Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 10 000 екземпляра на брошура за хуманно отношение към животните  (Прочетена 23509 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 168

Профил
« Отговор #45 -: ноември 08, 2009, 01:21:26 »

Е, според някои хора не се налага. Но за стотиците, а може би и хиляди нахапани и изплашени до смърт граждани в цялата страна се налага.

Има два начина да се намалят кучетата по улиците. Единият включва избиване, другият - не. При положение, че може без избиване, защо избиването се налага?
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3316

Профил
« Отговор #46 -: ноември 08, 2009, 01:37:15 »

Защото ако бъде оставено да умре от естествена смърт, вероятността животното да нахапе повече хора е по-голяма отколкото ако се убие веднага. Мисля, че с предното ти изказване затваряме една окръжност от приказки, която пак ще започнеш да чертаеш.
Активен

Във форума се ражда истината.
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #47 -: ноември 08, 2009, 01:43:55 »

Аз нямам вина за това, че знайни и незнайни " любители" на животните са ги изоставяли и докато ние се караме те продължават да ги изоставят!  Ама така проблема няма да се разреши въобще!

С риск да изляза извън рамките на добрия тон, ама ти чете ли брошурата и мненията от началото на темата?

А пък като са виновни хората, дай да го отнесат кучетата  Shocked
Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #48 -: ноември 08, 2009, 02:40:52 »

Защото ако бъде оставено да умре от естествена смърт, вероятността животното да нахапе повече хора е по-голяма отколкото ако се убие веднага. Мисля, че с предното ти изказване затваряме една окръжност от приказки, която пак ще започнеш да чертаеш.

Въпросът ми беше за "налага", а не какво е предимството. Това, което казваш е вярно, но не прави избиването необходимост. В крайна сметка проблемът има алтернативно решение, макар и по-бавно (може и по-бързо - с открити приюти, но ще струва повече).

Очевидно не съм единственият, който чертае окръжности. Жалкото е, че нямат допирни точки.
« Последна редакция: ноември 08, 2009, 03:09:54 от Slex » Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

Профил
« Отговор #49 -: ноември 08, 2009, 12:33:16 »

Цитат
По- правилно би било обществото да се загрижи за болните, бедните и за хората в неравностойно положение. Защото улисани от грижата за бездомните кучета, май забравихме за тях. Има клошари, които са отритнати от всички. Това са хора, които най- често дори нямат лична карта т. е. де юре те не съществуват. И ако умрат никой няма да се разтревожи за тях. Единствения проблем е, че са доста по- едри от кучетата и при разлагане миришат повече и не ги оставят като кучетата на улицата. Това съм го виждал даже! Ето такава тема би трябвало да разкрием във форума.

Какво значи обществото? Обществото изгражда държавата, плаща си данъците на нея, следователно тя трябва да се грижи за всичко това. Това е изцяло нейно задължение. Това че много от парите не отиват по предназначение е ясно, но все пак има социални помощи, общински жилища,старчески домове, домове за деца и др. Пък от друга страна хората се грижат и за собствените си родители, когато остареят и карат на 100 лв. пенсия. 
3ащо пък да сме забравили? Ти лично давал ли си например дрехи и играчки в домовете за деца? Давал ли си средства на тия клошари, за които ти е толкова тъжно?
Който има желание, може да помага и животните, и на хората. Могат да вървят паралелно, като едното не е задължително да изключва другото. Но такива обобщения, че на защитниците на животните не им пукало за хората и не правели нищо за тях са глупави.
Ако искате можете  да отворите нова тема, както предложи Стоянов.
Обаче едва ли някой ще си промени мнението, защото сме на различни полюси.
Активен

Without hope,we have nothing.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3316

Профил
« Отговор #50 -: ноември 08, 2009, 01:56:21 »

Въпросът ми беше за "налага", а не какво е предимството. Това, което казваш е вярно, но не прави избиването необходимост. В крайна сметка проблемът има алтернативно решение, макар и по-бавно (може и по-бързо - с открити приюти, но ще струва повече).

Очевидно не съм единственият, който чертае окръжности. Жалкото е, че нямат допирни точки.

Хехе, много е лесно да определиш някакви критерии за решение да даден проблем и после да чакаш въпросното решение наготово. Аз пък не одобрявам твоите критерии, затова и решението ми не ти харесва.
Активен

Във форума се ражда истината.
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #51 -: ноември 08, 2009, 04:55:24 »

Хехе, много е лесно да определиш някакви критерии за решение да даден проблем и после да чакаш въпросното решение наготово.

Не става дума само за мои критерии. Ето контекста на изказването:

А ако, за да се изчистят улиците се налага евтаназия на кучетата, съм за евтаназия.

След като има и друг начин, очевидно не се налага 'евтаназия'.

А самото ми предложение е до голяма степен паретианско подобрение. Въпреки някои недостатъци, ефективността на Парето е общоприет критерий при провеждането на социална или икономическа политика.

