Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русе и светлината  (Прочетена 47304 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #15 -: април 10, 2008, 10:47:15 »

Това е много хубаво...защото в София нещата само на зле отиват...улиците все по-мръсни и разбити, осветлението все по-неработещо. Скоро съвсем случайно ми попадна една снимка от кръстовището на Пантеона, ебаси, здрави тротоари, неразкърпени (все още) улици, зелените площи са зелени площи, чак сега сериозно се замислям за голямата разлика..явно в София много се краде..

Тя тази кражба се извършва още в по горните етажи на управлението, но не отричам че и в Русе се краде  Cheesy
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4639

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: април 10, 2008, 11:41:02 »

Прекрасен Русе. Остава да си го поддържаме така!

Не само - трябва да го правим още по-прекрасен, Роска! Grin
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Flying spur
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 515

Nothing good comes easy

Профил WWW
« Отговор #17 -: април 17, 2008, 12:10:58 »

Мисля, че едно художествено осветление на централна жп гара изцяло ще промени облика на "Борисова".
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #18 -: април 17, 2008, 07:48:54 »

Борисова? Roll Eyes Че от нея колко от ЖП гарата се вижда?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #19 -: април 17, 2008, 10:24:06 »

Мисля, че едно художествено осветление на централна жп гара изцяло ще промени облика на "Борисова".
Съгласен съм. Аз се чудя кога вече ще приключи тоя нейн небезизвестен ремонт, та да бъде изцяло готова гарата ни! На инфо-табелата й пише 2006-та. Опасявам се че не са успели  Grin Да се надяваме един ден като е готова и да й сложат осветление. А за това дали се вижда - вижда се тя. Точно централната й част, която прилича на Белия Дом ярко изпъква в края на Борисова ако застанем пред Неделя и погледнем нагоре. Да се надяваме, че ще приключат всичко заедно с оправянето на подлеза и ще го осветят! 
Активен

Във форума се ражда истината.
Zihuatanejo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #20 -: май 02, 2008, 12:09:32 »

Над входа на гарата сложиха нова ярко светеща табела. Забелязва се даже от сладкарница Неделя. Онзи ден обаче се загледах точно какво пише на нея и леко се озадачих. Текста е следния: RUSSE ЖП ГАРА РУСЕ.  Roll Eyes
Не ви ли се струва малко безмислено? Още повече, че Русе на латиница вече трябва да се изписва RUSЕ (виж http://transliteration.mdaar.government.bg/trans.php)

Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #21 -: май 02, 2008, 12:38:10 »

И аз я видях, най много и се зарадвах като видях че присъства и герба на Русе.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: май 02, 2008, 11:24:12 »

Видях я преди около две седмици наживо. Много й се зарадвах въпреки поредната неуредица с правописа на града ни. Казвате, че свети ярко. Дано и гарата да осветят по подходящ начин в тон с табелата, че тва синьо-жълто ми звучи малко кичозно на фона на сградата.
Активен

harlem
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #23 -: май 03, 2008, 12:34:12 »

RUSSE ЖП ГАРА РУСЕ
Russe е на немски, а на английски е Rousse. Линка, който даваш, представлява просто правила за транслитерация и няма нищо общо с въпроса как "трябва" да се изписва името. Ruse по принцип е кофти spelling, защото на английски значи друго и създава повече съмнения за произношението.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4639

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: май 03, 2008, 08:08:47 »

Добре дошъл във форума! Пиши по-често - винаги има нещо интересно за всеки, теми много... Smiley

Колкото до името на града ни, вярно е, че по правилата на английската фонетика Ruse би трябвало да се чете Рюз и значи "хитрост, уловка, подвеждане" (не е много добро като асоциация, макар че българинът май си е един непоправим Андрешко и това донякъде ни пасва... Cheesy). То, първо, не разбирам защо трябва да се съобразяваме именно с английския, дори и при доминиращото му положение в световен мащаб. И второ - въпреки това съвпадение с правописа на споменатата английска дума, все повече водещи организации и структури по света вече ползват именно този правопис, така че това явно ще си бъде все пак стандарт.

То, ако е въпросът за съвпадението на значенията, и в китайската терминология за акупунктурата има биологично активна точка "бай хуй", което ще рече "сто срещи", ама как да я преименуваме... Cheesy
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1196

Профил
« Отговор #25 -: септември 23, 2008, 12:29:10 »

Да отправя една забележка към общинарите и кметската администрация, чрез хората им четящи тук-що така оставихте на тъмно Альоша и пътя към Болницата? В парка свети, по главната свети, само пътя към Болницата и Моргата е оставен на тъмната страна на живота.
Дет се вика човек нощем ще умре от страх преди да стигне болницата и да умре от нещо по-рационално.

П.П. Извинявам се за мрачния хумор, но махмурлукът е коварен агент.  Shocked

Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #26 -: октомври 24, 2008, 09:40:32 »

Аз имам идея!  Cheesy (като никогаш...)

Гледах в интернет една българска фирма, която предлага слънчеви колектори и т.н. Та въпроса е за улични лампи, захранени на слънце - спестяват енергия, а и Русе си е слънчев град през по-голямата част от годинита. Лампите не струват скъпо, не изглеждат зле и са много по-добро решение от тези, дето постоянно гаснат и се палят... Tongue
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: октомври 24, 2008, 10:04:21 »

Те лампите може да не струват скъпо обаче колекторите са мн скъпи, Крисе.
Активен

SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« Отговор #28 -: октомври 24, 2008, 10:33:51 »

Това е много хубаво като идея, ама ... нали се сещате какво се случва с лампите няколко дена след като се сменят ...
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #29 -: октомври 24, 2008, 07:53:12 »

Ъъъъъ.... Роска, лампата е като единичен предмет.На върха си има собствени плочи, които събират енергийцата от деня и през нощта светят... светят!!!  Tongue

Само дето админа е прав.... За този проблем също имам идея - патрулки и мега големи глоби... Никакви компромиси - с компромиси не се стига до никъде...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 31, 2019, 04:21:53