Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русе и светлината  (Прочетена 44526 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1189

Профил
« -: декември 17, 2007, 03:08:31 »

Нека има тема за уличното и художественото осветление в града ни. Та общите ми впечатления  са, че в централните си части Русе е добре осветен. Обаче:
1. Защо не светят лампите по кея? По малкия охлюв някои светят, други - не. Една лампа изгасна, докато минавах край нея, и като я потупах по сълбчето пак светна.  Roll Eyes
2. Защо няма /или не свети/ худ. осветление на Градската Библиотеката /старата/? Мисля че заслужава.

За сметка на това, ул. Неофит Рилски/Кирил и Методий/ е безупречно осветена - като една линия от лампи е Wink

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: декември 17, 2007, 06:34:43 »

Ам за прожектора дето го пуснаха миналата седмица какво ще кажете , на мене ми харесва ама за нашия квартал се пада малко ниско и захваща част от блока и сигорно не е приятно докато спиш да ти блести в стаята. Иначе е много красиво , междо другото пада се някаде посредата на бул Христо Ботев   
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2039

Профил WWW
« Отговор #2 -: декември 17, 2007, 06:37:52 »

Какъв прожектор?
Активен
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: декември 17, 2007, 06:43:53 »

Ми прожектор насочен към небето е бяла светлина но не както преди години когато беше един лъч а сега са към 5 или 6 лъча , маи че се забелязва на 8-ма камера дето е насочена към общината
Активен

Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #4 -: декември 17, 2007, 08:38:07 »

Прожектора се намира между Чародейка север и юг Smiley
Много приятно м/у др Smiley
Жалко за онези мили хора, на които им блести  Sad
Но пък придава една сферична, обемиста атмосфера.
А относно лампите по кея, признавам че вечер не съм била там от... два месеца вече.
Тогава валеше адски голям дъжд, кеят беше празен и общо взето наистина половината не светеха... гледах си в краката единствено благодарение на корабите...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #5 -: декември 17, 2007, 08:52:12 »

Осветлението е добро, но далеч не е на нужното ниво. Според мен главната причина в това е хаотичното подменяне на лампи от преди няколко години. За n-ти път пиша, че един уличен стълб не се състои само от лампа. Има кабели, разни трансформаторни кутии....Все неща, които не бяха бутнати при подмяната. Да не говорим, за щурата идея да се режат с ъглошлайф стълбовете с пера за по 2 лампи. Всеки може да погледне грозния резултат по Липник, Николаевска, Студентска и др. улици. В града има и много амортизирани стълбове, които така и не бяха подменени - такива има по Гоце Делчев, в парковете и по кея. Имам чуството, че от фирма ЕЛ, които бяха спечелили поръчката за подмяна на осветителните тела нарочно не си свършиха добре работата. За да бъдат викани често за отстраняване на авариите...
За художественото осветление също има още какво да се желае. Фараша е прав, че трябва да се постави такова и на Регионалната библиотека, според мен трябва да се постави и на Съда, на Регионалния исторически музей и на всички обществени сгради с добра архитектура.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #6 -: декември 17, 2007, 09:32:53 »

вярно е, а тези сгради псросто са осветени. има ли друга сграда освен общината и операта може би с такова осветление. не съм сигурен за РУ. спомням си че когато започнаха ремонта на главаната обещаха худоществено осветление и по нея. какво стана с това?
Активен

Във форума се ражда истината.
SlAdKiQ
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: декември 17, 2007, 11:20:10 »

На библиутеката и на музея има направено малко осветление на сградите маи го направиха когато премахнаха градинката и направиха площада , но се състоят в насочен към сградите прожектор Smiley минете вечер от там да го видете.Пак за вимес отдавна си има осветление загледаите де на горе кам колоните и ще видете час от осветлението има и доло до храстите , вечер се забелязва и от алеята на парка
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: декември 18, 2007, 03:18:33 »

Споменах Библиотеката, тъй като ми направи впечатление, че тя нямаше никакво осветление. Докато Музея имаше прожектори. Лично мое мнение е, че на него площад поне една сграда заслужава да има худ. осветление. Всъщност не съм сигурен, дали ДСК нямаше? Embarrassed
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: март 26, 2008, 01:26:52 »

Виждам че в бюджета за 2008-ма са заделени 620 000лв за изграждане на осветлението по бул. "България" от мостовете до ОУ "Ал. Константинов" и по бул. "Тутракан" изхода за Силистра.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: април 08, 2008, 11:52:15 »

За първи път от мн време при последната ми визита в Русе ми се наложи да пристигна в града по тъмно. Егати кефа! Всичко свети! Не само големите булеварди ами и малките улички в кварталите изглеждаха като едни магистрали от светлина! Никога не съм виждал Русе толкова светъл. Всички изгорели тела по центъра в пешеходната му зона и не само там бяха подменени. Красота! И всичко това в комбинация с раззеления (просто идвам от град, в който още не е толкова зелено) и изчистения и подкастрен пейзаж - е няма такава свежест. Пролетното почистване си е казало думата. Дори когато заваля пак не беше мръсно и кално. Прекрасен Русе. Остава да си го поддържаме така!

Не казвам че няма тъмни улички, винаги ще ги има, но намаляват прогресиво. На места видях по разни улички нови осветителни тела, преди там е нямало и стари. Евала!
Активен

фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: април 08, 2008, 02:47:09 »

Споделям напълно последното мнение. Здравец-Изток също е добре осветен, включително лампи в междублокови пространства, градинки, детски градини и прочие. Светят лампи, които не помня да са светили от поне 15-20 години.
Муждувпрочем наскоро четох, че ще слагат худ. осветление на Бастилията.  Wink
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: април 08, 2008, 04:46:46 »

Ми то аз там са виждал вече. Освен че целия заден двор е зверски осветен, отпред на фасадата, където е Аулата светеха 3 вертикални светлини: бяла, зелена е червена.
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4582

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: април 08, 2008, 10:19:35 »

По осветлението на града определено се работи сериозно. Аз пък ще дам като пример градинката зад новата Изложбена зала, която (градинка) е оградена откъм изток и север от Г-образния блок "Хъшове" и която до неотдавна беше съвсем неосветена (освен от прозорците на блока) и минаването през нея по тъмно (правя го всеки работен ден) не беше твърде приятно. Отскоро обаче по периферията са монтирани няколко стълба с единични и двойни осветителни тела, от чиято светлина градинката вече и нощем се пресича удобно и приятно. Друго си е! Нека Общината продължава в същия дух!
« Последна редакция: април 10, 2008, 10:40:52 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2039

Профил WWW
« Отговор #14 -: април 10, 2008, 10:21:24 »

Това е много хубаво...защото в София нещата само на зле отиват...улиците все по-мръсни и разбити, осветлението все по-неработещо. Скоро съвсем случайно ми попадна една снимка от кръстовището на Пантеона, ебаси, здрави тротоари, неразкърпени (все още) улици, зелените площи са зелени площи, чак сега сериозно се замислям за голямата разлика..явно в София много се краде..
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.025s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 31, 2019, 07:52:32