По-добре да се приеме компромисно решение, което облагодетелства по някакъв начин всички, макар и по-бавно, но да се почне работа сега, отколкото да се изгубят следващите 5 или 10 години в безсмислени опити да се прокарат решения, които очевидно са неприемливи за някои от страните и през това време да не се върши нищо.

Иначе след 10 г., вярвай ми, някой някъде в България пак ще води този спор "Какво да се прави с кучетата".
Активен
ystoyanov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 675

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #52 -: ноември 08, 2009, 05:29:24 »

Аз нямам вина за това, че знайни и незнайни " любители" на животните са ги изоставяли и докато ние се караме те продължават да ги изоставят!  Ама така проблема няма да се разреши въобще!

С риск да изляза извън рамките на добрия тон, ама ти чете ли брошурата и мненията от началото на темата?

А пък като са виновни хората, дай да го отнесат кучетата  Shocked
Ама излез от тоя добър тон щом ти пречи! Може даже да ме ухапеш! Едва ли имаш бяс. Нали сме загрижени и всичко е ваксинирано.
Прочел съм брошурата и внимателно следя мненията по темата.
В нея вие „разбивате” на пух и прах митовете. Само че, така наречените в нея „факти” са голословни твърдения:
Дори е един човек да загине от куче ( дано да не си ти!), а то има такива случаи- аз съм загрижен повече за него, отколкото за кучето дето го е изпохапало.
Кучетата наистина пренасят болести- например бяс  не се пренася от „селскостопанския добитък”. А кучешката тенията точно затова е кучешка, защото се пренася от кучетата, а не от говедата. Тения, метил, глисти най- често се предават именно от кучетата.
Преди двадесет години в Русе нямаше бездомни кучета, защото тогавашните управляващи действаха силово. Не съм казал, че искам да се върне това време- ама това пък разбива вашия „мит”, че не ставало с твърди мерки.
Значи вие сте загрижени за здравето на кучетата, ама сте готови да ги кастрирате? И питахте ли ги дали искат? Или те си мълчат. Видяхме, че дори кастрирани кучетата могат да са агресивни.
А неправителствените организации май наистина пречат- не си дават съгласието дори за доказано агресивно животни – виж материала от вестника.
Ами то какво остана от вашите „факти”?
Но най- много се учудвам с каква лекота употребявате термина „хуманен” за кучетата.
Хуманен значи „човешки”, „човеколюбив”. Човешкият лекар затова е хуманен, а кучешкия е ветеринар. Използвайте си други думи, като говорите за кучетата: „кучелюбив”, състрадателен , милостив и т.н.
 А вашите неправителствени организации по- добре да бяха събрали средства за болните и изоставени деца.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2214

Профил
« Отговор #53 -: ноември 08, 2009, 05:47:09 »

По-добре да се приеме компромисно решение, което облагодетелства по някакъв начин всички, макар и по-бавно, но да се почне работа сега, отколкото да се изгубят следващите 5 или 10 години в безсмислени опити да се прокарат решения, които очевидно са неприемливи за някои от страните и през това време да не се върши нищо.
Иначе след 10 г., вярвай ми, някой някъде в България пак ще води този спор "Какво да се прави с кучетата".
Ами те тези години се изгубиха само и единствено заради упоритостта на една малка група хора, на чиято съвест трябва да тежат доста нападения в страната (сещам се за една жена в София, нападната и изпохапана жестоко в парка, докато правела джогинг). Виждате какви са настроенията и във форума, и в обществото.
И още нещо, много важно - виждаме, че по ред причини в България законите се заобикалят, често пъти откровено не се спазват, а санкции никакви. Кое гарантира, че законът ще започне да се прилага и няма да се изхвърлят нови кучета на улицата. Т.е. ние ще си кастрираме, те ще изхвърлят кучета. Е, къде му излиза края?
Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #54 -: ноември 08, 2009, 05:57:12 »

Преди двадесет години в Русе нямаше бездомни кучета, защото тогавашните управляващи действаха силово. Не съм казал, че искам да се върне това време- ама това пък разбива вашия „мит”, че не ставало с твърди мерки.

Колко хора имаха кучета преди 20 години?
Активен
Slex
Full Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #55 -: ноември 08, 2009, 06:12:53 »

Ами те тези години се изгубиха само и единствено заради упоритостта на една малка група хора, на чиято съвест трябва да тежат доста нападения в страната (сещам се за една жена в София, нападната и изпохапана жестоко в парка, докато правела джогинг). Виждате какви са настроенията и във форума, и в обществото.
И още нещо, много важно - виждаме, че по ред причини в България законите се заобикалят, често пъти откровено не се спазват, а санкции никакви. Кое гарантира, че законът ще започне да се прилага и няма да се изхвърлят нови кучета на улицата. Т.е. ние ще си кастрираме, те ще изхвърлят кучета. Е, къде му излиза края?

Ако кучетата се изхвърлят и убиването няма да реши проблема. Колко пъти трябва да пиша, че контролът върху собствениците е ключовият аспект?

