Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лесопарк "Текето"  (Прочетена 37926 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« -: юли 20, 2007, 11:37:10 »

Скоро бях там. Много ми е интересно да разбера мненията Ви за това кътче в Русенско.
Моите впечатления са следните:
1. Мръсно е. Като може би всяко хубаво място хората просто го пренебрегват и продълажават да хвърлят всичко, което им е наблизо и под ръка около дървета, градинки и в случая парка и алеите му.
2. Всичко, което е под формата на място за сядане и отмора е изпочупено. Беседки, пейки, люлки.. всичко.
3. Блатото, езерото или там каквото се води ее... трагична гледка. Вярно е, че в тези жеги нивото на водата пада, но все пак е доста мръсно... Под табелите "РИБОЛОВЪТ ЗАБРАНЕН!" стоят рибари съвсем спокойно...
4. Доста отдавна имаше нещо като мини-зоопарк. Е, вече го няма. Има две мечки, които както повечето от вас знаят са в малка клетка, недостатъчна за създания като тях. Поне ги поддържат. Вече няма други животни.
5. Докато бях там видях двама човека, които обираха боклуците в парка, но мислите ли, че това е работа само на двама човека? Е, все пак е нещо...
Общо взето видях руини и бегъл спомен от това, което беше преди... Жалкото е, че ние хората си го правим сами. Но все пак кой носи отговорността? Паркстрой? Какви средства се заделят за това място? Какво по дяволите става?

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #1 -: юли 20, 2007, 01:25:53 »

Доколкото знам, отговорност носи Министерството на Земеделието и горите (от вчера май не се казва така). Поредното красиво място както Кея, крайбрежната ивица под Рибарска Колиба и мн. др., което е собственост на "милата" ни държавата и която 5 пари не дава за него. Не знам дали има друг град, в който почти всички подобни обекти да са собственост на държавата, а не на общината. От години се правят постъпки тези обекти да преминат към общината, но безуспешно. Държавата е като куче, което не ще да яде кокъла, но не го и дава на другите.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: юли 21, 2007, 03:38:52 »

Добре де, аз като гражданка на тая държава, като част от нея искам да направя нещо по въпроса. Какво мога да направя и къде мога да се обърна? Коя е институцията, на която трябва да досаждам???
Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: юли 21, 2007, 06:19:25 »

Областният управител е представителят на държавата в града. Но не знам дали има приемна за граждани и дали изобщо среща с нея би помогнала. В последните години се оформя нещо като тенденция - почти навсякъде в страната областните управители да противодействат вместо да помагат на кметовете.
Според мен, единственият начин да се постигне нещо, е да се вдигне шум като се организира някакъв вид граждански протест с/у бездействието на държавата. Но и това май е обречена кауза.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: юли 21, 2007, 07:02:26 »

ЕЕЕЕх, Митак, благодаря ти, че поне ти отговаряш. В тия горещини май на хората не им се мисли  Grin  пуффф.... Искам да съм част от това гражданско общество! Искам да докажа, че и аз имам глас, но все по-дълбоко се съмнявам, че ще постигна нещо... В държава като нашата... Ама така ме е яд за Текето... Толкова готино местенце... За съжаление не е само то, но... уви... в момента ми е болно за него.  Sad
Айде аз като бъдещето на тази страна обещавам, че ще се постарая да намеря пътя и поне да се помъча да променя нещо в бъдеще спрямо Лесопарка Smiley
Активен

Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: юли 30, 2007, 11:24:24 »

Ето и една нерадостна статия за русенското крайбрежие:

http://www.pyce.info/news,1,6243.htm

Ето и част от причините:

Собствеността върху по-голямата част от крайбрежието е държавна. От години се говори, че като се обяви за концесия крайбрежието на Русе, то ще заприлича на европейско. Но това все не става и не става. Общината има около 600 метра от крайбрежната зона, но тя е съвсем необлагородена. Местната управа поведе и загуби епичните съдебни битки за територията между "Рига" и Облеклото.

----------------------
И пак казвам - сигурно няма друг град в света, в който най-красивите места да са собственост на държавата, а не на общината.
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: юли 31, 2007, 11:21:41 »

Някъде напред в бъдещето....
Това си е... пословично.... за всичко в България....
Плаче ми се!
Активен

Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #7 -: август 03, 2007, 10:26:32 »

Az skoro ne sam bil v teketo, no imam 4udesni spomeni, samo 4uh naistina za zoopark4eto,4e go nqma..Iska mi se da ne e tolkova lo6o kolkoto kazvate, 6te mina da se razhodq.. Ina4e znam li ima mai nqkakvi grajdanski priemni v ob6tinata ama.. Smiley
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #8 -: август 09, 2007, 12:05:57 »

Kriseto, ако искаш да помогнеш, а ти явно искаш, най-сигурният начин е да купиш стотина пейки, към 150 улични лампи и 50-60 кошчета за боклук. дари ги на общината или на институцията която стопанисва текето с ясното предназначение те да послужат за облагородяването му. иначе на думи всеки иска да помогне...аз също
Активен

Във форума се ражда истината.
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: септември 25, 2007, 10:01:21 »

Министерството на земеделието отказа замяна на Община Русе

http://www.ruseinfo.net/news_21179.html

"Браво" на държавата. За пореден път се убедих, че присъствието й в Русе не е нищо по-различно от обикновен паразитизъм.
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: септември 26, 2007, 01:49:25 »

в статията пише че има животни там. вярно ли е това? не съм ходил от години и съм останал с впечатлението че няма вече. може би онези окаяни мечки?
Активен

marlou
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

Профил
« Отговор #11 -: септември 26, 2007, 10:24:32 »

Има животни,даже разбрах,че на скоро са донесли и две малки мечета.Иначе си има кози,коне и тем подобни
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2066

Профил WWW
« Отговор #12 -: септември 27, 2007, 10:03:03 »

Тая тъпа държава само пречи!

Сега разбирам, че си имат големи грижи да си подържат крехката комуноидно-турска коалиция, за да не им се разкапе крехката власт и да изтърват парите от еврофондовете, ама...

Поне като не правят нищо, да не пречат. Шибани нещастници. После пак гласувайте за тях или не гласувайте въобще, за да може мангалите и пенсиите за 2 кебапчета да ни осерат за още 4 години.. Angry Sad Huh? Angry
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: септември 27, 2007, 01:49:06 »

Има животни,даже разбрах,че на скоро са донесли и две малки мечета.Иначе си има кози,коне и тем подобни
Бях там... преди вече месец стана. НЯМА животни освен два мили мечока, от които едното всъщност наистина беше малко. Другите животни ги няма вече. Естествено информацията ми е от преди месец - месец и половина... може отново да са докарали...
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: септември 28, 2007, 11:31:09 »

там мястото има страхотен потенциал. грехота е тва което прави държавата. до колкото знам в Хасково има парк на края на града в който се намира техния ZOO-кът. Липник е идеален за такова нещо. за почиващи и забавляващи се хора. много искам да отида там да видя как е, че не съм ходил от години.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница октомври 14, 2019, 11:29:42