Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Работа в Русе  (Прочетена 103018 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3196

Профил
« Отговор #15 -: януари 16, 2008, 04:29:08 »

ех, защо и в туризма не скачат така заплатите, ми масовите са 300, не дай си Боже 400
« Последна редакция: март 21, 2008, 08:25:26 от rosen_linov » Активен

Във форума се ражда истината.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1206

Профил
« Отговор #16 -: март 21, 2008, 01:17:31 »

http://www.ruseinfo.net/news_29952.html

Индия-Съдърланд?!? Майкрософт и Дел - от Дел-хи!
Откъде, ако не от Хималаите, идват високите технологии? Cheesy

Като оставим майтапа настрана - определено добра вест, дай боже повече подобни фирми да стъпват на русенския бряг.

Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #17 -: март 21, 2008, 11:55:51 »

Дано, че съм им бъдещ кадър  Cheesy
Активен
m.tsoneva
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: март 26, 2008, 09:49:25 »

Знае ли някой нещо за БТБ Русе?
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: март 26, 2008, 09:51:33 »

http://www.btbulgaria.com/
Активен
m.tsoneva
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #20 -: март 26, 2008, 10:05:05 »

това вече   го зная. Нещо повече по темата БТБ - има ли текучество? Какъъв е микроклимата във фирмата? Лични впечатления на хора , работили в БТБ???
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: март 26, 2008, 10:06:29 »

Е тук вече ме хвана. Остава да се надяваш някой от форума да знае, макар че ме съмнява. Аз я чух за пръв път от теб.
Активен
m.tsoneva
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: март 26, 2008, 10:16:47 »

благодаря, не ми помогна много , но.........ще продължа да правя усилия да  събера информация, дано някой от другите във форума да знае нещо повече. Мисля да опитам да покажа професионални качества при  тях. А нищо не зная за тях. Винаги човек е по-уязвим , когато не знае нищо за противната страна. Засега звучат добре, но дали това е истинското им лице?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3196

Профил
« Отговор #23 -: април 11, 2008, 08:40:24 »

Вижте как изглежда Скандинавския полуостров според РусеИнфо: http://www.ruseinfo.net/advertisement_5581.html
Да живей!
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4657

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: април 11, 2008, 09:08:23 »

Какво да кажа - върхът са!!! Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2103

Профил WWW
« Отговор #25 -: април 11, 2008, 10:42:54 »

Оооо, ама това са Булуърк бе Smiley

Аз съм имал вземане-даване с тях преди години, не знаех че имат русенски офис Smiley

Това е една интересна фирма, която има навика да спамва хората по ICQ и да правят интервюта където ти правят тестове, нямащи нищо общо с професионалната ти ориентация (на моменти намирисваше на психотест).

Иначе са много учтиви и много старателно убеждаващи Smiley

Народът ги е възпял Smiley

http://dreal.net/wiki/index.php/%D0%91%D1%83%D0%BB%D1%83%D1%80%D0%BA
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: април 11, 2008, 11:12:40 »

Това което аз знам за Булуърк е, че стратегията им е основно да скубят работодателите. Просто е - намират свестен кандидат, после му намират работодател, , вземат си комисионата, и след определено време предлагат на същия този кандидат нова оферта от нов работодател, пак си взимат комисиона и т.н., докато кандидата стане непродаваем
Продават си базата данни...многократно  Wink
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2103

Профил WWW
« Отговор #27 -: април 11, 2008, 11:26:00 »

Ами не, първо намират работодатели, после си отсяват подходящи кандидати, а те вече ходят на интервю там. Аз така ходих на едно интервю, това стана след като вече си бях намерил работата (сам), но от тази агенция много настояваха да отида защото било невероятно-ненормално-прекрасен шанс, въпреки че им обясних, че няма смисъл. Както и да е, реших да отида. Това, което ме ядоса супер много е че от агенцията обясняваха едно, а там се оказа, че търсят съвсем друго. Въобще разминаването и като условия и като работна характеристика беше немалко и това според мен си беше по вина на тази агенция, която говори едно, а прави друго. А и спама дразни, всичкото е с главни букви и пише гръмки неща, с които може и да впечатляват студенти и хора без опит, но иначе изглежда малко нелепо.

А иначе стратегията им не е да "скубят" работодатели, а по-скоро служителите. Просто вземат процент от заплатата в продължение на 1-2-3 месеца, но това става след като започнеш. Което е голямата разлика с разни смотани селски "ХъРъ-та" от сорта на Мираж (как им отива името само), които обявяват някакви много високи заплати, лъжат и мажат и събират месечни такси без да е казано че трябва да ти намерят работа. Имам познат, който беше търсил работа чрез тях, много се е оплаквал. Лично наблюдение спрямо тях нямам де.

И като цяло мразя HR-ските глупости, голяма мафия са тия хора, ужас Sad
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: април 11, 2008, 11:50:38 »

Не знам дали вземат пари от кандидатите, но знам със сигурност, че вземат от работодателите. ОК, поредността е работодател-агенция-кандидати, но на ИТ пазара проблема е не в работодателите, а в намирането на качествени работници, така че нещата малко се обръщат.  Повечето съвременни агенции за подбор наблягат вече на бази данни с кандидати, а не толкова на работодатели. Въпросът е, че все пак трябва да има някаква елементарна коректност и спрямо работодателите.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #29 -: май 27, 2008, 09:54:17 »

Направи ми впечатление тази новина:

http://www.ruseinfo.net/news_36185.html

Според тази статия средната работна заплата в русенска област е достигнала 405 лв. И това е по официална статистика. Като се има предвид, че и голяма част от хората в населените места извън община Русе работят или най-малкото са осигурявани на минимална работна заплата, това означава че релната средна заплата в община Русе е доста по-висока от тази цифра.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 26, 2019, 06:04:36