Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лесопарк "Текето"  (Прочетена 39121 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4759

Профил Ел. поща
« Отговор #60 -: април 03, 2014, 09:07:15 »

И плевенският в парк Кайлъка е доста по-читав от нашия... Angry
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 395

Профил
« Отговор #61 -: април 03, 2014, 10:18:55 »

Няма да местят мечките, засега - Бойка и Станди остават в Русе, правят нов зоопарк на Текето

И представителите на "Четири лапи" потвърдиха, че толкова добре гледани мечки няма в нито един зоопарк в страната, защо искат да ги отведат?

Не съм ходил в други зоопаркове, но ако това са най-добре гледаните мечки, то останалите трябва да живеят при "кошмарни" условия.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #62 -: април 03, 2014, 11:49:20 »

И в Разград, който е един от най-бедните региони, имат много приличен зоокът. Доколкото знам, там се издържат от популацията си на лъвчета.
Активен

Във форума се ражда истината.
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 622

Профил
« Отговор #63 -: април 03, 2014, 11:50:52 »

Ако мечките бяха преместени, зоокъта щеше да бъде ликвидиран и нямаше да има мотив да се подобри и модернизира.
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #64 -: април 03, 2014, 01:37:50 »

Аз не съм против мечките да останат тук, както и не съм против да разширят и модернизират зоокъта и да го превърнат в зоопарк. Просто ме изуми това твърдение, че видиш ли мечките били добре гледани. Аз толкова тъжни и апатични животни не съм виждал.
Активен
Valentin_K
CSKAr4e
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2035

*
Профил WWW
« Отговор #65 -: април 03, 2014, 05:25:14 »

Заместник-кметът Свилен Иванов каза преди няколко дена, че има планове мястото там да се превърне в "зоологическа градина" и че "получават пълната подкрепа от министерството, дори финансова" за това. 1:25 от репортажа.

https://www.youtube.com/watch?v=-sDT72rtsmg
Активен

vesel
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

Профил Ел. поща
« Отговор #66 -: април 03, 2014, 10:02:59 »

...
За мен е любопитно как сравнително малък град като Добрич се справя с финансирането на скъпо удоволствие, каквото се явява поддържането на собствен Зоопарк.

Ситуацията в Добрич е по-особена. И там са минали през трудни моменти, но са получили ( и продължават да получават) сериозна помощ от чужденци. Ето тук е подробно описано http://www.dobrich.bg/bg/info_pages/152-център-за-защита-на-природата-и-живот

В Разград наистина отглеждат лъвове. И тамошният зоопарк също плаче за реконструкция. Като види човек как онзи голям лъв се върти в кръг в клетка от няколко метра и му става жал за животното. Там май най-добре са няколко пернати, които обхождат цялата територия на зоопарка. Мисля, че местни фирми подпомагат изхранването на животните.

Няколко снимки от зоопарка в Добрич. За съжаление не съм снимал мечешкия дом, тъй като самите животни ги нямаше.
https://drive.google.com/folderview?id=0ByKXvRVZfeh4Mk5rQWlOeGF3T0k&usp=sharing

В очакване съм да видя дали добрите намерения на нашата община ще се реализират. Надявам се ...
« Последна редакция: април 03, 2014, 11:08:45 от vesel » Активен
Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1962

Профил Ел. поща
« Отговор #67 -: април 03, 2014, 11:58:19 »

За мен е любопитно как сравнително малък град като Добрич се справя с финансирането на скъпо удоволствие, каквото се явява поддържането на собствен Зоопарк.
Освен Добрич - и Ловеч (тамошният зоопарк се води на високо ниво)...
Активен
JMM
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 622

Профил
« Отговор #68 -: април 04, 2014, 12:28:31 »

Да, зоопарка в Ловеч също ми е бил нелогичен в издържането си и въпреки това е невероятно много посещаван ...
« Последна редакция: април 04, 2014, 12:30:43 от JMM » Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #69 -: април 04, 2014, 11:22:11 »

