Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Работа в Русе  (Прочетена 104696 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2162

Профил WWW
« Отговор #30 -: май 27, 2008, 09:57:31 »

Твърде много тарикати, които осигуряват на минимална заплата. Скоро много ще реват, ама много.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #31 -: май 27, 2008, 10:06:50 »

За жалост няма да реват тарикатите, а хората, които са осигурявани на минимална.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2162

Профил WWW
« Отговор #32 -: май 27, 2008, 10:08:47 »

Хората имат навика да напускат работа, а работните места се увеличавата (преди година на джобс.бг имаше около 100-200, днес има близо 500 места). Скоро ще стават все повече. За нискоквалифицираният труд Румъния е близо, все още доста хора отиват в чужбина да заработват...ще ги питам какво ще правят пичовете. Те вече реват някои де..
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3227

Профил
« Отговор #33 -: май 29, 2008, 06:10:01 »

Абе те ако успеят да си спестят като хората и за старини, държавата никога няма да им даде като пенсия това което ще са заработили.
Активен

Във форума се ражда истината.
niki67
Гост
« Отговор #34 -: юни 05, 2008, 01:52:32 »

Здравейте всички:). Аз съм русенец, който от 10 години живее в София. Много ми е приятно да виждам напоследък как Русе става все по-добре и по-добре, и е страхотно, че безработицата намалява и заплатите се вдигат! Макар и още стандарта да е далеч от софийския, за съжаление, но скоро и работодателите в Русе ще трябва да разберат, че не могат с трици маймуни да ловят!
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1258

Профил
« Отговор #35 -: юни 05, 2008, 02:45:22 »

Добре дошъл във форума! Дай боже след време и в Русе Wink

В момента в Русе е динамично на трудовия пазар. Според мен в града има известен брой фирми които са пред стратегически /и определено труден/ избор. От една страна имат сериозен недостиг на хора, а от друга нямат сериозни резерви за повишаване на заплатите и за вдигане на цените на продуктите/услугите/ си. Вариантите са няколко:
1. Фалит /излизане от дадения бизнес/
2. Изнасяне на дейността в други райони на България - трудна работа и донякъде временно решение
3. Автоматизация /ако има такава възможност/
4. Свиване на персонала и повишаване заплатите на останалите
5. Мъждене - работа с критично малко персонал /като количество и КАЧЕСТВО/ плюс критично висока цена на продукта.
Може и комбинация от тези стратегии.

И аз като теб бях софиянец по местоживеене, но слава богу се прибрах. Вярно е, че софийският стандарт и възможности за професионално развитие ги няма никъде другаде в БГ, в т.ч и в Русе. Но за сметка на това, като качеството на живот, Русе е много напред. Няма такъв град! Хем сравнително голям и има доста от плодовете на цивилизацията, хем спокоен, непренаселен и чист. Като бонус и много красив. Аз почти всяка вечер съм на разходка или на бира в градската градина или в парка. Яко, много! Препоръчвам Русе на всеки, който може да си го позволи... Cool Cheesy

« Последна редакция: юни 05, 2008, 02:50:48 от фараша » Активен
niki67
Гост
« Отговор #36 -: юни 05, 2008, 03:37:00 »

фАРАШ, много си прав, като казваш: "Но за сметка на това, като качеството на живот, Русе е много напред. Няма такъв град! Хем сравнително голям и има доста от плодовете на цивилизацията, хем спокоен, непренаселен и чист. Като бонус и много красив."

Абсолютно е така, напоследък в София вече не се живее просто. То задръствания, то мръсотия, блъсканица и най- вече се губи ужасно много време за елементарни неща. Около 3 часа на ден губя само в път до работа и обратно!! 3 часа - помисли си само, това е ужасяващо много време. Каквото и да искаш да направиш, в същия момент още стотици хора искат да направят същото като тебе, поради което за всяко елементарно нещо има огромни опашки - дори за неща като теглене на пари от банкомат или купуване на сандвич например.

