Анкета
Въпрос: Има ли местната власт визия за развитието на града?
Да, определено и я следват - 2 (11.1%)
По-скоро да, но им е трудно - 5 (27.8%)
Само имитират визия за развитие - 5 (27.8%)
По-скоро не - 0 (0%)
Не, категорично нямат, всичко е на "парче" - 6 (33.3%)
Общ брой гласове: 18

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имат ли русенските управници визия за развитието на града?  (Прочетена 56234 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1258

Профил
« Отговор #195 -: юни 08, 2020, 10:41:04 »

Кой както си го надроби. Аз статии на тия ПИК дори не си хабя очите да ги чета.  Shocked Всъщност няколко пъти съм го правил като справка за какво точно и как се лъже и манипулира. Любопитство към нюанса.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2541

Профил Ел. поща
« Отговор #196 -: юни 09, 2020, 12:07:05 »

Тая сутрин с половин ухо чувам по телевизията за някакъв Божидар Йотов. Чакай да погледна си викам. Я, то наш Божо пак на хранилката насаден.

Opera Моментна снимка_2020-06-09_000526_utroruse.com.png
Имат ли русенските управници визия за развитието на града?
* Opera Моментна снимка_2020-06-09_000526_utroruse.com.png (228.79 KB, 765x1066 - видяно 196 пъти.)
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1967

Профил Ел. поща
« Отговор #197 -: юни 09, 2020, 12:18:51 »

Той не е спирал да е на хранилка. След кметуването беше на хранилката на Бобокови. Върнаха му за залата.
Активен
SKCH
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 398

Профил Ел. поща
« Отговор #198 -: юни 09, 2020, 01:53:17 »

Това е голямата драма на БКП - не може да скъса с миналото си. Иска им се да са БКП, а не модерна лява партия. И все натам ги влече. И все към хранилката и постовете, дето може да се скатаваш. С Пенчо Милков начело, Русе можеше да стане еталон за новата политика на БСП - хем е голям град, хем е малко встрани от софийския шум, Милков се ползва с подкрепата на Корни - лидер на партията, и изобщо - би трябвало да впрегнат цялата партия да му помогне, за да си направят кампания за следващите избори. Вместо това виждаме, че БКП-Русе не приема другаря Милков за свой кандидат - тях си ги влече Йотов и това е. И Пенчо ще трябва да се бори с беленските депутати, с негативизма към партията му и с "враговете с партиен билет" от местната организация - битката е обречена, освен ако от София не натиснат тука местните и не ги разбутат. Но то пък депутат от Русе е едно софийско леке, дето не е стъпвал в града и няма как да го приемеш насериозно. Изобщо - нещата не изглеждат добре и единствената причина, поради която не очаквам велики скандали с Милков е, че просто нищо кой знае какво няма да се случва.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #199 -: юни 09, 2020, 11:34:08 »

Главният архитект на Община Русе Живка Бучуковска беше удостоена с плакет на областния управител Галин Григоров

Цитат
Отличието се връчва за цялостен принос в развитието и благоустройството на Русе, както и по случай рождения й ден.

Тя получава плакета на областния управител в знак на признателност към дългогодишната й дейност, посветена на подобряване и развитие облика на Русе. Част от проектите, в който тя участва активно, са свързани със завършването на мултифункционалната спортна зала –„ОЗК Арена Русе“, църквата „Всех Святих“, пробива при „Кауфланд“, изграждането на новото кръгово кръстовище, както и още множество идеи, намерили реализация през последните няколко години.

„Когато живеем в един подреден и урбанизиран град, се чувстваме по-комфортно и усещаме, че хората, които управляват населеното място мислят за нас!“, заяви архитект  Бучуковска пред областния управител.

Според нея Русе трябва да продължи да се развива, защото досега е направено много за неговото по-добро бъдеще. „Нищо не трябва да се променя, единствено ние трябва да бъдем по-позитивни!“, допълва още тя.

Като едно от най-големите предизвикателства в кариерата си тя вижда това, че винаги е вършила работата си от сърце и с много любов.

Сред запомнящите се работи на Бучуковска е и ремонтът на кейовата стена и бул.Придунавски.

Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 627

Профил
« Отговор #200 -: юни 19, 2020, 12:03:52 »

"Наталия Кръстева: Ако не можете да се справите с чистотата, върнете се в парламента, г-н Милков"

"Налице са множество проблеми, които групата на ГЕРБ е констатирала и е поставила на дневен ред с питания на сегашната и миналата сесия, голяма част от тях по сигнали на граждани. Един от най-сериозните въпроси е свързан с това, че вече трети месец Община Русе харчи двойно повече пари за електроенергия, тъй като я купува на цени на доставчик последна инстанция, заради „проспани“ срокове и непроведена обществена поръчка."

"Кой чисти града в момента и на какво основание? Ако е с анекс – това законно ли е?
Защо допълнителното споразумение за почистване на шахтите е сключено чак от 1 юни? Когато заваляха дъждовете ли се сетихте, че шахтите трябва да се чистят?

