Страници: [1] 2 3 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Задръстване !!!  (Прочетена 27782 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mart0s
Мастър
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 804

Профил WWW
« -: септември 05, 2007, 06:34:40 »

Абе днес след обед след 5 00 часа беше голям адд по центара около кръговото.
Посока от Борисова към Кръговото беше ужасно гъчкано както не е било никога колкото по скоро се пусне Бозвеле толкова по добре поне малко ще облекчи трафика  Embarrassed

Share this topic on DiggShare this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on Twitter

Активен
Митака
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Профил
« Отговор #1 -: септември 05, 2007, 06:58:22 »

По това време на деня, по-голямата част от града е задръстена. Според мен, след 15-ти септември положението с трафика ще се влоши още повече.
Активен
Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4622

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 05, 2007, 07:49:22 »

Е, тези улични задръствания тепърва ще има да се случват при нас и трябва да им свикваме занапред. В София са почти ежедневие от години наред, има ги и в другите по-големи градове (Пловдив, Варна,...) - толкова по-често, колкото по-голям е градът. Това става заради бързото увеличение на леките коли в движение и нарастващото несъответствие на автопотока с пропускателната способност на уличната мрежа. Ако беше възможно тя да се развива с темпове, равни или изпреварващи растежа на автомобилното движение, такива проблеми нямаше да има. Но явно това не е възможно по ред обективни и субективни причини. И то не само у нас. Въобще проблемите с движението по улиците са нещо обичайно при всички по-големи градове в цивилизования свят, особено в така наречените мегаполиси. Моите преки впечатления са от София, където бях студент преди 1989 и такива неща почти нямаше. (То не е и за чудене, щом за покупка на една Лада се чакаше с години...) При ежегодните ми кратки посещения на столицата през последните години обаче картинката е твърде различна - нещо обичайно е да попаднеш на задръстване по някоя от големите улици и булеварди и да изминеш примерно 3 километра за половин час, независимо дали си в тролея или в личната си кола...

И тук ще посоча един пример от преди два века за държавническа предвидливост и мислене в перспектива, какъвто не се среща често и е проява на голям държавнически талант. Когато устройвали и модернизирали Париж при Наполеон Бонапарт, инженерите го запознали с проекта за централния булевард Шанзелизе, който решили да бъде широк 60 м. (а това за тогавашното скромно движение с животинска тяга е било доста много). Обаче Императорът възразил: "Не! Направете го 120 м широк!" Което било изпълнено и в резултат и след два века булевардът не е отеснял! А много от улиците в нашите градове са строени в края на XIX и първата половина на XX век и вече са безнадеждно тесни за нарасналото много пъти улично движение. Явно нашите пътни инженери са мерили с мерките на своето време, а не на бъдещето... Roll Eyes
« Последна редакция: септември 06, 2007, 04:45:52 от Orthodox » Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3194

Профил
« Отговор #3 -: септември 05, 2007, 11:52:17 »

абе каквото и да си говорим ад или не, задръстванията са признак на голям и динамичен град. така че не се оплаквайте (как ли ме псуват шофьорите в момента Roll Eyes) а имайте предвид че града не се е напълнил все още. наистина след 15-ти септ ще е още по-лошо
Активен

Във форума се ражда истината.
sparc
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: септември 12, 2007, 12:44:27 »

ей неска имаше голямо задръстване на бул:Липник" в посока кръговото към 11:30  Shocked
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: септември 12, 2007, 05:14:16 »

това да се чува!  Tongue
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2066

Профил WWW
« Отговор #6 -: септември 13, 2007, 12:22:41 »

Това хубаво ли е?!?

В София най-мразя задръстванията, това е една от причините Русе да ми харесва много повече..
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: септември 13, 2007, 02:08:43 »

абе каквото и да си говорим ад или не, задръстванията са признак на голям и динамичен град. така че не се оплаквайте (как ли ме псуват шофьорите в момента Roll Eyes) а имайте предвид че града не се е напълнил все още. наистина след 15-ти септ ще е още по-лошо
Активен

Orthodox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 4622

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: септември 13, 2007, 07:19:37 »

Това хубаво ли е?!?

В София най-мразя задръстванията, това е една от причините Русе да ми харесва много повече..

Росен явно има предвид, че задръстванията освен всичко неприятно означават и голям автомобилен поток, тоест достатъчно многобройно, платежоспособно и активно население - а това в никакъв случай не е лошо! В такъв смисъл възприемам одобрението му на задръстванията.

А в София автомобилните "тапи" по улиците са наистина неприятни, но не са само те и не са най-неприятното в столицата. Какво да кажем за задръстванията с битовите боклуци, дето години наред никъде из България не им ги искат? Виж, в душите на доста софиянци също има задръствания, но те са от съвсем друг характер... Roll Eyes
Активен

Smiley Четете и русенските теми във форума на SkyscraperCity!
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #9 -: септември 13, 2007, 11:51:28 »

Това хубаво ли е?!?

