Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русе и светлината  (Прочетена 62989 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #60 -: юни 04, 2009, 09:15:20 »

Извинявам се за оффтопика, но... наскоро ми идваха роднини от Силистра. Слизаме с едно такси на Дунав плаза и братовчедка ми, която е на 10 години със самото си слизане и първите няколко погледа и крачки и каза: "Ама защо е толкова орисувано навсякъде?"
Това й бяха буквално първите думи, след още две три крачки, реши, че Русе е много хубав град  Cheesy
Но все таки, това прави впечатление, и то лошо.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
СкручЪ
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 444

Защото съм пич ;]

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #61 -: юни 04, 2009, 11:42:51 »

Специално за Музикалното и аз мога да ги направя. Има къде да се стъпи, само ми трябват очила, защото идва твърде близо. Иначе на някакви хептен магически места не се сещам да има. Има просто някои, за които ти трябва достъп и стълба около метър и половина или втори човек, който да те държи на раменете си.
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1256

Профил
« Отговор #62 -: ноември 20, 2009, 11:55:13 »

Не ви ли прави впечатление, че напоследък градът отново е доста добре осветен? Поне в Здравец, почти всяка лампа свети, и спрямо лятото разликата е очевидна. Адмирации...
 Cool
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4759

Профил Ел. поща
« Отговор #63 -: ноември 21, 2009, 03:20:43 »

Това го има, и аз също го оценявам. И още - в стремежа си да намали разходите за електроенергия Общината експериментира с някои нестандартни решения, като захранване на уличното осветление със слънчева или вятърна енергия, както се вижда от стълба на Кръговото със слънчеви панели и витла на малък вятърен генератор. Има и два-три стълба с нови осветителни тела на основата на LED (светодиоди), които са на кръстовището Борисова-Скобелев, точно над спирката при магазин Аристон (при бившата Втора поликлиника). За разлика от досегашните натриеви лампи, светещи с ярка жълта светлина, тези са с бяла светлина, но твърде слаба поне според моята преценка. Ако всички лампи по русенските улици се заменят с такива от съображения за икономии, улиците май ще станат двойно по-слабо осветени. Ако бях на мястото на общинарите, определено щях да преценя екперимента с LED-лампите като неуспешен... Grin Дано те не решат обратното, че ще ходим нощем по улиците в полумрак...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
uuuuuuuuu
Гост
« Отговор #64 -: декември 31, 2009, 02:00:28 »

Забелязвам, че се дискутира уличното осветление,ще ви открехна за една далавера.Причината улиците да не са добре осветени и че повечето лампи цяла нощ нон стоп светнат и гаснат е че някои от общината прави корупционни сделки като купуват ниско качествени материали от една измислена фирма филкаб.Те използват некачествени турски осветителни тела(ако се вгледате в някои от новите тела по улиците може да видите надпис PELSAN на тях) малотрайни ,без необходимата оптика ,с трайност по малко от 5 години,не отговарящти на никакав евро стандарт,освен това бързо се пълнят с мухи и техните разсейватели пожълтяват което води до намаляване на светлинния поток,освен това и фалшива пуско-регулиращта апаратура.           
В София е абсолютно същото        http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=0&sub_open=27764&nxt=0
отново некачествения филкаб.След мои разговори с представители на отдел подръкжа към столична община ми стана известно тяхното мнение,а именно,че  осветителните тела   използвани до преди няколко години (производство на ХИТ) бяха най-добрите,а новите за нищо не стават.Каква ирония същият този ХИТ зареждаше Русе до преди няколко години.Не крия, че съм техен фен, тъй като са най-добро качество ,а само през последната година се изнесоха осветителни тела за Грузия,Молдова и Украйна.Но ако общината не иска ХИТ ,то поне да не вземат от Филкаб,има и други фирми.Ще видим дали ще се оправи Русе скоро

Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4759

Профил Ел. поща
« Отговор #65 -: декември 31, 2009, 02:35:44 »

Добре дошъл във форума, uuuuuuuuu! (Какъв ник само! Не исках да те посрещам с "ууууууууу", но сам си си го избрал, брате... Embarrassed)

Благодарим за инфото, което потвърждава печалната истина, че в днешна България всичко е далавера, а парица е царица. Жалко за русенските улици... Angry

И няколко езикови забележки (офтопик Embarrassed), за които ме извини.

