Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 55   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Благоустройство  (Прочетена 252598 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1279

Профил
« Отговор #195 -: декември 11, 2008, 12:10:10 »

Когато пишеш до кмета, дублирай и тук. И да се загуби писмото, от кметската администрация ще го прочетат оттук. Wink

Обаче второто писмо ще е с повишена трудност, в сравнение с първото. Не заради отговора-той е лесен, а заради реалните стъпки, които трябва да се направят след констатацията.
Все пак дерзай!

п.п. Съгласен с Митака, само да вметна, че в центъра, където проблема е най-изострен, има доста стари сгради, което допълнително затруднява разрешаването на проблема.
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #196 -: декември 11, 2008, 11:36:33 »

Сега се върнах от Сибиу, Румъния. Градът е 175 000 жители и има огромен стар град с много малки и тесни улички. Въпреки това проблеми с паркирането няма. Може би  кмета трябва да се разходи до там и да види как е направено. Не е толкова далече. Дори може да прати запитване. Сигурен съм, че с удоволствие ще помогнат. Вярно, че и собствениците на имоти трябва да направят нещо, но проблемът за мен е в законите. Явно има дупки, които им позволяват да не осигуряват парко-места. Резултатите са видими. Може би е редно и архитектите да се замислят и да променят закона.

Другото, което ми прави лошо впечатление са колите каращи по затворени улици и бариери. Едните са в отсечката на Александровска от Альоша до училище Отец Паисии. Колкото пъти отивам за центъра все ще се намери някой да мине от там. Един даже мина за да спре пред барчето на Еврофутбол. Другото е в парка - разни коли и джипове спират зад Баба Яга, полицаите пак обикалят покрай тях, но нищо не им правят? Ами вчера пък видях как колите влизат из целия парк и спират пред училище Леонардо Да Винчи, за да си вземат децата. Толкова ли не могат да повървят 100 м? Ще ме извинявате ама къде е полицията? За какво има 63 000 полицаи в България като не си вършат работата? Изобщо къде се крият? Аз ли трябва да се карам с тия хора? Аз ли трябва да въвеждам ред? Или може би вие? Такава жалка картинка са майките с колички дето бягат по пешеходните пътеки... направо отврат. Да сложат по двама полицая между 17:00-!9:00 и да глобяват всеки с 10 лв. Ако ще и полицаите да си прибират парите. Ама да се въведе ред. В Румъния стъпи ли някой на пешеходната пътека колите замръзват, защото знаят какви глоби ги чакат. И това не е Западна Европа - Румъния, човече.

Полицията ни не може и не желае да въведе някакъв елементарен ред. А, ние после се дразним от изпочупени пейки и надраскани сгради... жалки сме...
« Последна редакция: декември 11, 2008, 12:51:41 от equinox » Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2212

Профил WWW
« Отговор #197 -: декември 11, 2008, 07:03:01 »

Градът е културна столица на Европа за 2007, познай колко пари са намазали покрай това...
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #198 -: декември 11, 2008, 07:18:02 »

Не е само до пари, а и до визия и организация.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #199 -: декември 11, 2008, 07:48:43 »

Румънците по принцип си ни удрят в земята по всички показатели. Иначе тази част на Румъния е много красива.
Активен
krasi_guteva
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #200 -: декември 11, 2008, 09:53:58 »

Прави сте за липсата на ред и закони, за липсата на контрол от страна на полицията ,но.... и за безхаберието на собсвениците на колите. Отношението към другите хора около нас не се учи насила,то или го има  или го няма изобщо. Заложено е във възпитанието на децата още от малки. Явно при нас това куца.Няколко примера  със давност 20-на и повече  години. В съседна Румъния съм-ще пресичам улица на пешеходна пътека. Светва светофарът и хората тръгват-половината отдясно,насрещните идват отляво.Елате ни вижте в Русе на пешаходните пътеки-едни срещу други Cheesy Cheesy CheesyБлъсканица... Лавираш на зит-заг. Друг пример ,който цитирам  и  досега -в Германия,тогава ГДР.Телефонна кабина и в нея ,забележете- отворен телефонен указател. Гледам и невярвам на очите си. Стои си и никой не го отмъква. Значи такова им е възпитанието. Да мислят и за другите хора до тях. При нас ,че и досега не само указателя ,ами и цялата телефонна будка ще разфасоват.Доста критично съм настроена,но...това е положението.Макар ,че за възпитанието си е друга тема и на друго място във форума.
« Последна редакция: декември 11, 2008, 09:56:11 от krasi_guteva » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4812