Ако Вие, г-н Милков не може да се справите с чистотата на Русе и не знаете, че всичко това трябва да се случва законосъобразно, то по-добре в началото на следващата година, ако бъдете избран, се върнете в Парламента, където като опозиционен депутат се справяхте далеч по-добре!"

https://akcent.bg/?i=49536&fbclid=IwAR2bQBsoA_bH_mOijMUYtWdJXPCL0xOCp4NoA40nZggmAi5TSf3X96OgSXE
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2164

Профил WWW
« Отговор #201 -: юни 19, 2020, 12:08:03 »

Наталия Кръстева и справяне с каквото и да било?

Смях Smiley

Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #202 -: юни 19, 2020, 12:50:33 »

Според теб, миграцията в София е алтернатива …
Смях !!!

Би ли казал, казал какво ще правим с останалата територия от 111 хил. кв. км. от държавата България ...
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #203 -: юни 19, 2020, 12:57:33 »

Наталия Кръстева ли е решението на миграцията към София? Чудно ми е как стои въпроса със статистиката по отношение на механичния прираст и миграцията по време на примерно мандатите на Стоилов в сравнение с предшествениците му. Би било интересно.
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #204 -: юни 19, 2020, 07:58:46 »

За мен миграцията към София не е процес в рамките на определен кметски мандат, но щом пробутваш подобна "логика", как причина за миграцията е ГЕРБ, защо след като ГЕРБ вече не е начело на управлението в Русе, не мигрираш обратно към родния си град, още повече изразяваше известни предпочитания към Пенчо Милков по време на предизборната кампания.
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #205 -: юни 19, 2020, 11:39:51 »

Ти повдигна въпроса с миграцията в котекста на тези неща, аз просто зададох най-очевидният въпрос.
Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 136

Профил
« Отговор #206 -: юни 19, 2020, 01:05:12 »

Не знам Пенчо дали има визия, но тази година за първи път от доста време няма комари, при все че времето е доста подходящо за тяхното размножаване.
Активен
vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #207 -: юни 19, 2020, 11:28:16 »

Цитат
600 000 лв. са загубите на общината за една година заради неизгоден договор за комунални услуги, сключен от предишната администрация. Това стана ясно по време на отговора на зам.-кмета Димитър Недев на питането на общинския съветник от ГЕРБ Орлин Дяков, свързано със закупуването на пътно-маркировъчна машина за 161 000 лв. Тя е предназначена за работата на ОП „Комунални дейности“.

Според Орлин Дяков е безсмислено да се купува такава машина, след като няма обучени хора да работят с нея, нито има осигурени консумативи. „Купуваме паметник“, заяви съветникът от ГЕРБ.

В отговор зам.-кметът Димитър Недев обясни, че персоналът тепърва ще се обучава, след като се закупи машината. „Може би преди са купували паметници, но сега се купува техника. Персоналът в момента работи с друга машина,  която е с друг вид боя. За нея в момента ние плащаме 10,80 лв. за литър при средна пазарна цена за периода 2018-2020 г. от 2,60-3,80 лв.“, заяви Недев. Вместо да изтрае три години, за този период боята се подменя 6 пъти, което води до още по-големи разходи.

Той извади фрапиращи данни за цените на различни материали, за които има сключен договор. Оградно пано по договор за доставка на материали се плаща по 420 лв. ,при пазарна цена 38 лв., като разликата и загубата за общината е 380 лв. Фракцията за запълване на дупки е 31 лв. по договор, при пазарни цени 12 лв., и съответно загубата е 19 лв. на тон. „За да изпълним договора, общината ще бъде на загуба със  600 000 лв. само за една година само по този договор. И питате после къде е маркировката, защо има дупки“, коментира още зам.-кметът.

Кметът Пенчо Милков също взе отношение по темата, като коментира цената на закупения от общината репатриращ автомобил -„паяк“, за 300 000 лв. „Аз не съм влизал още в кабината на този „паяк“, ще вляза, но винаги съм си мислил, че за тази цена сигурно има и масажни кресла с живи масажисти“, заяви той.

Пенчо Милков обясни, че новата машина ще работи с друг вид боя на цена 5,50-6 лв. „ Триизмерна боя, каквато виждате по пътя за Варна, издръжлива, красива. А тук са ни слагали водна боя на цена 10,50 лв. при пазарна цена 2,80 лв. години. И после се питаме защо изчезва. Ами това е бизнесът, да изчезва, защото договорът е за водни бои. Скоро ще ви разкажем и защо Русе купува най-скъпия асфалт в цяла България“, каза още кметът.
https://www.rusemedia.com/общината-губим-по-600-000-лв-заради-договор/

Не знам за другите неща, но че с маркировката се върти сериозен бизнес съм сигурен. Има фрапиращи примери из града.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1967

Профил Ел. поща
« Отговор #208 -: юни 20, 2020, 02:23:55 »

Не знам Пенчо дали има визия, но тази година за първи път от доста време няма комари, при все че времето е доста подходящо за тяхното размножаване.
Да, това е факт, и аз го отбелязвам.
Активен
bgdimitrov
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 488

Профил
« Отговор #209 -: юни 21, 2020, 06:52:39 »

Не знам за коя тема е подходящ този пост (дали изобщо има такава), но имаме нов, модерен дизайн на сайта на общината.

https://ruse-bg.eu
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.026s, 2q)