Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Поздрави на всички от новака във форума!  (Прочетена 4347 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4605

Профил Ел. поща
« -: август 13, 2007, 11:33:14 »

Ето че се появи тук още един русенец, горещ патриот на хубавия ни град - и на България, разбира се! Накратко за себе си - на 45 години съм, семеен, със син на 14 г. и дъщеря на 11. Дълбоко привързан съм към Русе и даже навремето като студент се отказах от възможността да остана на работа в института в София, където учех, защото щяха много да ми липсват и родният град, и голямата река. И ни за миг не съм съжалил за решението си и до ден-днешен. Особено като си помисля какви са условията за живот в София сега... Впрочем, много мои познати ми казват, че специално в София няма да се преселят, даже и пари да им дават. И има защо! А друга моя позната, родена и живяла дълго в друг град, но сега омъжена в Русе, казва на сродниците си там, откъдето е дошла: "В Русе ми е хубаво. Тук искам да живея!" Мои съученици, които преди години емигрираха, преди да тръгнат, ми казваха с тъга: "Хубав град! Съжалявам, че трябва да го напусна!" Е, аз пък не съжалявам, че останах...

Русе ме вълнува с всичките етапи на съществуването си. Миналото ми е интересно с възможността да видя какъв е бил градът някога и как се е изменил - като външен облик, нрави на русенци, цялостен дух на живота. Винаги, когато ми попадне книга, в която кореняци русенци разказват от първо лице за живота в стария Русе, я купувам задължително. Имам две или три такива - и понякога се зачитам в тях и мислено се пренасям в атмосферата на стария Русчук или на Русе от първата половина на ХХ век. Вярно, животът на предците ни не е бил лек, но пък, струва ми се, е бил по-прост, по-спокоен и по-човешки от днешния.

Днешният ден на града ме вълнува с това, разбира се, че съм пряк участник в битието му, макар и на малка частица от него, а бъдещето също не ми е безразлично, доколкото част от моето съществуване, а още повече на децата ми и тези след тях, ще протече в него (ако е живот и здраве, разбира се).

За форума - радвам се, че го има, но ми изглежда донякъде слабо "населен", а общуването - малко откъслечно, понякога с интервали от няколко дни между отделните постинги в една тема. Защо ли е така? Само толкова ли са обичащите града си русенци, които искат да общуват със съгражданите си и да кажат мненията и идеите си за по-добрия днешен и утрешен ден на Русе? Впрочем, има ли и други форуми на русенци, където наистина да се общува, а не просто да съществуват формално? Преди години бях попаднал на един сравнително оживен форум, мисля, чрез линк от сайта на Общината, но сега не мога да го намеря, а не помня и адреса... Е, дано пък наесен, като се върнат хората от море и село, форумът да живне по-сериозно. Пък дай Боже с годините да се връщат в града ни и хората, напуснали го в дирене на по-добър живот в далечна чужбина!

Засега толкова от и за мен. Простете за дългия постинг, в който ви занимавах със себе си - обещавам да е за последно и занапред мненията ми да са свързани с общата ни любов - крайдунавския красавец Русе!

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

« Последна редакция: август 14, 2007, 12:12:36 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« Отговор #1 -: август 14, 2007, 12:42:13 »

Обичам си Русе ( Здравеите и от мен и аз съм един новак във форуме ) , защото това е нашият град . От тук е тръгнала България
 Shocked
Активен
Sashoko
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 245

Профил
« Отговор #2 -: август 14, 2007, 01:29:09 »

Bravo i dobre do6li Smiley naistina e hubavo, novi i novi hora da u4astvat vav foruma, a tova,4e se e storil malko 'naselen' moje bi e zaradi mesec avgust, az li4no bqh na more 20 dena i imah problemi s dostapa do internet... Smiley
Активен
ftubusa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 542

Профил
« Отговор #3 -: август 14, 2007, 01:35:45 »

Dobre doshli i ot men.
Fakt obache e , che foruma se razrastva s vseki izminal den.Njakoi den v koito chlenovete shte budem shestcifreno chislo shte doide povjarvaite.

pozdravi ot Ftubusa. Wink
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #4 -: август 14, 2007, 03:01:44 »

Добре заварили
Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #5 -: август 14, 2007, 07:11:51 »

Поздрави и от мен.
Според мен форумът доста добре се развива за краткия период на съществуването си. И най-ценното в този форум според мен са именно неговите потребители, повечето от които се гордеем с града си.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: август 14, 2007, 07:25:35 »

Благодаря на всички за посрещането с добри думи! По-нататък вече ще се срещаме в различни теми за Русе и живота в него, а защо не и среща на живо, както беше предложил oprev? За разлика от други форуми, (почти) всички живеем в един град, а това улеснява контактите вън от виртуалното пространство... Wink
Активен

momchil
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #7 -: август 15, 2007, 02:52:34 »