Другото - заради кого е изгубено това време - първо е спекулативно, второ важи с обратен знак. НПОа са активни от началото на века. Ако се беше започнало тогава и им бе оказано съдействие, сега тази тема вероятно нямаше да я има. Една част от ухапаните - също.
« Последна редакция: ноември 08, 2009, 06:21:32 от Slex » Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #56 -: ноември 08, 2009, 06:34:00 »

Стоянов, започваш да ме развеселяваш вече  Smiley Пренасяли били тения и глисти... Че е възможно да имат, да. Но за да лепнеш нещо такова трябва да бръкнеш в изпражнението на животното и после да си сложиш ръцете в устата. Това го правят само малките деца, а те си имат майки, които да ги следят какво правят и какво лапат. А иначе всички кучета, които са кастрирани са ваксинирани и срещу бяс. Не се тревожи за него, бясното куче си личи отдалече, едва ли би оцеляло повече от 15 мин, веднага ще го гръмне някой "съвестен гражданин".
Преди 20 години нямаше бездомни кучета, защото нямаше ДОМАШНИ! Беше почти невъзможно да си имаш домашно животно, беше някаква свръх-екстра. Появиха ли се домашните, появиха се и бездомните. После тия бездомни почнаха да ги товарят в камиони и да ги избиват. Била съм малка, но го помня. Помня как ми изчезнаха кварталните кученца, които хранех още на 5 години като бях и как плаках за тях. Много хубаво нещо за едно дете,а ? И интересното е, че никой не ми го е показал, никой нищо не ми е говорил. Явно някои се раждат с любов към животните като цяло,без да ги делят на домашни и улични, а други не. Мога само да съжалявам за вас.
А и още нещо за информация, понеже много почнахте да разбирате от работата на НПО-тата. Никой от общинския приют никога не ни е искал съгласието за евтаназия на животно. Не е ставало въпрос изобщо. Много сляпо вярвате на медиите, които открито манипулират. Бряг е общински вестник, а в Утро изобщо не се интересуват някой като им предостави инфо, дали е вярно или не. Директно "отразяват новината". Толкова глупости са писали, че не е истина. И хората им вярват...
Активен

ystoyanov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 675

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #57 -: ноември 08, 2009, 09:14:42 »

Колко хора имаха кучета преди 20 години?
Ама вие да не си мислите, че кучетата са създадени специално за вас?
Който е искал и тогава си е имал домашен любимец. Но тогава мерките бяха мноооого по- строги! Тоталитарна държава- затова. И престъпност нямаше. Само това, май беше предимството на тогавашния живот.
Но за кучетата определено вършеха работа. Строгите мерки, де.
А сега настана едно безвремие и безвластие! Каквато ни е държавата- такива ни са и помиярите!
Да ни са честити!, както казваше едно време нашия пръв ръководител.
Явно ще си живеем с тях. Ще се хапем, ще се обезпаразитяваме, кастрираме, отново хапем, ръфаме.... и така.
Няма да загине кучешкия род. Не се тревожете! Вече повече от 10 000 год се върти около хората.
Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2214

Профил
« Отговор #58 -: ноември 09, 2009, 12:15:28 »

Ама вие да не си мислите, че кучетата са създадени специално за вас?
Който е искал и тогава си е имал домашен любимец. Но тогава мерките бяха мноооого по- строги! Тоталитарна държава- затова. И престъпност нямаше. Само това, май беше предимството на тогавашния живот.
Но за кучетата определено вършеха работа. Строгите мерки, де.
А сега настана едно безвремие и безвластие! Каквато ни е държавата- такива ни са и помиярите!
Да ни са честити!, както казваше едно време нашия пръв ръководител.
Явно ще си живеем с тях. Ще се хапем, ще се обезпаразитяваме, кастрираме, отново хапем, ръфаме.... и така.
Няма да загине кучешкия род. Не се тревожете! Вече повече от 10 000 год се върти около хората.
Много добре казано! Как обаче да го разберат хората - те са обсебени от идеята да правят "добро". Заради самите себе си... Всъщност, точно заради самите тях...
Активен
veggie
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #59 -: ноември 09, 2009, 11:48:04 »

Русенец, интересно твърдение, говориш като човек, който познава всички хора на света и е вникнал в душите и психиката им. Може би твоето твърдение е характерно за тези, които нищо не правят, гледат в чуждата паничка и винаги намират нещо "гнило". Толкова ли е трудно да повярвате, че понякога няма нищо гнило и нещата не се случват от егоистична гледна точка, за да "четка" някой самия себе си.. Или може би вие така се четкате за някои неща и смятате, че всички са като вас?
От кога да правиш добро е лошо? Да, всеки си има различни критерии за добро, но не може винаги да казваш на бялото-черно.
В момента знаете ли какво показвате... Показвате, че българинът все е мнителен, черноглед, недоволен, контра на всичко, има много идеи в главата си(кои положителни,кои не) по дадени въпроси, но си ги пази за себе си и мърмори срещу тези, които се опитват да реализират нещо.
Предлагам да отворите тема за българина! Ще бъде много забавно! Бай Ганьо и Хитър Петър!  Smiley
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 24 запитвания. (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)

Google e прегледал тази страница юли 07, 2021, 04:47:45