Анкета
Въпрос: Да бъде ли баннат Irisblue във форума?  (Гласуването приключено: януари 28, 2010, 04:14:16 )
Да - 24 (64.9%)
Не - 6 (16.2%)
Да му оставим една тема, в която да се изявява - 6 (16.2%)
Нямам мнение - 1 (2.7%)
Общ брой гласове: 36

Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против Irisblue  (Прочетена 13749 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SW2FL
Administrator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1034

9842765 sw2fl@hotmail.com SW2FL SW2FL *
Профил WWW Ел. поща
« -: януари 18, 2010, 04:14:16 »

Анкетата е валидна 10 дни.
След 10-тия ден ще се видят резултатите.
Участващите могат да променят своя глас в хода на анкетата и евентуалното обсъждане.

Лично моето мнение е, че във форумите трябва да се чува думата на всеки, друг е въпроса до колко тази дума е вярна или преиначена от изказващия се. Затова смятам, че не е правилно да се блокират участници. Винаги може да се създаде нов акаунт. А и когато не се обръща внимание на даден пост, той изчезва в забвение, докато всеки отговор на провокативен постинг налива масло в огъня Smiley

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Искрен
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: януари 18, 2010, 05:48:53 »

Винаги може да се създаде нов акаунт.
Винаги може да се блокира по IP и да няма достъп до форума изобщо. Smiley
Относно това дали да бъде блокиран или не аз гласувам с Не. За да е обективна една тема трябва да има много гледни точки, било то и от irisblue. Благодарение на него има нови мнения и дискусии в някои отдавна позабравени теми.
Активен
ilko
Илко
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 520

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 18, 2010, 06:08:47 »

Свободата на словото ,трябва да важи и за интелектуалните джуджета включително и нашето .  никой не е съвършен .
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4661

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: януари 18, 2010, 06:48:12 »

Гласувах с втората опция - да не се банва, макар че понякога дразни с прекалената си амбиция да доказва със зъби и нокти своята "архиважна" теза по въпроса "Русчук или Ески Заара". Чак пък такава фиксация, дори и мотивирана с отстояването на истината, е неприятна за събеседниците. Но пък, доколкото форумът е място за дискусии и търсене на верните отговори на разни въпроси, не е уместно да се прогонват силово участници като irisblue. Такава крайна мярка е оправдана само при явни зложелатели, чиято единствена цел е да си излеят злобата и да напсуват целия свят. По-умерените в поведението си опоненти трябва да бъдат оборвани с аргументи или в краен случай неутрализирани с мълчание и игнор, ако прекалят с агресивното заяждане. Но иначе нека си бъдат във форума. Склонността им да влизат в остри словесни сблъсъци си има и своите добри страни...
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #4 -: януари 18, 2010, 07:22:25 »

Гласувах за бан на Irisblue. Предполагам, че те си имат техен градски форум. Нека да си пише там. Не съм против свободата на словото обаче този човек само създава форумно напрежение и не казва нищо смислено освен да хвърля някакви "стъкмистики" от време на време.
Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
deian
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2875

Профил
« Отговор #5 -: януари 18, 2010, 07:28:24 »

И аз съм за свободата на словото. Обаче целта на този "участник", който веднъж се представя за русенец, друг път за старозагорец и изкривява всичко през своя поглед, е да направи форума непривлекателен за участниците. Понеже тези участници сме ние, а аз не искам да спирам да посещавам форума заради безумните му писания, трябва да се вземат мерки.
Ако ние не го спрем, той няма да спре.
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #6 -: януари 18, 2010, 07:46:47 »

Имал съм "удоволствието" да споря години с този и още един индивид в друг русенски форум. Общо взето тяхното "участие" доведе до тотално обезличаване на клуба и напускането на почти всички форумци. Лично аз смятам, че прекалено дълго бе толериран тук, и ако не се прибегне до неговия бан, форума не го чака нищо хубаво.
Активен
Nikoloff
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #7 -: януари 18, 2010, 09:29:36 »

Радио имам и в колата, там дори се сменят станциите Wink
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208

Профил
« Отговор #8 -: януари 18, 2010, 10:11:39 »