Препинателни знаци като точка, запетая, двоеточие, точка и запетая, многоточие и др. се пишат веднага (без интервал) след думата пред тях, а след знака (тоест преди следващата дума) се оставя интервал. Примери:

...човекът, който..., а не ...човекът ,който... или ...човекът , който... или ...човекът,който...

Имената на фирми се пишат с главна буква - ти си писал два пъти "филкаб" и веднъж "Филкаб".

След буквата "щ" не е нужно да се пише "т" ("отговарящти", "регулиращта"), защото самата "щ" се състои от "ш" и "т" и се произнася "шт". С още едно "т" след нея става "штт", което е малко трудничко за прочитане...

Та толкова от мен. Не се засягай - все пак е добре да пишем и говорим правилно родния си език, нали? Smiley
« Последна редакция: декември 31, 2009, 02:45:46 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #66 -: декември 31, 2009, 07:27:23 »

Благодарим и на двамата , за полезната информация . Весело посрещане на новата 2010
Активен
SacredSoul
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #67 -: януари 02, 2010, 04:18:08 »

Забелязвам, че се дискутира уличното осветление,ще ви открехна за една далавера.Причината улиците да не са добре осветени и че повечето лампи цяла нощ нон стоп светнат и гаснат е че някои от общината прави корупционни сделки като купуват ниско качествени материали от една измислена фирма филкаб.Те използват некачествени турски осветителни тела(ако се вгледате в някои от новите тела по улиците може да видите надпис PELSAN на тях) малотрайни ,без необходимата оптика ,с трайност по малко от 5 години,не отговарящти на никакав евро стандарт,освен това бързо се пълнят с мухи и техните разсейватели пожълтяват което води до намаляване на светлинния поток,освен това и фалшива пуско-регулиращта апаратура.          
В София е абсолютно същото        http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=0&sub_open=27764&nxt=0
отново некачествения филкаб.След мои разговори с представители на отдел подръкжа към столична община ми стана известно тяхното мнение,а именно,че  осветителните тела   използвани до преди няколко години (производство на ХИТ) бяха най-добрите,а новите за нищо не стават.Каква ирония същият този ХИТ зареждаше Русе до преди няколко години.Не крия, че съм техен фен, тъй като са най-добро качество ,а само през последната година се изнесоха осветителни тела за Грузия,Молдова и Украйна.Но ако общината не иска ХИТ ,то поне да не вземат от Филкаб,има и други фирми.Ще видим дали ще се оправи Русе скоро

"Забелязвайки" и аз това мнение няма как да се сдържа и да не се включа! Съществува наглост, но толкова много лъжи и глупости рядко чувам. Ясно е, че човекът е от фирма "Хит"... така известния сред бранша Зеленков! Известен с многобройните си подкупвания и далавераджийски практики. Работя в бранша и мнението, което чух ме накара искрено да се вбеся. Всичко казано от този човек тук се отнася в пълна степен за тази фирма и човек. Специално за осветлението в Русе фирма "Хит" дори не можа да си направи документацията за участие, а на всичкото отгоре след това подаде и жалба, която забави изпълнителя. Качеството на продуктите на "Филкаб" е безупречно и за това говорят клиентите, а не самите служители. Всички компоненти в осветителните тела са производство на "Philips", а самото осветително тяло може да е турско, китайско, българско, немско, италианско и т.н. Всичко е според цената си, а тази цена в търговете се гледа и носи точки. Досега няма нито едно оплакване относно осветителните тела на Филкаб, не знам с каква наглост господина говори за това! А изпълнените обекти са в десетки областни и общински центрове с договори за поддръжка на уличното осветление. А показаният линк по никакъв начин не намесва осветителни тела от фирмата "Филкаб"! Турските производители са много разпространени на българския пазар, а конкретно "Pelsan" са с най-добро име и много добро качество за цената си. Изнасят осветителни тела за цял свят. Русенци много лесно могат да оценят качеството на "Филкаб" след като завършат(ако не са го завършили вече) работата си по осветлението на един от главните пътища в града. Реномето на тази фирма се гради с години и се опира на безкомпромисно качество и обслужване, затова не случайно са лидери на българския електротехнически и електроенергиен пазар. А да кажеш, че са им некачествени стоките имайки предвид, че са официални вносители и търговски партньори на най-известните европейски и световни производители е най-малкото смешно! Връщайки се към мошенническата фирмичка на Зеленков точно преди няма и месец направи последната си далавера в община Стралджа, където се случва огромен куриоз... всички участници отпадат(без обяснения защо) и остава само една, познайте коя! А преди самият търг мълвата беше прекосила целия бранш, че ще стане точно това! Жив и здрав да е човекът, качеството и клиентите не се купуват... те се печелят, ето това никога няма да разберат подобни хора!

