Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събития в Русе  (Прочетена 78760 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 380

Профил
« Отговор #195 -: септември 22, 2014, 02:46:04 »

Цитат
RACycle в Парка
определено не е recycle  Huh?

Незнам дали някой от вас , колеги, е бил, но аз бях(с цялото семейство Smiley ) - както и в събота следобед , така и в неделя сутринта.
Купихме си хляб, сирене със зеленчуци, на дъщеря ми нарисуваха пеперуда на лицето, издялках дървен нож за сина ми и гледах зумба-женки да се фъчкат. Беше забавно !
Разбрах , че е четвърто издание, дано продължат и за в бъдеще, и дано има по-голяма посещаемост.
Заслужава си.  
« Последна редакция: септември 22, 2014, 02:50:28 от svetlin74 » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4707

Профил Ел. поща
« Отговор #196 -: септември 22, 2014, 04:08:45 »

Нямах време да посетя "Мисия Русе" на Тим Щайнер, но ми е интересно как са го възприели присъстващите русенци. Разбира се, оценката за нещата от заобикалящата действителност си е индивидуално нещо и много зависи от личността на оценяващия. Някаква обща представа обаче човек може да получи от мненията на другите, затова се надявах някой форумец да е посетил събитието - първо по рода си в Русе и България - и да я сподели тук. Засега няма нищо по въпроса и затова ще си позволя да постна две мнения на русенци от Ruse News, които не са особено лицеприятни и ако нещата наистина са били в такъв дух, не съжалявам за отсъствието си. Нищо, че организаторът Щайнер казва: „Вълнуващо е. Такова нещо може да се случи само тук, в този град, в този момент, с хората събрани на този площад. Това не е просто концерт, а един празник на града, в който всеки може да се включи и да изрази себе си“. Е, разни хора - разни идеали...

Ето и мненията:

Помпозен, изключително натоварващ спектакъл, издухващи съзнанието кресченда и повтарящи се до безкрайност теми, което меко казано граничи с шаманизъм. Нищо общо с хармонията и благородното въздействие на класическата музика, за каквато претендират да изпълняват господата Щайнер и компания.

Браво на децата, определено са се потрудили. Трябва да ги възнаградят, а дори и компенсират за това, че издържаха това чудо. То приличаше на сектански/сатанински ритуал бе, псевдокултуртрегери–организатори… да не сте си изпили акъла?
« Последна редакция: септември 22, 2014, 04:10:53 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1401

Профил
« Отговор #197 -: септември 23, 2014, 09:44:16 »

Спектакълът беше уникален, а от такива хейтъри нашия град за съжаление изобилства. За такива хора каквото и да се направи, те все ще намерят кусур. Идеята на това шоу беше да се съчетаят няколко различни вида музика от съвсем различни стилове, като имаше моменти в които те бяха наслагвани едни върху други, което е доста екстравагандно и за праволинейния и късоглед българин това звучи като "сектански/сатанински ритуал". Вероятно за този коментатор всичко различно от кюфтета с повече лук и Славка Калчева (нищо против нея) е шаманизъм  Cheesy Да е жив и здрав.  Иначе композициите бяха страхотни и много тематични. "Песен за Русе", "100 неща", вдъхновена от повече от 100-те неща случили се за пръв път в Русе, "Дунав" с народни мотиви и др.  
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1878

Профил Ел. поща
« Отговор #198 -: септември 23, 2014, 01:02:32 »

Аз посетих и двете събития и затова ще си позволя оценка.

Относно RACycle феста:
Още преди две години бях на едно от по-ранните издания (тогава по професионален ангажимент) и имам добра представа от него. Тая година само минах "за малко", но на няколко пъти, така че отново имам достатъчно впечатления. Това е един модерен градски фест, предназначен за урбанизирани хора, живеещи в урбанизирана среда. Набляга се именно на проблемите на урбанизирания човек (екология, стрес) плюс модерна култура. Като цяло организаторите много се стараят и наистина предоставят възможност човек и семейството му да си прекарат забавно и пълноценно. Обаче... Обаче посещаемостта е много слаба. Което идва да ми подскаже, че ако преди години сме били модерен за времето си с модерни хора град, днес сме бледа сянка и голяма част от гражданството ни са да го кажем по-меко "новоурбанизирани индивиди с все още ясни изразени аграрни предпочитания". Cheesy Да, това не е търладжийски панаир с кебапчета, евтини дрънкулки и чалгия. Очевидно обаче това се предпочита. Явно за българина всичко което не е "две бири и музика да свири" не струва...  Angry

