Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дивият Русе  (Прочетена 22648 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2278

Профил Ел. поща
« Отговор #45 -: април 16, 2015, 09:29:33 »

Крайно време беше да спасят мечките от тоя ад.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1813

Профил Ел. поща
« Отговор #46 -: септември 23, 2015, 05:34:19 »

Тия дни, пресичайки късно вечерта бул. "Гоце Делчев" ("Разградското") между "Дружба" 2 и "Дружба" 1, в зелените площи се натъкнах на животно, което първоначално взех за куче, но когато избяга имаше дълга рунтава опашка. С други думи, трябва да е било лисица. За съжаление нямаше как да го снимам, всичко стана твърде бързо. Територията там хем не е много урбанизирана, хем си е навътре в града, възможно ли е според вас наистина да е било лисица?
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #47 -: октомври 29, 2015, 10:39:43 »

Елен се разходи по улиците в Русе
29 октомври 2015

Елен е бил забелязан да се движи по улици в Русе тази нощ. Това съобщиха от полицията.

Първият сигнал за животното е постъпил на тел. 112 в 1,20 часа. Първоначално еленът бил забелязан на ул. "Чипровци", а по-късно са постъпили обаждания, че се намира в кв. "Здравец-Изток".

Сигналът е предаден към компетентните институции, Изпълнителната агенция по горите, както и в отдел "Биоразнообразие" към общината.

Дежурните полицейски екипи, извършвали обход в района, също са били информирани за получения на тел. 112 сигнал, но не са засекли животното.

"Вероятно животното е било подплашено от нещо", коментира директорът на общинската дирекция "Управление при кризи" Спасимир Димитров.

Той допълни, че преди години в Силистра е имало случай на диви прасета, които са се озовали в града.

http://rousse.dir.bg/news.php?id=20425984

Интересни са някои от коментарите под новината в Dir.bg, които дават допълнителни сведения за дивата фауна в Русе.

В Русе има много случаи на влизане на диви прасета в града, както и на вълци. А миналата седмица научих от очевидци, че и лисици влизат в града.

Факт. Виждал съм преди години бягащо уплашено диво прасе - доста едро при това - през Парка на младежта в посока ул. Доростол.

Лисиците си живеят в града. Например, изоставеното поделение до университета.

Има се предвид школата за водачи на БТР-и.

И още нещо в стил "русенски песимизъм".

Когато хората оредяват, дивата природа започва да си взима своето.
« Последна редакция: октомври 29, 2015, 10:43:04 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #48 -: октомври 29, 2015, 11:49:58 »

Лятото бях излязъл пред входа ми вечерта на пейката около 23:00 часа и гледам на 15  метра от мен лисичка :Д постоя малко огледа се и  потегли на някъде Cheesy
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #49 -: октомври 30, 2015, 12:10:55 »

Ясно... Значи и моето е било лисица. Не ми се е привидяло. Smiley
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4610

Профил Ел. поща
« Отговор #50 -: декември 17, 2015, 11:43:16 »

Змия се "разходи" на централния площад в Русе

http://kiss13.net/ruse/item/324-zmiq-se-razhodi-na-centralniq-ploshtad-v-ruse.html (видео)

Змия се появи в центъра на Русе. Влечугото, дълго над 2 педи, се е разхождало дълго из централния площад на града, когато минувачи го забелязали на една от алеите. Русенци веднага се обадили на 112, от където предали сигнала на отговорните институции, но без резултат.

След над 30 минути чакане, хората взеха нещата в свои ръце и сами прибраха змията в кашонче, след което я занесоха на портала на Общината.

Служителите на охраната запечатаха кашона с влечугото и се свързаха с природния отдел на музея, от където увериха, че ще я приберат.
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 511

Профил
« Отговор #51 -: декември 18, 2015, 12:45:45 »

Змията която се вижда на клипа е от вид сива водна змия и е неотровна и безопасна за човека.
"Топлото време" е причина да не е в летаргия.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #52 -: май 29, 2019, 02:26:43 »

От Фейсбук: лисица в самия център на Русе, началото на пешеходната зона на "Борисова"!

Виждал съм лисици по поляните на "Дружба" и "Чародейка", но чак толкова навътре в града не съм очаквал, че може да се появят. Явно поне по нещо ще заприличаме на Англия, където са като нашите улични котки.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2278

Профил Ел. поща
« Отговор #53 -: май 29, 2019, 08:42:34 »

Я, чак докъде е стигнал лиско  Cheesy Май бира са му сервирали?
Аз покрай флотската кула скоро видях лисица, може да е същата.

« Последна редакция: май 29, 2019, 08:47:15 от vesel » Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 10, 2019, 09:45:34