Анкета
Въпрос: Има ли местната власт визия за развитието на града?
Да, определено и я следват - 2 (11.1%)
По-скоро да, но им е трудно - 5 (27.8%)
Само имитират визия за развитие - 5 (27.8%)
По-скоро не - 0 (0%)
Не, категорично нямат, всичко е на "парче" - 6 (33.3%)
Общ брой гласове: 18

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имат ли русенските управници визия за развитието на града?  (Прочетена 56241 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2541

Профил Ел. поща
« Отговор #210 -: юни 21, 2020, 07:28:39 »

Супер, приветствам промяната.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 398

Профил Ел. поща
« Отговор #211 -: юни 22, 2020, 01:18:04 »

Има симпатична визия и добри идеи. Прави ми лошо впечатление, че има някои неща, които не са попълнени - надявам се бързо да го оправят, че изглежда супер несериозно. Някои от подменютата изискват няколко допълнителни клика, напълно излишни - например отиваш на "Отдих и туризъм" --> "Посети Русе" и се отваря празна страница с текст  visit Ruse, който явно е активен, но не изглежда така и чак тогава отиваш в туристическия сайт на града. Това със стрелкичките предполага да се отвори някакво падащо меню, а то те прехвърля направо в друга страница, без опция да се върнеш назад, което е малко объркващо.
Хубаво е да има и още малко снимки, включително от тези, дето се въртят в началото. 
Струва ми се, че е редно да имаме версия и на румънски на сайта, дори и съкратена.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4764

Профил Ел. поща
« Отговор #212 -: юни 24, 2020, 10:20:56 »

Люта критика от посетител на Dunavmost.com:

Цитат
САЙТЪТ НА ОБЩИНАТА ВЕЧЕ НЯМА ТЕЛЕФОНЕН УКАЗАТЕЛ. НЯМА ГИ И ИМЕНАТА НА РЪКОВОДИТЕЛИТЕ НА ДИРЕКЦИИ И ЗВЕНА. Случва се за пръв път при Пенчо Милков, който обеща откритост, гласност, отговорност и т. н. Ето това е новина! Тази тоталитарна по същество промяна казва много или поне достатъчно за това какво се случва и накъде вървят нещата. Така външният човек, гражданинът е изправен пред недосегаемата Институция. Честито!

И реакция на негов колега в ироничен дух:

Цитат
Че за какво ти е указател? Като имаш нужда от някой общинар, влизаш във Фейсбука, чата или някой сайт за запознанства. Всички са там во главе с Пенчо!

Следна просветление от някой по-внимателен:

Цитат
Е това какво е бе - https://ruse-bg.eu/obshtina-ruse

Мрънкащият автор на първото мнение вика "Еврика!":

Цитат
Ъ? Това май е нов момент. Както и да е... Нещо са променяли сайта. Да, има ги телефоните и това е добре.

Образи ненагледни...  Cheesy Cheesy Cheesy
« Последна редакция: юни 24, 2020, 10:34:25 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Ruse-KK
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил
« Отговор #213 -: юни 26, 2020, 05:17:40 »

Люта критика от посетител на Dunavmost.com:
...........................
...  Cheesy Cheesy Cheesy

..колега, постоянните ти препратки към сайта на този яРко вмирисан ресурс взеха вече ЯКО да ни дотягат, а и гарнирани с дебилните и конспиративни мнения на новините им. Вземи се СПРИ най-сетни.
А беше приятен фотоновинар.. 
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #214 -: юни 26, 2020, 08:51:29 »

Прав си, колега Ruse-KK - действително напоследък се поувлякох във вниманието си към нещо непродуктивно - сайта Dunavmost.com, за което моля да бъда извинен. Embarrassed Занапред ще го цитирам само ако в него се появи информация, която би представлявала интерес за форумците.