"не отговарящти на никакав евро стандарт"
И ето още нещо за да се ограмоти човечецът и да му даде тема за размисъл: "All Pelsan products are certified by TSE. Furthermore, most product groups hold VDE, KEMA and GOST certificates. These are the references to the importance given to technology and quality by Pelsan. Moreover, Pelsan is administered by the rules of ISO 9001-2000 Quality System Management since 1997. " "    

Moreover, Pelsan is administered by the rules of ISO 9001-2000 Quality System Management since 1997.Pelsan quality has been approved by TSE Quality Award and by its products being used in the 2004 Athens Olympic Games."
« Последна редакция: януари 02, 2010, 08:35:35 от SacredSoul » Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2518

Профил Ел. поща
« Отговор #68 -: януари 02, 2010, 06:17:48 »

Вие си спорете, обаче аз искам да знам чие е изпълнението на осветлението по бул. "Христо Ботев? Когато беше пуснато преди години на пълния си капацитет светеше като ден  Roll Eyes По мое мнение там нещата изглеждат добре. Е, разбира се не знам от икономическа гледна точка дали излизат сметките, тъй като в последствие бяха оставени да светят не по 4, а по две тела на стълб. Но дори и така осветлението мисля е на ниво.
Активен
SacredSoul
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: януари 02, 2010, 08:01:08 »

Вие си спорете, обаче аз искам да знам чие е изпълнението на осветлението по бул. "Христо Ботев? Когато беше пуснато преди години на пълния си капацитет светеше като ден  Roll Eyes По мое мнение там нещата изглеждат добре. Е, разбира се не знам от икономическа гледна точка дали излизат сметките, тъй като в последствие бяха оставени да светят не по 4, а по две тела на стълб. Но дори и така осветлението мисля е на ниво.

Не знам на кой са, може да са на всеки...нищо чудно да са "Филкаб" или "Хит", аз лично ще проверя. В момента или се прави или са завършили с осветителни тела на "Филкаб" бул. "България" от кръстовището с "Христо Ботев" до КАТ. Надявам се не греша точното местоположение на обекта. С очите си навсякъде виждам разликата на техните осветителни тела с такива на други търговци и производители. Имайте предвид обаче едно... успехът на едно осветление зависи до голяма степен от проекта и изискванията на общината или инвеститора, а не от фирмата производител. Защото може да се предложи тяло за 300лв/бр., но първо общината няма този ресурс и второ няма как да бъде спечелен търга(освен ако не е фирма "Хит"... за тях знае цяла България).
« Последна редакция: януари 02, 2010, 08:18:28 от SacredSoul » Активен
uuuuuuuuu
Гост
« Отговор #70 -: януари 04, 2010, 09:02:26 »

