Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градоустройствен план  (Прочетена 13965 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #15 -: ноември 18, 2009, 07:10:06 »

Поне имат визия за бъдещето на града си.
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: ноември 19, 2009, 12:42:46 »

Сериозно? Действия? Какви действия? Или просто някакви действия. Те и сега правят нещо. Само, че каква е голямата картинка е трудно да се разбере. Най-вероятно и те не я разбират.

Не е проблема в планирането. То е изключително важно, не само защото задава ритъма на работа, но и от чисто юридическа гледна точка - ако си говорим за градско планиране. Проблема е, че определени личности, институции маскират нищо-правенето си като изработват стратегии и планове.

А, иначе и аз бях впечатлен от плана на Бургас - поставили са си хората някаква визия и ще я гонят. Туко виж я постигнат. А на нашият хубав град каква му е визията за бъдещето? Някой да ми каже с едно изречение?

Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1962

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: ноември 19, 2009, 01:23:12 »

Еquinox, убийствено си прав... за пореден път!
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4759

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: ноември 19, 2009, 07:16:25 »

А на нашият хубав град каква му е визията за бъдещето? Някой да ми каже с едно изречение?

Визията е да стане същото вавилонско стълпотворение (ще рече мешавица от най-различни и многобройни етноси), което е бил в рамките на Османската империя.

Всичко останало -добро и лошо - ще бъде последствие от горното обстоятелство.
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: ноември 19, 2009, 07:53:41 »

Orthodox, нищо досега не говори за такива намерения...
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #20 -: ноември 19, 2009, 09:42:10 »

Напротив - градът усилено се турцизира, което може да се види и чуе вече навсякъде и особено по центъра привечер. Нахлуването на еврейските капитали не е изключено да се последва от самите им собственици. За местното "ромско" "присъствие" да не говорим - то е отдавнашна "подробност от пейзажа". В картинката се появяват и съседите ни от север, британските пенсионери (не са само по селата) и не знам още какво предстои да се появи. И ето, че се доближаваме до онова състояние, за което Елиас Канети пише така:

"Русчук, в долното течение на Дунава, където съм се родил, беше чудесен град за едно дете и ако кажа, че той беше в България, давам непълна представа за него, тъй като там живееха хора от най-различен произход и само за един ден можеха да се чуят седем или осем езика".

Е, Канети със свойствената на евреите космополитна нагласа, може и да е бил доволен от това състояние на нещата и да му се радва, но аз - странно, нали? - кой знае защо предпочитам Русе да си остане български град, населен с колкото е възможно по-голям процент българи. Ама няма да го бъде...

Казваш, досега нищо не говори... Ами не е дошъл моментът още. Застроява се, благоустроява се... Иначе защо мислиш, че се строят толкова на брой огромни молове, щом с броя и парите си сегашното русенско население не можа да напълни даже и два къде-къде по-скромни обекта като ТЦ Дунав и ТЦ Роял? В такава ситуация инвестиращите в моловете биха изглеждали пълни идиоти, ако не предстоеше нещичко... И то ще почне - бавно и постепенно, когато строителните и благоустройствените дейности се привършат в общи линии... след някоя и друга годинка тоест...
« Последна редакция: ноември 19, 2009, 09:45:05 от Orthodox » Активен

deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: ноември 19, 2009, 09:46:15 »

Ами тя трябва цяла България да се напълни тогава с хора отвън, защото това с моловете не е само в Русе. А за многото турци според мен е виновен университета със своите "чуждестранни студенти", които 99% са турци, а много от тях дори не говорят български, но си вземат изпитите.
Обаче в София в студентски град положението не е по-различно честно казано.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: ноември 19, 2009, 09:55:18 »

Ами аз мисля, че това е планираното бъдеще не само за града ни, ами и за България като цяло. Даже в някои райони нещата са отишли много по-напред, отколкото е в нашия край. Човек трябва да е хептен сляп или да си живее в някаква собствена розова реалност, за да отрича тези зловещи процеси. Ако, например, някой все още смята Лудогорието и Родопите за част от българската територия, ще му кажа да се поразходи по тези места - не да поживее, само да се разходи - и набързо ще се избави от тази илюзия. Както и да е, млъквам, че пак някой ще вземе да нададе вик: "Параноични конспиративни теории!!!" Само че защо ли така неизменно се сбъдват...
Активен

equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: ноември 19, 2009, 10:05:37 »

Toва сме го обсъждали вече. Само, че не виждам какво общо има с темата за градоустройственият план?