От фоторепортажите не съм се отказал, макар напоследък да имам по-малко свободно време, но по-лошото е, че при сегашната градска управа (казвам го напълно аполитично) се очертават доста по-малко поводи за снимане и коментиране. Изглежда навлизаме във време на относителен застой в градското развитие на Русе. Дано греша... Huh?
Активен

SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #215 -: юни 27, 2020, 08:52:22 »

Понеже тръгва дискусия по темата за източниците на информация за Русе, а и предвид, че нямаме отделна тема за медиите, ще си позволя малко офтопик.

Аз лично за града се информирам основно от:
http://arenamedia.net
https://rousse.info
https://www.rusemedia.com
https://tvn.bg
https://akcent.bg

Горе-долу са адекватни и се допълват един друг, въпреки че често информацията в тях се припокрива - все пак има клипове, снимки, аспекти, които дават повече информация.
По-рядко следа сайта на кис13, както и местните вестници, а основно в краен случай или ако ми попадне случайно - някой от другите сайтове с информация за града.
Интересно ми е дали има други разумни сайтове, от които може да се информираме за актуалните неща от града. 
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #216 -: юни 27, 2020, 10:24:09 »

Благодаря ти за тази подборка, колега, защото тук съм много критикуван заради ползването на Dunavmost.com и вече си търся някакъв по-адекватен и приемлив новинарски сайт за Русе, но ми е трудно да се ориентирам. На страницата Русе Start.bg има доста голям списък на портали и новинарски сайтове, някои от които изобщо не се отварят, други не ми допадат като графичен интерфейс и структуриране на информацията, а за останалите не съм наясно доколко са адекватни като качество и професионализъм на новините и анализите. Ще ми се да има и възможност за коментиране, което допълнително стеснява избора. Ето го пълния списък от ruse.start.bg:

Ruse Plus - Новини от Русе и региона
Dunavmost.bg
Ruse-news
Топ Новини - Русе
Ruse24.bg - Всичко за Русе!
Rousse.Info: Новини от Русе и областта, афиш, спорт
Ruse4Ruse.com - бизнес каталог
Арена Медиа
Дарик радио за Русе
Акцент БГ - Ателие за новини
Русе.dir.bg
briagNEWS - новините днес
Вестник Утро
ruse.kmeta.bg
Икономически портал - Община Русе
Домино за Русе
Уикипедия за Русе
Още новини
inforuse.com - новини
Сайт за и извън Русе
Русе Портал
Всичко за Русе
Onlineruse.com

Твоят избор на пет сайта вече е нещо по-определено, обаче все пак ми идват в повечко. Свикнал съм да се осведомявам от едно, максимум две места, като за новините от България и света някога ползвах Dir.bg, а от няколко години - Fakti.bg. Затова от твоите предложения ще избера също едно-две, които най-добре ми пасват на предпочитанията, за което трябва да ги огледам всичките.
« Последна редакция: юни 28, 2020, 08:27:40 от Orthodox » Активен

JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 627

Профил
« Отговор #217 -: юни 27, 2020, 11:24:42 »

"4 вестника останаха в Русенска област"

И тук, както за много области от живота в България, централизацията си казва думата …

"През 2019 г. най-голям брой вестници са издавани в област София (столица) – 108 заглавия, или 48.4% от всички издавани в страната. Данните сочат, че в Русенска област са останали 4 вестника."

https://rousse.info/4-%d0%b2%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d1%81%d1%82/
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #218 -: юни 28, 2020, 12:06:30 »

"Скандална сцена се е разиграла днес в партийната централа на социалистическата партия, в която един от основните претенденти за председателския пост в БСП Кирил Добрев демонстрирал агресия, грубиянщина и вулгарно отношение към свой съпартиец, разказаха ошашавени свидетели на eкшъна. "