Относно Мисия Русе:
Спектакълът беше доста авангарден и необичаен, което го прави трудно смилаем за много хора. Еклектиката от джаз, рок, фолклор и класическа музика определено не е за всеки. Отделно всичко това беше подготвено "набързо" (няма как). По принцип едно такова шоу няма как да се хареса на всички, защото беше доста нетипично. Моето лично мнение е, че има доста още какво да се желае при такива културни прояви, но пък е добре да се случват и настоящите събития. Най-малкото защото в града липсва пълноценен културен живот и такива прояви дават възможност на музикантите от различните стилове да се изявят. Иначе българинът си е страшен мрънкач по рождение (харесвам много тази дума "мрънкач", много по-добра е от английската "хейтър", защото по-добре описва състоянието ни, пък и да пазим чистотата на езика все пак от ненужни чуждици Wink) и каквото и да се направи никога няма да е доволен, ако ще и "Пинк Флойд" да представят "Стената" на площада.  Cheesy
« Последна редакция: септември 23, 2014, 02:51:17 от Русенец » Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4707

Профил Ел. поща
« Отговор #199 -: септември 24, 2014, 08:56:13 »

Спектакълът беше уникален, а от такива хейтъри нашия град за съжаление изобилства. За такива хора каквото и да се направи, те все ще намерят кусур. Идеята на това шоу беше да се съчетаят няколко различни вида музика от съвсем различни стилове, като имаше моменти в които те бяха наслагвани едни върху други, което е доста екстравагандно и за праволинейния и късоглед българин това звучи като "сектански/сатанински ритуал". Вероятно за този коментатор всичко различно от кюфтета с повече лук и Славка Калчева (нищо против нея) е шаманизъм  Cheesy Да е жив и здрав.  Иначе композициите бяха страхотни и много тематични. "Песен за Русе", "100 неща", вдъхновена от повече от 100-те неща случили се за пръв път в Русе, "Дунав" с народни мотиви и др.  

Колега, ще си позволя да не се съглася с оценките Ви - и за авторите на цитираните от мен по-горе неодобрителни мнения, така и коментираното от тях събитие.

Съдейки по изказа в мненията, авторите им изобщо не създават впечатление на "късогледи", елементарни и ниско културни хора, напротив. Ерго и мненията им не са "хейтърски", а в голяма степен обективни и адекватни на същността на обсъжданото събитие.

Колкото пък до самото събитие, нека да напомним, че оригиналността, необичайността, помпозността, новаторският характер на нещо в никакъв случай не му придават САМИ ПО СЕБЕ СИ някаква особена, висока стойност. По простата причина, че се отнасят до външното, до фòрмата, докато истинският носител на стойността е в духа, внушаваните ценности и нагласи, които са в по-дълбинните слоеве, в съдържанието.

От друга страна, смесването на твърде разнородни неща в едно обикновено дава... голямо нищо. Истински стойностни са нещата в чистия си, класически вид, или в съчетание на подобно с подобно. Колкото до безпринципната еклектика в каквато и да е област, за нея нашият народ (който в миналото може и да не е бил високо образован, но винаги е имал здрав усет за нещата) е използвал звучната "българска" дума тюрлюгювеч, която определено има неодобрителен оттенък...

И един последен щрих. Когато видях в репортажа от събитието в ruse-news.com една от снимките на организатора Щайнер, разбрах нещичко за ценностната му система и душевна нагласа и си дадох сметка, че нищо особено добро не е можело да се очаква от неговото творение. Човекът показва с ръка знака на сатаната (снимката е прикачена към този постинг). Зная, някои ще ми възразят, че мнозина ползват този жест с друго значение и смисъл и не трябва да се обобщава така. Каквото и да си говорим обаче, по същество той си остава символ на тъмната сила (за интересуващите се - повече информация тук) и този, който го използва, в някаква степен (съзнателно или не, доброволно или не) се е поставил под нейно влияние. А от лукавия нищо добро не може да излезе, няма откъде да се вземе у него. Само дето изключително добре умее да скрива отровата си в обвивка на привлекателен и сладък бонбон. Който разбрал - разбрал.

Както завърших и предишния си постинг: разни хора - разни идеали...

mission_ruse32.jpg
Събития в Русе
* mission_ruse32.jpg (158.56 KB, 534x800 - видяно 1546 пъти.)
« Последна редакция: септември 24, 2014, 09:01:42 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #200 -: септември 24, 2014, 09:57:19 »

Жестът е в посока Хеви метъл бандите да започнат да свирят и няма нищо общо с чудесиите, които си написал Wink
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1224

Профил
« Отговор #201 -: септември 24, 2014, 10:04:23 »

Минах със семейството си към края на концерта, нищо шаманско, още по-малко сатанинско не видях/чух, но наистина слушах само последната песен, т.нар. Химн на Русе. Бяха по настоятелни да включат и публиката в изпълнението, ако това се описва като "шаманство", да имаше такъв момент. Адмирирам, че пяха песни очевидно специално написани за Русе, самата идея също е интересна, аз поне не съм бил на подобно масово изпълнение, като самата музика не ме грабна особено, но това вече е въпрос на музикални предпочитания.
Според мен е загуба на време и клавиатура, да се обсъжда кое изкуство е добро и кое не.

Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #202 -: септември 24, 2014, 01:16:40 »

И един последен щрих. Когато видях в репортажа от събитието в ruse-news.com една от снимките на организатора Щайнер, разбрах нещичко за ценностната му система и душевна нагласа и си дадох сметка, че нищо особено добро не е можело да се очаква от неговото творение. Човекът показва с ръка знака на сатаната (снимката е прикачена към този постинг). Зная, някои ще ми възразят, че мнозина ползват този жест с друго значение и смисъл и не трябва да се обобщава така. Каквото и да си говорим обаче, по същество той си остава символ на тъмната сила (за интересуващите се - повече информация тук) и този, който го използва, в някаква степен (съзнателно или не, доброволно или не) се е поставил под нейно влияние. А от лукавия нищо добро не може да излезе, няма откъде да се вземе у него. Само дето изключително добре умее да скрива отровата си в обвивка на привлекателен и сладък бонбон. Който разбрал - разбрал.
Ееее, стига бе, човек! Направо изби рибата!  Cheesy Cheesy Cheesy
Щайнер прави тоя жест, защото в музиката бяха включени местни рок и метъл банди, както и мотиви примерно на "For Whom the Bell Tolls" на "Металика". Сега, че е простотия сам по себе си този знак - е простотия, но се е наложил като част от популярната хеви метъл субкултура (както и използването на пентаграми и пр.). Милиони хора по света ги използват, част от тях са дори и пример за праведен живот (не се шегувам).
И аз доста съм размахвал този знак, но Лукавия, въпреки че заради това ми показа всичките царства на света и тяхната слава, както и обеща да ми ги даде, ако падна и му се поклоня - аз не се поддадох и го отхвърлих. Cheesy Cheesy Cheesy
То и колегите, които ползват този емотикон -  Evil са под влиянието и силата му, но още не го осъзнават.  Cheesy Админът да го маха. Shocked

И така - който разбрал - разбрал, но другаде ни е проблема и другаде е скрита повече отровата на Лукавия...
Активен
burning
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 30

Профил
« Отговор #203 -: септември 24, 2014, 05:25:12 »

айре нЕма нужда @Orthodox-е да ни даваш наклон за това или онова , кви знаци било морално да се ползват и чие евангелие да четем , щото ВИЙ чернодрешковците сте най-моралните друзя и бЕгате далеч от Мамона ...нал...тъй
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 563

Профил
« Отговор #204 -: септември 24, 2014, 09:05:28 »

айре нЕма нужда @Orthodox-е да ни даваш наклон за това или онова , кви знаци било морално да се ползват и чие евангелие да четем , щото ВИЙ чернодрешковците сте най-моралните друзя и бЕгате далеч от Мамона ...нал...тъй

Нека бъдем толерантни и дадем възможност всеки свободно да изказва мнения по теми свързани с Русе, а не да демонстрираме грубо отношение към останалите участници във форума и да сваляме нивото с подобни трудно четливи и разбираеми "мнения".
Нека също така не забравяме за разликата в годините между форумните участници и оттам различното възприятие за света от позиция на годините.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #205 -: септември 25, 2014, 09:29:24 »

burning, Orthodox въпреки своите различия е много уважаван от всички хора в този форум наш съмишленик. Въпреки, че сред "чернодрешковците" има и много неморални хора те уверявам, че той не е сред тях. Пази добрият тон!
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #206 -: септември 26, 2014, 10:22:34 »

Присъединявам се към горните мнения!

Orthodox, без да го познавам лично, прави впечатление на ерудиран и интелигентен човек и е доста ценен за форума. Всеки има право на мнение и на своя трактовка на нещата. Той ги вижда по този начин, аз по друг, трети по трети начин и т.н. Smiley
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 563

Профил
« Отговор #207 -: декември 04, 2014, 08:36:02 »

"Международен фестивал на ледени скулптури „Русе Айс Фест’2014“ - 10-15 декември

" ... 60 ледени блока (близо 9 тона лед) ще бъдат предоставени на майсторите на ледения карвинг, от които се очаква да изваят фигури на тема „Русе – град на свободния дух. Русе – град новатор”.
„Русе Айс Фест’2014“ е с международно участие и ще се проведе под формата на състезание - ICE SCULPTING COMPETITION (Състезание по ледено скулптуриране). Кристалният лед е изработен в ателието на Sofia Ice, по специална технология, която го запазва напълно прозрачен и безвреден за околната среда. "
http://www.ruseinfo.net/news_133416.html
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2370

Профил Ел. поща
« Отговор #208 -: юни 11, 2015, 04:52:00 »

Да Ви подсетя, че на кея строят пясъчни фигури, вечер има и кино  Smiley
« Последна редакция: юни 12, 2015, 09:03:45 от vesel » Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #209 -: юни 11, 2015, 05:36:52 »

Заповявдайте Smiley https://www.facebook.com/events/1434839090171762/
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница Днес в 09:01:23