Анкета
Въпрос: Има ли местната власт визия за развитието на града?
Да, определено и я следват - 2 (11.8%)
По-скоро да, но им е трудно - 5 (29.4%)
Само имитират визия за развитие - 4 (23.5%)
По-скоро не - 0 (0%)
Не, категорично нямат, всичко е на "парче" - 6 (35.3%)
Общ брой гласове: 17

Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имат ли русенските управници визия за развитието на града?  (Прочетена 34365 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 516

Профил
« Отговор #165 -: август 04, 2019, 09:20:44 »

Оплюването на Росен Даскалов започна преди да се е кандидатирал и без дори да е ясно дали ще го видим сред кандидатите...

Ще го пускате ли независим кандидат, това ще е извънземна забава, значи банкянския селчук е решил да подари губернията, значи да чакаме или ВМРО-то или БСП-то да намажат, същто ще е и в Пловдив, но за жалост на тъпака, май същото ще е и в София, юрдечката никой не може да я диша вече, май сме свидетели на смяната на поколенията в БКП, интересно.

Пореден хейтърски бълвоч, който не предлага алтернатива, а само оплюване на статуквото и след това ще се чудим защо нямало читави кандидати...

май сме свидетели на смяната на поколенията в БКП, интересно.

Ако тезата е вярна, то защо Нинова се страхува от Борисов...
Ако това фалшиво твърдение е вярно, то ще рече - спечели ли Борисов - печели Нинова...
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

Профил Ел. поща
« Отговор #166 -: август 04, 2019, 09:30:46 »

В интерес на истината Нинова продължава да е лидер на БКП заради Бойко - той сам толкова тъпотии направи, че зорлян я реабилитира. Иначе отдавна можеше да са смазали БКП и като в Унгария - 35% подкрепа, следващата партия с 8%. Така че тезата не е съвсем невероятна. На местно ниво преди години, като дойде ГЕРБ имаха уговорка да не пипат бакиите на Йотов, но той да не се кандидатира - така и стана. Така че пак реално ги спасиха - БКП можеше да остане без местна организация, като само ремонтът на площада беше достатъчно основание.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 516

Профил
« Отговор #167 -: август 04, 2019, 10:10:34 »

Това е така, но към момента ние разполагаме с тези политически "наличности" и между тях можем да избираме следващия кмет на Русе.
Коя би била успешна фигура, която би поела управлението на Русе и би се справила по-добре от Стоилов, е темата над която би трябвало да се фокусираме. Дали би имал успех някой "независим", или представител на партия различна от управляващата, или човек посочен от Нунев - третият човек в ГЕРБ, или е по важно само да махнем Стоилов и евентуално след това ще мислим какво да правим.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1820

Профил Ел. поща
« Отговор #168 -: август 04, 2019, 02:48:36 »

В ГЕРБ текат едни процеси покрай напускането на Цветанов, които ще доведат до много циркове.
В интерес на истината, аз не виждам как Даскалов ще си зареже бизнеса и ще стане кмет.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

Профил Ел. поща
« Отговор #169 -: август 04, 2019, 09:15:43 »

Във футболните среди усилено се говори за Доктора като кандидат на ГЕРБ - неслучайно той си даде 2 месеца още начело на клуба и после щял да го прехвърля на феновете... уж. А и с това се спекулира отдавна.
По-долният текст е личен анализ на ситуацията и съзнавам, че мнението ми кое е добре в тази ситуация за Русе, не съвпада с това кое е добре за България, за демокрацията по принцип или за обществото ни.
По принцип, в Бойковата България, е добре кметът да е от същата партия или ако е независим - да е посочен от герб. Иначе стават циркове, а практиката показва, че реално няма шансове за голям успех. Нито Монтана, нито Пазарджик са цъфнали като толкова години се управляват от други кметове. На предните избори пък с целенасочени атаки свалиха тези на Петрич и Хасково. Парите от националния бюджет и от еврофондовете няма да секнат, защото са определени по закон, но ще има връщане на проекти, забавяне, никакъв шанс да се дадат пари по "специалното" направление като на Бургас и Варна. Варна е друг пример - Портних слуша много, въпреки че Варна се управлява не по-добре от Русе, а според мен и доста по-зле. И ето резултат - 120 млн. лв. да си довършват разни неща. Което е повече от полученото от Пловдив за европейска столица на културата. Там също имаше забавяне на парите, обещани от правителството, хем Тотев е от ГЕРБ, ама явно беше изгубил доверието на Борисов.
Та в русенската действителност - Нунев е много близък с Бойко - състуденти, неслучайно пое след Цветанов комисията по вътрешни работи в парламента. В този смисъл, негов човек би се ползвал с подкрепа и от София, което пък дава шанс и при нас да се отделят допълнително средства за някакви по-големи проекти и като цяло - да се обърне внимание на региона повече от екзистенц минимума, който имаме сега. И въпреки че ситуацията звучи като при БКП - кой от къде е и колко е близък до вожда, ми се струва, че за Русе това ще е най-добре. В крайна сметка, ако от дори едно порочно и позорно управление за града останат положителни придобивки и се постигне някакво завръщане в общественото пространство в национален план, това ще е добре за русенци. 
Активен
Slex
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 72