"След инцидента той разказа какво точно се е случило:
„Проблемът избухна след оперативка на организационния отдел, водена от Кирил Добрев. По време на оперативката възникна служебен спор във връзка с организационни въпроси за конференциите, които са останали за провеждане по области, и за събора на Бузлуджа. Аз казах, че онзи ден разговарях с другарите от Русе във връзка с ходенето на Бузлуджа.
Добрев отговори, че от Русе няма да излязат хора на Бузлуджа, а пък аз докладвах, че съм разговарял с ръководството в Русе и оттам са заявили, че може да не дойдат толкова автобуси, колкото са идвали досега, но ще поканят максимален брой хора на събора на Бузлуджа.
Тогава Кирил Добрев каза: Аз съм разговарял също!
Отговорих, че с едни и същи хора може би разговаряме - различно.  Тогава той ми каза: Ти много не говори, защото сега ще извадя подписката на Русе срещу тебе!
Казах: Добре извади я! Кой е против мен?
С това приключи оперативката. Когато излязохме в коридора на третия етаж, Добрев нервно тръгна да ми налита на бой, тръгна да ме удря. Ивайло Лилов, мой колега, застана между нас, за да предотврати по- нататъшен конфликт.

В присъствието на другите ми колеги Добрев изкрещя, че ще ми Е.е @у@ката майна и че той е направил това, което майка ми не е направила за мен.
Попитах: Какво?
Кирил Добрев ми отговори: Ти ще идваш като просяк пред моя кабинет и тогава ще те изритам лошо.
Аз нищо не реагирах.....
Проблемът оттук нататък е в каква обстановка ще се работи за довършването на пълния цикъл - прекия избор на лидера и провеждането на конгреса. Това мога да кажа по случая.” "

http://epicenter.bg/article/Kiril-Dobrev-zaplashva-i-bie-na--Pozitano--20-/220773/2/0
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1967

Профил Ел. поща
« Отговор #219 -: юни 28, 2020, 01:09:35 »

"4 вестника останаха в Русенска област"

И тук, както за много области от живота в България, централизацията си казва думата …

"През 2019 г. най-голям брой вестници са издавани в област София (столица) – 108 заглавия, или 48.4% от всички издавани в страната. Данните сочат, че в Русенска област са останали 4 вестника."
От посочената карта виждам, че за малка област като Русенската, сме доста добре - висок тираж и нелоша обща бройка вестници.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2164

Профил WWW
« Отговор #220 -: юни 28, 2020, 05:55:21 »

Печатните медии са отмиращо явление не само в Русе или България ами в цял свят. Бих се обзаложил че тези дунавмост ги четат повече хора отколкото всички вестници издавани в русенска област взети заедно. Ако печатните медии не успеят да намерят рецептата как да се трансформират успешно в онлайн такива, рано или късно следва банкрут. От друга страна, в България доста печатни медии съществуват просто като средство за разпространяването на пропаганда в угода на собствениците им, което донякъде изкривява нещата. От една страна няма особен интерес да се трансформират, от друга - финансирането тече редовно без значение финансовите резултати, но рано или късно се стига до момента да се осъзнае че разходите не оправдават малкото аудитория и тогава...
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #221 -: юни 28, 2020, 06:14:15 »

Благодаря ти за тази подборка, колега, защото тук съм много критикуван заради ползването на Dunavmost.com и вече си търся някакъв по-адекватен и приемлив новинарски сайт за Русе, но ми е трудно да се ориентирам. На страницата Русе Start.bg има доста голям списък на портали и новинарски сайтове, някои от които изобщо не се отварят, други не ми допадат като графичен интерфейс и структуриране на информацията, а за останалите не съм наясно доколко са адекватни като качество и професионализъм на новините и анализите. Ще ми се да има и възможност за коментиране, което допълнително стеснява избора. Ето го пълния списък от ruse.start.bg:

Ruse Plus - Новини от Русе и региона
Dunavmost.bg
Ruse-news
Топ Новини - Русе
Ruse24.bg - Всичко за Русе!
Rousse.Info: Новини от Русе и областта, афиш, спорт
Ruse4Ruse.com - бизнес каталог
Арена Медиа
Дарик радио за Русе
Акцент БГ - Ателие за новини
Русе.dir.bg
briagNEWS - новините днес
Вестник Утро
ruse.kmeta.bg
Икономически портал - Община Русе
Домино за Русе
Уикипедия за Русе
Още новини
inforuse.com - новини
Сайт за и извън Русе
Русе Портал
Всичко за Русе
Onlineruse.com

Твоят избол на пет сайта вече е нещо по-определено, обаче все пак ми идват в повечко. Свикнал съм да се осведомявам от едно, максимум две места, като за новините от България и света някога ползвах Dir.bg, а от няколко години - Fakti.bg. Затова от твоите предложения ще избера също едно-две, които най-добре ми пасват на предпочитанията, за което трябва да ги огледам всичките.

По принцип лично аз съм най-доволен от русеинфо (rousse.info) - новините както са се случили и както ги е изпратил някой на сайта, без излишни коментари и политиканстване. Понякога новините са просто копиране на съдебен или административен акт, но дава добра представа за това, което се случва в града, понякога дори преди да е станало официална новина. Лошото е, че всеки праща новини там и рядко има контрол, затова често е пълно с новини за тържества в детски градини. Но все пак е информативно, а има и за областта, за Гюргево.
В Русемедиа, които са от миналата година, има доста клипчета и когато няма новини, хората си ходят с камерата и снимат разни обекти из града. Бяха се наели с тежката задача да преведат новините си на английски и към някаква дата имаха всички новини на сайта и преведени, но не знам докъде са с това.
Най-професионално като че ли е в аренамедиа. Това е екипът на бившето радио Темпо и като цяло там нещата са издържани, но понякога им отнема малко повече време да реагират.

Що се отнася до вестниците - с два местни ежедневника, мисля, че стоим много добре на фона на други областни градове.  
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1967

Профил Ел. поща
« Отговор #222 -: юли 06, 2020, 05:51:49 »

Пенчо Милков е оповестил на Фейсбук страницата си, че е дал положителна проба за коронавирус.
https://www.facebook.com/MilkovPencho/photos/a.510725259316503/1376424556079898/?type=3&theater
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2541

Профил Ел. поща
« Отговор #223 -: юли 06, 2020, 08:35:11 »

Ами освен да му пожелаем бързо оздравяване, че работа има бол за него  Cool
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #224 -: юли 06, 2020, 09:14:36 »

"Тази трудна за мен година очевидно е отслабила имунната ми система и днес научих, че ще трябва да се преборя с COVID-19. За един кмет не е трудно да прихване болестта при многобройните контакти, които работата ни налага. Вярвам, че ще се преборя с вируса. Днес, повече отвсякога, призовавам русенци да спазват мерките за безопасност и предписанията на лекарите", написа Милков на личната си страница в социалните мрежи.

Отслабена му била имунната система …. явно COVID-19 е удобно извинение за некадърността или за семейните му проблеми …

"Гордостта на червената лидерка Корнелия Нинова - русенският кмет Пенчо Милков, е затънал в тежка семейна драма заради забежки с шефката на екологията на общината Василена Николова. Красивата му съпруга и майка на трите му деца го заловила в деликатен момент и изхвърлила багажа му от къщи. Това разказаха пред ПИК русенски социалисти, изумени от похожденията на градоначалника със слаб ангел.
Пенчо Милков е един от малкото кандидати за кмет на БСП, който успя да спечели на местните избори през 2019 г. Причината за това бяха не толкова качествата на русенския адвокат, колкото подмолната намеса на разжалвания от всички постове в ГЕРБ и държавата Цветан Цветанов."

https://pik.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD-news941718.html?fbclid=IwAR3X8SKnHKzZyLOp1vRMefZO6t-AuomZ-QUvsoMwaG8zMKHNswavxsATy2o
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 11, 2020, 11:33:40