Имам роднини в Ловеч, та всеки път когато ходя на гости го посещавам. Той се намира горе високо над града в гориста местност, като също имам спомен от миналата година, че вход за Зоопарка е 3 лева. Има доста разнообразни видове Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3224

Профил
« Отговор #70 -: април 04, 2014, 12:32:32 »

В Разград наистина отглеждат лъвове. И тамошният зоопарк също плаче за реконструкция. Като види човек как онзи голям лъв се върти в кръг в клетка от няколко метра и му става жал за животното. Там май най-добре са няколко пернати, които обхождат цялата територия на зоопарка. Мисля, че местни фирми подпомагат изхранването на животните.

Разградският ще го местят, защото там, където е в момента, ще се строи паркинг за Лудогорец Арена. Та ако Домусчийката даде някой лев и за новия Зоопарк, предвид факта, че местенето е негова инициатива, тея лъвчета би трябвало да ги чакат хубави удобства...
Активен

Във форума се ражда истината.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #71 -: април 30, 2014, 11:02:30 »

Лесопарк Липник - без места за отдих
11:31  |  29 април 2014

Въпреки че се води като един от най-големите на територията на България, лесопаркът Липник не предлага кой знае какви възможности за краткотраен отдих.

Това установи рейд на „Русе нюз“ и ТВН в намиращия се само на 10 километра от града лесопарк.

По-старите русенци си спомнят функциониращите тогава вили, ресторанти, изкуствени езера, хотели, детски кът, спортна база, къмпинг. Сега всичко това е бледа сянка на миналото, благоустроени места за игра и почивка почти липсват.

Детските площадки се броят на едната ръка, а върху някои от съоръженията са нанесени сериозни щети. Пейки, беседки и други места за почивка липсват – на разположение са няколко кафенета и разбира се, поляните, за които обаче не е ясно дали са третирани против кърлежи.

В езерото плуват два големи бели лебеда, които през почивните дни са повод русенци да дойдат в парка.

Все пак има наченки за оптимизъм. В процес на възстановяване е популярният някога ресторант на брега на езерото, в който е предвидена площадка за децата, а атрактивните големи пещи и комини, градените от камък стени, носят спомен от по-добрите времена на местността.

Работят и още няколко вили и заведения, но атракции, специално изградени за отдих сред природата, липсват.

http://ruse.dir.bg/news.php?id=16595905&nt=10
=======================================

Няколко верни коментара към новината в Dir-а. Дано все пак нещата се подобрят занапред...

След приватизация и реституция нещата изглеждат така - разруха и пустош... Къде са новите собственици, приседна ли им?! Жалко, че и ние, гражданите имаме нихилистично отношение към това богатство, толкова близо до нас...За управниците на града да не говорим!

През почивните дни също така е пълно с мургавите братя, които са опънали одеалата на поляните, надули са мазните маанета и ядат и пият... А ние скромните българи, данъкоплатци, само минаваме край тях и цъкаме с език.

Българските управници и бизнесмени не се интересуват от красотата на природата. Дай им бетон, далавери, заграбване. Абсолютни ганьовци!

Били установили... Ужас!
Че то е така от 30 години!

« Последна редакция: април 30, 2014, 11:04:40 от Orthodox » Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #72 -: юли 22, 2014, 10:56:33 »

Резиденцията на Живков става старчески дом
13:44  |  22 юли 2014

Бившата резиденция на Тодор Живков край Русе ще бъде превърната в "Резиденция за възрастни хора". Това е идеята на новите й собственици, съобщи БТА.

Бившата резиденция бе продадена на търг за 394 000 лева от частен съдебен изпълнител миналия петък. До публична продан се стигна заради големи задължения на предишния й собственик.

Теодор Димитров, който е и ръководител на бъдещия проект обясни, че осъществяването на идеята и превръщането на резиденцията в частен Дом за възрастни хора е част от политиката на русенската фирма, работеща в областта не международната спедиция.