Току-що разгледах мненията на Ирисблу - около 90-95% са в темата или свързани с темата за демографията. Положението е ясно мисля. Като цяло постовете му са досадно-предвидими и скучно-целенасочени като депесарска политагитация.
Подозирам, че дори и никой да не му отговаря, той ще продължи да ни запознава с всяка негативна информация излязла някъде из нета за Русе, с неподозирано упорство. И вероятно почти винаги ще има кой да му се върже.
Не откривам смисъл в това упражнение, дори и в името на свободата на словото. Гласувах за бан.
Дори не бих имал нищо против да му се изтрият всички писания досега, не знам дали технически е възможно. Вероятно това би имало бъдещ възпиращ ефект към него или други досадни писачи.
« Последна редакция: януари 18, 2010, 10:14:58 от фараша » Активен
mm201
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 18, 2010, 10:21:04 »

Ами той шета и в пловдивските форуми със същите изцепки колко велик и голям и т.н. е града му.Та да го махнем от нашия форум .Да се съсредоточи в пловдивския та да му е по лесно, да не се раздвоява.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3198

Профил
« Отговор #10 -: януари 18, 2010, 10:43:27 »

Твърдо за БАН. Аз също съм за свободното слово, също съм за обективните мнения, също съм за цивилизовани спорове, подплътени с реални доказателства. От казаното дотук явно съм против ириса. Смятам, че форумът ни е един от сравнително малкото в днешното време, в които като цяло цари ред, добър тон, подреденост и е посещаван от възпитани и интелигентни колеги. Именно тези качества на съфорумниците обаче доведоха до това той да бъде толелиран да тролства. Не мисля, че имаме нужда от "тъпото копеле" в ролята на което влезе той. Човек ако е решил да спори има много други по-зрели и улегнали начини да го направи.
Съгласен съм с фараша - ако има начин въобще хисторито на форума да забрави за съществуването му, ще е още по-добре. Освен темата за СЗ, тая също е за кошчето след изчерпването й. Прекалено голяма чест му оказваме. Имаше преди време един такъв тъпак в Music Idol (Иван май се казваше), където цяла БГ трябваше да гласува "за" и "против" - айде, айде, чак пък толкоз...
Активен

Във форума се ражда истината.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2106

Профил WWW
« Отговор #11 -: януари 18, 2010, 10:48:48 »

Аз съм за бан, естествено, но както съм казвал по този повод "луд умора няма". Не знам дали ще помогне.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1839

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: януари 18, 2010, 11:33:07 »

Твърдо против "бан". Не знам как изобщо някой си мисли, че чрез подобни забрани може да бъде постигнато нещо? Нека да не заприличваме на някои твърде просташки форуми! Който иска, нека не му отговаря! И на мен не ми харесват всички теми и отговори като цяло във форума, а предполагам и на вас.
Да не говорим, че доста от тезите му имат обосновка, независимо дали ни харесва, че Русе няма подходящ хинтерланд, или дали се развива според "наш" вкус.
« Последна редакция: януари 19, 2010, 01:01:21 от Русенец » Активен
CaMaRo
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 554

Профил
« Отговор #13 -: януари 19, 2010, 12:06:34 »

100 % съм да го баннете.Всеки негов коментар води до големи разправи
Активен
спиро
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #14 -: януари 19, 2010, 12:50:54 »

Тези заяждания от различни тролове по въпроса как града ни бил западнал са много вредни и въобще не трябва да доминират форума и то не само нашия. Ние си знаем, че нашия град е хубав също знаем и проблемите му. Ако позволим да му излезе лошо име, това неминуемо ще даде отражение и в по-нисък инвеститорски интерес и по-малко млади хора, които биха искали да се преместят да живеят в Русе.

Заради такива тролове, много хора в България си мислят, че ние в Русе сме обгазени, бедни власи, които едва преживяват барабар с леките жени на Дунав мост.Постоянно из форумите се правят гнусни инсинуации за града.
« Последна редакция: януари 19, 2010, 01:00:29 от спиро » Активен

Bulls make money, bears make money, hogs get slaughtered.
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 28 запитвания. (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)

Google e прегледал тази страница февруари 21, 2019, 03:49:29