В Русе направо е рай в това отношение, но за съжаление, доходите са в пъти по-ниски и тази е единствената причина, поради която не мога да се върна засега. Sad
Активен
niki67
Гост
« Отговор #37 -: юни 05, 2008, 03:40:24 »

Много се радвам, че открих този форум, от няколко часа ви чета и много ме кефят постингите на всички тук, и на фараш, и на Росен, и на Митака и на всички останали. Много е готино, че сте толкова интелигентни пичове и пишете така страхотно, а сте само на около 20 години, доколкото разбрах от визитните ви картички в една от темите  Smiley Cheesy Cheesy
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1258

Профил
« Отговор #38 -: юни 05, 2008, 04:01:11 »

Цитат
а сте само на около 20 години

някой не сме чак толкова млади Embarrassed

Сега като се замисля, тази разлика между Русе и София идва май повече от София. Русе винаги си е бил сравнително готин, но София напоследък много се скапа. Аз съм един от късметлиите, чиито семеен доход се увеличи с идването ми от София в Русе. Макар и  рядко, към момента и в Русе се намират работодатели, готови да дават четирицифрени заплати в евро.  Wink

така че споко, не губете надежда...
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #39 -: юни 05, 2008, 04:02:11 »

Добре дошъл при нас! Качествено попълнение. Жалко, че си в София. Аз 4 години изкарах там като студент. От първата до сега положението се промени към нетърпимо. Едно и също разстояние след 4 години се взима 2 пъти по-бавно. Просто не бих искал да живея и работя там, а възможности за работа съм имал много. Моето мнение е, че парите в повече, които бих печелил в София, отиват на вятъра. Първо от по-скъпия живот, от наеми и такси, от транспорт! и не напоследно място слагам един субективен фактор, който аз оценявам на около 200 лв - това са пари, които ми струват ядовете и нервите да съм в София. И честно казано ме е яд да си давам парите на софиянци, защото така се финансира един град, в който и без това парите са в повечко.
Чудя се къде да си карам магистратурата, но мисълта да я карам пак в София ми идва в повечко. Още имам време за мислене, ще видя.
btw какво работиш там, може и на лична.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #40 -: юни 05, 2008, 04:37:47 »

Прави сте, че особено в последните 4 години нещата в Сф много се влошиха откъм качество на живот. Само че с доходите не е така, София продължава да бъде градът, в който заплатите са няколко пъти по-високи от тези във всички други градове. Изключения, разбира се, има, но те само потвърждават правилото. Чудя се на Фараш, как е успял да си качи доходите, връщайки се в Русе Cheesy. Ако знаех как да направя този чалъм, щях моментално да се върна Cheesy Cheesy
Макар че, Русе е добре, ако говорим за страната, без да гледаме София. Много е по-добре от Варна например. Познавам доста хора от Варна, също и от Русе, разбира се, и впечатлението ми е, че в Русе заплатите са дори по-високи, отколкото във Варна /или са същите, но не по-ниски в никакъв случай/. Като се има предвид обаче скъпотията във Варна /това е най-скъпият град в България/, излиза, че стандартът в Русе е по-добър от Варна, колкото и невероятно да звучи това. 

Моля ви да ми отговорите на няколко тъпи въпроса, защото не мога добре да се оправя нещо в този форум Sad Може и да ми се смеете, обаче искам да питам следните неща:
1. Как да цитирам някого, например Фараш. Има бутон "Цитат" на всички постинги, ама като го натисна, излиза целият пост. А аз искам да цитирам например едно изречение само.
2. Как да си скрия мейла, та да не се вижда в профила ми - Cheesy повечето от вас са си скрили мейлите. Маркирал съм отметка на "скрий" или как беше там, но като си отида на профила, мейла ми се вижда
3. Да не би да не мога да пратя както трябва лични съобщения - пробвах от профила - пратил съм например на фараш и на  deian, ама отговор нямам Smiley

Благодаря предварително на който ми отговори, и да ми се смее, няма да се сърдя Wink
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #41 -: юни 05, 2008, 04:42:10 »

По т.1. - с бутон цитат, като изтриеш от текста това, което не искаш да цитираш Cheesy
По т.2. - Ел. поща: скрит - това е за твоя потребител. Ти обаче си я виждаш - нормално Smiley
По т.3. - просто реших, че няма нужда от отговор, понеже и ти не питаше нищо в ЛС-то.
Активен
niki67
Гост
« Отговор #42 -: юни 05, 2008, 04:54:29 »

Мерси много, Деяне!
По т.1 - и аз така си помислих, но не бях сигурен дали няма и друг начин. Все пак, да триеш целия пост, за да остане само  1 изречение, не ми се вижда най-лесното:) Сега ще пробвам
По т.1. - с бутон цитат, като изтриеш от текста това, което не искаш да цитираш Cheesy

Хм, по т.2 - верно ли ти не ми виждаш електронната поща?