Профил Ел. поща
« Отговор #201 -: декември 11, 2008, 10:15:07 »

Ееех, Краси, Краси, явно в това отношение сме единомишленици и "единочувственици" с теб, закото и аз много се дразня и възмущавам от стотиците нередности в ежедневието около нас, и много държа да има ред, благоприличие и съзнателност. За мен това са от само себе си разбиращи се неща и просто не мога да мисля другояче. Например, в твоя пример с телефонните кабини и указателите в тях - не бих си и представил да посегна и отмъкна или повредя указателя, който е сложен там за улеснение на хиляди хора. В София по време на перестройката беше направен такъв опит. Нужно ли е да казвам, че всички указатели бяха изчезнали още преди третия ден след поставянето им?... Causa perduta... Аз лично даже бих се постарал да направя така, че доброто и полезното за всички да стане още по-добро и полезно, ако ми е във възможностите... Защото да се прави добро е... добро, нали? И няма по-голяма радост от това да зарадваш другите, особено в такова трудно време като нашето, когато лошотиите преобладават в живота... Само че, де повечко хора да мислеха така!...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #202 -: декември 18, 2008, 01:39:52 »

Русе гради зони за отдих и развлечения
http://rousse.dir.bg/2008/12/18/news3756327.html

Всъщност нищо конкретно не се разбира... Някаква футуристична идея, която надали ще има развитие скоро.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3266

Профил
« Отговор #203 -: декември 21, 2008, 07:34:02 »

http://news.ruse24.bg/70753.html
Абе тоя шадраван ми се струва доста излишен. По скоро си мисля, че ще скрие Операта, от колкото, че ще спомогне за облагородяване на пространството. Похвално е, че ще сменят червените павета. Не, че са грозни според мен, но са адски разнебитени, да не говорим колко симпатяги са ги изкормили заедно с новите пейки и колко накриво са монтирани пейките.
Активен

Във форума се ражда истината.
Flying spur
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 521

Nothing good comes easy

Профил WWW
« Отговор #204 -: декември 21, 2008, 10:56:28 »

Да време беше да се направи поливна система и цялата градска градина да бъде основна ремонтирана и обновена.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #205 -: декември 21, 2008, 11:10:44 »

Не е лошо, ама 13 млн. лв.? Винаги съм се чудел какви са тези безумни цени? Поне половината отиват някъде в бездънна яма.
Някой помни ли колко струва абсурдното осветление на общината? Та тя е почти тъмна! Росен да кажеш колко беше точната цифра, че не си спомням. За тези пари можеше да се вижда от космоса едва ли не  Evil
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2212

Профил WWW
« Отговор #206 -: декември 21, 2008, 11:43:23 »

Дааам, за 13 милиона би следвало всички плочки да сменят на целия площад. Най-малкото.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3266

Профил
« Отговор #207 -: декември 22, 2008, 09:07:12 »

Не е лошо, ама 13 млн. лв.? Винаги съм се чудел какви са тези безумни цени? Поне половината отиват някъде в бездънна яма.
Някой помни ли колко струва абсурдното осветление на общината? Та тя е почти тъмна! Росен да кажеш колко беше точната цифра, че не си спомням. За тези пари можеше да се вижда от космоса едва ли не  Evil
Да, общината заедно с двата шадравана ако не се лъжа бяха 100 000лв  Evil Да не говорим че вече част от лампите не светят...
Активен

Във форума се ражда истината.
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #208 -: декември 23, 2008, 05:35:22 »

Площада с паркинга и градинката пред новата поща е готов и сигурно скоро ще го открият официално. Ето две снимки от днес:
http://www.ruseonline.info/gallery/main.php/v/svilenrr/23122008_002_.jpg.html
http://www.ruseonline.info/gallery/main.php/v/svilenrr/23122008_003_.jpg.html
« Последна редакция: декември 23, 2008, 05:40:13 от svilenrr » Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #209 -: декември 23, 2008, 06:01:10 »

Много са ми грозни лампите тип глобус, които са поставили. Нито осветяват достатъчно, нямат никаква естетичен вид, а и са лесна жертва за вандалите.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 55   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 21, 2020, 06:38:49