Я корумпираните се показаха  ''Специално за осветлението в Русе фирма "Хит" дори не можа да си направи документацията за участие''     
http://www.econ.bg/article3824.html   http://www.bgelections.net/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0058&n=114679&g=
Както се вижда Хит е стъпил здраво на международния пазар,въпреки че не може да си направи документацията за участие,а никоя друга българска фирма не можа да покрие минималните изисквания и да участва в такъв международен конкурс.На 14-07-2008 излиза ''Изграждане на осветление на бул. Тутракан в участъка от пътен възел Дунав мост до разклона за гр. Мартен- Втори етап'',а едно от изискванията е ''Да се използвате осветителни тела с натриеви лампи високо налягане, като моделът им е същия, използван при реализирането на първия етап от обекта'',за изпълнител е избран Филкаб,като при първия етап изобщо не са използвани техни тела.От това по голяма корупция......... Grin
''Всички компоненти в осветителните тела на Филкаб са производство на "Philips",аз пък знам друго -евтини български запални устройства производство на ''Никол''.Кой ще отваря да гледа вътре в телата?Още една далавера.
''Досега няма нито едно оплакване относно осветителните тела на Филкаб''-преди 6 месеца от подръжката на уличното осветление в град Пловдив беше изпратено гневно писмо до Филкаб(до г-жа Тодорова),а именно-в Пловдив почти няма осветителните тела на Филкаб,но в последно време фирмите които изграждат нови улици там са използвали евтините Pelsan тела на Филкаб,та писнало на подръжката да ги ремонтират всеки ден и се оплакали,ама  като гледам резултат няма.Първо проверете фактите, тогава ми говорете за наглост.Аз се чудя защо Филкаб прави бул. "България" от кръстовището с "Христо Ботев" до КАТ.Това им е първият обект в който те изграждат осветление(говорим за монтаж не за доставка на тела).А и хората им-селяните от Пловдивска област(Стамболийски,село Куртово Конаре) дошли в Русе да работят без никакъв опит в осветлението.
''А показаният линк по никакъв начин не намесва осветителни тела от фирмата "Филкаб"
След като сте от бранша, трябва да знаете че София в последните 4 години се зарежда от Филкаб.Компетентни хора пишат,че турските тела са некачествени.Съгласен съм че се изнасят из целия свят,но защо Гърция е изцяло oсветена с оригинални тела на Филипс,Сърбия и Македония на Comelec Schreder group(Белгия),та дори в Турция не съм виждал Pelsan,имат Филипси,Siteco,Cem....Mнението в бранша е ''турски боклуци''.Защо не потърсите мнението на специалисти в областта(Технически университет София,Варна,Габрово) или други водещи фирми като Денима 2001 и Димов къмпани?
След като сте от бранша защо не ми обясните каква оптика имат Pelsan-никаква,защо като ги напече слънцето пластмасата им се разрушава и се показва някаква вата,само след 5 години на слънце?Защо им пожълтяват разсейвателите,като този тук типичен Филкабски Pelsan (снимката е моя)
http://www.freeuploadimages.org/viewer.php?file=qocwcmjtvxz687hxkgye.jpg
Aз дори лично съм чувал предишния директор на ''осветление'' във Филкаб Неделчо Симеонов да коментира със един друг господин,че е неизбежно пожълтяването на разсейвателите само след година.Сега телата на Филкаб са нови,чакайте да минат 2-3 години.Наистина Филкаб е ''реномирана'' фирма,преди 2 години напуснаха най-големите специалисти от отдел ''осветление''-Петя Лесова и един господин с брада(не мога да си спомня името).След това от ''осветление'' напусна и Тонито,дирекция ''Планиране и Развитие'' остана без г-н Климовски,не могат да си запазят качествените хора.Синът на един от техните директорите ми беше съученик(няма да споменавам имена),миналата година ми каза ''Дай със теб да си направим наша си фирма'',аз му викам "Защо,знам че там си добре откъм пари и развитие",а отговорът му беше''Ами дразнят ме хората,супер изостанало мислене в някои области'',боже щях да падна и това ми била ''реномирана'' фирма.Най-големият директор Иван Куков е пълен мошеник,каква вила има в село Свежен,община Брезово,област Пловдив да се изгуби човек там,а парите от горката държава.Ако може да влезете в триетажното хале в Пловдив и да видите какво е над окачения таван...............Това е Филкаб също като техните халета,отвън са реномирани,но човек от вътре винаги ще е на друго мнение.Филкаб успяват благодарение на това че в Пловдив няма от къде другаде да си купиш кабели,а иначе осветителната им техника е под всякаква критика,освен крушки Филипс другото е ужас-осветителни тела Pelsan,китайски с неясен произход и едни гръцки PILUX & DANPEX(аз лично съм слагал такива,то стъклата им се пукат при монтажа,изобщо ужас)Европейски и световни производители?Къде са?
Така за  ХИТ,изобщо не съм от тях,нито съм Г-н Зеленков(даже не го познавам лично)
В Стралджа Хит са работели през 2007г и браво на община Стралджа за това че иска същите тела,не като в Русе- 100 вида тела по Русенските улици.Това е причината да са изключени другите участници в Стралджа-минимално изискване е било да се използват тела,като моделът им е същия, използван през 2007г.
Навъдиха се много новоизлюпени фирми и искат да навлизат без никакав опит.Плюят по ХИТ и ЕЛ,та питам аз къде бяхте Вие през онези години когато Хит и Ел изградиха новото осветление,токагава никой не беше чувал за Филкаб.Аз не съм фен на Хит и не съм срещу Филкаб,а съм за качественото и съм срещу Pelsan и всякакви такива боклуци.Най-качествените фирми за осветителна техника са
1 ХИТ
2 Димов къмпани
3 Мегалукс
4 Денима 2001
5 Екоенергия
6 Луминекс
7 Финком
8 Неосвет
другите са боклуци
« Последна редакция: януари 04, 2010, 09:04:19 от htp » Активен
SacredSoul
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: януари 04, 2010, 11:33:56 »

