Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 55   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Благоустройство  (Прочетена 252595 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dunav_rousse
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 423

Профил Ел. поща
« Отговор #165 -: ноември 28, 2008, 11:36:33 »

Заградиха площада пред Новата поща, започва реконструкция

http://www.ruseinfo.net/news_52224.html

Единственото което одобрявам е направата на  пешеходно площадче (каквото си е), но не и улици да минават от там. Града разбира се има нужда от подобряване на инфраструктурата но подобни улици не са от полза на никой.
« Последна редакция: ноември 28, 2008, 11:41:53 от dunav_rousse » Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #166 -: декември 03, 2008, 03:09:51 »

Всъщност идеята е за улица + паркинг, който ще е точно където бяха павилионите - между дърветата и пощата. Дано сменят изцяло настилката пред пощата, но самото площадче пред нея с пешеходната му част ще се стеснят!
Направо тая поща да я бутат мен ако питат Cheesy Те и без това БТК както са тръгнали да си продават сградите...

И другото ново :
Паркът на Възрожденците ще става публична общинска собственост
http://www.ruseinfo.net/news_52982.html
Каква ли е идеята за там? Дано само да се облагороди.
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #167 -: декември 03, 2008, 05:10:26 »

Публичната общинска собственост има по-характерен статут. До колкото знам може да се ползва само за обществени цели. За това си мисля, че няма да се случи нещо лошо. Напротив, доколкото знам има планове за реновиране и облагородяване на парка. Честно казавно в момента е доста скучен и на моменти направо занемарен.
Активен
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #168 -: декември 03, 2008, 05:41:17 »

Да, има нужда! Дано има такова развитие.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2212

Профил WWW
« Отговор #169 -: декември 04, 2008, 06:34:09 »

Абе какви са тия нови спирки и светофари дето ги слагали из града? Вярно ли е това?
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #170 -: декември 04, 2008, 06:35:55 »

Има нови спирки ама са нещо много смешни според мен. Иначе слагат секундарници по светофатите. За нови светофари аз лично не знам.  Smiley
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #171 -: декември 04, 2008, 06:43:38 »

Да не са от тези стъклените?
Активен
svilenrr
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 607

Профил
« Отговор #172 -: декември 04, 2008, 06:44:28 »

Точно такива са. Красиви, но не могат да пазят хората от дъжд или сняг.
edit: А казах, че са смешни, защото са малки.
« Последна редакция: декември 04, 2008, 06:47:53 от svilenrr » Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3266

Профил
« Отговор #173 -: декември 04, 2008, 06:44:41 »

Абе какви са тия нови спирки и светофари дето ги слагали из града? Вярно ли е това?

Вярно е - да. http://www.ruseinfo.net/news_53169.html Има не само там, а и пред Бриколажа, Практикер, 2-ра поликлиника. Стъклени са и не са ми смешни, просто са малки. И светофари сменят.
Активен

Във форума се ражда истината.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #174 -: декември 04, 2008, 07:04:40 »

fuck само това ли е бе? Няма ли стъкло отзад? Кой пази хората от вятъра?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3266

Профил
« Отговор #175 -: декември 04, 2008, 07:05:47 »

Естествено че има! Просто още не е поставено на снимката. По-късно днес като минах вече имаше.
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4812

Профил Ел. поща
« Отговор #176 -: декември 04, 2008, 07:07:18 »

Цитат
Има нови спирки ама са нещо много смешни според мен.

Не зная, за някого може да са смешни, за друг не, обаче е ясно, че не след дълго всичките ще ги направят смешни (или по-точно тъжни...) набезите на вандалите - чупене, драскане и разни други "развлечения". Пък да не говорим, че за нула време ще бъдат облепени с тапети от разни обяви, плакати и какво ли не още, които даже и отлепени, оставят за постоянно грозните си следи. И на практика виждаме спирките чисти и красиви само в първите няколко дни след монтажа им - и никога повече! Смятам, че в това отношение нямаме никаква култура и лепим където ни падне - а спирките са привлекателни поради чакащите хора, които от скука четат обявите и има голяма вероятност да бъдат спечелени за клиенти. Не знам за вас, но за мен това си е вид "узаконен" вандализъм, при който от комерсиален (или сходен с него) интерес се цапа градът. Би било добре Общината да забрани лепенето на каквото и да било по спирките и да глобява нарушителите, които просто няма как да останат скрити поради самия характер на разлепваните материали. Защото иначе трябва да се изразходват човешки и финансови ресурси за почистване, както стана със спирката при старата Музикална гимназия на Борисова. Гледам тези дни, че са почистили обявите и графитите, но все пак първоначалната чистота и добър външен вид не са могли да се възстановят напълно - някога чистите стъкла със стилни надписи "Русе" вече са мътни и със следи от графитите, тоест работата е практически необратимо осрана (с извинение към форумците, но не и към гадните вандали...). Ееех, кога ще се научим да ценим и пазим красотата около себе си, особено когато в нея е вложен толкова човешки труд и пари - нашите пари?!? Cry
« Последна редакция: декември 04, 2008, 07:13:28 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4812

Профил Ел. поща
« Отговор #177 -: декември 04, 2008, 07:19:26 »

И още нещо - ако Общината реши все пак да забрани лепенето по спирките, нека за компенсация да направи близо до тях някакви табла или колонки за обяви с достатъчна площ, та да има къде да се слагат такива материали и спирките да останат чисти. Такива табла тук-там има още от соц-времената, но са малки и не винаги на най-подходящите места. Едно такова табло от по-ново време е върху сградата на кръстовището Борисова-Скобелев, където е оптиката и новият офис на Пощенска банка (някогашният рибен магазин) - там даже специално е посочено, че мястото за обяви е безплатно, и има призив да запазим Русе чист. Ами да го запазим!...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #178 -: декември 04, 2008, 07:56:56 »

Относно спирките! тука в Осло на всяка спирка има пано с официална реклама,като филмов плакат. след месец плаката се сменя с нова реклама на друга фима или продукт! само този които си плашта си слага рекламата! што обштината не командирова някои до осло за 3 дни,много прости4ки и ефективни решения с ясни правила!
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #179 -: декември 04, 2008, 08:02:51 »

То тези спирки ако се съди по снимките са същите - с един рекламен билборд от едната страна. Мен лично ме дразни тая работа, но поне се надявам с приходите от реклама да се подържат въпросните спирки.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 55   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 06, 2020, 07:52:34