Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 10 000 екземпляра на брошура за хуманно отношение към животните  (Прочетена 23505 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2214

Профил
« Отговор #60 -: ноември 09, 2009, 02:37:01 »

Виж veggie, че съм критичен към вашата дейност е факт. Но повярвай ми, това няма нищо общо с "четкане", гледане в чуждата паница, егоизъм и т.н. Всъщност ти, а и останалите, би трябвало да сте широко скроени, позитивни и демократични, с европейско мислене и манталитет, добрички и алтруистични (поне с такива качества оставам с впечатление, че искате да се идентифицирате), но на практика, когато нещо не ви отърва, когато някой не е съгласен с вас, бързо сменяте плочата и тона. Така, сега пренеси нещата от форума в обществото - тук сте двама, останалите са повече, в обществото е пак така - малцинство сте. Едно агресивно и неотстъпчиво малцинство, което тръби, заплашва, жалва се на чужди инстанции, но всъщност каузата за която се бори е СПОРНА. Поне за мнозинството граждани. Та в този ред на мисли, именно вие сте "мнителни, черногледи, недоволни, контра на всичко". Оставам с усещане, придобито през годините, че за вас всяко решение, освен настаняването на бездомните кучета в поне четиризвездни хотели доживот е неприемливо  Cheesy . Всъщност и аз не одобрявам тормоза над животни, пускането им навън от стопаните и въобще цялата палитра от "нашенски" нрави към животните. Но трябва да се почне на чисто. За да започнат да действат едни закони и то ефективно, не може да се оставя такова наследство. Наличието на кучета по улиците ще продължава да прави много лесно отърването от домашния любимец, просто безсъвестните граждани ще се възползват от кучешката анонимност. Дори и да има строги закони, достатъчно е човек да каже "изгубих го в парка" и какво, ще го съдим, че си е изгубил кучето ли?
А лично моето мнение за самарянстващите граждани е че, чрез това се опитват да компенсират някои дефицити. Опитът ми е показал, че рядко самарянството е ефективно, в повечето случаи служи за терапия и помага само и единствено на самия "благодетел". Иначе алтруизмът е хубаво нещо по принцип.
И недейте да изкарвате несъгласието с вас "байганьовщина". Знам, че така ви е по-лесно. Просто предложете някое разумно за мнозинството граждани решение. Засега нямате такова. Примерно намерете финансиране и приберете в приюти уличните кучета доживот. Нищо против! А медиите не ми оказват никакво влияние. Убеден съм, че си измиват ръцете в някои отношение с вас, относно несвършената им работа.
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

Профил
« Отговор #61 -: ноември 09, 2009, 06:10:15 »

Roll Eyes Агресивно и неотстъпчиво малцинство, което тръби,заплашва, жалва се...?
Къде видя агресия и заплахи? Къде видя, че сме против всяко решение? Решението е взето-кастрация. В брошурата подкрепяме това решение (къде е контрата?) и обясняваме на хората, че също могат да допринесът като просто звъннат на някой телефон.
Говориш странни и крайни неща, но поне не псуваш, а се изказваш интелигентно.
Тук изобщо не става въпрос за "нас" като "малцинство" и за "нашите качества, с които искаме да се идентифицираме". Далеч съм от мисълта да се идентифицирам като еди каква си личност в някакъв форум. Споменах само, че съм "давала" и на деца от домове, и на просяци, защото някой обобщи, че "кучкарите" не ги интересували хората. Разбери обаче, че няма как да приема вашето мнение, когато то съдържа думичката смърт.
Намесихме общо човешките ценности, защото всички ние тук, във форума, сме част от това общество. И лично мое мнение е, че трябва да сме толерантни към по-слабите същества от нас, които сами не могат да си помогнат.
Активен

Without hope,we have nothing.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3316

Профил
« Отговор #62 -: декември 12, 2009, 10:28:23 »

http://news.ruse24.bg/124856.html
Поствам тази новина тук не само заради самата нея, ами и заради коментарите след нея.
Активен

Във форума се ражда истината.
krasi_guteva
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #63 -: декември 12, 2009, 11:08:12 »

"Не мислех да заформям дискусия за или против бездомните кучета, но вие почнахте. Идеята на новината не беше такава. Беше си чисто информативно." Veggie  , все пак това е форум и всеки има право на мнение.
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #64 -: декември 14, 2009, 05:47:49 »

