Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Земите ни на чужденци?  (Прочетена 7577 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« -: декември 30, 2007, 09:47:15 »

И така, силно повлияна от един ОГРОМЕН плакат на центъра на Русе, който гласеше, че купува българска земя, а отдолу най-нагло на английски я продаваше на чужденци...
Да му се невиди... това му викам национална кражба!
Ако искате коментирайте. Интересно ми е няма ли някой закон, който да спира такива ... особи, фирми, предприятия, начинания  Evil

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #1 -: декември 30, 2007, 10:31:29 »

Оф я дайте линк към този плакат наистина си е нагло да се пише така в центъра на град като Русе  Smiley...
а относно чужденците според мен масово се отнася за наще братя румънците...
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #2 -: декември 30, 2007, 11:58:24 »

Румънците най-малко го правят това. Англичани, холандци и т.н. купуват българска земя. Няма лошо, стига и ние да можехме да си купуваме в Англия, Холандия и т.н. Smiley Ама нали се сещате, че с нашите пари там най-много да си купя 1 кв.м.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #3 -: декември 31, 2007, 08:16:50 »

има ли наплив от англичани в Русенско? не съм чул за подобно явление за разлика от румънците.
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: декември 31, 2007, 09:41:05 »

Всъщност, какво толкова съществено има в това, кой я купува? Важното (и лошото) е в това, че е чужденец. Според мен българска земя на чужденци - били те частни лица или фирми - не бива да се продава. Ако е за бизнес - да се арендува с разумни и за двете страни срокове. Защото за една малка и притисната от хиляди проблеми страна като България, за която без преувеличение може да се каже, че е на ръба на оцеляването, си е направо опасно да разпродава земята си. Ще спомена само това, което наскоро ми попадна като информация - турците у нас биват подтиквани от турската държава (неофициално, разбира се) да купуват наши земи с аргумента: "Вие не купувате просто земя, а територия!" Разбирате ли накъде отиват нещата?! Ще спомена за незапознатите, че по същия начин - върху закупени от частни лица палестински земи - преди петдесетина години беше създадена държавата Израел... Пък и англичанин да е купувачът - така или иначе, на купената от него земя той става едновластен господар, тоест на практика тя вече не е част от България, а от Великобритания. Е, какво се получава тогава с Родината ни, ако това явление стане масово (а то става...)? Накратко - според мен премахването на забраната за продажба на наши земи на чужденци си беше един антибългарски акт на властта. При това - ще си позволя да кажа - умишлен и целенасочен.
« Последна редакция: декември 31, 2007, 09:43:14 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2049

Профил WWW
« Отговор #5 -: декември 31, 2007, 11:52:06 »

Да бе, те ще си я опаковат земята и ще си я занесат в Турция.

Мани, мани, ако стане проблем, ще си изберем комунисти, те ще национализират земята отново и всичко шест. Малко ще се върнем отново 50 години назад от нормалния свят, но поне земята ще си е наша и турците ще останат с ..... в уста.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: декември 31, 2007, 11:58:40 »

сигурно преди 60 години някой е разсъждавал точно като теб Wink
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: декември 31, 2007, 03:48:27 »

Да бе, те ще си я опаковат земята и ще си я занесат в Турция.

Мани, мани, ако стане проблем, ще си изберем комунисти, те ще национализират земята отново и всичко шест. Малко ще се върнем отново 50 години назад от нормалния свят, но поне земята ще си е наша и турците ще останат с ..... в уста.