Cheesy Ето виждаш ли, вредните софийски навици - да пиша "верно" ли. Те неграмотните шопи така говорят. А само ако знаеш, първите години как ми се подиграваха дето съм говорел меко. Само да си отворя устата и почваха - "ти да не си от Русйе", " аз съм отдалйеко и говорйя мйеко" и прочее бъзици. Голям зор ми струваше да почна да говоря твърдо, а и досега не се справям съвсем добре Cheesy. Но ние, русенците, може и да говорим меко, но поне е граматически правилно, а те екат където не трябва и якат също където не трябва и въобще...но това е друга тема.Smiley

По т.3 да разбирам, че си ми получил ЛС-то, така ли? Smiley

Колкото до работата, в Русе за съжаление даже и да има 4-цифрени заплати, мисля, че хич не се срещат често, докато тук вече такива заплати са нормални...това е единствения плюс на София.

Когато дойдох тук преди 10 години, беше съвсем друго, беше готино направо. Сега обаче е отврат. Между другото, честичко ходя и до Варна, и напоследък и там никак, никак не е хубаво. Радвайте се, че живеете в Русе - наистина в момента това е най-доброто място за живеене, макар и Варна да спечели прословутата класация на Дарик. Дори София с всичките й недостатъци не бих я сменил никога за Варна. Варна има всички отрицателни черти на София - пренаселеността, селенията, простотията, строежите, боклуците, унищожаването на зеленината, скъпотията и прочее - без да има положителните  страни на София обаче, и далеч без да има стандарта й. Хич не си мислете, че във Варна е хубаво - щото четох че сте писали такива работи. Хубаво ви е  да отидете да купонясвате там за няколко дни. Но за живеене не е хубаво въобще.
« Последна редакция: юни 05, 2008, 04:56:06 от niki67 » Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #43 -: юни 05, 2008, 09:56:34 »

Според мен в София ще настъпят някои промени в близките години. Абсолютно съм съгласен, че за момента заплатите там са значително по-високи от останалата част от страната. Но кой дава най-големите заплати там? В повечето случаи чужди компании, които аутсорсват. Но тези компании ще бъдат в София до момента, в който заплащането се повиши до степен, при която на тях ще им стане неизгодно, защото основната причина заради която са отишли там е била евтината и квалифицирана работна ръка. След като се достигне този момент, много от компаниите ще се преместят в Индия, Китай и други азиатски дестинации, където заплащането за момента е в пъти по-ниско, а човешкия ресурс е неизчерпаем. Малка част от компаниите могат да се изместят и в останалите части на страната, но там се наблюдава голяма липса на квалифициран персонал заради миграцията към София.
За Варна съм абсолютно съгласен. Повечето хора си вадят впечатленията за града от летните си почивки. Но едно е да прескочиш там за седмица, друго е да живееш с ниска заплата и едни от най-големите разходи за живот в страната. Но винаги съм смятал, че българите в една или друга степен сме мазохисти и обичаме да се гъчкаме и да ни е гадно.
« Последна редакция: юни 05, 2008, 09:58:36 от Митака » Активен
niki67
Гост
« Отговор #44 -: юни 05, 2008, 10:21:49 »

Хъм, Митак, не знам дали е така, и освен това никак не ми се иска да си прав, защото това означава, че в България ще продължим да сме си зле. Освен това, не са само чуждестранните компании - и доста български компании в София дават високи заплати. Разликата е само тази, че чуждестранните те осигуряват на реалната заплата, а българските те водят официално на минималния осигурителен праг, а останалото ти дават под масата Cheesy Но като чиста сума се получава горе-долу едно и също.

Аз само чакам и в Русе да стане така, че да мога да се върна Wink
Аз работя наистина в немска фирма, но преди това съм работил в български и няма голяма разлика в парите. Ходил съм доста пъти в Германия служебно. И понеже фирмата има филиали в цяла Европа, имаме традиция да си правим годишните сбирки на финансовите отдели всяка година в различни страни. Та аз например си мислех, колко ще ме бъде срам, когато дойде ред поредната среща да си я направим в София:) А сега през дългите почивни дни в началото на май, бях в Русе и точно си мислех, че ако българската среща я направим в Русе, няма хич да ме е срам....

Айде, не говоря за Германия, ама миналия август срещата беше в Будапеща - просто разликата със София е космическа. За Прага важи същото. А са все бивши соц. страни.  В Унгария между другото, градчетата на Балатон са по-чисти и по-добре поддържани дори и от Германия. А унгарците реват, че са зле....
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 01, 2020, 01:52:07