Уважаеми,
Явно дълбоко в себе си криете комплекси към по-големите и успели фирми. Недейте така... в този бранш успяват само най-добрите, а далавераджийските фирмички плюят по подобни форуми. Мнението ви беше изключително грозно и единствено съжалявам хората от Русе, които се налага да четат подобни глупости. Аз лично нито едно... повтарям НИТО ЕДНО вярно нещо не видях във вашето мнение. Относно търгът в Русе фирма "Хит" мисля, че беше единствената фирма, която бе декласирана точно по причините, които ви споменах... няма нужда да се оправдавате! Линковете са безмислени и показват нещо, през което фирми като Филкаб са минали отдавна. Стъпване на международния пазар и много признания, медали, грамоти за качество на продуктите и услугите към клиентите. Няма спор, че фирмата е лидер в тази област и то не само в България. Явно вас ви боли от това...нормално. С повечето фирми в осветителния бранш Филкаб държи много приятелски отношения, но явно Хит са единствените, които са способни на мръсни приказки. Замислете се защо. Хората в Русе могат да видят резултата сами и без да им обяснявате врели-некипели. Относно използваните компоненти -  фирмата, в която работих е монтирала стотици осветителни тела на Филкаб и във всички до едно компонентите са били на Филипс и за нито едно е нямало оплакване за некачествена стока...даже напротив Филкаб притежават референции от десетки общини и областни центрове заради качествените продукти, които предлагат. И стига с тези Pelsan... първо качеството им е много добро в сравнение с много други, имайки предвид и цената и второ най-често използваните осветителни тела на Филкаб са италиански на фирмата GRECO, които са едни от най-качествените на пазара по мое мнение и с много добро разсейване на светлината. Другото важно нещо, което трябва да се спомене е, че Филкаб имат отлични отношения с много водещи световни производители на всякакви изделия. За отрицателно време могат да бъдат доставени и най-качествените осветителни тела в света - японски,немски и пр, а това какво ще се използва е решение на инвеститора или негово изискване. Не искам да влизам повече в полемики относно качеството  - клиентите са го оценили(и частни и държавни), както и многобройните признания и златни медали на фирмата от панаири. Тук е моментът да кажа, че Филкаб имат нищожен дял на държавните поръчки, което директно опровергава всички ваши думи. Фирми като "Хит" прахосват парите на държавата с далавераджийски обществени поръчки. Мога и да ви гарантирам, че на почти всички обекти Филкаб е участвала със собствен монтажен персонал. Относно квалификацията няма смисъл въобще да спорим... най-квалифицираният персонал в България е там - факт! Аз лично по-големи професионалисти не съм виждал. Освен това хората са коректни и честни в бизнеса си... това е най-важното. И няма нужда хора от Филкаб да се вдигат и да ходят до Русе... та те си имат голяма база там. Както и в много от българските градове, така и в чужбина. Относно снабдяването на София сте в голяма заблуда. Смешно ми стана като прочетох и глупостта за преподавателите в техническите университети. Та това е една от малкото фирми, които работят заедно с университетите, правят взаимни разработки и разчитат на най-добрите кадри излизащи от там. Вижте само справочниците на Филкаб, които са правени съвместно с катедрите в ТУ София. Когато аз бях в университет(това бе скоро) всяка втора дума на преподавателите ми свързана с фирмите в електротехническия бранш беше "Филкаб". И повярвайте ми... знам много добре и мнението на фирми като Денима, прекалено добре. Лично съм готов пред вас да говоря с тях за да ви кажат кои са номер 1 на пазара. Wink Относно цитираните от вас имена... стана ми изключително неприятно и цинично. Нищо, че не познавам някои от тях(други са ми известни). Много е грозно да коментирате хора и да ги споменавате, които са направили толкова много за толкова много хора. Филкаб за 10 години даде работа на 360 души. Нещо непонятно за фирми като "Хит". И не защото нямат конкуренция... напротив има огромна конкуренция и в лицето на "Кабелкомерс" и на "Контрагент" и прочие други фирми. Но хората знаят къде ще получат качествено обслужване с качествена стока. Не бих си и позволил да правя класации като вас... няма смисъл, нито ще донесе повече клиенти на едните, нито на другите. Хората в бранша са се доказвали с години и хората знаят на кой да разчитат. Ако някой може повече нека да го направи и да събира плодовете от собствения труд. Аз лично знам на кой да разчитам и знам кой ми предлага най-добрите продукти на най-добрата цена. Всеки сам преценява за себе си. Ето например за да е най-честно хората тук могат сами да оценят работата и да видят със собствените си очи това, за което говорим. Вече разбраха кой къде има строителни обекти. И най-накрая искам отново да се извиня на русенци, които са страхотни хора, че се налага да четат тези изключително грозни коментари!
« Последна редакция: януари 05, 2010, 12:11:23 от SacredSoul » Активен
uuuuuuuuu
Гост
« Отговор #72 -: януари 05, 2010, 03:04:11 »