Росен явно има предвид, че задръстванията освен всичко неприятно означават и голям автомобилен поток, тоест достатъчно многобройно, платежоспособно и активно население - а това в никакъв случай не е лошо! В такъв смисъл възприемам одобрението му на задръстванията.

А в София автомобилните "тапи" по улиците са наистина неприятни, но не са само те и не са най-неприятното в столицата. Какво да кажем за задръстванията с битовите боклуци, дето години наред никъде из България не им ги искат? Виж, в душите на доста софиянци също има задръствания, но те са от съвсем друг характер... Roll Eyes

ААа, започваш много да ми харесваш!!!
Съжалявам за офтопика  Grin
Онтопик: Аз защо така и не съм видяла задръстване по русенските улици до сега... А, сетих се, щото съм пешеходец и като такъв се дразня на все още ремонтиращите се пътища... Създават ми много проблеми заради тия заобиколни маршрути...
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2066

Профил WWW
« Отговор #10 -: септември 14, 2007, 01:05:20 »

Много е глупаво така да мразиш хора, които най-малкото не познаваш.

По същата причина на мене ми е отвратителен крайният национализъм, макар че никак не обичам турци и руснаци, просто не мога да кажа, че всичките са прасета, олигофрени, диваци и т.н.

Мисля, че като граждани на най-европейският град в БГ, поне малко трябва да сме оперирани от такива примитивизми, за жалост не е точно така...

Вижте какво, енергията трябва да се употребява за нещо креативно, не да се троши за омраза към каквото и да било.

В този ред на мисли, старайте се да направите града по-хубаво място за живеене от София, недейте да си губите времето да обяснявате какви селяни са софиянците.

Защото по-глупаво от псевдостоличното презрение към "провинцията" е само примитивната реакция от страна на много хора извън София по отношение на нашата столица. Добре или не, това е нашата столица, най-големият град и често лицето на страната ни за пред света.

От тази болест страдат най-вече комплексарите във Варна и Пловдив, както и по всички малки курортни места. Софиянците в общият случай са българи като нас. Гледайте с насмешка на простотиите на тези "граждани" дошли преди 20-30 години там, подкупвайки някой служител за заветното гражданство с буркани сланина и домашна парцуца. Присмивайте им се. Ама не ставайте глупави като тях. Просто не ни отива. В Русе е живял елитът на тази нация, ние сме били входната врата на България от Европа, вярвам, че рано или късно ще си върнем славата. Но това зависи от нас и като сме такива дебили ограничени и мразещи, скоро няма да просперираме...много е балканско това, ама много..
Активен
Кристин
Слънчоглед
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 774

Профил
« Отговор #11 -: септември 14, 2007, 06:28:22 »

Уоу..... споко бе, не ги мразим!!! Всички сме българи. Точка.
Мисля, че си прав обаче за балканския манталитет.
Оффтопик (прекалявам, нали? Ама няма да ми се сърдите, то такова човече като мене няма как да му се сърдите  Roll Eyes ) : Има един филм, Балкан кан... Е, просто освен да кажеш Балканска му работа... няма какво друго да направиш.
Активен

Аз конструирам всеобщото като избирам себе си.
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: септември 14, 2007, 08:35:27 »

Хооораа! вижте името на темата. пък "нехаресването" към софиянци е следствие на тяхната грандоманщина към останалия свят  Wink действие-противодейстие, причина-следствие.
Активен

variant
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #13 -: септември 17, 2007, 01:20:27 »

днес цял предиобед бул. Ц. Освободител периодично се задръстваше в отсечката от Мелницата до кръстовището на пазара, по-точно става въпрос за южното платно.
Прави ми впечатление също че от днес за трафика от Дружба и Чародейка завиващ на дясно по Цар Освободител е оставено само едно платно за преустояване!А за новия Бозвели две!Като се има  впредвид че той води общо взето до "никъде" на тоя етап и много хора в направление източна пром. зона ще предпочитат да си минават по М. Луиза!Като знам че до сега опашките сутрин достигат до ж.п. моста незнам като се нареди трафика в една редица до къде ще стига!
Ще поживеем ще видим!
Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: септември 17, 2007, 03:06:11 »

вчера във варна забелязах че на много от централните пикови кръстовища са монтирани камери. устройството представлява уредба подобна на светофар монтирана няколко метра преди самия светофар, показваща хем него, хем поведението на водачите под него. на самия светофар също имаше монтирана камера сочеша директно надолу. до нея имаше нещо което ми напомня на някакъв датчик. не съм се допитвал с никого но си мисля че може този датчик по някакъв начин звуково или светлинно да известява водача че примерно е настъпал стоп-линията или минава на червено. идеята много ми хареса. има ли в Русе изгледи за такъв контрол? надявам се това да повлияе положително на трафика тук тъй като държанието на варненските а и добричките(те си имат слава) шофьори е отвратително зад волана. надявам се да видя такива неща и в Русе. знам че общината ни не може да се мери с тукашната по приходи но Русе е по-хубав град с две думи  Cheesy
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 25 запитвания. (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)

Google e прегледал тази страница август 30, 2019, 06:41:41