Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 55   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Търся снимки на Русе.  (Прочетена 395677 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1202

снимка 12. септември 2015 остров Елафонисос

Профил
« Отговор #135 -: юли 22, 2008, 09:03:05 »

Здравей Еquinox,
яqсно ми беше, че са в посока Canon и пор., дори и USM  да са - класата си се вижда. Е, можеше да бъде и Никон , примерно, но в случая става дума явно за Канон. Много са добри и трите обектива, но този 70-200 е направо връх. Увеличих го 4 пъти и имаше все още рязкост. При 900х600!!
Хубаво беше да има и EXIFF  данни. За да се разбира по-добре и "интенцията" на фотографа - какво е искал да постигне, а резултатът се вижда на снимката.
Добре е да поснимаш някой ден - сутрин, че при тия жеги и снимки не стават като хората! В Русе има много за снимане, не е нужно да са "показни" сгради. Има толкова къщи и къщички, които скоро ще направят място на молове и бизнес центрове, а бизнес сградите навсякъде са едни и същи. Има безкрайно много за снимане. Въобще човек би трябвало да ходи с фотоапарат постоянно.
А пък Кеят е направо извор на мотиви. Въобще който си знае и си обича града винаги ще намери какво да снеме и с какво да зарадва другите. Поздрави.
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #136 -: юли 23, 2008, 01:39:01 »

Здравей,
ЕXIF-a, не е махан нарочно. Лично аз предпочитам да си се вижда, но при обработка на RAW файл във photoshop не се съхранява. Не знам защо са го направили така, а и не съм се интересувал дали има начин това да бъде избегнато.

Снимките сутрин около изгрев слънце и около залез са обикновенно най-добри. Самата светлина е по-качествена, контрастите по-малки а цветовете по-меки. След време като направим снимки из Русе с един приятел ще ги покажем тук. Дано се получи добре. Има какво да се снима из града.

Примерно в този профил има доста интересни снимки: http://photo-forum.net/designwerk

Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #137 -: юли 23, 2008, 07:10:05 »

Equinox, ами браво! Как можах да допусна, че не снимаш в RAW! (след като аз самият даже компактните си ги избирам да имат RAW). Сега стана още по-интересно. С какво(-и) си? С 400D? Или даже пълен формат?
Сега ще видя линка. Поздрави.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #138 -: юли 23, 2008, 08:20:17 »

Голямо гледане, големи снимки! Изгледах ги всичките 100. Не може да им се прави степенуване. Нямам намерение да ги анализирам. Много са хубави от фотографска, естетическа и пр. гледни точки. С мек и спокоен натюрел повечето. Запомних две особено - лалетата на фона на разкъртената стена и ябълката на фона на дъбовите листа. Пак ще ги погледна при случай. Последен въпрос. С пълен формат ли снимаш?
Активен
equinox
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 562

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #139 -: юли 23, 2008, 11:06:23 »

Не  Smiley

С 20D съм, но имам снимки и с 350D и един по-старичък кодак Smiley
Активен
n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2179

Профил WWW
« Отговор #140 -: юли 25, 2008, 08:42:33 »

Още малко от днес Smiley

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=23139458&postcount=126
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #141 -: юли 26, 2008, 12:02:37 »

n00b, много информативни снимки, а вече и исторически някои от тях. След време като се построи молът и каквото строят, няма вече да се знае какво е било. Свалих си някои от снимките.
Много ми беше приятно да видя какво е станало около университета. Завършил съм руската гимназия и съм минавал всеки ден през тази част на града. Неузнаваема е сега! Благодаря за снимките на n00b.
« Последна редакция: юли 26, 2008, 12:06:08 от Pfote2 » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3241

Профил
« Отговор #142 -: юли 26, 2008, 12:59:49 »

Ооо Руската. И по твое реме ли беше на власт Е. Трифонова, чиято диктатура падна малко след като аз завърших.  Cheesy
Активен

Във форума се ражда истината.
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #143 -: юли 26, 2008, 04:32:05 »

Напомни ми коя беше Трифонова. Какво преподаваше. Май не съм имал Трифонова. Класна ми беше една математичка, която почина рано. Иначе директорът беше мъж. Аз съм от точно втория випуск на руската, първият беше смесен с нормални класове на III гимназия - два такива и два такива. Фактически вторият беше випуск само на руската. Та смятай за кои години става дума.
Ама Трифонова май нещо ми говори, но не знам точно за кого става дума.
Активен
Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #144 -: юли 26, 2008, 04:48:43 »

Ей, от път се върнах да напиша тука какво се сещам. Не беше ли една химичка, дето живееше на Цар Освободител в блоковете в отсечката от халите към кръстовището пред Пантеона? Ако е тя - нямам нито една добра дума. Ако е тя, повтарям, по мое време беше само учителка, но имаше всички гадни дадености да стане директорка на терористична образователна организация в периферията на един градски град. Наскоро чух, че била жива, жената. Бог да я поживи, ама добри думи, казах, нямам. Никакви.