Явно г-нът е от онези новоизлюпени бизнесмени,без никакви познания в областта.Филкаб зарежда столицата в последните 4 години.Италианска фирма GRECO не съществува.Защо не ми отговорите на следните въпроси?
Защо Филкаб печели търг ''Изграждане на осветление на бул. Тутракан в участъка от пътен възел Дунав мост до разклона за гр. Мартен- Втори етап'',след като не са използвани техни тела за реализирането на първия етап от обекта?
Защо в отдел ''осветление'' на Филкаб непрекъснато се търсят хора,след като най-качествените са там?
Защо на качествения PELSAN (този на снимката)му е пожълтял разсейвателя само след 1 година?Каква оптика имат?Казах Ви да потърсите мнението на Техническия Университет за''турските боклуци'',но Вие изoпачихте думите ми,че ТУ е срещу Филкаб,ето това е грозно и показва колко жалък сте Вие.
Казвате че не познавате хората за които говоря,а може ли да ме обвинявате в лъжа след като нямате ни най-малка представа-ето това е грозно.
То община Русе купува евтини тела,Филкаб ги доставя,минават 5 години,пак ги сменят-всички доволни.Ето това е далавераджийството.Но и Вие явно печелите от това за съжаление.
Вие дори не знаете че монтажната бригада,която прави бул България е от Пловдив.Да знам че имат хора от Русе,но монтажниците са от там.Не Ви ли е срам да говорите за неща които Аз лично съм виждал в Пловдив,че са лъжи,а Вие не знаете елементарни неща за тях-това е цинично
Защо в новия каталог на Филкаб за осветление и инсталационни материали(2008г) 2 от снимките са крадени от други фирми(Етра-ел и Димов къмпани),нима Филкаб не може да си направи свои снимки при толкова много обекти?
Защо фирмите Елтелком,Електролукс-Табаков и Пловдивския панаир не взимат вече от там(за кабели и други-да,но осветление-не)?Защото и те като мен са слагали осветителни тела на Филкаб и не са доволни от качеството?
Вие твърдите че Денима имат добро мнение за тях,а в същото време тяхната подръжка в Пловдив се оплаква от некачествените PELSAN-и.Попитайте проф Хр.Василев той много добре знае за това писмо.
Но явно отново г-н SacredSoul ще каже че всичко са лъжи.Всеки който чете тук и се интересува може да провери изнесените от мен факти и да си има собствено мнение.Бих желал да получа от г-н SacredSoul компетентни отговори на горните въпроси в противен случай ще се окаже,че той е поредния самозванец.
За пореден път повтарям,че не съм от ХИТ и не съм срещу ФИЛКАБ(съгласен съм че те са лидери в търговията с кабели и други подобни) а съм срещу ''турските боклуци''(начело с PELSAN) и фирмите които ги внасят.Ще си променя мнението за Филкаб като спрат да внасят пелсани и започнат да продават качествените,които Вие казвате че могат да дойдат от Германия и Япония.В общинските поръчки няма сериозен контрол и за това се избират най-евтините и не качествените,за да може по често да се сменят и някои хора да печелят,това е най-грозното за мене.А в държавните и международните поръчки контролът е строг-там се избират качествени тела(Димов,Хит.....)
Оставяме хората да се замислят за далаверите на Русенска община.Защо общината не купува качествени тела,защото са скъпи и няма да се печели толкова колкото с досегашните евтини Пелсани.Жалка картинка
« Последна редакция: януари 05, 2010, 05:05:27 от htp » Активен
ystoyanov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 673