Профил
« Отговор #170 -: август 05, 2019, 11:02:11 »

А на мен ми се струва, че е по-добре Русе да бъде град в държава, където близостта до вожда няма такова голямо значение. В този контекст падането на власт от ГЕРБ е необходима стъпка, макар и може би не достатъчна (за съжаление в българската народопсихология вождизмът има дълбоки корени и не почва с Бойко, вероятно няма и да свърши с него). И тази стъпка включва загуба на местните избори. Колкото по-голяма, толкова по-добре. Лично за мен съм взел решение как ще гласувам, без да знам все още никой от кандидатите (оставям си малка вратичка, в случай на премината червена линия от някой от тях).

И в ГЕРБ има свестни хора, но техният глас не е решаващ. "Изберете наш кмет, или ще ядете хурката" е цялостно олицетворение на модела им на управление, който ни връща към някои практики от 90-те, но вече упражнявани на ниво държава. Никога не сме имали върховенство на закона, но в последните години правовата държава върви към пълен разпад, а контролът върху администрацията, правосъдната система и медиите не е бил толкова голям от 1989 г. Няма как като гласоподавател да подкрепя политическия рекет и управленския произвол.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #171 -: август 05, 2019, 01:01:27 »

И двамата сте прави, всеки по своему.
От една страна, не се ли направи нещо, за да се разбие сегашния модел, нищо добро не ни чака като общество и държава. Жалко е, че 30 години след 1989 г. и 12 години след присъединяването към ЕС, свободата на словото, разделението на властите, свободата на предприемачество, плурализмът са по-зле от да речем 1993 г.
От друга страна, сегашният модел е доста устойчив, той е израз на традициите на българина, които са авторитарни и е много съмнително дали изобщо ще бъде ако не унищожен, то поне сведен до по-прилични граници. В рамките на сегашните реалии Русе трябва да оцелява и да се приспособява, а противопоставянето на централната власт по политическа линия със сигурност няма де е добре.
Аз ще изчакам кандидатите, твърде много неясноти има към момента.
Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 385

Профил
« Отговор #172 -: август 05, 2019, 05:22:33 »

Ако мога да ви поканя в правилната тема за изборите и админ евентуално да премести всичките мнения на правилното място.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

Профил WWW
« Отговор #173 -: август 06, 2019, 01:36:44 »

Цитат
Пореден хейтърски бълвоч, който не предлага алтернатива, а само оплюване на статуквото и след това ще се чудим защо нямало читави кандидати...

"хейтър", "плюя" и "по-малкото зло" ще са сред лафовете с които ще се запомни за поколенията сегашното падение, все пак силно се надявам и ще направя каквото зависи от мен, всички споделящи тази философия да останат в историята, за да има от какво да се срамуват и внуците им Smiley
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #174 -: август 06, 2019, 03:45:34 »

Ако мога да ви поканя в правилната тема за изборите и админ евентуално да премести всичките мнения на правилното място.
Засега няма нищо "черно на бяло" като кандидати, аз избори към този момент не коментирам, само визионерство, иначе и без админ ще отида там, "когато му дойде времето, вЕрвайте ми"... Cheesy
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.16 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 01, 2019, 06:16:30