Е, това за опаковането си е стандартният "аргумент" в полза на продажбата, но е толкова глупав и несъстоятелен, че издава най-малкото нежелание за сериозно мислене, ако не и неспособност за такова. Драги съфорумнико, те няма да си занесат земята в Турция, а ще донесат Турция тук, ако ме разбираш какво имам предвид! Е, дано съм лош пророк, но съвсем не само аз мисля така. Впрочем, който има очи да види, ще види какво става, и без да го убеждавам. Другите... те също ще видят, обаче тогава, когато няма да има вече как да се поправят нещата...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #8 -: декември 31, 2007, 05:59:12 »

Все пак не забравяйте , че като част от ЕС България не може да въведе забрана граждани на ЕС  да закупуват земя в България!Освен това има доста голяма разлика между земя или парцел , собственост на физическо или юридическо лице и територия.
Земята на територията на Република България се притежава и разполага според законите определени от самата България, така , че ако имаме добри закони и още по добри органи съблюдаващи спазването им, не виждам нищо лошо някой гражданин на ЕС да притежава Българска земя (за турците няма да говоря - субективен съм).
Не забравяйте, че държавата може дори да национализира земята( в България това не се е случвало обаче)
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #9 -: декември 31, 2007, 06:19:43 »

Как да не се е случвало? Случвало се е вече.

Ортодокс, когато един чужденец закупи земя, то той спазва законите на държавата. Или по друг начин да ти го кажа: няма как един турчин да дойде, да купи един парцел, да го загради и укрепи и да си го направи военна база с артилерия, с която да обстрелва съседните български парцели (например).

Освен което, тук живеят 10% турци и би следвало техните къщи и апартаменти да са турска територия?

Аз лично нямам проблеми с това турци да купуват земя тук, както и китайци, англичани или каквито и да било.

Не желая да живея в държава, която живее в самоизолация сакън някой да не ни изкупи скъпоценната територия. Тя като си е българска, все едно няма необработвана земя, няма кочини и мизерни рухнали заводи. Щото ние сме най-добрите стопани и т.н.

А национализацията е най-голямата простотия, която мога да си представя. Това е все едно една шайка кретени и селяндури да си приватизират цялата държава и да тормозят населението й след това.
Активен
variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #10 -: януари 01, 2008, 10:34:58 »

е да национализирана е земята мисля на някои индустриалции буржоазия по времето на комунизма.Но образуването на ТКЗС е било уж на доброволен принцип, а земята на стопаните не е национализирана, а са били участници в ТКЗС като правото за ползване и разпореждане и ползване на земята се е прехвърляла върху кооперативното стопанство, а собственоста се е запазвала поне формално.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: януари 01, 2008, 07:10:45 »

n00b да не си турчин? как може да говориш такива простотии. не обичам да влизам в конфликт с някого обаче думите ти са абсурдни! едно е земята ни да се купува от граждани на ЕС и западноевропейците като цяло и съвсем друго да се продава на ориента. мога да ти дам много примери: ходил ли си в Разград? познаваш ли централния им площад? знаеш ли че това място дълго време е било средище на българщината и православието в лудогорието. с читалището което е било дом на родолюбивите българи, с костницата, с паметника на учениците на Кирил и Методий, с народния театър? знаеш ли какво има там сега? Турски народен театър Назъм Хикмет!!!! срещу него където е било читалището богат турчин е боядисал сградата му в синьо, в турско синьо и я превърнал в бар, кафене и дупка!!! на 2 метра от тая сграда все още свенливо се издиха костницата, но си мисля че душите на хората които са погребани вътре се чувстват меко казано неудобно в новата обстановка. знаеш ли че в шишеджам не работи нито един българин? знаеш ли че в Разград турците на ръководни постове не наемат българи? това пише ли го в Конституцията ни? още ли мислиш че земята продадена на тях не е турска? сещаш ли се къде води магистрала тракия, която не спира да расте? и аз имам приятели турци, женени за българи обаче те празнуват Коледа, децата им имат български имена и ядат свинско. не са като тея които посещават двете джамии в Разград за сметка на единствената църква.
не случайно Никола Саркузи каза: "чувствам че не е редно Турция да стане член на ЕС". може би се изказах прекалено емоционално обаче когато човек не е компетентен по една тема е по добре да си мълчи.
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #12 -: януари 01, 2008, 07:34:09 »

Не съм турчин, боже опази! Никак не обичам турците, обаче сега ще ти обясня няколко неща:

Цитат
едно е земята ни да се купува от граждани на ЕС и западноевропейците като цяло и съвсем друго да се продава на ориента.