Според него закупеният имот крие рискове. На резиденцията, която се състои от три корпуса, е имало само външен оглед. Няма архитектурен план, няма план за ВиК-мрежата, а земята, върху която са изградени трите корпуса, е държавна.

Тепърва ще има специализирани огледи на сградата, за да се види точното й техническо състояние.
"Ще трябва да се направят архитектурни проекти отново, защото заради специфичното й предназначение всичко е засекретено и изчезнало от архивите", обясни Димитров.

Според него са необходими около един-два месеца, за да минат огледите и да се установи реалното състояние, в което се намира резиденцията. Той се надява, че през септември да започне осъществяване на бизнес плана, а следващото лято да бъде отворен дома.

По думите му има недостиг на подобна услуга в страната. "Състаряването на населението е факт и все повече хора ще имат нужда от прекарване на старините си. Мисля си, че правим нещо добро", казва Димитров.

Той обясни още, че в частния дом за възрастни хора услугата ще се заплаща.

"Нашият дом ще бъде малък и по-бутиков. Идеята е разработването му да стане на модули. В началото ще бъде отворена съвсем малка част - за 25-30 човека, като при евентуален успех той много лесно може да бъде разширен, тъй като имотът позволява това", казва Димитров.
 "Искаме да стане едно райско кътче в лесопарка "Липник". Ще го свържем и с идеята на община Русе за придобиване на държавния горски фонд и разработване на местността в активно място за отдих", допълва той.

По думите му могат да бъдат разработени два варианта за резиденцията - за дългосрочно пребиваване на възрастни хора и за краткосрочно пребиваване.

Например, млади хора искат да отидат на почивка, но гледат възрастни родители. Те могат да ги настанят в резиденцията за времето, в което ги няма.

В момента се изчаква да приключи едноседмичният срок за обжалване по тръжната процедура, който ще изтече в началото на следващата седмица. "Ако всичко е наред,  започваме работа", каза ръководителят на проекта.

http://ruse.dir.bg/news.php?id=17084898
==================================

Е, най-после този комплекс от сгради си намери собственик, който да развива там някаква дейност. Мисля си обаче, че един частен старчески дом ще бъде с комерсиална, а не със социална насоченост, тоест ще го направят елитен със съответните "елитни" такси. И далеч не всеки обикновен пенсионер ще може да си позволи да прекара остатъка от дните си под сянката на дърветата в лесопарка... И все пак е по-добре така, отколкото сградите на резиденцията бавно да се рушат до състояние на неизползваемост.

Активен

Русенец
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1962

Профил Ел. поща
« Отговор #73 -: юли 23, 2014, 02:35:16 »

Мисля си обаче, че един частен старчески дом ще бъде с комерсиална, а не със социална насоченост, тоест ще го направят елитен със съответните "елитни" такси. И далеч не всеки обикновен пенсионер ще може да си позволи да прекара остатъка от дните си под сянката на дърветата в лесопарка...
А защо трябва всеки един старчески дом да е със социална насоченост, т.е. мизерен?  Wink
И дори и по време на социализма, обикновените пенсионери не си "прекарваха остатъка от дните под сянката на дърветата", различните старчески домове бяха с различен статус - за тия, с добрите условия, трябваха връзки, или я да си бивш директор на завод, я АКБФК (по-старите знаят какво е това...). Wink
Активен
svetlin74
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #74 -: юли 23, 2014, 02:56:40 »

"Бившата резиденция на Тодор Живков край Русе ще бъде превърната в "Резиденция за възрастни хора". Това е идеята на новите й собственици, съобщи БТА."

Пожелавам им всичко най-хубаво в това начинание, но чесно казано не виждам как подобна идея ще има печалба.
Инвестицията е сериозна - сумата за придобиване + сумата за ремонт. И каква ще бъде възвращаемостта на инвестицията при тези ниски пенсии.

Совите не са това което са.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 26 запитвания. (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)

Google e прегледал тази страница юни 06, 2020, 11:13:46