Допълнение. Сетих се. Химичката се казваше Градинарова. Трифонова нямаше по моето време.

Някой има ли снимка на бившата руска гимназия, сега май гимназия за европейски езици? Отпред и откъм двора.
« Последна редакция: юли 26, 2008, 09:59:48 от Pfote2 » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #145 -: юли 31, 2008, 04:46:44 »

Ами през цялата история на даскалото директори са му били 2-ма души освен сегашната директорка. Мъжът по твое време и Трифонова после, Екатерина Трифонова. Украинка е. Властна директорка, която здраво държеше юздите на управлението и всички имаха голям респект към нея. После новата трудно я приеха въпреки всички нововъведения и обновления.
Срамота но снимки на руската нямам на дигитален носител, само на аналогов  Wink и то с класа ми отпред. Можеше да поръчаме на deian да направи, но той ще бъде извън Русе почти месец. Ще почакаме евентуално на някой друг.
Активен

Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #146 -: август 01, 2008, 03:23:25 »

Вчера съвсем случайно в центъра на Варна се натъкнах на тази пътуваща изложба под спонсорството на Глобул - 360о. Доста интересни фотографии, правени от въздуха. Към края на двата дълги реда с фотографии, поставени след входа на морската градина, вече бях доста отегчен, но мн доволен, че имаше доста снимки от Русенско. За съжаление нямаше от самия Русе, но имаше от Червен, Иваново, каньона на Лома и ощя няколко, общо около 7-8. Паралелно обикалях с няколко старозагорци, които бяха доста подразнени от този факт и същевременно от факта, че от старозагорско имаше едва 2 снимки все от ТЕЦ-а им как обгазява града. Авторът на фотографиите беше коментирал, че докато е прелитал на кумините е усетил отвратителната мизизма  Cool
.... не можах да не го спомена...
Активен

n00b
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2179

Профил WWW
« Отговор #147 -: август 02, 2008, 01:18:55 »

Тази изложба беше до НДК и съм я виждал. За жалост, ще ходи само до София, Пловдив и Варна, няма да гостува в Русе. А снимките са убийствени и са снимани от парапланеристи. От русенско имаше на една нива с едно дърво, с едни червени насаждения за биодизел и мисля още 1-2, вече не помня какви. Красота. Те там се опитват предимно природата да хванат, но някои са просто нереални.

А старозагорците пък защо са се ядосвали, че имало снимки от русенско, да не си бил с оня лудия трол случайно Smiley
« Последна редакция: август 02, 2008, 01:22:04 от n00b » Активен
Linov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #148 -: август 02, 2008, 09:55:00 »

Не ги знам. Бяха някакви симпатяги - момче и момиче. Даже снимаха всяка снимка  Smiley Просто се изнервиха при 5-6-та от Русенско. Тази с дървото на нивата се казваше "Космическото дърво". Помня я добре. Авторът разказваше под всяка снимка от къде е, как е снимана и по нещо интересно за района. Самият той е Александър Иванов, а изложбата мина и през Бургас. Общо снимките са около 120. Друг регион от който имаше мн снимки беше казанлъшкия, тъй като фотографът е от там. Мен лично една от снимките, които най мн ми харесаха беше на Търново. Съжалявам, че не беше снимал Русе, а само региона.
Активен

Pfote2
Hero Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #149 -: август 02, 2008, 10:19:35 »

Чувам много за тази изложба. Потърсих я в интернет. Имаше няколко снимки на самия Александър Иванов - пред входа на морската градина, как си говори с хората. Това беше на сайта на Булфото. Самата изложба няма как да се види, а и фотографът явно няма собствен сайт, където да се видят макар и в малък формат. Ако някой знае ...
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 55   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 27 запитвания. (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)

Google e прегледал тази страница септември 23, 2020, 08:09:43