Има близо 10 милиона турци-граждани на ЕС, главно в Германия и Англия. В този случай те могат ли или не могат да купуват земя и ако ти изготвяш закони как би го дефинирал?

Цитат
ходил ли си в Разград? познаваш ли централния им площад? знаеш ли че това място дълго време е било средище на българщината и православието в лудогорието. с читалището което е било дом на родолюбивите българи, с костницата, с паметника на учениците на Кирил и Методий, с народния театър? знаеш ли какво има там сега? Турски народен театър Назъм Хикмет!!!! срещу него където е било читалището богат турчин е боядисал сградата му в синьо, в турско синьо и я превърнал в бар, кафене и дупка!!!

Ние българите разрешихме ДПС. Ние българите не гласуваме, докато те гласуват масово и влизат в правителството. Някой корумпиран тъпанар от министерството на образованието (а то е българско) е позволил да се продаде читалището и то да стане кафене. За всичко това не са виновни турците, виновни са българите. Включително и затова, че държавата, управляване от българи, е абдикирала от този край, хората са бедни и по-образованите (българи и не само), са си били шута в големите градове и извън страната. И затова не са виновни турците още по-малко това има нещо общо с продажбата на земя на чужденци.

Цитат
знаеш ли че в шишеджам не работи нито един българин?

За 200 лева на месец халал да им е на турците. Безработицата е 7%, работа се намира в страната, дори и да не е в Търговище.

Цитат
знаеш ли че в Разград турците на ръководни постове не наемат българи? това пише ли го в Конституцията ни?

Ти да си чул турци да работят на ръководни постове във финансовото министерство, в полицията, в президентството? Не. И човек, там не работят българи не защото има някаква етническа причина. В тази държава един като се издигне в администрацията, на всички подчинени места се назначават братовчеди, приятели и тем подобни парашутисти. Е, ами турците си имат турски братовчеди, това е.

Цитат
сещаш ли се къде води магистрала тракия

Към Бургас. Към Турция води магистрала Марица.
Активен
antiya
antiya
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #13 -: януари 01, 2008, 07:52:53 »

Най-лошото е, че тези хора са абсолютни фанатици и възприятията им са изкривени. В едно село до Златоград пред портата на една крайпътна къща си бяха построили умален модел на джамия - какво е това?! А там дори не са турци, а помаци! Пък тук, в някои от околните села знаете ли, че в училище няма сила, която да ги накара да говорят на български!  Evil И този "майчин" език защо трябва да се изучава безплатно и то в училищните сгради? Да се толерира едно малцинство не е ли най-малкото странно?! Нали има и евреи, и арменци, и цигани...Какъв е този двоен стандарт? Вярно е, че имам по-особено мнение по въпроса, но то е основано на лични впечатления, които с течение на времето се затвърждават!
« Последна редакция: януари 01, 2008, 07:56:46 от antiya » Активен

Оптимист
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #14 -: януари 01, 2008, 08:17:02 »

Ами има нещо много просто.

Ако България беше богата и относително силна държава, никой нямаше да има интерес да си говори турски, защото интеграцията осигурява успешната кариера на човека.

Но не, в България трябва да имаме извратена комуноидна форма на демокрация със всички грозотии, които си ги имаше отпреди 89-та. И това със сегрегацията на турците и циганите е само едно от многото лоши последици.

И пак казвам, за това българите сме дори повече виновни, отколкото турците. И най-лесно е за нашите несрети да обвиняваме турците, евреите, ЦРУ, всички големи държави, турските тайни служби, че и извънземните ако можеше. Това е което правят лумпените от АТАКА и много българи за жалост се връзват. Истината е че проблемът се корени до голяма степен и в нас и ние не правим нищо за да оправим нещата. Затова си го отнасяме по такъв начин.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 02, 2019, 05:06:14