Да бе хора, а ние сме тръгнали брошури да раздаваме... Каква ирония само...
Народът си знае и бае едно - смърт и пак смърт.
Хората не се променят.
Активен

rus4ukliy4e
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Dum spiro spero

Профил Ел. поща
« Отговор #65 -: декември 14, 2009, 07:04:46 »

Виж Veggie, хората могат да се променят, но затова са необходими много и различни фактори. Аз лично, обичам кучетата, но честно казано ме е страх от бездомните и безстопанствени такива. Ако веднъж станеш жертва на нападение от страна на такива кучета, не можеш да очакваш хуманно отношение. Все пак моят живот ми е по скъпоценен, отколкото този на едно улично псе. Още повече след днешната новина за нахапано 9 г. дете в с. Кривина не е естествено да очакваш и да получиш разбиране.
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #66 -: декември 14, 2009, 07:41:31 »

Детето е било нахапано от домашно куче - дого аржентино.
Моля, не слагайте всички под общ знаменател. 3а този инцидент е виновен единствено собственикът на кучето. И в новината пише, че подобни инциденти стават много по-често с домашни, отколкото с бездомни кучета.
Активен

veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #67 -: декември 14, 2009, 08:34:35 »

Ей, русчуклия... ти си един истински образец на русенеца. И на българина, ама айде да си говорим за нашето китно градче. Най е лесно да удариш една псувня, да си обърнеш туловището и да продължиш да си живуркаш най-спокойно. При следващия случай, когато нещо те дразни, пак да теглиш майните и така... Хайде покажи малко мисловна дейност. Обоснови се и кажи защо аз да съм болна. Не е ли болен този, в чийто жалък мозък се върти идеята да утрепе някое живо същество?
Коментарите под статията за отровените кучета са потресаващи... Признавам, моите съграждани отново ме разтърсиха и изумиха. Евала....
Активен

Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1430

Профил
« Отговор #68 -: декември 14, 2009, 08:56:33 »

Права си. Аз съм типичен истински Русенец и истински Българин и се гордея с това  Cheesy
Болен е този, който им реже топките и ги пуска пак да се разхождат по улиците, Те не хапят с топките си, а със зъбите си. Хубаво е, че ги кастрират, ама това не е пълно решение на проблема!
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: декември 15, 2009, 11:24:14 »

Аз не мога да разбера защо при инцидент с домашни кучета- пак го отнасят бездомните.
Навсякъде пише нещо различно по случая, кучетата не били вързани, били вързани, разкъсали синджира, били в гараж, били в двора пуснати, вратата била отворена, вратата била подпряна с камък, детето просто си минавало, детето удряло по вратата,махнало камъка и те се изнервили...
Изобщо не може да се вярва сляпо на подобна информация. Всеки си добавя негови си факти, за да звучи по-фрапиращо. Дого аржентино са яки кучета пазачи, детенцето само да е тропнало леко по вратата, може да е провокирало подобна агресия.
А пък в Монитор сложили гръмкото заглавие "Кучета дого аржентино обезобразиха дете"
Не виждам на снимките да е обезобразено, даже на едната снимка се е хилнало детето, че и баща му.
Като има нахапани всички медии пламват да пишат, а като има отровени и убити животни, никой не го интересува. А това все пак е човешко деяние. Ами то така и дете може да се отрови...
Като толкова много всички ценим човешкия живот, защо държавата ни е толкова скапана? Или го ценим само като стане някой инцидент? Пука ни за непознатите, само като четем ужасни медийни новини? Пука ни, че можем да прихванем свински грип и да умрем, само защото медиите ни задръстваха всеки ден с психираща информация?
Ето така се създава масова психоза и се провокира масова агресия. Те си го умеят много добре, лошото е, че много хора им вярват.
Ако направят едни бг филм за всички убити и изтезавани от хората животни, кормени, запалвани и т.н... ще ни настръхнат косите, щото сред нас живеят болни хора и щото човешкия мозък, който е много висшо нещо, може да роди такива изродщини, каквито никое животно не може да направи съзнателно.
« Последна редакция: декември 15, 2009, 11:25:51 от veggie » Активен

platon
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 274

plamengt@hotmail.com
Профил Ел. поща
« Отговор #70 -: декември 15, 2009, 01:59:03 »