Orthodox: Здравей и добре дошъл! Аз като тебе също обичам книги за бита на българина от далечното минало и не случайно любимата ми книга е Железният Светилник. Ти коя книги от тези, които си чел за Русе, би ми препоръчал като най-добра? От къде мога да си я купя според теб в Русе? Мерси предварително Smiley

Относно срещата, кои от тези, които четат този коментар, биха искали да се срещнем на живо на по бира? Аз за жалост ще съм в Русе до 25. Август и после ще ми е трудно да дойда... така че ще бъде ли някой в Русе преди това?
Активен
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #8 -: август 15, 2007, 12:03:15 »

haha to tuka mai az sym nai malkiq no ne otkazvam bira  Grin
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: август 15, 2007, 02:19:48 »

Orthodox: Здравей и добре дошъл! Аз като тебе също обичам книги за бита на българина от далечното минало и не случайно любимата ми книга е Железният Светилник. Ти коя книги от тези, които си чел за Русе, би ми препоръчал като най-добра? От къде мога да си я купя според теб в Русе? Мерси предварително Smiley

Относно срещата, кои от тези, които четат този коментар, биха искали да се срещнем на живо на по бира? Аз за жалост ще съм в Русе до 25. Август и после ще ми е трудно да дойда... така че ще бъде ли някой в Русе преди това?

Относно книгите - ти споменаваш произведение на художествената литература, а аз имам предвид главно документалистика, лични спомени от съвременници на описваните времена. Чел съм и препрочитам "Русенски спомени" на вече покойния музикант и писател Никола Боздуганов, който допреди няколко години живееше на "Александровска" срещу бинго-залата (бившето кино "Москва"). Интересно и с обикновения език на ежедневието разказва за най-различни страни на стария Русе и хората му. Книгата беше издадена веднъж преди 1989, а после имаше второ допълнено издание, където по-свободно са описани събитията около 09.09.1944. Имам и двете и мога да ти подаря първото издание, защото не мисля, че ще намериш книгата по книжарниците - отдавна излезе и сигурно е изчерпана навсякъде. Имам и още една, по-обемиста, писана от някаква фондация като съвкупност от разкази на русенци от средното и старото поколение. Мисля, че има пропагандна цел - прекалено много се акцентира на "мирното съвместно съществуване" на отделните етноси в града. Все пак може да се прочетат интересни неща за нравите и събитията в старото Русе, още повече, че езикът на разказвачите е нередактиран, автентичен. Тази мога да ти я дам за четене. Чувал съм и за още няколко заглавия, посветени на града ни, но не са ми попадали в книжарница и не разполагам с тях.

Поздрави!
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #10 -: август 15, 2007, 04:21:30 »

Здрасти и добре дошъл! за броя на хората във форума не се безпокой, причината за сегашното затишие наистина е лятото. аз обаче пък сега съм най-активен по простата причина че имам нет на работа и като мине лятото и аз предполагам ще се позагубя. тази идея за среща на членовете на форума не ми беше хрумнвала и я намирам за много добра. мисл
Активен

Във форума се ражда истината.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3192

Профил
« Отговор #11 -: август 15, 2007, 04:26:18 »

Здрасти и добре дошъл! за броя на хората във форума не се безпокой, причината за сегашното затишие наистина е лятото. аз обаче пък сега съм най-активен по простата причина че имам нет на работа и като мине лятото и аз предполагам ще се позагубя. тази идея за среща на членовете на форума не ми беше хрумнвала и я намирам за много добра. мисля че ще е много интересно да се съберем и да обсъдим нещата от града. ще ми е интересно да чуя какво мислят обективно по големите от мен за бъдещето на Русе, понеже аз със своите 22 години съм голям оптимист та искам и други мнения да чуя. лично обаче мога да присъствам на такава среща най-рано през октомври.
Активен

Във форума се ражда истината.
momchil
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #12 -: август 15, 2007, 08:15:38 »

Относно броят на хората във форума: http://www.tyxo.bg/?ID=7678&show=bymonth

Изглежда, че ако се предположи, че има лятно затишие, то на есен може да прескочим и 30,000 посещения на месец Smiley
Активен
фараша
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1192

Профил
« Отговор #13 -: август 20, 2007, 01:10:06 »

Добре дошъл със закъснение!  Wink
Хубаво е, че тук вече има хора от различни поколения, което определено е плюс за форума. Аз лично съм от групата на 30 и кусур годишните. Не се притеснявай - форума е доста активен, полезен и интересен.
Всъщност сам ще прецениш...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 03, 2019, 11:23:36