Впрочем поне половината стари сгради в центъра не са строени от българи, а от евреи. О, ужас.  Roll Eyes
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: ноември 20, 2009, 12:29:04 »

Че стана офтопик - стана.  Embarrassed Извинете ме, но в това отношение съм донякъде "развратен" от един друг форум, където пиша редовно и където понятието "OFFTOPIC" практически не съществува - във всяка тема може да се пише всичко... Smiley

Колкото до евреите - ужас е не това, че са строили красиви къщи в центъра, а тяхното антагонистично отношение към християнството и стремежът им всякак да притесняват и преследват (обаче хитро прикрито, без да излизат на светло) народите, където то е основната религия. А българите все пак сме един от тези народи...
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2158

Профил WWW
« Отговор #25 -: ноември 20, 2009, 10:45:39 »

Все си мисля, че мюсюлманите го отнасят доста повече. Сигурно защото Исус е бил реално погледнато евреин.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #26 -: ноември 21, 2009, 03:31:04 »

Противоборството между исляма и юдаизма само привидно е толкова непримиримо. Всъщност ислямът е създаден от юдеите на основата на Стария завет с цел борба срещу християните, поради което двете религии са заедно в неизменната си омраза и преследване на християнството. Просто юдеите, в своята лукава изобретателност, са създали исляма като религия, която би паснала на душевността на по-примитивни, диви и агресивни народи, главно азиати, после са им го пробутали чрез Мохамед, и оттам нататък неизменно са ги използвали като ударна сила за вършене на черната работа по борбата с християнските народи. (Самите юдеи винаги предпочитат да останат в сянка, дърпайки конците на събитията.) При османското нашествие в Европа от края на XIV век богатите венециански банкери от юдейско потекло са финансирали армията на азиатските завоеватели. Пък и не само тогава - и преди, и след тези събития има доста примери за силна, макар и задкулисна подкрепа, на исляма от юдаизма в борбата му с христовите последователи. Иначе на повърхността тези две религии са в люта борба - както е например в Близкия Изток. Но в по-дълбоките слоеве най-големи удари понася християнството, макар и това не винаги да е така непосредствено видимо...

Сори за офтопика, но това са твърде важни въпроси и държах да направя уточнение... Embarrassed
Активен

Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1417

Профил
« Отговор #27 -: ноември 21, 2009, 04:36:05 »

Toва малко ми бие на расова теория   Grin  По-примитивни и диви и т.н. Не знам има доста примери на народи не до там диви, които приемат исляма и..."градоустройствените му планове"  Cheesy
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2158

Профил WWW
« Отговор #28 -: ноември 21, 2009, 04:36:29 »

Ама то християнството също е измислено от евреи и главните герои така да се каже в Новия завет са предимно евреи. Значи са измислили и исляма и християнството, като християнството са го измислили за по-култивираните хора, които е трябвало да унищожат....уф обърках се. Особено като се има предвид че първоначално християнските общества са били доста по-примитивни от ислямските. Имам предвид трудно ще се сравни някакво феодално царство в Европа с това което са правили маврите или персите в каквото и да било отношение - най-вече по отношение на развитие на наука и култура.

Ще излязат много зли и подмолни тези евреи, как са го предвидили само Smiley Според мен още преди 2 хиляди години са имали мощен квантов суперкомпютър, симулирали са развитието на човечеството при различни зададени начални условия и са избрали най-подходящия вариант как да поробят хората и да унищожат християнството Smiley
Активен
ystoyanov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 673

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: ноември 21, 2009, 11:39:34 »

По- доре е админ. да премести започната от Ортодокс "нова" тема със заглавие примерно: "Борбата между религиите" или "Световните религии", или "Световната конспирация", защото там пак са намесени евреите.
Ами, аз смятам, че тези трите религии всъщност са близки по произход. Християнството е нещо като "секта" на юдаизма. А пък ислямът е некадърно еклектичен сбор от християнството и юдаизма, замислен и проповядван от "пророка" Мохамед. Но, както се казва новопокръстените се правят на "по- католици" от папата, а пък новопотурчените  "по- мохамедани" от ходжата. Та затова е и тази омраза и война м/у религиите. Евреите се смятат за богопомазан народ, т. е., значи всички останали не са! Християнството е за търпимост и равноправие, но ако това не стига е готово със сила да наложи "доброто" ( виж кръстоносните походи). Ислямът пък обявява "свещенна" война на всички друговерци.
С една дума едва ли ще се стигне до единомислие! Но... може би точно това движи цивилизацията. Противопоставянето между различията. Еее.... дават се и жертви, ама без това не може!
« Последна редакция: ноември 22, 2009, 07:24:13 от ystoyanov » Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 20, 2020, 03:18:42