъде част от неделната разходка. нещо като аквариума във Варна Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: януари 07, 2008, 01:41:41 »

и това е вярно но просто не се сещам за необлагородени пространства в централната част които да приютят нещо по-големичко и природно ориентирано. виж мястото на Петър Караминчев няма да е лошо...
Активен

SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 07, 2008, 01:49:21 »

Мисля, че разходите ще са убийствени за поддръжката на такава градина в Русе. Все пак тук е прекалено студено зимата и всички разстения трябва да са в отопляеми парници, които примерно да се отварят лятото ...
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: януари 07, 2008, 02:36:44 »

ми те софийски университет обичат да се занимават с тея работи, особено сега като им отнеха тази в Балчик...
« Последна редакция: януари 07, 2008, 02:53:31 от rosen_linov » Активен

Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #6 -: януари 07, 2008, 08:21:51 »

Cheesy
Ха ха Smiley
Според мен е трудно изпълнимо, ако става въпрос за централната част на града. Не виждам такова място. Това за Петър Караминчев може би... но къде точно имаш предвид?
Това за Текето е доста добро според мен като място. И без това има нужда от обновение, нещо ново, толкова е занемъряло горкото...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

Профил
« Отговор #7 -: януари 07, 2008, 08:37:25 »

Еми точно ботаническа градина или зоопарк може да не е, но примерно някакви старовремешни експонати могат да се сложат долу на кея да не е толкова пусто и занемарено. Доколкото знам имаше идея там да се слага нещо като етнографски музей, но не знам къде потъна тази идея. А според мен града ни има нужда от подобно нещо. Може да се облагороди долу под музея на ЖП транспорта - има някакви ужасни съборетини, които трябва да се махнат. Да речем там могат да се сложат част от експонатите от музея и куп други неща. Дори  няколко пейки със цветя и зеленина отстрани ще изглеждат много по-красиво. Има какво да се пипа в тоя район, който принципно предлага невероятни гледки, а е и супер спокойно, но за съжаление е доста занемарено.
Не е задължително едно нещо да е скъпо, за да радва окото  Smiley
« Последна редакция: януари 07, 2008, 08:39:56 от fcdunav » Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #8 -: януари 07, 2008, 08:43:37 »

Одобрявам идеята на фараша,защото и на мен ми се иска Русе да си има такава градина ... 
Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #9 -: януари 07, 2008, 08:51:23 »

И аз я одобрявам тази идея. Мисля си за място някъде около или по точно под хотел Рига. Половината кей може да се превърне в такава градина. Хем е удобно за разходка, хем от горе ще има гледка към цялата градина а и самата гледка от градината към Дунав ще е готина.
 А и да не забравяме че кеят на практика е една от вратите на града ни.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4606

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: януари 07, 2008, 09:53:51 »

Уви, колко прави са неприятно изненаданите чужденци, които са видели русенското крайбрежие! След това често са казвали такива критични думи към града ни: "Имате такава ценна даденост - голямата река - а сте й обърнали гръб! Защо?" Ами хайде де, защо?! Защото държавата като куче е захапала кокала и не го пуска на Общината, но и сама нищо не прави по въпроса... И така - патово положение, което може да трае с години... А потърпевш е нашият град. Angry
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #11 -: януари 07, 2008, 10:01:54 »

Аз без да исках засегнах моята най болна тема. По точно за реката, за кея и за това че там .............. нищо не се прави е меко казано. За повечето да не кажа за абсолютно всички градове точно покрай реката е най най най.
Активен
DeYordanov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

Профил
« Отговор #12 -: януари 07, 2008, 10:06:11 »

Абе защо си спомням, че по едно време община Русе отправи искане към държавата точно тези части да минат към общината...но никакво развитие. И какво печели държавата от тая територия...
града ни трябва да се отвори към реката. А като се замисля колко хубави възможности предлага кея ме хваща още повече яд как с лека ръка се пренебрегва ролята на този район. Наистина тази част от града ми е била винаги слабост и ми става тъжно като и гледам положението.  Angry
Много ще се радвам ако повечето идеи от този форум станат реалност.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: януари 07, 2008, 10:41:57 »

тя общината до колкото съм чувал и текето искаше ама... познатата история
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: януари 07, 2008, 11:39:30 »

В едно споразумение от 2006 г. между СУ-Русе и Община Русе се казва буквално следното на стр.11:

3. Съюзът на учените–Русе поема задължение, в сътрудничество с други неправителствени организации и държавни институции да разработи проект за създаване на “Ботаническа градина” на гр.Русе, а Кметът – да осигури организационната подкрепа за проекта и да съдейства за неговото осъществяване в рамките на своите правомощия

Целия текст е тук
www.ru.acad.bg/suruse/files/US_27_03_2006_g.ppt

Та преди да стигнем до проблема с това КЪДЕ ДА Е РУСЕНСКАТА БОТАНИЧЕСКА ГРАДИНА, трябва да се помисли върху поне2  по-общи въпроси, като:
1. Има ли нужда Русе точно от Ботаническа градина? Или може би Аквариум, Зоологическа???
2. Има ли общината необходимите ресурси /финансови, човешки, организационни и прочие/ за реализиране на подобен проект

Всъщност къде в БГ има ботанически градини? /освен София и Балчик/ Embarrassed

Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 05, 2019, 08:56:05