Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русе и светлината  (Прочетена 62980 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4759

Профил Ел. поща
« Отговор #75 -: януари 05, 2010, 08:05:16 »

Ако ystoyanov не ме беше изпреварил, аз щях да го напиша. Наистина не са на място тук тези разпалени словесни дуели между пристрастни защитници на корпоративни интереси и чест. Най-малкото заради това, че преобладаващата част от форумците няма поглед към бранша отвътре и трудно може да прецени правилно кой е крив и кой - прав, пък и форумът е за Русе като цяло, не за отделни стопански субекти. Ако на русенци не им допада как са осветени улиците, например, редно е да поставят въпроса на Общината, която има отговорност за благоустройството на общественото пространство (а и получава част от доходите ни за целта), а тя вече да се оправя с контрагентите си и да решава кой става и кой - не... Grin
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2158

Профил WWW
« Отговор #76 -: януари 06, 2010, 10:57:51 »

Далеч не става за пръв път да ви кажа, аз такива ги надушвам отдалеч Smiley Ама в случаят прекалено много им дойдоха емоциите та стана грубо и явно, иначе по принцип се опитват по-завоалирано да го правят (скрита реклама, оплаквания от ужким много недоволни служители, оплаквания от ужким много недоволни клиенти или пък редовното: анонимен сигнал за корупция от много примерен гражданин примерно). Много дразни.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #77 -: декември 27, 2010, 06:49:00 »

Забелязахте ли новото осветление по Борисова? По съществуващите стълбове на около 3 метра под лампите са монтирани нови лампи, които светят с бяла студена светлина. Някой да е чувал нещо по въпроса?
Активен

Във форума се ражда истината.
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #78 -: декември 27, 2010, 07:28:25 »

Да се надяваме, че светят по-добре от старите.
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2518

Профил Ел. поща
« Отговор #79 -: декември 27, 2010, 11:12:09 »

Къде точно са тия лампи? В смисъл в коя част на улицата, че аз не съм ги забелязал като се прибирах преди два дни по нощите  Cheesy
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #80 -: декември 28, 2010, 02:47:22 »

По Борисова м/у Скобелев и Константин Иречек. Нагоре към гарата си работят старите тела.
Активен

di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #81 -: декември 28, 2010, 11:07:28 »

Забелязахте ли новото осветление по Борисова? По съществуващите стълбове на около 3 метра под лампите са монтирани нови лампи, които светят с бяла студена светлина. Някой да е чувал нещо по въпроса?
Лампите са със светодиоди и са много  икономични.Патентовани са от русенски изобретател и се произвеждат в Русе.Монтирани са с рекламна цел.От същите лампи има и по бул.Васил Левски в кв.Дружба.
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #82 -: декември 28, 2010, 12:46:10 »

Някой може ли да снима? Наскоро говориха за такова осветление по Аспаруховия мост.
Активен
di4ko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 704

Профил
« Отговор #83 -: декември 28, 2010, 05:30:09 »

Някой може ли да снима? Наскоро говориха за такова осветление по Аспаруховия мост.
Това е в кв.Дружба  Wink

*

*

Активен

Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #84 -: декември 28, 2010, 06:22:16 »

Да се надяваме, че лека полека и целия град ще "светне" с такива лампи, защото ми писна да тънем в мрак по нощите.  Evil
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #85 -: декември 28, 2010, 09:10:57 »

Предпочитам по-топлата светлина.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4759

Профил Ел. поща
« Отговор #86 -: декември 28, 2010, 09:23:23 »

По Борисова от доста време имаше такива лампи на 2 или 3 стълба точно на кръстовището със Скобелев, по-точно над спирката пред магазина на Аристон (до Втора поликлиника). Предположих, че са сложени от Общината за пробна експлоатация с идеята да се закупят и монтират в по-големи количества по русенските улици. Направени са на основата на светодиодни матрици и поради това са твърде икономични (което при сегшния орязан бюджет хич не е без значение за Общината), вероятно са и дълготрайни, но лично на мен не ми допадат поради доста по-слабата осветеност на улицата, която създават. Освен това, подобно на Росен, и аз винаги съм предпочитал осветление с по-топъл оттенък, каквито са сега ползваните по улиците натриеви лампи (със жълта светлина).
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #87 -: декември 28, 2010, 09:45:04 »

Супер мерси Smiley

Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

*
Профил WWW
« Отговор #88 -: декември 28, 2010, 10:20:37 »

Апък аз съм точно на противоположното мнение. Топлата светлина в случая жълтата, ми е прекалено оранжева...  Cheesy И реално не дава представа за цветовете около тебе, защото всичко го прави оранжево. Затова по-харесвам бялата, студена светлина.
Активен

martin1991m
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил Ел. поща
« Отговор #89 -: декември 30, 2010, 12:01:25 »

по принцип бялата светлина е най-добра за зрението,защото дава по-реална представа за цветовете и предметите,които ни заобикалят.И аз мисля,че тези лампи са по-добри именно затова.  Cheesy
Активен

Déjales decir que no es de verdad
Sé que nuestro amor siempre durará
Piensen lo que quieran pensar de mí
A mí me da igual
Yo vivo por ti
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)

Google e прегледал тази страница април 25, 2019, 03:03:18