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #73 -: януари 05, 2010, 05:00:36 »

Моите уважения към разгорещените защитници на фирмите "Хит" и "Филкаб", но мисля че не им е мястото в нашия форум. Може да качват спорните си твърдения  по защита или оплюване на фирмите в някой друг специализиран форум. Ние едва ли ще можем да преценим кои от тях са мошенници и далавераджии и кои работят с качествени и кои с некачествени осветителни тела. Пък и не е нито тяхна, нито наша работа, да решаваме кой е крадец и кой не е! В правовите страни това го решават специализирани институции.
Ама тука в България, може би нещата наистина са ненормални. И фирмите са мошенници, и управниците са корумпирани и хората си плюят наляво, надясно без доказателства. Нека поне в нашия форум нещата си останат цивилизовани!
Активен
SacredSoul
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #74 -: януари 05, 2010, 07:30:39 »

Моите уважения към разгорещените защитници на фирмите "Хит" и "Филкаб", но мисля че не им е мястото в нашия форум. Може да качват спорните си твърдения  по защита или оплюване на фирмите в някой друг специализиран форум. Ние едва ли ще можем да преценим кои от тях са мошенници и далавераджии и кои работят с качествени и кои с некачествени осветителни тела. Пък и не е нито тяхна, нито наша работа, да решаваме кой е крадец и кой не е! В правовите страни това го решават специализирани институции.
Ама тука в България, може би нещата наистина са ненормални. И фирмите са мошенници, и управниците са корумпирани и хората си плюят наляво, надясно без доказателства. Нека поне в нашия форум нещата си останат цивилизовани!

Прав си, затова ще си позволя да не отговарям повече в темата, а ако има нещо ще пиша на лични! И все пак вие сте хората, които "консумирате" и използвате продуктите на тези фирми. Бих ви помолил да дадете вашето мнение, когато видите продуктите на фирмите, тъй като споменахме кой къде и какво е правил. Това ще е полезно и за нас и за вас самите. Успешна и щастлива година на всички!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.151 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.028s, 2q)

Google e прегледал тази страница май 13, 2020, 12:57:03