Трябва да се направи сериозно разграничаване от домашните и безпризорните кучета. За първите да се въведат необходимите паспорти, собствениците да плащата съответните такси, да чистят след любимците си по време на разходка и т.н. , но и да се осъществява контрол над тях. За това сигурно си има закон, но няма кой да го спазва и по-важното кой да го контролира и да налага яки глоби. За вторите просто да се прибират от улиците в съответните приюти и там да си живеят. Организациите за защита на на тези животни да финансират съществуването на тези приюти. Тъпо е да се пускат отново на улицата, та макар и кастрирани. Лично аз смятам кастрацията за един не много хуманен акт.
Активен
Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: декември 15, 2009, 04:32:42 »

Kaстрацията си е много добър акт даже. Ако не ги кастрират ще се размножават. Жалко че не може да се прилага и при определни групи хора  Cheesy
И още не мога да ти се начудя какво толкова им обичаш на тези бездомни кучета. Носят само зарази и има реален риск да нахапят хора. Живота на хората е по-важен в крайна сметка. Не може в град като Русе да се мотаят 3 000 бездмони псета! Като дойдат чужденци и се втрещяват. Като са толкова хуманни западноевропейците, що тогава из техните големи градове няма улични песове,а?
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #72 -: декември 15, 2009, 05:01:09 »

В град като Русе, където се мотаят изверги ли?  Roll Eyes Наред с бездомните кучета(които смятате за зли) ходят много по-зли същества, наречени човеци. От хората трябва да те е страх, човече...
Не знам за какви зарази говориш, щото един болен човек може да си ходи спокойно по улиците и да ти кихне в лицето... я си хванал грип, я нещо друго. Аре и него да го линчуваме, щото пренася зарази и то много по-лесно от кучетата. Ако трябва да разсъждаваме от тая гледна точка, хората пренасят много повече болести.
Пак се повтарям, ама май на някои не им е ясно, че не могат да се заразят с нищо от едно бездомно животно, освен ако не погълнат изпражненията му(ако има глисти или тения) или ако не бръкнат в тях с ръце и после да си сложат ръцете в устата.
А за чужденците - стотици български бездомни животни биват осиновявани именно в чужбина, защото тук някои индивиди имат прекалено голямо самочувствие, че да приемат в дома си животно, родено на улицата. Та така, те се втрещяват като дойдат тук, ама от жал.
Именно защото са хуманни, нямат тоя проблем. Щото са си приели програмите и законите преди мнооого години, когато тук още се избиваха кучетата.  И сега години по-късно улиците им са празни. Методът "кастрирай и върни" се е използвал във всички бели страни. А при нас се прилага твърде от скоро, че да има краен резултат.
Какво друго не е ясно...
Активен

Русчуклия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #73 -: декември 15, 2009, 05:19:55 »

В булгария улиците ни стават все по празни откъм Българи, тя ми се загрижила за отношението ни към бездомните кучета! Като се мотаят изверги си прибери кучетата у вас и не ги пускай навънка да ги предпазиш от тези изверги. Това, че ги тровят по този начин не е правилно, щото могат да натровят и домашно куче, но ако съм на мястото на човек, чието дете е нахапано от куче, повярвай ми, за една седмица няма да остравя жив пес в този град!
Чужденците да си ги осиновяват, даваме им ги всичките! Te и циганчетата осиновяват от домовете за сираци. И тях им ги подаряваме, барабар с татковците и майките им! Колко години живее едно бездмоно куче, че да не проработи метода "кастрирай и върни"? По мои изчисления ако са кастрирани всички бездомни кучета до 10 години няма да има жив пес по улиците, просто защото до тогава ще са измрели от естествена смърт и няма да са оставили поколение. Да ама в България те се множат и предполагам заради такива, дето казват: "Ох горкото животинче, как сега да му клъцна орехчетата"? И си ги пускат така да продължават да се множат. Друго обяснение просто няма.
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #74 -: декември 15, 2009, 05:33:40 »

Не си ти човекът, който да ми казва за какво да съм загрижена и за какво не.
Естествено, че ще стават улиците по-празни откъм българи. Щото нито държавата ни е нормална, нито хората в нея, нито образованието, нито нищо!
Ти сам си отговори на въпроса защо проблемът не е решен още, щото ако бяха кастрирани всички преди има няма 20 години, сега щяха да са си отишли от естествена смърт.
Не виждам какво повече да го чоплим тоя проблем.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 19, 2022, 06:53:18